Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Работи ли Sony Nex 5T със студийни светкавици?
Автор: ittv   
Дата:   17-12-13 12:28

Здравейте,

чета из нета, че нексовете имат проблеми със синхронизирането със студийни светкавици, и тъй като обмислям да си взема nex 5t се чудя дали наистина е така и има ли някакъв начин да се подкарат. Някой с опит ако може да ме насочи ще бъда благодарен.

Мерси предварително.

P.S. Не снимам обикновено с такива светкавици в ежедневието ми, но понякога ми се налага да направя някоя друга продуктова снимка и би ми се искало да мога да си ползвам светкавиците.

Отговори на това съобщение
 Re: Работи ли Sony Nex 5T със студийни светкавици?
Автор: SEURET   
Дата:   17-12-13 12:35

Тази камера не е добър избор за работа със студийни светкавици. Няма нито хот-шу гнездо, нито синхро контакт. Реално, ще можеш да палиш светкавици само по светлинен импулс(което ще е възможно само при покупка на допълнителна светкавичка за камерата).

Отговори на това съобщение
 Re: Работи ли Sony Nex 5T със студийни светкавици?
Автор: hotsnail   
Дата:   17-12-13 13:18

Технически няма проблеми да рбаоти в студио

Може естествено да работи със студийни светкавици, но както колегата е отбелязъл гнездото за светкавица е различно и трябва или тригер специално за NEX серията или адаптер.

Аз лично бих взел адаптер, защото ползвам и други апарати.

Ето така изглежда един адаптер


http://www.tomtop.com:6081/media/catalog/product/d/8/d853-9-7baa.jpg



За да снимаш в студио е важно да изключиш симулираната експозиция в LiveView. В Setup менюто има опция LiveView Display или нещо подобно и тя трябва да е сложена на Off за използване във студио.

От тук насетне всичко работи като със всеки друг апарат.


@SEURET когато не си зпознат с дадена тема, струва ли си да даваш акъл?



ПП От симбончо разбрах че има няколко модела апдатери и за некс-5 заради малкото тяло е важно да се избере такъв дето да не пречи да сложиш голям обектив. Аз както го разбирам - трябва да е по-къс модел и по възможност малко повдигнат нагоре. Sinbon4o ако види темата се надявам да ти даде по-детйлно обяснение. Аз самос китака, 24/1.8 и 50/1.8 съм ползвал светки ... с тези обективи нямам никакви грижи



Публикацията е редактирана (17-12-13 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Работи ли Sony Nex 5T със студийни светкавици?
Автор: ittv   
Дата:   17-12-13 13:22

Да разбирам, но все пак както казах, снимам без светкавици над 90% от случаите, не ми е приоритет, просто искам да проуча възможността да си ползвам студийните светкавици, в редките случаи, които ми се налага :)
Дефакто ми трябва нещо такова .

Отговори на това съобщение
 Re: Работи ли Sony Nex 5T със студийни светкавици?
Автор: ittv   
Дата:   17-12-13 13:26

@hotsnail: Мерси, адаптора е доста по-бюджетен вариант, от колкото светкавица :) само с този адаптор и изключена симулирана експозиция, ще може да си синхронизира без проблеми, така ли?
Наистина не искам да инвестирам много пари, тъй като студийните снимки изобщо не са ми приоритет, предимно снимам на дневна светлина и с отражатели [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Работи ли Sony Nex 5T със студийни светкавици?
Автор: hotsnail   
Дата:   17-12-13 13:31

да синхронизира без грижи до 1/160, толкоз е синхро скоростта на повечето NEX апарати. 5T не ми е познат, но предния модел и 7-цата са така. На 1/200 обикновенно няма проблеми, над 1/200 се появяват черни линии от двете странни на кадъра.

Аз имам доста снимки със сввткавица и NEX. Simbon4o мисля, че също ползва подобни екстри.

Може би, подобен модел търси по-късичък


http://www.jwemall.com/jw_image/MSA-6(4).jpg



кофти че се слага с отверка ама ще можеш да си ползваш повече модели обективи и адаптери.

Отговори на това съобщение
 Re: Работи ли Sony Nex 5T със студийни светкавици?
Автор: simbon4o   
Дата:   17-12-13 13:35

Защо не направо некс 6, много по-добра камера е за не много повече пари. И като захват и като визьор, 5т е малко по-евтин, но мнооого по-неудобен и без визьор. Другото което е за тези обувки - имам такава перфектно се държи и носи и репортерски светквици стабилно, но сега си купих късата версия понеже с некс F3 нямаше проблем, с 5р(който е същия като 5т) адаптора излиза малко пред байонета и опира в тилт преходника с други думи си купи късия, ако не искаш изненади с нещата които слагаш на байонета. Въобще 5-ците са безобразно неудобни.

И със синхрона на некса 1/160 е максимума няма аванта като на никоните примерно понякога успяват и над 1/200, некса след 1/160 половината кадър е аут.



Публикацията е редактирана (17-12-13 13:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Работи ли Sony Nex 5T със студийни светкавици?
Автор: hotsnail   
Дата:   17-12-13 13:42

Странно на 7-цата и на 1/200 имам сносни кадри...а ето този е на 1/320


https://photo-forum.net/static/site_pics/163/1342386357_maria.jpg



ама рязах краищата...може би има значение обектива или де да знам...това е с 85/1.4 за минолта с адаптер ЕА2.

Ето го без кроп.


https://lh6.googleusercontent.com/-SWqK4EPPg18/UAcJ8yrmFII/AAAAAAAAQ_w/D4jp46QLwEA/w973-h1459-no/DSC


Camera NEX-7
Focal Length 85mm
Exposure 1/320
F Number f/4.5
ISO 400



Публикацията е редактирана (17-12-13 13:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Работи ли Sony Nex 5T със студийни светкавици?
Автор: simbon4o   
Дата:   17-12-13 14:35

Е малко ли е отнесло, иначе е малко по-добре от Ф3ката.

Отговори на това съобщение
 Re: Работи ли Sony Nex 5T със студийни светкавици?
Автор: ittv   
Дата:   17-12-13 16:46

тези късичките има ли ги някъде в БГ или да си диря нейде отвън? Иначе с какви обективи ще го ползвам не знам още, ще дойде с китовия 16-50, най-вероятно ще си взема адаптер м42 - некс и ще ползвам някои ръчно фокусни портретни обективи, които така или иначе не съм избрал още, но има време :)

Отговори на това съобщение
 Re: Работи ли Sony Nex 5T със студийни светкавици?
Автор: simbon4o   
Дата:   17-12-13 18:02

ни дългите ни късите ги има в бг [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Работи ли Sony Nex 5T със студийни светкавици?
Автор: hotsnail   
Дата:   18-12-13 21:55

Между другото сега си рових снимките и на 1/200 пак синхронизира прасето


Тука няма кроп


https://lh6.googleusercontent.com/--j7qXxNuRZk/UJEyTuL4IjI/AAAAAAAASvI/iWx30xVnhqU/s1600/DSC04344.jp


Camera NEX-7
Focal Length 50mm
Exposure 1/200
F Number f/1.8
ISO 100
Camera make SONY



Публикацията е редактирана (18-12-13 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Работи ли Sony Nex 5T със студийни светкавици?
Автор: simbon4o   
Дата:   18-12-13 22:17

Трябва да робвам с 5р, Ф3 не се справяше на нищо над 1/160.

Отговори на това съобщение
 Re: Работи ли Sony Nex 5T със студийни светкавици?
Автор: hotsnail   
Дата:   18-12-13 22:20

Пробвай давай там девойката в гората и с корееца и тилт приставката. Ще станат шедьоври!

Отговори на това съобщение
 Re: Работи ли Sony Nex 5T със студийни светкавици?
Автор: simbon4o   
Дата:   18-12-13 22:45

Следващия път ще си организирам асистент :) да пази чадъра и светката от вятъра, че един чадър вече съм назад.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »