Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Препоръчайте ми варио обектив за Никон
Автор: nikshi   
Дата:   14-12-13 12:13

Здравете,
имам излишни 400 лв. и ми се иска да се зарадвам с някое варио за празниците.Знам, че нов за тези пари не мога да намеря, затва ще търся от базара. Снимам с D90, предимно пейзажи...

Какво бихте ми препоръчали ?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми варио обектив за Никон
Автор: DX   
Дата:   14-12-13 12:15

Трудно е с този бюджет. С какви други обективи разполагаш? Само пейзажи ли ще снимаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми варио обектив за Никон
Автор: eewf   
Дата:   14-12-13 12:17

В базара имаше една Sigma 18-50 2.8 за 380 лв ако не се лъжа. Аз ползвам подобна на Д90 и съм доволен, ама каквото съм прочел до момента е относително и е до бройка [smilie24]

Успех!

П.П. Другият ти вариант е никор 18-70. В перфектно състояние се намира по около 200 лв и е страхотен обектив. Само дето е тъмен.



Публикацията е редактирана (14-12-13 12:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми варио обектив за Никон
Автор: nikshi   
Дата:   14-12-13 12:25

За сега съм с 18-55 и 50/1.8 Знам, че бюджета е малък, но снимам само за удоволствие, а и тази криза... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми варио обектив за Никон
Автор: eewf   
Дата:   14-12-13 12:40

Търсиш диапазон различен от 18-55, така ли да разбирам ?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми варио обектив за Никон
Автор: domidi   
Дата:   14-12-13 12:44

Тамрон 70-300 без стабилизация е 310 лв нов.
Ако търсиш нещо дълго де!:-) [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми варио обектив за Никон
Автор: PhotoBo   
Дата:   14-12-13 14:50

Аз съм човека продаващ въпросната Сигма 18-50/2.8 - чудесен обектив е! Но тъй като се препокрива с диапазона на вариото, което имаш - бих те посъветвал да добавиш още някой лев и да си вземеш някой по-широк обектив, в диапазона 12-24, 10-20... Ако пък търсиш заместител на всекидневния обектив, само че с добри оптични качества и светло сила, тогава избираш м/у въпросната Сигма и не стабилизирания Тамрон 17-50/2.8 за още 80лв отгоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми варио обектив за Никон
Автор: stown   
Дата:   14-12-13 17:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми варио обектив за Никон
Автор: Божидар58   
Дата:   14-12-13 17:47

Обективът, който ти трябва е 18-105/ VR. Втора ръка около 300лв. Купувай без да му мислиш много. Ще ти хареса. Това е обектива според мен с най-добро съотношение качество/цена...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми варио обектив за Никон
Автор: iasen2   
Дата:   14-12-13 18:15

Идея си нямам как снимате с такива тъмни обективи , особено в това мрачно време :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми варио обектив за Никон
Автор: nikshi   
Дата:   14-12-13 18:15

Аз също се чудя за 18-105, макар, че нещо по-широко също би ми паснало идеално. Ако взема 18-105 ще ми останат пари и за някой филтър. Много ми се иска някоя читав филтър. Мислите ли, че е добра идея? И какво бихте препоръчали. С филтрите нямам никакъв опит така, че дори не знам какво ми трябва :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми варио обектив за Никон
Автор: PhotoBo   
Дата:   14-12-13 18:40

18-105 ще ти даде повече от към дългата част, но нито ще получиш повече в широката, нито ще имаш промяна в светлочувствителността! Пак казвам помисли си или за по-широк обектив м/у 10-24 мм или за светлосилно нормално варио. Филтрите няма да ти направят снимките по-добри или поне не тези които мислиш да вземеш с ограничен бюджет! Такива се ползват повече за да предпазват стъклата [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми варио обектив за Никон
Автор: nikshi   
Дата:   14-12-13 18:58

PhotoBo можеш ли да препоръчаш конкретен модел за 10-24 и за някой по-светъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми варио обектив за Никон
Автор: PhotoBo   
Дата:   14-12-13 19:15

Да, мога. Tokina 12-24/4 е добра алтернатива за качествено изображение на ниска цена. В базара понякога се появяват такива за по 500лв-550лв. Някой казват, че се появява проблем с лентов кабел (не съм сигурен), но аз такъв не съм наблюдавал. Друга алтернатива ти е Сигма 10-20, но тя върви малко по-скъпо. А за светъл и ултра широк, всички ще ти кажат Tokina 11-16/2.8
Aко питаш за светлосилен нормален варио обектив, то това е Tamron 17-50/2.8. С огледн на бюджета ти автоматично отиваш към Сигма 18-50/2.8. Това са горе-долу опциите. И да не съм голословен - имах и 18-105. Предпочитам който и да е светъл обектив пред тъмен зуум за всекидневен!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми варио обектив за Никон
Автор: photographist   
Дата:   14-12-13 19:23

Oще един глас за светло варио. Избирай между Tamron 17-50/2.8 или Sigma 18-50/2.8

Каквото и да вземеш - няма да сгрешиш![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми варио обектив за Никон
Автор: Божидар58   
Дата:   14-12-13 19:24

Имам ТАМРОН 17 -50/2.8 и никон 18-105/VR и още 6 други никора. Казах един път и го казвам пак. По-добър в съотношение качество/ цена от 18-105 няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми варио обектив за Никон
Автор: AKK   
Дата:   14-12-13 19:30

Щом ще е варио, нека е светло. Глас в подкрепа на 17-50 Тамрон или на посочената Сигма като по-бюджетен вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми варио обектив за Никон
Автор: photographist   
Дата:   14-12-13 19:34

Божидар58 защо така мислиш? Не се заяждам, любопитно ми е просто, но искам да получа аргументирано мнение, а не "казах ... и го казвам пак"
После и аз ще се аргументирам ако искаш, защото съм поснимал и сравнявал двата обектива и то не малко. Не казвам, че 18-105 е лош, но ако човек ще избира тъмен обектив, поне по-добре да вземе нещо качествено, като 16-85 например. При всички други случаи светлия обектив си е крачка напред пред тъмния, ако ще да е Никкор!

ПП: Така си и мислех, няма да се обосновеш, жалко, че такива изказвания не помагат на питащия [smilie23]



Публикацията е редактирана (14-12-13 21:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми варио обектив за Никон
Автор: eewf   
Дата:   14-12-13 19:39

Божидар58, дали пък 18-70 не е по-добро съотношение цена/качество [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми варио обектив за Никон
Автор: photographist   
Дата:   14-12-13 21:44

18-55 (без VR) излиза най-доброто стъкло тогава [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми варио обектив за Никон
Автор: DX   
Дата:   14-12-13 21:57

Фактите са си факти - авторе взимай Сигма-та 18-50 2.8 и няма да сбъркаш! Ако е макро версията ще фокусира малко по бавно, но ако е другата - супер е за парите си. 18-105 е хубав обектив заради по-големия си диапазон, но има огромен недостатък - тъмен е.
Аз лично не виждам никакъв смисъл от китов 18-55, човек да вземе друг китов, пак тъмен, пластмасов и с подобни качества. Ако е въпрос на дължина, то по-добре 18-200 или 18-300, ама какъв е смисъла или иначе казано - на човек за какво ще му е DSLR, ако го мързи да сменя обективите?
Относно филтрите - всичко различно от система на Кокин е мазало, а тя е доста над бюджета ти определен даже само за обектив [smilie6] ...за това по-добре не!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми варио обектив за Никон
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   14-12-13 23:31

С 400 лева, ако знаеш какъв хубав банкет може да направиш за Нова Година[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми варио обектив за Никон
Автор: vangata   
Дата:   15-12-13 20:41

А това дали е светъл или тъмен обектива има ли връзка с динамичния обхват?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми варио обектив за Никон
Автор: stown   
Дата:   16-12-13 19:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми варио обектив за Никон
Автор: photographist   
Дата:   18-12-13 11:05

Абе не е точно така. Минах от 18-105 към 16-85 заради по-добрата му картинка, по-голямата му острота и по-добрата му изработка. Почти не усетих загубата от 20мм в дългия край, за сметка на разликата в широкия край от 2мм и посочените по-горе положителни качества на 16-85. Може би защото рядко снимам в дългия край [smilie8]
След това успешно преминах точно към Тамрон 17-50/2.8, като заради светлосилата му преглътнах загубата отново в дългия край (от 50 до 85мм) и не съжалявам за това, а и всъщност не ми оказа особено влияние... След това взех версията със стабилизация/VC на пук на всички форумни пристрастия към нестабилизираната версия и мога безпристрастно да заявя, че това е обектива, който най-много ме удоволетворява спрямо своята цена!
Нов излиза колкото 16-85, а втора употреба е по-евтин от втора употреба Никкор, но не му отстъпва по острота или цветове, а го превъзхожда по светлосила! С него човек може да направи и спаси много кадри в лоши светлинни условия, докато с 16-85 не може, въпреки по-големия му обхват. Може би мнението ми е такова, защото предпочитам широкото пред дългото в един всекидневен обектив, но задължително светло стъкло, а на който му трябва дълго си взима 70-200/2.8 и също няма проблеми, вместо да се кьори с 85 или 105мм на ф5.6

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »