Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Alfa Romeo
Автор: smiley03   
Дата:   28-12-13 17:11

Здравейте,
напоследък много се заглеждам по Алфи, особено 156. Опит с тази марка нямам никакъв и се чудя дали наистина тия коли не излизат от сервиза, както твърди всеки втори "авто ентусиаст". Та молбата ми е ако сред форума има собственици на въпросната марка (и по-точно 156) да споделят как и какво е да имаш италианска машина и дали постоянно се чупи нещо.

п.п. надявам се не съм твърде off-topic за форума [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: cicomanco   
Дата:   28-12-13 17:14

По-скоро очакваш постоянно нещо да се счупи!
Освен дизайна в някои от моделите, няма какво друго да се каже за италианските ламарини...

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: shadowhand   
Дата:   28-12-13 17:15

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отивам до кухнята да пусна едни пуканки.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: djounsa   
Дата:   28-12-13 17:18

Имам двама колеги,които имат такива алфи.Едната е дизел другата бензин (без газ).Тази дизеловата прави предница минимум 1 път в годината(преди да си вземе градска количка пича навърташе около 100-150км на седмица).Пича не си поплюва и взима уж хубави части и казва ,че му излиза около 400-500 лева,но за в града не ставала,защото бая харчила(1.9 jtd - 9л/100км) иначе за дълъг път била страшно икономична(странно за италианка,каза,че по колонка дала 5 до морето от Пловдив).Аз имах италианка и не беше икономична :D.Другата бензиновата не се кара често,но пича не се е оплаквал.



Публикацията е редактирана (30-12-13 07:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: my.point.of.view   
Дата:   28-12-13 17:19

il cuore sportivo : )

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: cicomanco   
Дата:   28-12-13 17:19

И да се оплаквааа...все тая...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: smiley03   
Дата:   28-12-13 17:28

[smilie5] ами да с нашите български пътища си е напълно нормално да стават такива неща за жалост.
значи да разбирам, че само окачването им е зле на алфичките? [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: ogi100   
Дата:   28-12-13 17:49

Сега ще ти кажа от опит - вариантите да караш хубава и читава 156 са два - първия е да си я купиш от някой познат, втория е да отидеш и да си я купиш от Германия - задължително с валиден TUV и сервизна книжка, по възможност и от първи собственик. Приготви повечко пари, няма да стане с толкова за колкото ги продават тук, почти двойно ще е ако искаш хубава кола. В противен случай ще си поредния, който на 10я ден пуска в алфа-форума тема "моля помогнете". Лошото име на тези марки идва от факта, че тук се докарват само супер изтормозени коли, които са едва ли не за морга. После се продават за "без пари" и се почват мъките и плюенето. Задължително търси двигател 2.4jtd, 5 цилиндъра е и е по-здрав в пъти. Всичко останало са форумни митове. Много ми е интересно как моята не се чупеше, а иначе всеки е видял или чул колко се чупят италянките. В резюме - ако искаш здрава и хубава алфа, приготви повечко пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: eewf   
Дата:   28-12-13 17:50

Само окачването ?! [smilie10] Да не е малко ?!
Карам една 306-ца и всяка пролет се прави предница. [smilie5]
На две смени на масло - 1 предница. Хич не си е малко!
И аз заглеждах алфите (147-ца) ...
Ако бяха хубави нямаше да са пълни с глезотии, кожи-можи и да са по 3000лв [smilie5]
От към дизайн пък са красиви...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: MarinY   
Дата:   28-12-13 18:00

Какво обсъждате таралясници на по триста хиляди километра!
Вземете си една 156 тди от магазин или на старо от сертифициран дилър и всичко ще и е наред.
Като си идвах в България, редовно карах една такава. Учудващо добра машина! Пъргава, чудесно държане на пътя, икономична (за конете си), хубава ергономия - истинско удоволствие да натиснеш педала, когато е необходимо.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: photostoykov   
Дата:   28-12-13 18:24

От прекрасният иначе слоган "Cuore Sportivo" остава само разбитото cuore (сърце)...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: bleki1   
Дата:   28-12-13 18:28

Това не беше ли фотографски форум?

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: ikoveliko   
Дата:   28-12-13 18:48

Аз имам 156-ца 1.8 TS 144 коня. За 5 години съм й сменил (не включвам консумативите - ангренаж, филтри,ремъци и масла) няколко неща по окачването, но не цялото - 2 лагера, биелети и два носача (горен и долен), преди 2 месеца смених и съединител за първи път на 220 хил. Колата е купувана чисто нова от Ауто Италия и преди мен е подържана само в специализиран сервиз с оригинални части. Не съм маниак на тема поддръжка, сменям каквото се наложи...сложил съм й газов инжекцион и в града ми дава 10, извънградско към 8. Не карам гаменски и доколкото мога пазя окачването, все пак всички знаем за Бг пътищата.... Вози изключително комфортно - пътя до морето не го усещам (въпреки, че си имам проблеми с кръста). Факторът "чупливост" на автомобил е според мен много субективно понятие, зависи предимно от задкормилното устройство - нещо като: "Ама този апарат прави ли хубави снимки?" еми то ЗАУ-то ако не може, то и апарата няма как [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: НАСОО   
Дата:   28-12-13 18:59

Щом питаш за алфа 156 във фото форум значи не ти трябва[cool] Повярвай ми наистина не ти трябва. Само да те сетя, че и 147 и ГТ са всъщност 156ци - т.е и те не ти трябват. Тия по старите още повече. Тия новите се усеща, че ти идват скъпи. Мога да изпиша реферат по темата, но кому е нужно? [beer] Да почерпиш, че те оттървах от загуба на некой лев.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: eewf   
Дата:   28-12-13 19:04

@НАСОО за какво да те черпи ? Ти му каза просто "не си купувай алфа" [smilie5]
Дай аргументи!
Аз веднага мога да ти дам 10 причини да не си купуваш 306-ца
и още толкова - да си купиш[beer] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: НАСОО   
Дата:   28-12-13 19:39

ето аргументи:
-Много развит за онези години двигател, в резултат от който голяма мощност и малък разход, но и съвременна система за управление, която през 98ма почти никоя от колите нямаше. В резултат за кола за 2000лв имаш части като на ауди или ВФ за 20000.
-три ламбда сонди - всяка една може да обърка режима на работа на двг и да прецака разхода и мощността. Едната ти е 90 кинта само елемента.
-дебитомер - ако е туин спарк - 400лв ако не 100 с преправяне и вкарване на акъл.
-тиун спарк - 8 свещи - 350кинта. Незнам някой дето ще си купи алфа и да не е туин??
-отделно ако горните неща не са сменяни по сервизните интервали, почти сигурно е че голяма част от тях трябва да се сменят, а ако нямаш толкова пари най-добре да си купиш софт за диагностика поне да си чистиш грешките вместо да цакаш по 20 кинта всеки път, което понякога е два пъти седмично.
-променливо газоразпределение - вариатор, като се разтрака ремонт на всеки 20 хил . км докато не се строши напълно - после още 300-400 за нов.
- имаш двураменно предно окачване с четири носача без възможност за подмяна на шарнирни болтове - мин. 400 лв. от трети производител. Да не говорим като се разскърцат тампоните, хем не са ти за сменяне болтовете хем трябва или да смазваш или да разглобяваш??
-отзад независимо окачване - биалетки и едни тъпи щанги дето на всеки 50хил се разтропват. Имат 8тампона, които не са скъпи, но ако е в сервиз отиват 5часа труд.
-прави ми впечатление, че в Италия и Франция тези алфи с нормални гуми, а тук при нас, както и аз направих им слагаме 16-17 и 18 джанти в резултат окачването наистина заминава на всеки 30-50000км. А е нормално да изкарва поне 100 да не кажа 200.
-повечето хора купуващи алфа са импулсивни и обикновено ги карат екстремно. Тези дето не горят масло не са много. Аз като гледах от 6 една само една беше наред, но пък без никакви екстри. Въобще изборът е доста ограничен.
- ако ще се бесиш поне да е с както трябва, та аз ако съм изправен пред такъв избор и знам, че ще троша пари по окачване и поддръжка поне ще си купя 156-ГТА, ако не ми е по силите 2.5В6 - щото поне има 6та и като давам ще карам. А не да ме изпреварват нови пеженца и ситроени пък аз с алфата да кретам?? Некак си не е престижно.
- двигателя лови доста масло и течности в сравнение с френските. От тук ако караш много като мене си идва още едно перо разход.
- като изключим всичко гореизброено, ако алфата е поддържана в сервиз и всичко е сменяно навреме имаш автомобил с страшно окачване, пътно поведение и динамика. Разликата от двураменното окачване се вижда след първото каране по завой. Направо ги яде. Все пак трябва да се има предвид, че 156 е една от най-хубавите коли през 2000г. , но не може да се сравнява със кола от 2012[smilie3]

П.С забравих да напиша, че навсякъде съм споменавал само цени на части и то с отстъпки. Труда и консумативите си ги смятайте според сервиза[beer]



Публикацията е редактирана (28-12-13 19:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: nyamago   
Дата:   28-12-13 19:55

НАСОО [smilie24]

Първо и мен ме стъписа темата като не-фотографска, но реших: празници са, да се празсеем и разведрим [smilie5]

И след обичайните нения (също като за фототехника) идва НАСОО и избива сичката риба - с познание, личен опит, факти, подробности - дето няма откъде да ги научиш. Енциклопедия, ама не четена от книги а явно лично преживяна и пипана до изтъркване със собствени ръце -

Де да имаше някой за фотоапарати такива мнения да дава!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Houngan   
Дата:   28-12-13 20:23

Що не си вземеш гоуф? Били безсмъртни и евтини [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: cvetomir   
Дата:   28-12-13 20:32

Имам 156-ца с 120 коня и 16 винтила от близо 2 години. И да ти кажа за ходова част не е чак толкова кекава, както някои твърдят. За една година каране шарнирите се разбиха, занесох ги заедно с носачите при един където ги прави по 30 лева на бройката и слага само желязо вътре. Същия прави на спортните коли и с тях карат два сезона, като тях не ги интересува дали ще люснат в дупка или не - гонят само време. Каза ми, че би трябвало да карам поне 5-6 години като ги е направил. И наистина от една година няма проблеми. Вярно, че са скъпи повечето от частите по алфата, но пък има такива майстори, където ги правят и стават евтини /знам, че не може всичко по колата да се направи на струг и фреза, но част от нещата могат/. За каране е много готина кола, а и е сравнително икономична - 6-8 извънградско 10 градско. С газов инжекцион е почти същото. Та си мисля, че ако се кара разумно колата си заслужава - вози хубаво, волана може да се върти с един пръст, климатика духа и отзад, като натиснеш педала на газта е кеф.... Такива алфи от 2000 година ги има по около 2000 лева пък и по-малко. Едно мнение за алфата.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Lightbender   
Дата:   28-12-13 21:24

Ако питаш хора, които не са притежавали алфи ще си оформиш негативно мнение. Това са едни митове, нямаш си представа, по-скоро имаш от няколко мнения по-горе. Ориентирай се по колегите, които имат такива коли. Казали са ти всичко както е.
Има хора, които могат да живеят само по сметка, със страх и мразят красивите неща и непременно уговарят и останалите да живеят също толкова ограничено. Техническият термин, е "хейтър", доколкото знам от нета. В България не тачат тия, дето се отличават от стадото!
Ако си купиш читава кола, ще я караш години. Ако си мърляч, и "гоуф" да си вземеш няма да изкараи дълго без да си любим клиент в махленския магазин за авточасти.
Ако смея да ти дам съвет: По-добре не си купувай алфичка. Ако имаше сърце за нея, не подпитвал т.в тоц.зи форум, нито в друг. Ако търсиш повод да се насочиш към гоуф, питай във "гоуф форума" как са италянките. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: victory13   
Дата:   28-12-13 22:20

Ако някога си купя кола с предно, то тя ще е джет дизел в Алфа... Не ме интересуват басните по принцип...
Бих добавил към горните мнения и един, според мен общовалиден, принцип по отношение на колите у нас... Слагаш стандартна нормална /малка/ джанта с най-високата гума по спецификации. Това пести много пари [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Seifi   
Дата:   28-12-13 22:36

Ако знаете какви коли вкарват в България ще си спестите въпросите коя е хубава и коя е лоша.
Дадох на един който вкарва коли да транспортира колата на брат ми до България имаше едно място на камиона и ме пита колко съм е купил казвам му 1300э и той се вайка:
- много скъпо си е взел къде ти е печалбата ние повече от 500э за кола рядко даваме.
Аз: - Колата е за брат ми.
Той: - Много хубаво правиш

Историята е истинска!

Една позната вместо да си купи кола от Австрия отиде и си купи от България и е докара в Австрия за месец бе 3 пъти в сервиза с мерцедес А-класа.

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: wafen   
Дата:   28-12-13 23:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: daniil-k   
Дата:   28-12-13 23:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: imitev   
Дата:   28-12-13 23:34


[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: botzi   
Дата:   29-12-13 00:06

Ихааа, чета и се чудя да се смея ли да плача ли .... Тук има повече авторазбирачи от фотографи бе и като ги гледам какви са фотографи не смея да си помислям какви автомобилни гурота са :))))
Ако имаш питанки за алфа ми пиши на лично ... Цени, проблеми, детски болести, ремап ...

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: ivjordan   
Дата:   29-12-13 00:41

Цял живот карам италиански коли като личен автомобил (Фиат-и) и цял живот карам немски като служебни (Опел-и).
Ами, няма база за сравнение. Опел-ите са пълни кочини. Никакъв комфорт, кофти возия, кофти управление. Чупят се много често, а са редовно поддържани във фирмен сервиз.
За Фиатките лошо не мога да кажа, фул екстри, надеждни, здрави.
Естествено, налагат се ремонти, но са евтини и редки.
Доколкото "Алфа" са част от концерна "Фиат", бих заложил на такава кола.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Lycan   
Дата:   29-12-13 02:59

след 33ката май всичко е фиат :)
много съм сменил но спомен ми е останал само от това poor man's ferrari

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: bpavlov   
Дата:   29-12-13 05:37


Продавам Мерцедес C220CDI, w203, авангард, комби, 5г-троник, 170К километра, току що е сменена за първи път цялата предница, съвсем "субективно" давам гаранция на предницата 100000к и 5 години, независимо от начина на каране.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: stown   
Дата:   29-12-13 06:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: imitev   
Дата:   29-12-13 10:00

Вчера си карам зад един фиат пунто от по-новите...

Като пусне мигач и натисне спирачка започват да му мигат отзад стоповете [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: djounsa   
Дата:   29-12-13 11:07

Аз карах Фиат и го продадох по простата причина ,че беше внесен от Австрия и за 4 години страшно много изгни пък и возията му беше една ... НО не мога да си крива душата италианците никой не може да ги бие по дизайн ! Возил съм се в алфа 156 и разликата между Фиат брава и нея във возията е много малка.За наще пътища с тея дупки и паважи съм се насочил към пежо 406 (да сега всеки ще почне да ги плюе,но смело мога да твърдя ,че с тва пежо съм видял в пъти по-малко проблеми от фиата за горе долу същият период от време!) Но съм си обещал оправят ли си возията пак ще си взема италианка!!!



Публикацията е редактирана (29-12-13 11:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: ludiakolio   
Дата:   29-12-13 11:45

Добри коли за добри пътища и добро гориво т.е. не са за БГ.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Gruyu   
Дата:   29-12-13 11:55

Красивите коли и красивите жени имат скъпа подръжка![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: m57d30   
Дата:   29-12-13 12:06

имам приятел с 156 sedan 1.8 t.s. и предницата му постоянно е леш... от мотора оплаквания май няма, обаче окачването е леле мале, а цените са още по "леле мале"... интериорно спират да работят някои работи, лющят се покрития, чупят се пластмаски...

абе..италиянска му работа :D стой далече, те не случайно са след 2000 година и камара екстри за по 1500 лева :D

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: НАСОО   
Дата:   29-12-13 14:00

боци какво пречи да ги напишеш тука?

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: juslen   
Дата:   29-12-13 14:16

Деликатни автомобили са Алфите, искат грижа и качествени консумативи-там гориво, масла, части и т.н. и деликатна ръка да ги обгрижва [smilie5]

И хубави пътища, хубави коли са но няма ли ги тия неща налице и те като хубавите жени си отмъщават гадно [smilie5]

Затоваси вземи нещо немско, един мерцедес примерно да видиш що е то здраво добиче. Аз имам една старичка 124-ка комби дето сама не знае що нещо е премъкнала, по-здрава кола от нея не познавам. На 420 000 км а още няма основен ремонт, като цяло е много здрав автомобил. Eдин приятел се майтапеше с навъртяния пробег и казваше, че тъкмо се е разработила добре [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: hotsnail   
Дата:   29-12-13 14:33

Ще ме извинявате ама като чета какви неща се пишат...предницата била калпава...ми ти я прави с менте части в задния двор с ключовете от дедо пък се надявай да е здрава......

Не карам фиати от доста време.

От модела дето карам японски коли изцяло ново оригинално окачване поне 50 хиляди изкарва без никакви ремонти, а до 150 са малки неща.

Това дето обсъждате е сиромашка работа - хем да е здраво, хем да е евтино..ми няма такъв филм. Човека Ви написа подробен ценоразпис и график как се сменят на тая алфа части и кое колко изкарва, оригинал и добро менте...какво повече го дъвчете.

"Един човек имал Ланча и тя много се чупила. значи всички не стават...."...ми батко ти де я е правил тая ланча и с какви части?

Преди карах фият и купувах части горе долу сносни ментаци, гледах да са уж маркови....ми всяка година или две си правиш един ремонт на предница и не мрънкаш много. Е рейката беше оригинал и изкара 20 години....

Та това е работата. Хубавите неща струват пари. Слагаш си оригинални части при вносителя в неговия сервиз и изкарват бая време, слагаш ментета и ходиш редовно на майстор....сега ще почнат легендите за баце дето бил страшен майстор и с турски части и лепило прави чудеса....ми баце освен в ленгендите никъде другаде го нема.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: rx   
Дата:   29-12-13 14:43

Жената на приятел си взе Алфа въпреки моите предупреждения понеже и аз сравнително скоро се оглеждах за кола. Не ви знам "доволните" алфаджии как я стискате тая усмивка и как успявате да я опазите тая глезена марка по българските пътища. Та сега всеки път като се видя с моя приятел, първата му приказка е да изпсува за поредния път в който получава дежа ву в магазина за авточасти. Има една приказка, че където правят спагети и минети, не се купува кола.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Lightbender   
Дата:   29-12-13 18:43

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Колега, не ти е лесно дя избереш. Като гледам съветите стават все по-некомпетентни и германофилски. Става все по-забавно и следя с интерес темата. Надявам се не търсиш наистина съвет в български форум, а просто си пуснал темата за бъзик.
А иначе най-правилно е обобщил колегата "горещохлюв", ако мога да формулирам така:
Хубавите и евтините коли съществуват, но се продават поотделно!

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: juslen   
Дата:   29-12-13 18:57

Съветите са си напълно правдоподобни и доста от тях са на хора имали и карали Алфа ромео-просто окачването им е деликатно и няма как да издържи на нашите разбити пътища. Aко се кара в Германия, Италия и т.н. няма проблем, но у нас просто се троши много често и затова се намират много запазени с full екстри за по 1500лв-щото всеки гледа да се отърве от подобен разбивач на джобове и нерви [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: agop4o   
Дата:   29-12-13 19:18

абе поне ще имаш повод да черпиш като се отървеш някой ден от нея[smilie3] .весели празници

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Lightbender   
Дата:   29-12-13 19:18

Добреее, я сега прокоментирайте малко и това:

http://www.vwclub.bg/forum/viewforum.php?f=5&sid=6a4768434aaf1df7e924234108868356

Някой ще отрече ли, че думата с най-висока честотност е "Проблем"? Защо? Нима немските машини се развалят? Истински ще ме зарадва някой ако напише , че целият голф форум е подправен. Не спирам да се удивлявам всеки път, като някой напише "ония" коли са най-здрави, не се развалят 1000000 км. дрън, дрън.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Lycan   
Дата:   29-12-13 19:23

:)
     Извинявам се за почерка, ама пиша с левия шарнир, че десният нещо ми потропва и придърпва на една страна - ако пиша с него, хептен няма да ми разчетете. А и малко недовиждам - изгоряха ми оригиналните италиански крушки на фаровете, сложиха ми китайски. Сега все едно съм не с фарове, а с кандилца...
     ... Това е дневникът на живота ми.

     Ден първи - Италия, 15.11.1998 г
     Чувам италианска реч - това е добре. Значи са ме сглобили италиански инженери. Сигурно съм "Ферари" или "Ламборджини". Е, айде от мен да мине - може и "Мазерати". Ще си отживея като аристократ!
     Ден първи - Италия, 15.11. 1998 г., в края на работния ден, в края на конвейера:
     Продължавам да чувам италианска реч - това е добре. Но виждам надпис "Алфа" на изхода на завода - това не е добре. Значи съм "Алфа Ромео" - скапах!
     Ден втори - Италия, в склада на завода на "Алфа Ромео":
     Само на два дена съм, а ръждата вече ме яде! Няма лъжа, няма измама - "Алфа Ромео" съм!
     Ден трети - Натовариха ме и ме карат към шоурума.
     Отчаян съм - не само че съм "Алфа Ромео", но и ще ме карат в Италия!
     Ден четвърти - Милано, Италия:
     Навсякъде чувам италианска реч. Шарнирите ми треперят от ужас, акумулаторът ми ще гръмне от напрежение - италианци ще ме карат! Едно семейство вече се спря на мен... Къш-къш-къш! Господи, дано да не запаля от първия път и да ми се размине.
     Ден четвърти - Милано, Италия:
     Мамка му, нали все пак съм италианска машина, запалих от първия път и ме купиха! Семейство Олдани - луди, млади, с две лигави жабарчета-олигофренчета, които започнаха да акат, да пикат и да се боричкат по велурените ми седалки. Ех, защо Вермахта не мина и през Италия някога!?
     Ден пети - Милано, Италия:

     Не е истина как кара тоя италианец! Мислех, че ще съм семейна кола, а станах състезателна - от "Формула" 1! Жална ми майка на съединителя и скоростната кутия!
     Ден шести - магистралата Милано-Торино:
     Започвам да се съмнявам дали съм с двигател 1.6 или 3.6!? Защото преди малко изпреварих едно "Ферари" - а скоростната ми кутия още не се е разпаднала!
     Ден шести - магистралата Милано-Торино, на бензиностанция:
     Видях се с една "Алфа Жулиета", който уж с бензинов двигател, пък тракаше, като че е с дизелов. "Защо така бе, сестро!?" А тя, горката, ми изстена: "Защото не са ми сменявали маслото от 5 години!" Шарнирите ми пак стрепереха, от страх щях да изпикая целия бензин, който Олдани ми зареди...
     Ден десети - на градско в Милано:
     Мама мия, сеньора Олдани ме подкара! Мислех, че съм състезателна кола, оказа се, че съм каскадьорска - минавам на червено, на жълто, на стоп, на обратно движение... Само на автосервиз не минавам, а всичко вече ми тропа!
     Година първа:
     Карам с половин картер масло - двигателят загрява, Олдани - не!
     Година втора:
     Карам с по-малко от половин картер масло - двигателят загрява, та прегрява, Олдани - не!
     Година трета:
     Карам без масло, а се чувствам... смазан!
     Година десета:
     Ни жив, ни умрял съм - значи съм "Алфа Ромео"!
     Година петнадесета:
     Умрял съм - значи отивам в България!
     Година петнадесета, ноември, Горубляне:
     Умрял съм, но ви убеждават, че съм жив и вие вярвате - значи сте българи!
     Година двадесета:
     Умрял съм и никой не вярва вече, че съм жив - значи отивам в Перник!
     Година двадесета, минавайки на червен светофар в София:
     Безсмъртен съм! Затова на задното ми стъкло е залепен надпис "NO FEAR!" А регистрацията ми е пернишка...
     п.п. Ще се видим в Ада!..

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Lightbender   
Дата:   29-12-13 19:29

"Година двадесета", но все още вървиш. Даже и без масло. Красноречиво! (намирисва на раклама)
"Ръждясал първия ден", да не си Опел? (сори за богохулството)



Публикацията е редактирана (29-12-13 19:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: nyamago   
Дата:   29-12-13 19:39

Темата си е забавна и поучителна, но за да я свържем малко с фотографията - едно наблюдение:

В този форум преобладаващото число хора снимат с DSLR-и, па макар няои да не са от най-висок клас, а други да са втора ръка. Всеки "голям черен апарат" със скромна колекция от 2-3 обектива струва колкото (или повече от) обсъжданата кола! И тази фото-инвестиция не е за професионално изкарване на насъщния (там идва доста повече), а главно за хоби!

Изненадан съм, че толкова хора инвестират в хобито си повече, отколкото в колата, с която пътуват всеки ден. И от която зависят здравето и нервите им, свободното им време (за хобита :) а понякога - и живота им!?

Нещо с приоритетите не съм дорасъл да разбера, май...

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: cicomanco   
Дата:   29-12-13 20:54

Сори за може би шовинистичното изказване, но предпочитам Субару или Тойота на 10г., вместо нов Опел, Фиат или Алфа...
Въпрос на лична преценка!
Карал съм какво ли не и в СОТ-а, и в Рент-а-кар...винаги най смотаното е било Опел, френско и италианско![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: paparak_ivi   
Дата:   29-12-13 21:02

Като гледам тук бая разбирачи на Алфа има лошото е, че нито един несъм видял на нито един Трак дей на Калояново. Карам Алфа от 5 години едно мога да кажа за тази марка - не е за всеки още по малко пък з аразирачи като cicomancho карайте си оплеите и голфовете не се занимавайте с Алфа това е кола с дух който масовия шофъор никога няма да разбере Алфа е кола със споретн дух и нрав друго си е да чуеш как реве туйн спарк - хубавата алфа е подържаната Алфа .Така за разбирачите да кажа: ходовата част на Алфа не за голфаджии и опелисти та дори и бемвисти , коъто кара хонда знае за какво става на въпрос горен долен носач и стаб щанга- резултата е удоволствие от шофирането , особено имаъки предвид и късата рейка( по спортно ориентирана) секи един момент знаеш какво се случва под теб. Да ходовата част е по лабилна за бг деъствителността но пък и това си има решение - полиеритан му с еказва момечета (разбирачи). За моторите бензиновите : туин спарка е двувалов мотор с много мощ и вис система за жкарване на допалнително жъздух при опеделени обороти (още мощ) коъто кара алфа с масло неподходяшо за тази марак има нон стоп ядове с мотора или пък си мисли че с свещи за 60-80 лв ще кара алфа няма ка да стане момчета козата си иска пръч е казал българина :)
Другото нещо което е препорачително за алфа е хубавия бензин обича аз кола 100 октана защото при лошо гориво почват ядове с мотора . За JTD (disel)моторите едно мога да кажа - наъ добрия дизел за момента е този няма японци няма немци и французи ако някой може да извади повече коне от дизел с ремап и външни интервенции без да отваря мотора му свалям шапка - защото JTD може наъ брутално здрвия и вървяш дизел - имаm 1,9 jtd бая коли съм наказал с него ( е верно е ,че е пипано )ама и понавървява и е адски некапризно и икономично . И вкаря на моето адски ядосано послание едно мога да ви кажа като луд Алфист с 2 алфи и един Фиат браво Абарт ако трябжа д асе пазите от нещос свързанос афа е от калпави майстори а не от алфа - Алфа неможе да я парави подържа всеки гаражен майстор на голфове фордове опели,аудита пасати и тн.

П.с. Никога не си земайте алфа ромео с JTS мотор - този мотор е проблемен и няма нищо общо Алфа това е морор на опел

Алфа ромео е в моето сърце и аз винаги ще карам Алфа, защото я обичам тази марка!!! [cool] [cool] [cool]

Само за инфо да ви кажа, че първите Ферарита са били всъшност Алфа ромео - Ензо ферари е бил пилот на Алфа Милано - запознатите знаят за какво говоря



Публикацията е редактирана (29-12-13 21:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: qavkata   
Дата:   29-12-13 21:08

Вягаййййй далеч от 3те ФФФ. вземи една нисан алмера или примиера 2001 и ще си ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Lycan   
Дата:   29-12-13 21:26

paparak_ivi [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: georgioiv   
Дата:   29-12-13 21:40

jtd е най-якия дизел измислян някога. Разработка на Фиат и Бош. Много, много здрав и надежден двигател. и 1,9 и 2,4. Баща ми кара 145 от 2008, правил е един носач и един лагер. Двигателят е чук (1,9 jtd) Уникално здрав автомобил. Аз карам 166 вече трета година, като я купих смених всички части за смяна с оригинални и три години само си карам. Мoята е с 2,4 jtdm 20v - май скоро трябва да сменям дебитомер че дава грешки, но като я изчистя и си минавам по 1000 км. Харчи между 6,5 на дълго до 9,5 в града. Ама си е 180 коня. Три пъти съм ходил в Украйна с нея и още не съм правил предница. КОйто е ходил в Украйна, знае, че нашите пътища са самолетни писти в сравнения с полигона там :) Бих я сменил само с Мерседес Е, защото ми е на сърце след 124 ката, нищо друго не смятам за достойна замяна. Това че са евтини - чудесно, хубави коли за интелигентни хора, много екстри, много удоволствие от шофирането и най-добрия дизел измислян някога. [smile] Да напомня само, че съм сменил много коли до сега, Алфата ми е някъде номер 39 по ред лична кола и не е като да не мога да сравня с японски, немски, шведски, френски, руски, чехски, корейски автомобили :)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: imitev   
Дата:   29-12-13 23:00


Автомобилните зомбита са не по-малко страшни(странни) от фотографските и телефонните зомбита [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Баш ми дреме на ... каква аджеба ми е колата - важното е да е надеждна и с евтина поддръжка...

Аз карам по 35000-40000 км на година, и явно алфа няма да си купя никога - това не е кола за бедни хора...

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: НАСОО   
Дата:   29-12-13 23:28

карал съм и двата и мисля че 1.9 е по добрия дизел на алфа?? може би субективно. При дизелите има смисъл от чипове. На бензиновите не. И аз преди 6 години мислех, че е най-добрия дизел. Оттогава покарах разни ауди, вф, пък напоследък покарвам една октавия 2009 дизел на почти 400к, която върви и изглежда като нова. Ако сега трябва да избирам дизел взимам ФВ група.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: imitev   
Дата:   29-12-13 23:55


1,9JTD наистина върви прилично, но и погорва нафтица повечко отколкото би ми допаднало...

Дърпаха се с една Astra J GTS 1,9CDTI (мотора си е JTD на фиат) чипове мипове OPC Line, ремап 180+ коня с Astra F GSI 2,0 16V C20XE без да е пипана, едва 140-150 коня. Дъртия астероид го отвя като пътен знак...

Жена ми кара октавия 1,6д 2011 с дръпнатите фарове - 105 коня. Бе не че не върви, ама си се усеща че е дизел и се мотае. Но и разхода е 4,5 - 4,8 извънградско с климатици и 110-120 км/ч

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: bpavlov   
Дата:   30-12-13 00:06



paparak_ivi, как може една кола с дух да е с предно предаване? Предното предаване е за лелките и чиченцата и за тези, които гледат да избият далавера

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: bpavlov   
Дата:   30-12-13 00:17


Маниашки Алфи с дух има, ама те са много стари, със задно предаване и скоростната кутия сложена на задния мост, другото е скрап

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: m57d30   
Дата:   30-12-13 00:27

нека не поставяме думата "спорт" и фразата "предно предаване" в едно изречение, моля :)

апък колко са мощни тея T.S.-та думи нямам :D



Публикацията е редактирана (30-12-13 00:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: bozO   
Дата:   30-12-13 00:59

Направете си следната статистика - огледайте около вас всички авто майстори какви коли карат...

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: imitev   
Дата:   30-12-13 01:15


Твоята статистика каква е?

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: kote   
Дата:   30-12-13 01:22

авто майсторите не са показател за качествата на колите
познавам един, който кара ланчия тема, но с двигател на ферари
действително ланчия са пускали модел с този двигател серийно, но са го спрели заради слабото търсене предвид високата цена и високите разходи, които само авто майстор може да поддържа
познавам други, които карат само фиат стило, нищо че са проблемни
за тях не е проблем да го поддържат
единия от тях даже за хоби участва в гонки с форд ескорт ер ес косуърт, за който има славата, че много му гърмят двигателите ма какво му пука на него нали е авто майстор
и последно трябва ли да гледаме TOD, който изчезна напоследък виден авто майстор от радилово, който търкаля лятото алфа и зимата чероки?
това ли са най-здравите и надеждните коли в българия?
истината е ,че кеф цена няма и който може да си го позволи удря пачката в земята[smilie5]

п.с. обърках селото на тод



Публикацията е редактирана (30-12-13 02:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: rx   
Дата:   30-12-13 01:49

съгласен съм че алфите са с дух - да не прозвучи сексистки - този дух е женски и му идва всяка седмица.

колегата казва - усещал всичко под него - това хвалба ли е? да го преведа на български - като минаваш през жълтите павета, вече си набрал личния зъболекар и си уговаряте час да ти възстанови изпадалите пломби.

а това да обичаш кола не бих го коментирал, въпреки, че познавам доста хора с подобна странност към вещи. познавам също един тип жени, които се кълнат в любовта към мъжете си които ги смилат от бой всеки ден, но те си ги обичат [smilie18]

едно им признавам - наистина са красиви. обаче колата не е за да е красива. не е и да има дух. не е и да я обичаш. колата служи по дефиниция, след като завъртиш ключа - да се чуе БРЪМ! и да отидеш от точка А до точка Б. след като не може да изпълни това надеждно и след като ще се молиш на тоя дух да е в добро настроение всяка сутрин............ :)

и понеже се засегна темата за "германофилите", като един такъв с дърта, грозна, стара мецана 124-ка - питали радио Ереван как с вързани очи да разпознаем дали седим в немска или италианска кола.
- Удряте с юмрук силно над арматурното табло. Ако се чуе ТУП!, значи сте в Мерцедес, БМВ или Ауди. Ако се чуе Дрънннтърърътнръдърйцдйчапраз!(звук на разтръскана кутия бонбони или кастанети) - значи 100% сте във французойка. Ако се чуе последното + звука продължава да се чува оттук нататък винаги, когато колата е запалена, значи е италианка :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: botzi   
Дата:   30-12-13 01:50

cicomanco субарото на 10 години отдавна го е изяла ръждата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: botzi   
Дата:   30-12-13 02:03

"Автор: paparak_ivi
Дата: 29-12-13 21:02

Като гледам тук бая разбирачи на Алфа има лошото е, че нито един несъм видял на нито един Трак дей на Калояново. Карам Алфа от 5 години едно мога да кажа за тази марка - не е за всеки още по малко пък з аразирачи като cicomancho карайте си оплеите и голфовете не се занимавайте с Алфа това е кола с дух който масовия шофъор никога няма да разбере Алфа е кола със споретн дух и нрав друго си е да чуеш как реве туйн спарк - хубавата алфа е подържаната Алфа .Така за разбирачите да кажа: ходовата част на Алфа не за голфаджии и опелисти та дори и бемвисти , коъто кара хонда знае за какво става на въпрос горен долен носач и стаб щанга- резултата е удоволствие от шофирането , особено имаъки предвид и късата рейка( по спортно ориентирана) секи един момент знаеш какво се случва под теб. Да ходовата част е по лабилна за бг деъствителността но пък и това си има решение - полиеритан му с еказва момечета (разбирачи). За моторите бензиновите : туин спарка е двувалов мотор с много мощ и вис система за жкарване на допалнително жъздух при опеделени обороти (още мощ) коъто кара алфа с масло неподходяшо за тази марак има нон стоп ядове с мотора или пък си мисли че с свещи за 60-80 лв ще кара алфа няма ка да стане момчета козата си иска пръч е казал българина :)
Другото нещо което е препорачително за алфа е хубавия бензин обича аз кола 100 октана защото при лошо гориво почват ядове с мотора . За JTD (disel)моторите едно мога да кажа - наъ добрия дизел за момента е този няма японци няма немци и французи ако някой може да извади повече коне от дизел с ремап и външни интервенции без да отваря мотора му свалям шапка - защото JTD може наъ брутално здрвия и вървяш дизел - имаm 1,9 jtd бая коли съм наказал с него ( е верно е ,че е пипано )ама и понавървява и е адски некапризно и икономично . И вкаря на моето адски ядосано послание едно мога да ви кажа като луд Алфист с 2 алфи и един Фиат браво Абарт ако трябжа д асе пазите от нещос свързанос афа е от калпави майстори а не от алфа - Алфа неможе да я парави подържа всеки гаражен майстор на голфове фордове опели,аудита пасати и тн.

П.с. Никога не си земайте алфа ромео с JTS мотор - този мотор е проблемен и няма нищо общо Алфа това е морор на опел

Алфа ромео е в моето сърце и аз винаги ще карам Алфа, защото я обичам тази марка!!! [cool] [cool] [cool]

Само за инфо да ви кажа, че първите Ферарита са били всъшност Алфа ромео - Ензо ферари е бил пилот на Алфа Милано - запознатите знаят за какво говоря. "
Ферари става спортното подразделение на Алфа, когато пилота на алфа Ензо ферари оглавява развойната дейност.

JTS мотор - мотора е на GM ако говориш за 3.2 260 hp слаган на Брера и мисля на 159 ... 3.2 на алфа последно се слага в алфа GT 250 hp сток, много красив мотор ... 1.9 и 2.4 JTD и без ремап едва предават въртящия си момент на колелата .... който иска спорт има 8c и 4c, за возията ако си караш алфата с 15ки или 16ки мисля возията не е по лоша от анлогична А4ка, само дето се чупи много по малко от А4 :))) И наистина умната с маслото на бензиновите мотори, с малки хлабини са и не понасят какво да е масло !
И накрая бих казал, че живота е твърде кратък за да караш немски и скучни японски автомобили :)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: rx   
Дата:   30-12-13 02:17

"И накрая бих казал, че живота е твърде кратък за да караш немски и скучни японски автомобили :)"

||
\/

"И накрая бих казал, че живота е твърде кратък, за да го прекараш в барчетата пред сервизите, чакайки своята духовата италианка :)"

Всеки ще си дърпа към своето. Но нека не го избиваме към фанатичност :)

в тази връзка, прав си - духа на моята дърта немска талига е твърде скучен и прагматичен - врътваш ключа - пали. въртиш волана - завива. натискаш газта - ускорява. спирачката - спира - много чичкарско и скучно, нали? [smilie21]



Публикацията е редактирана (30-12-13 02:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: bozO   
Дата:   30-12-13 02:18

Аре са мистика...не може всеки майстор - трябва да е шаман.
Алфите са дараци като всичко останало. Ако караш с хубави консумативи и слагаш оригинални части - здрава ще е. Въпроса опира до интервала между наложителните сервизни дейности, ама теорията е много сложна. Има сравнителни таблици по години, напъвайте гугъла и търсете.
Много се вживявате - колата е просто тенеке на колела.
По-истинските коли са минимум със задно предаване [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: sunnyshot   
Дата:   30-12-13 03:39

Нали се сещаш, че много зависи по какви пътища ще я караш?

Аз мога да счупя всяка една кола за по-малко от 2 часа, ако избера правилно терена [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: nyamago   
Дата:   30-12-13 03:44

> Нали се сещаш, че много зависи по какви пътища ще я караш?
>
> Аз мога да счупя всяка една кола за по-малко от 2 часа, ако избера
> правилно терена...


Аз мога да счупя всяка една кола за 10 секунди на всякакъв терен [smilie5]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: bpavlov   
Дата:   30-12-13 06:43



Простата истина е, че ако говорим за автомобили втора ръка, никой не си купува Алфа, защото я харесва повече от Мерцедес или БМВ (макар и с дух), а защото в диапазона 3-5 хиляди лева е единствената кола, по-красива от Опел Вектра и Гоуф 3-ка.
Обаче от друга страна, в момента цените на колите са сринати, вече може да се вземе на супер изгодна цена Мерцедес или БМВ с доказани в годините двигатели и скоростни кутии. Разликата в цената Алфата я гълта за има няма 2 години, от там нататък няма и продажна цена, вечно твоя си е. Но пък с дух..

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: paparak_ivi   
Дата:   30-12-13 08:56

Последната истинска Алфа ромео е 75 тя е със задно предаване и щпер диференциал плюс двуботално Брембо спирачни апарати -1986г. Така излизат фабрично от завода Алфа ромео 75 - последната стинска Алфа преди да минат към Фиат. Добрата новина е обаче, че от 2014г. Алфа ромео отново се отделя от Фиат груп и ще си промененят задвижването със задно . Алфа започва да се прави в заводите на Мазерати !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Lightbender   
Дата:   30-12-13 10:01

Колко са били лоши тези Алфи. [smilie10] Как може да има хора купуващи алфи, като има неразваляеми немски коли? Направо не е за вярване какви будали има. Тоя народ не чете ли фото-форум.
Колеги, дайте да преведем тази тема на колкото може повече езици, да поучим хората по света с българско ноу-хау, че много алфи карат по света бе! Че и нови си ги купуват. Акъл имат ли тези хора? Не знам.
Тайничко се надявах и българинта да даде нещо на човечеството, значи това било.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   30-12-13 10:45

На един художествен творец (в случая фотограф) му отива точно барната италианска кола (в случая алфа) :) Наистина поддръжката е малко по сложничка, но цената си заслужавам. Карам спортваго 156-ца от 5 години,за мен това е най-красивото комби до преди 4-5 години....така, че си струва. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Lightbender   
Дата:   30-12-13 13:50

Потвърждавам! Фотограф на голф, някакси не звучи добре. Алфата по-приляга на творческа натура. Ако беше меркантилен магазинер доббре ама... фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Houngan   
Дата:   30-12-13 14:00

Сеат предлагат немско качество + лукс и екстри за парите на италианските боклуци...



Публикацията е редактирана (30-12-13 14:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: iasen2   
Дата:   30-12-13 14:07

Планираното стареене вече е цяла наука . Италианските коли не са боклуци , просто сте ги купили точно в момента на планираната смърт на колата . Успех .

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: imitev   
Дата:   30-12-13 14:18


Всичките са боклуци, просто има хора които не могат да го повярват [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Парите отделяни за колата са правопропорционални на Любовта която изпитва собственика към нея и обратно пропорционални на стойността и...

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: georgioiv   
Дата:   30-12-13 17:59

То и фотоапаратите са боклуци и телефоните и всичко материално е "боклуци" Само любовта е вечна [smile]

Карайте каквото ви е кеф и ви е на сърце. Весели празници !

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: cicomanco   
Дата:   30-12-13 18:27

Единственото хитро нещо което алфа са направили е че са продали боксера на Субару![smilie5] Тва си е колекционерска кола за хора с пари или фръцнички!

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: georgioiv   
Дата:   30-12-13 18:28

цицоманцо - колко Алфи си карал, колко си имал, за колко време ?



Публикацията е редактирана (30-12-13 18:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: cicomanco   
Дата:   30-12-13 19:00

Какво значение има..? Първото впечатление е най-вярно!
За мен колата е консуматив.
Когато обаче купувам консумативи, искам да си свърша работа с тях. Френските, италианските(с малки изключения) и опелите не си струват!

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: georgioiv   
Дата:   30-12-13 19:07

Значи:
- не си карал Алфа;
- не си притежавал Алфа;

обаче имаш твърдо и непоколебимо мнение, формирано от ??

Както казват в адвокатските филми - нямам повече въпроси.. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: MarinY   
Дата:   30-12-13 19:25

Интересно-смешна тема, с нотки на маркова религиозност.[smilie3]

Ето ви една статистика за проблемите според годините на колата.
http://www.anusedcar.com/index.php/tuv-report-year-age/2013-10-11/311


Ако не си видите модела има два отговора. Или е много рядък екземпляр или не се поврежда и не е имало повече от 500 записа за проблем, което е минимума за да се появи в тази публикация.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: cicomanco   
Дата:   30-12-13 19:53

Карал съм Алфа.Полицейска със задно предаване 175 коня...Неам нерви! За сух и прав път става. Приятелят ми, чиято беше я купи за 7000лв. на 160000. Познай за колко я продаде на третия месец! За 3000лв! Лесна и евтина за поддръжка!!! ДААААВЕ!![smilie18] [smilie18] [smilie18]
Колекционерска кола която за разлика от истинските колекционерски коли не си вдига цената!
Ивеко бих си купил! Алфа - НьЕ!!
По диаграмата дадена от колегата съм на 4 и 5 позиция1
И не съжалявам!



Публикацията е редактирана (30-12-13 19:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: georgioiv   
Дата:   30-12-13 20:12

Така - сега по-подробно.
Каква Алфа - модел, година, състояние..
Лично ти - колко си я карал, какво не ти хареса ?

Аз примерно си купих БМВ 318 i, 5 - 6 годишно тогава, супер бегачка, обаче след първия преход Варна София, казах че на тая кола аз повече няма да се кача и в София я замених в една автокъща за Опел Омега, по-стара, без доплащане... Щото съм 1.90 и до София така се схванах, че едвам излязох от колата и я псувах на майка като да беше жива.
Сега трябва ли да пиша глупости от рода, че БМВ са калпави коли ? :) Ако бях си купил 7 серия, щях да съм довлен вероятно, както бях доволен от дъртата 316 акула, която карах преди това, докато не я изяде ръждата.. :)



Публикацията е редактирана (30-12-13 20:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: bpavlov   
Дата:   30-12-13 20:59

Сега като се поразтърсих, зех, че си харесах една Алфа, ама пусто цената височка:

Alfa Romeo C52 Disco Volante


http://s1.cdn.autoevolution.com/images/news/gallery/award-hottest-car-at-geneva-2012_17.jpg




А ето на това ако му боцнат едно V8 на задно предаване, се отказвам от М6-цата:


http://www.boyanpavlov.com/Work/geneva-2012-touring-superleggera-disco-volante-concept-live-photos-1


За съжаление е прототип и най-вероятно няма давиди бял свят.


Мда, с осмак е и задно, ама е набазата на С8, което е 200К евро, значи пак ще се размина...



Публикацията е редактирана (30-12-13 21:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: paparak_ivi   
Дата:   30-12-13 21:35

cicomanco що не се захванеш по на сериозно с фотографията, че остави ги тези Алфи те не са за селяни и тъпаци а ти нали не си такъв - като почнете да карате алфа сте ми любими повечето ти знаеш ли, че няма как да си карал полицейска алфа с задно а ? хи-хи-хи що се излагаш алфа не си докосвал само си гледал то ти личи. Пак казвам алфата не е за всеки това е ясноо не е нито Опел нито голф итн. [cool]



Публикацията е редактирана (31-12-13 03:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Tonidi   
Дата:   30-12-13 22:05

Красиви коли са алфите, пичеловки. Така се запознах с жена ми. Ярко червена алфа 33. Беше преди 20г. Алфата умря много бързо. Щото е красива и ходи много, ама за малко. Жената още си е с мен. И със задно съм имал кола - BMW 7а серия на 4г. И това не беше стока. И дизел имах веднъж - на 3г. като от магазина... Оттогава тези 3те грешки ги отбягвам. Сега съм на втора позиция от горната класация.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: rx   
Дата:   31-12-13 01:30

абе папараче, аз ли нещо не разбирам или се опитваш да вкараш някаква нотка негативизъм към опелчетата? един такъв съм му наброил към момента 450 хиляди километра и още си крета яко - не признава нито софийските дупки, нито врачанските! я кажи твоята велика алфа къде ще е след 450 хиляди километра? нека позная - ще е рециклирана в метални панички за кучетата на двора. айде малко по-сериозно!

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: nyamago   
Дата:   31-12-13 01:47

Не виждам защо някой трябва да се хвали с кола на 450 хиляди, не мислех че това е показател за пишкомерене. Разбира се, за сЕкой влак си има пътници - неотдавна видях това:




Не е ретро-колекционерски екземпляр, а работен кон - безмилостно експлоатиран в зверски климат, лоши пътища, не-пътища, пясъци и от всевъзможни по стил и опит шофьори. Не само още върви, ами има и още много хляб в него. Много съм пътувал из третия свят, никъде не съм видял Алфа (нито друга италианска или френска кола) да е жива на тази възраст в такива условия.

Виждал съм и Алфа, може би дори по-стара:

http://farm1.staticflickr.com/148/381021109_3f063a01fe_z.jpg?zz=1


- но това е в стерилните условия на Швейцария, като "странично" хоби на някой мераклия, който повече я лъска отколкото я кара.

Не знам какво става със сайта, на втората снимка упорито ми преправя от [имг] на [урл] т.е. от снимка на линк - извинявам се з неудобството, алфата си струва да се види - като кола, не като снимка...



Публикацията е редактирана (31-12-13 02:29)

Отговори на това съобщение
 No Subject
Автор: nyamago   
Дата:   31-12-13 02:30





Публикацията е редактирана (31-12-13 02:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: rx   
Дата:   31-12-13 02:46

а защо да не е повод за пишкомерене? когато погледна километража и числото, което показва там, в главата ми изплуват безброй спомени от места където въпросната кола ме е закарала и върнала жив и здрав. Разбира се, вече е заслужено пенсионирана на село

Явно аз съм друг тип човек и приемам колата като инструмент - парче ламарина, което днес го има, утре го няма, но спомените от местата, които си посетил са важното нещо. Ако тези места са предимно кафенетата пред сервиза, не мисля, че ще ми допадне - нито да седя в гаража като някакъв авангарден вид самозадоволител и да й лъскам... ауспуха в очакване да излезе "духа" [smilie18]



Публикацията е редактирана (31-12-13 02:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: paparak_ivi   
Дата:   31-12-13 03:42

Нямам нищо против Опел и прочие - напротив давам ги като пример за доказала се здрава и евтина за подръжка кола. Не си ме разбрал правилно :)



Публикацията е редактирана (31-12-13 03:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: rx   
Дата:   31-12-13 04:08

Истината е, че за съжаление в България това е единствения фактор, който хваща дикиш :( Ако имахме нормални пътища(поне), с най-голям кеф щях да си взема една 147-ца, която и като интериор, и като екстериор е адски яка. Но това - в други географски ширини [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: my.point.of.view   
Дата:   31-12-13 08:50

Шефът ми във Франция беше немец и един ден идва с Опела на работа. Излиза и аз му викам - Знаете ли какво откритие са направили от Опел? Корозията!
И той вика - абе,какво говориш, ние в Германия казваме, че Опелите ги правят от сополи!?

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Ivo55   
Дата:   31-12-13 12:59

Taзи тема е за зоната.нет - там, в клуба, небезизвестният TODD
ще каже най-точно кои са + и - на тези коли.

Тук, общо взето, е за[shtrak] !
Весело посрещане на новата година[beer]!


Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: kalinari   
Дата:   31-12-13 13:01

На мен ми харесват 159 като дизайн(без таблото).
Някой с опит от първа ръка?

Виждам по спецификации, че е доста тежка, това дали кореспондира с по-добро качество и надеждност?

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: TPECHAT   
Дата:   31-12-13 13:27

определено... има страхотен клаксон [smilie24] .. ако ме разбираш [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: paparak_ivi   
Дата:   31-12-13 13:32

159 е една адски здрава и надеждна кола гаранитрам ти, че е мега яка кола и адски здрава за тези пари няма какво по добро да вземеш - най -за препочитане е мотора 1.9 JTDm много здрав и вървящ не че 2.4 е по зле но е доста по скъп за подръжка а не предлага много повече като вървеж.Ходовата част е много добре направена и е адски издръжлива като немец е ,че и по добре дори.Материалите ,от които е изработена като цяло колата са доста висок клас-тази кола няма детските болежки присъщи за италиански автомобил.Единствените проблеми на този автомобил,които може да получи са в скоростната кутия ,която е здрава но е на Опел не е алфова .Има и едни клапи, които са за повече паур и екология, които от веремето се блокират и свети и чек които най- добре да се елеминират с тапи - това е за еко не се отразява на вървежа почти , не говоря за ЕГР клапана коъто задължително след 5-6 година е трябжа да се сменя или почиства за да няма ядове има едни клапички които след бг горивото в нашата мила родина си казват думата задължително та за тях става дума.Дтугото ,което се сещам е компресора на климата и неговата шаъба ако даде фира се купува нов компресор което е скъпичко :( .Практиката се опита да ремонтира въпросната шаъба но не издържа много и се стигна до изжода че няма оправия по добре нова.Всичко това ви го споделям от опит и Наблюдения в сервизи в които с еправи предимно и само алфи от най-добрите майстори в бг на Афа Фиат и Ланчиа. Ако имате Алфа ромео никога не ходете в алексанър ауто или Ауто италиа за сервиз -от там сме виждали коли които излизат с неправилно зацепени дори ангренажи (няма белези при алфа) сами си правете изводите що за сервиз е това на Алфа.

п.с. Алфа ромео 159 уникален автомобил от среден клас и нагоре [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]



Публикацията е редактирана (31-12-13 13:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: cicomanco   
Дата:   31-12-13 14:01

Няма белези за ангренаж!![smilie18] [smilie18] [smilie18] ...
И що за италианска кола е със скорости от опело..?[smilie18] [smilie18] [smilie18] ...
Изводът за мен е да не си купувам еднослойна тоалетна хартия...Не че не е тоалетна хартия, ама не става...[smilie18] [smilie18] [smilie18] ...

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: paparak_ivi   
Дата:   31-12-13 15:10

cicomanco гледай фотографията ти, казах махни ги тези Алфи не са за теб видно неразбираш от автомобили по добре си гледай фотото, че и там не блестиш но поне имаш попадения :)[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Nimi   
Дата:   31-12-13 16:00

Започнах пета година с 147-цата и до сега два горни носача съм сменил за близо 50000км. Останалото като стартер и алтернатор не ги броя защото няма вечни чаркове.
Всичко си е до късмета и задкормилното устройство.

Тази 147 ми е грабнала окото но още не мога да реша дали е фалшива обявата и се каня тези дни да отида да я видя наживо. http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11371738893313885&f1=details&slink=57xynp


Ако искаш алфа си вземи от форумните бегачки. Да знаеш къде, какво, защо и с какво е поддържана.

Но.. тая тема тук е подобна като оная в Алфа Ромео форума за избора на фотоапарат [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: georgioiv   
Дата:   31-12-13 16:37

Но.. тая тема тук е подобна като оная в Алфа Ромео форума за избора на фотоапарат [smilie25]

[smilie18] [smilie18] [smilie24] [beer]



Публикацията е редактирана (31-12-13 16:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: НАСОО   
Дата:   31-12-13 16:59

ако познаваш дедо Мраз му искай тази http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11377284047988684&f1=details&slink=57ymnz

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: nyamago   
Дата:   31-12-13 21:08

rx писа:

> "...в главата ми изплуват безброй спомени от места където въпросната кола ме е закарала..."

Нямаш представа колко по-добре се помнят всичките тези места, когато си посещавал всяко от тях с различна кола! Това трабва да се изпита, за да се разбере [smilie5]

Весела Нова Година!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: TPECHAT   
Дата:   31-12-13 21:54

10 бона за 200.000 км... хаха
произход Швейцария... хахаха

тия продължават с цирковете, бах ти мръсните мангали, после що толкова утепани по пътищата имало

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Lightbender   
Дата:   31-12-13 22:24

Прави впечатление трогателния начин, по който тук единомишлено пишат фанатиците на немски возила. Може би защото през ден се виждат по сервизите и се познават.

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: m57d30   
Дата:   31-12-13 22:43

хаха, не това е опита на любителите на френските и италиянски возила, не съди за другите по себе си :D

не случайно се носят такива слухове и разкази



Публикацията е редактирана (31-12-13 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: HungryRabbitJumps   
Дата:   01-01-14 11:12

---



Публикацията е редактирана (01-01-14 20:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: Houngan   
Дата:   01-01-14 11:26

Хайде и бежанците почнаха да се включват във форума [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Alfa Romeo
Автор: cicomanco   
Дата:   01-01-14 16:48

...[smilie18] [smilie18] [smilie18] ...

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »