Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Къде най-добре се продават стокови фотографии
Автор: kokermur   
Дата:   16-12-13 19:25

Къде най- добре и изгодно се продават стокови фотографии? Аз опитах на Bigstock но за сега нямам нито една продадена, въпреки, че имам 5-6 одобрени от администраторите и публикувани на сайта.
Ето моето порт фоли: Bigstock.
Не разбирам, какъв е принципа и защо не мога да продам нищо?

Отговори на това съобщение
 Re: Къде най-добре се продават стокови фотографии
Автор: boubby75   
Дата:   16-12-13 19:31

169 долара за 20 снимки ли [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде най-добре се продават стокови фотографии
Автор: ogogogo   
Дата:   16-12-13 19:41

Предполагам,че стойностните и качествени(технически) фотографии ще се продават навсякъде.Обратно,ако не струват където и да ги качиш ще си седят.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде най-добре се продават стокови фотографии
Автор: tzl   
Дата:   16-12-13 19:46

Дефиницията на "стойностен" не е винаги "качествен", а това, което се търси + да имаш много картинки, за да могат да попадат по-често на твоите при търсене. Бройката е важна при сток сайтовете. Ако качиш 1 технически перфектна и стойностна снимка, ако продадеш 1, ще е успех дори. Причината е, че има още много, които пускат стойностни и качествени снимки и правят морето от снимки. За да продаваш не трябва да си капка в морето, а поне гьол.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде най-добре се продават стокови фотографии
Автор: houngan   
Дата:   16-12-13 19:46

Трябва ти по-сериозно "пор ф олио"


http://www.ldcollett.com/graphics/rats.jpg



пп - Сериозно - според мен лично, качеството и композицията на снимките ти не са добри, сравнени с това което излиза като напишеш тези ключови думи в сайтовете - фотолиа, шътърсток и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде най-добре се продават стокови фотографии
Автор: e-mil   
Дата:   16-12-13 21:05

"169 долара за 20 снимки ли [smilie21]"

Не. За 603 снимки.
Обърни внимание на израза "per day", както и на "$0,28/image". Демек това е цената на месечния абонамент.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде най-добре се продават стокови фотографии
Автор: boubby75   
Дата:   16-12-13 21:20

е-mil [smilie24]



Публикацията е редактирана (16-12-13 21:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде най-добре се продават стокови фотографии
Автор: falcon   
Дата:   16-12-13 21:22

Alamy, стига да има какво да предложиш сред конкурентите[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде най-добре се продават стокови фотографии
Автор: deyan_de   
Дата:   16-12-13 21:39

На кратко докато достигнеш поне 1000 снимки онлайн във водещите агенции не мисли за пари, а за снимане, за това КАКВО да снимаш и КАК да го снимаш! В сток фотографията резултата идва след време и толкова по кратко е това време колкото повече снимки имаш и колкото по-продаваеми са, уникални са и сток ориентирани...



Публикацията е редактирана (16-12-13 21:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде най-добре се продават стокови фотографии
Автор: nyamago   
Дата:   16-12-13 23:33

Добре е също да се прави разлика между сток и микросток. Споменатите хиляди снимки и стотинки от една продажба са предимно за последния. Класическите библиотеки продават на по-сериозни клиенти една снимка за -стотин долара (неизключителен лиценз) и плащат на фотографа няколко десетки. Пак е хищно, но пък иначе продажбата изобщо не би се случила. Пет бири е по-добре от нищо [smilie5]

В друга тема бях споделил дребен опит с Гети - не ми се пише повторно, но има търсачка, на някой може да е интересно...



Публикацията е редактирана (16-12-13 23:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде най-добре се продават стокови фотографии
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-12-13 23:54

за момента в шътър сток върви най-много. Сега има малко сътресения на пазара ще видим какво ще стане.[beer]

Конкуренцията е огромна. Концепцията варира от това да си намериш нисша до това да си мултифункционален добър автор.

Главната идея е да задоволиш търсенето с неща ,който са ти най-достъпни и лесни за правене.
Добри идей,подобряване на вече изтъркани но тъсени идей,изяло нов подход,нисша фотографии който са недостъпни за голяма част от авторите ,а има търсене.Преминаване от макро към микро сток е идейно също.

Важно е количеството,качеството. Ако си нов автор разнообразието за да видиш каде си добър и какво се търси.Избягвай трендовете в който си неконкурентноспособен и тнт.



Публикацията е редактирана (16-12-13 23:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде най-добре се продават стокови фотографии
Автор: algaivel   
Дата:   17-12-13 03:55

Pd, като намериш нисша, ако не те хванат - вземи и за нас [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде най-добре се продават стокови фотографии
Автор: burningice   
Дата:   17-12-13 08:58

Шатъра като е толкова добър, защо Юри си изтри снимките оттам?!

Отговори на това съобщение
 Re: Къде най-добре се продават стокови фотографии
Автор: deyan_de   
Дата:   17-12-13 09:39

Още ли вярвате, че от Юри зависи кой сайт е добър или кое студийно осветление е добро или апарат :)
Иначе Юри вече е ексклузивен в Гети и няма как да не си изтрие снимките от всички други места, дори и да не му се иска.

Аз не съм си ги изтрил снимките от там и за мен е добър Шатъра, каквото и да значи това добър :)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде най-добре се продават стокови фотографии
Автор: e-mil   
Дата:   17-12-13 09:43

Аркурс е в положение да претендира за допълнително договаряне със сайтовете, специална цена и т.н. Тоест критериите му за това колко е добър даден сайт са различни от тези на 90% от авторите.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде най-добре се продават стокови фотографии
Автор: deyan_de   
Дата:   17-12-13 09:50

Напълно съм съгласен, общо взето това са корпоративни сделки и не веждам как могат да бъдат критерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде най-добре се продават стокови фотографии
Автор: asahi   
Дата:   17-12-13 11:39

Най-добре сток фотография се продава директно на крайния клиент.
Пример: Аз произвеждам ябълки. Трябват ми снимки на моите ябълки, заснети в обстановка 1, 2 и 3. Питам си рекламната агенция, тя пита теб. Ти имаш подобни снимки, които ме удоволетворяват, продаваш ми ги 10бр. х 50 лева и имаш една добра заработка. Това е, защото аз съм местен производител, а ти си снимал местните сортове от моята градина.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде най-добре се продават стокови фотографии
Автор: burningice   
Дата:   17-12-13 11:40

Аko беше така, нямаше да съществуват сток-агенциите и зеленчуковите борси.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде най-добре се продават стокови фотографии
Автор: Petri   
Дата:   17-12-13 12:13

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде най-добре се продават стокови фотографии
Автор: deyan_de   
Дата:   17-12-13 12:45

asahi, сток агенциите имат гео-тракинг и всичко както си го описал става същото и сега, но за съжаление не за 50лв на снимка :)
Освен това аз съм имал случай да ме питат за една снимка къде е направена и допълнителна информация около кадъра, така че това с местния сорт ябълки не е проблем да се намери в сток сайтовете и сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде най-добре се продават стокови фотографии
Автор: hose   
Дата:   17-12-13 16:12

хората които искат конкретни снимки на конкретен продукт си наемат фотограф да го снима

сток-а не обслужва подобни клиенти
от сток купуват хора които искат възможно най-евтино да имат читава снимка

последно време дори и оттам не купуват - руските торенти са пълни с колекции от всички топ сток сайтове

аз лично съм губил над 100$ обявени като навалидни продажби, уж от фалшифи кредитни карти, само дето снимките бяха свалени… дори ми забраниха да пиша във форума им, ясно защо

Отговори на това съобщение
 Re: Къде най-добре се продават стокови фотографии
Автор: deyan_de   
Дата:   17-12-13 16:26

Аз имам наблюдение от последните 3 години и нямам претенции за компетентност, но продажбите на сток снимки особено микросток са само нагоре и все повече се търсят/купуват. Дори и теорията за това как всичко било снимано издиша, просто защото се търсят свежи и нови снимки дори на снимани теми.
Така че който е решил да снима сток да натиска здраво и резултати ще има. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде най-добре се продават стокови фотографии
Автор: chones   
Дата:   18-12-13 13:59

deyan_de е напълно прав [smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »