Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 До собствениците на D7100
Автор: Valentin4000   
Дата:   18-12-13 10:02

Обръщам се към собствениците на Nion D7100 с въпроса:
Имате ли проблем с дълбоките сенки, и по точно когато изсветлявате тъмни участъци появява ли се shadow banding в сенките?
На няколко места четох за този проблем със сензора на Тошиба, който са сложили братята японци(никакъв смисъл от тези 24мп, според мен, ама както и да е.)
Снимам със d5100 но събирам денги за ъпгрейд и се бях насочил към д7100, но ако този проблем съществува, то нещата клонят към д7000.
Та затова ви питам, често ли се появява shadow banding-a в сенките или само при силно недоекспонирани снимки.Говорим естествено за RAW снимане :)
Бих оценил и посочването на други недостатъци в апарата които сте забелязали.
Знам, че д7000 е супер апарат, защото съм снимал с него но съм на мнение, че д7100 има повече предимства(като изключим въпросния проблем)
Благодаря ви и лек ден:)

Отговори на това съобщение
 Re: До собствениците на D7100
Автор: cucicuc   
Дата:   18-12-13 17:28

Привет !

От скоро го имам...Не съм забелязъл подобен проблем.
Довечера ще си поиграя малко с Capture NX2, ACR и ще кажа резултат...

Отговори на това съобщение
 Re: До собствениците на D7100
Автор: Stenlius   
Дата:   18-12-13 19:30

Най-добре е някой да пусне малко кадри със сенки в RAW и автора да си поиграе и разгледа от първа ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: До собствениците на D7100
Автор: cucicuc   
Дата:   18-12-13 19:37

Има banding , да.
Но...

Според мен, за да го видиш трябва да увеличиш експонацията /exposure/ или дригите контроли за изсветляване до граници, при които кадъра става неизползваем на практика.

Отговори на това съобщение
 Re: До собствениците на D7100
Автор: Valentin4000   
Дата:   18-12-13 20:23

Ако кадъра е правилно експониран и искаш да изсветлиш някоя сянка предполагам, че дори и да има то ще е много леко и в допустими граници.
Интересува ме при неправилно експонирана снимка, да речем с поне 3 или 4 стопа в какви граници ще е бандинга.
Не че ми е хоби да си не доекспонирам снимките:),но всичко се случва и ми е интересно при по-екстремно изсветляване дали става неизползваемо изображението?
cucicuc благодаря ти за инфото, което даде дотук, ако правиш още опити споделяй:)

Отговори на това съобщение
 Re: До собствениците на D7100
Автор: simbon4o   
Дата:   18-12-13 20:26

16мп матрицата носеше на изсветляване повече от новата. Бандинг има, но ако това ти е критерии за ъпгрейда... не виждам смисъл

Отговори на това съобщение
 Re: До собствениците на D7100
Автор: cucicuc   
Дата:   18-12-13 21:02

Брат ми.... :)
Само едно ще ти кажа :

7100 е страхотна камера !
Остави бандинга...
Ако мислиш да скачаш на нея ще останеш предоволен, макар аз за момента да нямам много опит с това тяло и възможностите му.Но с всеки изминат ден се убеждавам, че не съм сбъркал.

Може след някой и друг ден да пробвам с недоекспониране и да ти кажа резултата, честно и на мен ми е интересно, просто за резултата.
Последно за сега - бандинга се вижда само когато го търсиш или снимаш твърде неправилно ! Да не си мислиш, че 7000 няма бандинг :) ?


Отговори на това съобщение
 Re: До собствениците на D7100
Автор: netizen   
Дата:   18-12-13 21:54

Къде бандинг в D7000 ?


https://dl.dropboxusercontent.com/spa/03adky52lyp06cv/4oezgd8x.jpg




https://dl.dropboxusercontent.com/spa/03adky52lyp06cv/jl9dp6n7.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: До собствениците на D7100
Автор: stown   
Дата:   19-12-13 00:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: До собствениците на D7100
Автор: hotsnail   
Дата:   19-12-13 00:58

В Д7000 дали от Никон не пробваха масло пръскачките за пръв път?

После пуснаха подобрен модел с Д600 дето направо лееше масло връз матрицата, както бабите мажат филии на внуците си.

Отговори на това съобщение
 Re: До собствениците на D7100
Автор: netizen   
Дата:   19-12-13 08:36

А дали като си отворя хладилника и няма талибани с цонита да наизскачат ?!? [smilie9]

От както се пусна в продажба D7000 2010г. до преди месец-два го имах въпросният модел, не знам за какви масла сони облъчените дето заради тях никой вече не иска да пише в този форум драскат [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: До собствениците на D7100
Автор: cucicuc   
Дата:   19-12-13 08:42

От това, което видях от моите файлове бандинга е незначителен.Прегледах около 20-ина.Само на два се личи и както казах по-горе файла става неизползваем - заради "търсенето" на бандинга.
Не се хващайте буквално за думите ми : "Да не си мислиш, че 7000 няма бандинг :D) ? " И двете камери са страхотни, като лично за мен 7100 е по-добрата.

Отговори на това съобщение
 Re: До собствениците на D7100
Автор: didesignbg   
Дата:   19-12-13 09:14

д7100 и д5200 имат сериозен бандинг в сенките, нещо като първото 5д. В д7000 това го няма тъй като неговият сензор е Сони за разлика от Тошибите в по-новите. Писах го още като пуснаха първите снимки от д5200.

Отговори на това съобщение
 Re: До собствениците на D7100
Автор: netizen   
Дата:   19-12-13 12:01

Ако може някой да пусне подобен кадър как изглежда светнат с 3EV?

Отговори на това съобщение
 Re: До собствениците на D7100
Автор: ludiakolio   
Дата:   19-12-13 12:13

Тук хората коментират точно това.

http://betterfamilyphotos.blogspot.com/2013/04/minimizing-nikon-d5200-and-d7100.html

Отговори на това съобщение
 Re: До собствениците на D7100
Автор: ramdar   
Дата:   19-12-13 22:46

бандинг - глупости! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: До собствениците на D7100
Автор: stown   
Дата:   20-12-13 01:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »