Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Някой да разбира от охранителни камери...
Автор: hose   
Дата:   23-12-13 18:18

търся някаква система от 2-3 камери и записващо устройство, видях че има направо на SD карти, което в случая е оптимално тъй като е по-сложно да ги включвам към комп., (няма сигурно място където да стои)

разглеждах сега разни неща из нета, има камери които направо пишат върху SD карти, което е супер, но ако камерата е недостъпна, иначе при кражба на камерата си заминава и картата [cool]

проблем ми е окабеляването и тока - до колкото виждам тези камери са с адаптери към 12 волта, пък по таваните няма контакти - ако изведа кабели много лесно пък се отрязват… до колкото виждам безжични камери на батерии няма

ако някой знае моля да ми пусне линк или адрес на магазин в София където мога да разгледам повече неща на живо, отворен съм и към идеи за модели и тн

цялата работа е заради проблемни съседи


Отговори на това съобщение
 Re: Някой да разбира от охранителни камери...
Автор: burnmaster   
Дата:   23-12-13 18:26

Аз на важните врати съм поставил ГСМ модули....

Влезе ли някой през вратата ми звъни телефона с име на врата която е разбита.
Това е и начина да го заловиш на място и да му хвърлиш един бой.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да разбира от охранителни камери...
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   23-12-13 18:33

Идеята е отлична, ако реално има вариант да се посочи линк към магазин, или към устройства, ще бъде във полза на много хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да разбира от охранителни камери...
Автор: burnmaster   
Дата:   23-12-13 18:37

На моите модули дадох поръчка на човек който се занимава с това.

Той ги поръча и монтира.
Няма аларми, няма камери ....нищо което да смути крадеца.Съвсем малък контакт отвътре на врата и при отваряне на 3 тата секунда ми звъни телефона.В модула се поставя предплатена сим карта.

Цената беше от сорта на 80лв за модула и 20 тина лева за сим картата.



Публикацията е редактирана (23-12-13 18:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да разбира от охранителни камери...
Автор: krach   
Дата:   23-12-13 18:38

Не е нужно да връзваш към комп камерата. Има доста ИП камери които предават/записват в реално време където желаеш. Разбира се трябва да има нет. Има такива които им трябва ЛАН и такива с WiFi и съответно записите са на сигурно, НЯКЪДЕ. Относно захранването а и мрежата до там кабел UTP би ти свършил работа. Мрежата използва 4 от общо 8 жила, а по останалите може да пуснеш ток. Така или иначе поне един кабел трябва да има до камерата, искаш-неискаш. Ако някой е решил да бастисва техниката няма ни камера с СД ни никаква. Ако грамотно се направи и постави възможността за рязане на кабелите се свежда до минимум....до толкова до колкото и да ти счупят камерата. Освен това, при възможност камерата се слага така че потенциалния агресор винаги да попадне в полезрението и, дори когато я чупи. Ти си писал, че е с-ма от 2-3 камери. Нямам идея къде ще ги поставяш, но при определени условия може да се нагласят да се покриват една друга. Така че да няма слепи петна.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да разбира от охранителни камери...
Автор: emo1   
Дата:   23-12-13 18:40

https://alltimecams.com/



Отговори на това съобщение
 Re: Някой да разбира от охранителни камери...
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   23-12-13 19:05

[smilie21]



Публикацията е редактирана (23-12-13 19:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да разбира от охранителни камери...
Автор: ceco100   
Дата:   23-12-13 20:19

http://www.avicam-bg.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да разбира от охранителни камери...
Автор: ceco100   
Дата:   23-12-13 20:22

[urlhttp://www.avicam-bg.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да разбира от охранителни камери...
Автор: Argo   
Дата:   23-12-13 23:27

taurus13 с това се занимава фирмата му http://www.veos.bg/




Публикацията е редактирана (23-12-13 23:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да разбира от охранителни камери...
Автор: Тед   
Дата:   24-12-13 00:15

"Автор: burnmaster
Дата: 23-12-13 18:26

Аз на важните врати съм поставил ГСМ модули...."

И като ги заглуши кво правят модулите?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да разбира от охранителни камери...
Автор: hose   
Дата:   24-12-13 00:42

мерси за отговорите
ще прегледам сайтовете

това със сим картата е малко… защото ако си там - добре, макар че никога не се знае на какви ще попаднеш, но ако си някъде далеч.. или дори извън страната… какво правиш?!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да разбира от охранителни камери...
Автор: bOzo   
Дата:   24-12-13 00:57

Ще ги заглуши, ако знае че са там.
Принципно GSM модули + скрити камери са добро решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да разбира от охранителни камери...
Автор: burnmaster   
Дата:   24-12-13 08:03

И като ги заглуши кво правят модулите?


Е все пак, не за банкови трезори става дума [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да разбира от охранителни камери...
Автор: Тед   
Дата:   24-12-13 10:44

Какви банкови трезори :) С джага за 100 лв. си отлюспен с комуникацията...
Те само да разберат, че имаш на 100 палки у дома в сейф...нищо не може да те спаси. /аа късмета понякога може да ти помогне/.

Вярвай ми в съдебни заседания съм научил толкова подробности, че ... с/у специалисти не може да издържите.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да разбира от охранителни камери...
Автор: mmjm   
Дата:   24-12-13 11:27

Не ставаше ли дума за съседи, по презумция не супер специалисти? И не ставаше ли дума за собствен апартамент, а не за квартира на службите + банков трезор?
bOzo е прав, че GSM модули + скрити камери са добро решение.
В посочените магазини, ще ви окажат съдействие, а и в повечето фирми за охрана няма да ви откажат съвет.
Весели празници [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да разбира от охранителни камери...
Автор: Тед   
Дата:   24-12-13 11:33

Аз писах в отговор на горелката, но ако имам съседи заради, които да си слагам ГСм модули по вратите и скрити камери - много лесно мога да ги оправя без тия коледни елхички[smile] /силово, ако не разберат от дума и междусъседски мир/.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да разбира от охранителни камери...
Автор: mmjm   
Дата:   24-12-13 11:38

Това разбира се е най-сигурният начин, ще останат средства и за справяне с параноята[beer] [smilie18] .

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да разбира от охранителни камери...
Автор: Tonyy   
Дата:   24-12-13 12:55

[smilie24]



Публикацията е редактирана (26-12-13 16:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да разбира от охранителни камери...
Автор: Джъмбо   
Дата:   11-02-19 15:12

аз имам идея за IP камера, но не мога да намеря данни за трафика, защото в офиса ползвам мобилен нет, а той си има лимит на месеца... дето се казва за 20 дни 30 гб ми стигат за че и остават, ама с IP камерата се чудя как ли ще върви

все пак няма да гледам денонощно де...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да разбира от охранителни камери...
Автор: Hsathv   
Дата:   11-02-19 17:18

Какво те интересува трафика? Модерните IP камери ще ти сигнализират когато имаш нарушение и само тогава ще имаш някакъв трафик.
Иначе тази техника се продава в Сектрон.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да разбира от охранителни камери...
Автор: Джъмбо   
Дата:   11-02-19 17:35

идеята е дали дърпа непрекъснато някакъв трафик или е в случаите само в които гледам какво се случва през приложение или в режим на сигализация...

не ми е идеята постоянно да наблюдавам а само да хрълям око от време на време

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да разбира от охранителни камери...
Автор: imitev   
Дата:   11-02-19 18:15


1во записите от камерите не важат в съда, освен в много специални случаи, подкрепени от други доказателства.

2ро си представяме следната ситуация - нанкам си аз кротко и ми звъни алармата, че някой нещо върши в охранявания обект. Скачам в гащите и тичам до обекта. Там 5 човека с бухалки си крадат кротко. И какво правим? Черпим ги кафе и се прибираме или като Рамбо ги разхвърляме? И после ни съдят за причинени телесни вреди, защото е превишена неизбежната самоотбрана?

3то вълкът и броени овце яде - бандюгите не ги бърка много дали ще имаш камери и охрана, ако решат да крадат. Влизат и след 5 минути излизат. Нито СОТ, нито дядо боже ще те спаси.

Истината се казва СОТ+Застраховка, всичко останало е домашно изпълнение и не върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да разбира от охранителни камери...
Автор: nimi   
Дата:   11-02-19 19:37

Ако позволите ;-)

Има камери без захранване но цените са прекалено солени! По-точно са с батерии които издържат до около 6 месеца. Последния модел е с акумулатор вече а предните със специална батерия.
Имат собствен рутер в който може да се сложи карта за да записва там. Може да се купи и облачно пространство за записите.

Намирането им е сложно в БГ. Знам къде има наличен един комплект от по-стария модел с 4 камери и мога да го осигуря на добра цена.

За запознаване с продуктите направо от https://www.arlo.com/en-us/
където има и линкове на магазини.

Другия по-евтин и удачен вариант който слагах вчера е безжична 2MPix камера която може да записва на карта и/или да си купите място в облака. Захранване адаптер на 5V USB в комплекта. Малко на бебефон прилича но върши отлична работа.
Официалната цена е 106лв с ДДС.

@Джъмбо ако камерата записва на карта или на DVR/NVR имаш трафик само когато ги гледаш дистанционно.
Стига да не искаш записите да бъдат на място извън офиса! Тогава ще имаш постоянен трафик който много зависи от резолюция, честота на кадрите, скорост на основно опресняване и компресия. Може и да съм пропуснал нещо ;-)
Новите компресии H265, H265+ генерират малък трафик.

Ако имате въпроси питайте. Предполагам и taurus13 ще се включи.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да разбира от охранителни камери...
Автор: Argo   
Дата:   11-02-19 21:54

къде ги изкопавате тези теми отпреди 6 години? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »