Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Батерия на Никон
Автор: niko-ruse   
Дата:   14-12-13 09:46

Здравейте колеги.От няколко дена съм съм собственик на на Никон D3200 И тъй като съм новак не знам колко би трябвало да издържа с едно зареждане.С пълна батерия изкарвам около 44-45 снимки,след 33,34-та снимка ми светва в червено батерията на дисплея.Нормално ли е толкова да издържа?

Батерията си е оригиналната която си идва с апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия на Никон
Автор: demiman   
Дата:   14-12-13 09:53

Снимай спокойно, след няколко заряда нещата ще си дойдат на място ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия на Никон
Автор: pmartinov   
Дата:   14-12-13 09:55

Акумулаторът влиза в експлоатационен режим след около 20 зареждания .



Публикацията е редактирана (14-12-13 09:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия на Никон
Автор: kaci   
Дата:   14-12-13 09:56

Прекалено малко снимки.
Най-вероятно батерията си е заминала.
Предполагам апарата е купен втора ръка?

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия на Никон
Автор: niko-ruse   
Дата:   14-12-13 09:58

Благодаря колега[smile] мислех в понеделник да ходя да купувам нова батерия.


Отговори на това съобщение
 Re: Батерия на Никон
Автор: niko-ruse   
Дата:   14-12-13 09:59

Апарата го купих преди няколко дена и е чисто нов.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия на Никон
Автор: Capolavoro   
Дата:   14-12-13 10:10

Абсурдно ми звучи нова батерия да изкарва 40 снимки и да се надяваш, че след 20 заряда ще започне да прави по 500-600 кадъра.

Направи ли й пълен заряд при първото зареждане, да не би от там нещо да си я прецакал?



Публикацията е редактирана (14-12-13 10:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия на Никон
Автор: didesignbg   
Дата:   14-12-13 10:11

Провери си фърмуера преди да тръгнеш да купуваш батерия, Никон с последният си ъпдейт (Firmware Update C 1.02) забраняват ползването на неоригинални батерии.[smilie23] Някои ще работят други не.
Да не би да снимаш само в лайв вю? Нереално малко са тези 45 снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия на Никон
Автор: pmartinov   
Дата:   14-12-13 10:51

Студеното време също има значение...

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия на Никон
Автор: jingov   
Дата:   14-12-13 11:55

Чисто нов от магазина, винаги има заряд в батерията и изкарва поне 100 кадъра. Нещо не е както трябва тука, даже и да е студено . Аз бих се върнал в магазина ...

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия на Никон
Автор: imitev   
Дата:   14-12-13 12:10

Ресто в магазина!

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия на Никон
Автор: kvakioh   
Дата:   14-12-13 12:10

Няма как нов апарат и батерията да му кара толкова малко. Заредете я няколко пъти след като я ползвате, и ако до 5-6и път кара пак малко, откъдето е взет апарата трябва да я сменят. Поне 6 месеца е гаранцията за батерии, дори оригинални. Или е направо 2 години, както е с повечето апарати. Трябва да се види гаранцията.
D3200, D3100, D5100, D5200 в последната актуализация не приемат след нея батерии, различни от оригиналната.[smilie2] Така поне според последни данни излиза.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия на Никон
Автор: io_bs   
Дата:   14-12-13 12:12

Capolavoro написа:
> Направи ли й пълен заряд при
> първото зареждане, да не би от там
> нещо да си я прецакал?

Това са бабини деветини от времето на никеловите батерии. Литиево-йонните нямат нужда от пълен първи заряд за 12/24 часа и после пълен разряд.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия на Никон
Автор: niko-ruse   
Дата:   14-12-13 12:25

Ами пробвах я три пъти,свалям от зарядното (пълна) и излизам да щракам,в момента е пак на зарядното и след ,малко пак излизам [smile]
Ако още пада толкова бързо,в понеделник ще си купя нова батерия тъй като мисля че батерията не влиза в гаранцията[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия на Никон
Автор: kvakioh   
Дата:   14-12-13 12:30

Заредете поне докато не покаже индикатора на зарядното, че е заредена. Би трябвало в упътването да има казано колко трае едно пълно зареждане също така. Ако се прави 30-40мин зареждане, след това снимане и после пак така, естествено че ще са малко кадрите, докато не падне пак. Поне 200 кадъра би трябвало да издържи от пълна до празна батерия.
Вижте си гаранцията и ходете след това да обявите проблема. Минимум 6 месеца е гаранцията на всяка батерия за фотоапарат, ако е оригинална, още повече че е с апарата дошла.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия на Никон
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-12-13 13:24

Не се бави, ами отивай в магазина да рекламираш батерията! Оригинална батерия да издържа под 50 снимки - това е смешно! Връщай я веднага.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия на Никон
Автор: sohk   
Дата:   14-12-13 13:35

Ако още от началото е дефектна би трябвало да ти я сменят. По принцип наистина не влиза в гаранцията, но щом е неработеща от самото начало не мисля, че ще има проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия на Никон
Автор: baron_barbaron   
Дата:   15-12-13 00:21

Купувал съм три чисто нови тела, на нито едно от тях фабричният заряд на батерията не изкара 100 снимки. Дори далеч по малко. Но пък на 2-3 заряда вече достига 85-90 процента от капацитета си, съдейки по броя кадри които правя с един пълен заряд. Така беше и с трите тела. Относно фърмуера за другите незнам, но D5100 и без ъпдейт не работеше с "китайските" батерии. Светва и изписва че батерията не е подходяща.
Не бързайте да набеждавате батерията. Аз имах проблем със зарядното на 5100-то. Като поведение беше много сходно. Като я заредя ми показваше пълна батерия, но свършваше за няколко кадъра. Аз също бях решил да купувам нова батерия, но направих експеримент с друга (назаем от една колежка). От Профайд ми признаха гаранцията на зарядното и ми го смениха с ново. И все пак порових из мрежата и се оказа че този модел зарядни често дават дефекти. [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (15-12-13 00:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия на Никон
Автор: ZHV   
Дата:   15-12-13 12:50

Възможно е да е зарядното или батерията, но във всеки случай не е нормално батерията да се разрежда след 40-50 кадъра, даже и в Live view. Колкото до D5100 със стария фърмуер си работи перфектно с "неоргинални" батерии.


Отговори на това съобщение
 Re: Батерия на Никон
Автор: DX   
Дата:   15-12-13 15:07

И аз съм сменил 3 Никонски тела, закупени от три различни магазина, т.е. чисто нови. Никога батерията не ми е падала толкова бързо, дори в самото начало! Ако имах такъв проблем бих направил рекламация - поне за да ги информирам за проблема, така ако ме успокоят, че е нормално, а след 2-3 седмици проблема отново е налице, то поне ще знаят за това. А не след месец да мина и те да ме попитат защо не съм ги потърсил по-рано [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия на Никон
Автор: baron_barbaron   
Дата:   15-12-13 16:44

ZHV Явно има "китайски" и "по-китайски" защото с тази която имах аз, без да съм правил ъпдейт не работеше.. [beer]
DX Не съм правил рекламация защото
1-во ясно изразен проблем нямаше.. Това че фабричният заряд е бил малко не значи че е проблем. Това до голяма степен зависи при какви услявия е съхранявано тялото, респективно батерията преди да ги купя.
2-ро Първите две тела ги купих от интернет и не съм имал вербален контакт с продавача..
3-то още на първото зареждане батериите си се държаха съвсем нормално. А след втори, трети заряд нещата си дойдоха на мястото.

Освен това едното от телата беше Сони не Никон. Не че има голямо значение...

Но общо взето в конкретният случай проблем очевидно има, просто не е сигурно дали е от батерията или от зарядното.

[beer]



Публикацията е редактирана (15-12-13 16:46)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »