Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 15мин. преглед!
Автор: djounsa   
Дата:   28-12-13 14:56

Здравейте! Поръчах апарат Nikon d90 + 18-105 обектив.Искам да попитам какво да гледам в рамките на 15мин. докато съм в еконт?! Мога да взема лаптопа с мен и да провера на колко кадъра е и да кача някоя друга снимка с различни фокуси? какво друго да гледам за тези 15мин?


Отговори на това съобщение
 Re: 15мин. преглед!
Автор: nsirakov   
Дата:   28-12-13 15:01

можеш да видиш от къде се сипва студената вода... ако има скрит дефект той може да се прояви дори след месец, гледай за физическа цялост, за драскотини по корпуса предполагащи изпускане,

Отговори на това съобщение
 Re: 15мин. преглед!
Автор: io_bs   
Дата:   28-12-13 15:36

Пробвай дали работят всички копчета, както и стабилизацията и автофокуса на обектива. Погледни дали има прашинки в него, дали зуум ринга е плавен. С лаптопа можеш да провериш за изгорели пиксели.

Отговори на това съобщение
 Re: 15мин. преглед!
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   28-12-13 15:38

Вземи с теб човек който разбира.

Отговори на това съобщение
 Re: 15мин. преглед!
Автор: qavkata   
Дата:   28-12-13 16:32

Много са нещата, а и трябва да знаеш как се проверяват. По-добре вземи някой, който разбира...както те посаветваха. Успех

Отговори на това съобщение
 Re: 15мин. преглед!
Автор: djounsa   
Дата:   28-12-13 16:32

Ще дойде човек,който разбира ,но все пак да не пропуснем нещо важно :)

Отговори на това съобщение
 Re: 15мин. преглед!
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   28-12-13 16:51

djounsa от кой град си?

Отговори на това съобщение
 Re: 15мин. преглед!
Автор: guciguci   
Дата:   28-12-13 16:58

Ще пропуснете със сигурност!

Отговори на това съобщение
 Re: 15мин. преглед!
Автор: djounsa   
Дата:   28-12-13 17:09

От Пловдив

Отговори на това съобщение
 Re: 15мин. преглед!
Автор: guciguci   
Дата:   28-12-13 17:31

15 минути са изключително недостатъчни да купиш фотоапарат с обектив,защото трябва обстойно да тестваш и двете. Ако нещо ти се стори не наред,няма как да знаеш ,дали е от обектива или от тялото. Може и да е и от двете. Матрицата гледай да не енякаква омазана или надрана. Затвори блендата на максимално 16 или повече и снимай съвсем чисто синьо небе. После гледай снимката на 100 % във всички зони дали има черни точки или черти. Буквално десетки са нещата,които трябва да тестваш. Ако пък искаш да тестваш за бек или фронт фокус,става още по-сложна работата. Гледай тялото,дали му работят всички врътки и копчета. Спусъкът да не е прекалено мек и да снима,още преди да е фокусирал. Светкавицата светва ли и винаги си светва. Сложи на ръчен режим с приоритет на скоростта и горе-долу на ухо пробваи скоростите адекватни ли са. Сега 1 секунда и 1/60 няма как да не я чуеш,ако не е наред. С блендите при Никон не съм запознат и няма да вземам участие. После почвай обектива. Не го знам има ли стабилизация. Ако има пробвай с нея и без нея на 105 мм от ръка. разлика трябва да забележиш във визьора,не задължително на снимката. Случай го бръжди ли съмнително. Върти зума и слушай има ли някакви стъргане. Абе дълга работа е. Аз купувам и продавам телефони и си имам едно листче,на което пише всичко,което трябва да тествам. Вадя го в Еконт и почвам

Отговори на това съобщение
 Re: 15мин. преглед!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   28-12-13 18:11

Интересно като снима небето на бленда 16 и повече и види тук таме петна, какво трябва да направи? Същото е и ако има някакви прашинки в обектива. Да върне цялата система ли?
Прахта във варио обективите и матрицата е нещо напълно нормално.
Мисля че 15 минути са напълно достатъчни да прецениш 1 апарат. Така или иначе, освен да се провери дали броят кадри отговаря на описаните в обявата, не виждам какво друго може да се види на лаптопа. Нормално е да има тук таме мъртви и горещи пиксели. Като се завзирате на 100% в една снимка, интересно какво търсите толкова ...

Сложи на ръчен режим с приоритет на скоростта и горе-долу на ухо пробваи скоростите адекватни ли са.
После дай газ и виж дали отзад от ауспуха излиза син дим [smilie5]
Пълни дивотии!
Изреди си всичките режими - серия от снимки, следящи фокуси, различните приоритети, виж дали всички копчета функционират нормално, разгледай го визуално и това е. (въпреки, че пак не не разбирам, при наличието на някаква драскотина по тялото какво следва? - връщане на цялата система и плащане на 20-30лв на куриера че е развозвал апарата и обектива)
За какви списъци говорите, не ми е ясно.
И телефон да беше, не виждам какви "скрити дефекти" ще му се търсят по списък.

Отговори на това съобщение
 Re: 15мин. преглед!
Автор: guciguci   
Дата:   28-12-13 18:22

Или пък слушай оригиналностите на "професионалистите" по-горе.
"И телефон да беше, не виждам какви "скрити дефекти" ще му се търсят по списък" metodiev_martin дай да ти пратя едно телефонче,искаш ли? [smilie18]



Публикацията е редактирана (28-12-13 18:23)

Отговори на това съобщение
 Re: 15мин. преглед!
Автор: Божидар58   
Дата:   28-12-13 18:36

Ако човека, който го праща е коректен-тогава няма проблем. Ако не е коректен и има нещо нередно, което не се вижда от пръв поглед нямаш никакъв шанс да го видиш за 15 минути. Аз до сега съм купил НИКОН Д300 за 950лв и пет обектива на обща стойност 1700лв от базара и досега съм попадал винаги на коректни хора, за което им благодаря...



Публикацията е редактирана (28-12-13 19:08)

Отговори на това съобщение
 Re: 15мин. преглед!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   28-12-13 18:55

Гуци, трябавше да се конкретизираш, че по списък проверяваш телефони-антики. То и археолозите явно имат някакви списъци за проверка на полезните изкопаеми.
Колко часа са необходими за да се види някакъв скрит дефект на един фотоапарат? 30 минути, 3 часа?
Напишете, какво съществено не може да се види за 15 минути в еконт.

Отговори на това съобщение
 Re: 15мин. преглед!
Автор: asahi   
Дата:   28-12-13 19:12

Преди прегледа си прочети упътването на апарата. Това ще ти даде възможност да знаеш кое копче за какво е.

Отговори на това съобщение
 Re: 15мин. преглед!
Автор: Gam3Ra   
Дата:   28-12-13 20:31

Виждал съм обектив Canon 18-55, който на около 40-50мм работи ЕДИНСТВЕНО на най-отворената си бленда. На 18мм и на 55мм без проблеми затваря и на F11. Ето такива дребни дефекти няма как да откриеш за 15мин... за 15часа също, може би :)
И аз съм доволен от всички проведени сделки в базара на Фотофорум [smilie24] Продавалника пък е пълен с потрошена техника

Отговори на това съобщение
 Re: 15мин. преглед!
Автор: djounsa   
Дата:   28-12-13 21:19

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=26453 ето това е обявата! човека беше много любезен и ми направи оферта с обекти,раници,филтри и тн. Днес не го взех от еконт,че се забавиха поръчките и ми излезна друга работа. понеделник сутринта съм там!

Отговори на това съобщение
 Re: 15мин. преглед!
Автор: zotto   
Дата:   29-12-13 00:15

Малко повече се притесняваш от нужното и аз съм купила три обектива и едно тяло от форума, наскоро направих и размяна с доплащане за един обектив.Продавачите винаги са били коректни и техниката е отговаряла на описанието.Твоя продавач си има редовен профил, съмнява ме човека да иска да те прецака.

Отговори на това съобщение
 Re: 15мин. преглед!
Автор: imitev   
Дата:   29-12-13 00:24


А като продадеш нещо и след 2 месеца се жалват, че спусъка вече не работи? При мен не е правил проблеми нито веднъж за 1 година, този 400Д беше купен на старо от базара без много много да го гледам... Гузен ли да се чувствам?

Рисковете на старата техника са си рискове на професията и затова цената и е такава.

Отговори на това съобщение
 Re: 15мин. преглед!
Автор: djounsa   
Дата:   29-12-13 12:55

Знам ,че винаги има риск при втората ръка! Просто искам да знам какво да гледам в началото.При първият апарат имах много време ,но и тогава по-скоро заложих на късмета.Сега имам възможност да взема човек който разбира с мен.Просто сумата вече не е някаква където може да се прежали.

Отговори на това съобщение
 Re: 15мин. преглед!
Автор: Digitalgab   
Дата:   29-12-13 13:10

Имам техника за продаване, но като виждам каква им е методиката тука за тестиране, направо се отказвам. 15 минути базикане и осиране и после вземе та се откаже, даже и затова че не му пасва на ръката.

Като купувам преценявам дали човека е коректен и дали това което е написал е реално. Усеща се. Обикновено нищо не тестирам.

Отговори на това съобщение
 Re: 15мин. преглед!
Автор: PhotoBo   
Дата:   30-12-13 00:09

Аз пък съм купувал доста неща от базара. Също и доста съм продал. С повечето хора поддържам добри взаимоотношения след това или поне рекламация не е ималко от никоя от двете страни. Имах само един случай с колега, който е писал и в темата по-горе, който ми върна един обектив, с обяснението, че не е бил в отлично състояние, но не му се сърдя - това е риска на дистанционното и онлайн пазаруване. А и всеки си има различни критерии за оценка и взискателност. Наскоро дори направих бартер с колега от другия край на България и пак всичко беше ОК. Като цяло съм доволен от колегите тук и смятам, че 15мин са напълно достатъчни за преглед и тест, стига човека отсреща да е коректен дотолкова, колкото си коректен и самия ти!
Малко по-сложно е при тест с тяло, но пък на малко кадри и с добър външен вид, мога да кажа, че D90 е железен, дано си случил и ти на такъв! Успех в понеделник![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 15мин. преглед!
Автор: rx   
Дата:   30-12-13 01:32

Моя позната с Никон без да иска удари обектива си странично в една врата. Оттогава по някаква причина, когато е на стабилизация, рязкостта в два диагонални ъгъла е осезаемо по-малка. Не знам колегите как биха проверили дали фокусната равнина е равна - ако го получавам на адрес, бих снимал пощенските кутии фронтално за да видя дали нещата са така, както трябва да са.

В много случаи при изтърване на канонските телета, първото, което се чупи е стабилизацията. Но в крайна сметка си е риск. Преди време без малко да изгърмя с неработещ фокус на един обектив, за който се опитаха да ми излязат с номера, че "то така нормално си фокусира бавно" - ако не ми беше направило впечатление, кой знае кога щеше да изгърми съвсем. С това искам да кажа, че особено като даваш 1000+ доларес за техника, е добра идея да се разходиш до мястото, да стиснеш ръката на човека и при най-малкото съмнение, което се зароди в тебе, че те шмекерят, пожелаваш "приятен ден".

Отговори на това съобщение
 Re: 15мин. преглед!
Автор: djounsa   
Дата:   30-12-13 11:36

Така искам да се похваля ,че вече съм горд собственик на никон д90 + 18-105 . Голямо Благодаря на хората от еконт ,че ми отстъпиха малко повечко време (те си знаят за почерпката).На човека,който дойде с мен (и той си знае за почерпката) :D !!! успяхме да проверим и на колко кадъра е и се оказа ,че е с 1к по-малко [cool] всичко друго си работи без проблем,копчета фокуси,изместен фокус,стабилизация,няма прашинки и драскотини (единствено има две три точки под протектора на дисплея,но това да е !) И също едно голямо Блогадря на всички,които се включиха в темата и ми помогнаха ! [shtrak]
http://s24.postimg.org/p89zuvept/image.jpg





Публикацията е редактирана (30-12-13 11:40)

Отговори на това съобщение
 Re: 15мин. преглед!
Автор: Sokola   
Дата:   30-12-13 12:08

[smilie24] Честита радост
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »