Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся JOBO процесор
Автор: shadow...   
Дата:   10-12-13 08:06

не е задължително да е от типа на автоматично преливане на химията...ще се ползва единствено за черно-бяло проявяване...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся JOBO процесор
Автор: muu   
Дата:   10-12-13 08:54

базара е на съседната пряка в дясно.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся JOBO процесор
Автор: shadow...   
Дата:   10-12-13 19:44

и други опитват тук..важно е

Отговори на това съобщение
 Re: Търся JOBO процесор
Автор: джъмбо   
Дата:   11-12-13 10:15

честно казано... няма сми от жобо за черно бяло...
да и мен понякога ме е хва
щал мързела ама... все пак 15 минути при добре темперирани химикали не са особена загуба на време...

още повече, че с Тмакс проявката е: на всяка 1 минута переобърнете дозата за около 10 секунди... НЕ въртете или търкаляйте....

може би ще ме обори течението на тези които защитават въртенето на спиралата или търкалянето на дозата, но аз съм от другото течение... дето преобръща дозата през глава (е за това е хубаво да е жобо доза за да не тече ;)))))

Отговори на това съобщение
 Re: Търся JOBO процесор
Автор: muu   
Дата:   11-12-13 10:26

мда, а ние дето си въртим Тмаха явно сме били в грешка.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся JOBO процесор
Автор: джъмбо   
Дата:   11-12-13 10:43

знаех си, че калин ще се обади...

когато се занимавах по-активно с проявяване изчетох доста руска и западна литература...

там си имаше два лагера

въртенето на спиралата (например корекс дозата или полските дози) предизвиква центробежно двиижение на проявителя.. и от там в центъра той е по активенот колкото по краищата... заради това може да се получи неравномерно проявяване...

йобото принцинпо "търкаля дозата с относително бавна скорост което не предизвиква този ефект

аз проявявах винаги в права доза пълна до горе с проявител и я преобръщах през глава по начина който писах горе и който съм виждал като препоръки от кодак за тмакс...

иначе може да си се заяждаме и до утре ако това ще е интересно за кибиците

Отговори на това съобщение
 Re: Търся JOBO процесор
Автор: muu   
Дата:   11-12-13 10:58

иване, от години "въртя" филмите в ротационен процесор. всичко е чудесно... фотографията не е религиозно занимание. толкова . за справка - аз не съм спирал да проявявам активно. това се прави по рецептура и спецификация на съораженията. фолклора е за "кафенетата", не за работещите. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся JOBO процесор
Автор: uri64   
Дата:   11-12-13 11:47

Аз бих възразил относно 15-те минути - да, самото проявяване, даже и по- малко може да отиде, ама като се добави фиксаж и евентуално стоп баня + хипоклиър, миене, киснене във Фотофло, междинни операции като забърсване наливане и изливане на разтвори, закачане на филма да се суши и ей ти го един час за една доза с 2 филма вътре....

Отговори на това съобщение
 Re: Търся JOBO процесор
Автор: джъмбо   
Дата:   11-12-13 12:31

в нета има достатъчно материал за влиянието на интезитета на разбъркване върху емулсията...
който търси ще намери и ще си направи извода

колкото до фолкора и кафенетата... ясно ми е за какво иде реч, но не смятам да падна на толкова ниско ниво за да отговоря

Отговори на това съобщение
 Re: Търся JOBO процесор
Автор: muu   
Дата:   11-12-13 13:24

иване, няма нужда да падаш, аз ще се кача до теб, щом трябва...
човека е пуснал тема че търси машина за определена цел! помислих че е объркал мястото, но той си има аргумент който уважавам. толкова... в този момент се включваш с реплика. жив и здрав! аз сега да те питам от висотата на твоето положение, кога си проявявал черно бели филми с такъв процесор?!? изобщо работил ли си с такъв процесор? аз го правя от 6-7г. редовно. лакърдиите какво си чел в нета мене слабо ме интересуват. автора на темата вероятно също, не е вчерашен и знае какво прави. остани със здраве и си пести нервите [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся JOBO процесор
Автор: джъмбо   
Дата:   11-12-13 20:00

да проявявал съм и Е6 и черно бяло като имах на разположение във фото клуба...

щом слабо те интересува какво пише в нета подминавай теми в които споделяме какво поше в нета... някой може да го заинтересува

Отговори на това съобщение
 Re: Търся JOBO процесор
Автор: X_C   
Дата:   11-12-13 20:28

Джъмбо, а тия дето проявяваме във ванички как да ги обръщаме? пише ли някъде нещо?

Мерси.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся JOBO процесор
Автор: icikonti   
Дата:   11-12-13 21:09

Готино сбиване се получи![cool] Харесвам търкала....ако гледам.
Пенов, търси Балканджиев от Павликени-ТО, ако все още проявява.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся JOBO процесор
Автор: ivansky   
Дата:   11-12-13 21:21

аз като въртя филма в спирала не съм виждал някаква фрапираща разлика в проявяването на филма в началото и края му. ако има разлика тя едва ли ще се разпознае "на око".

Отговори на това съобщение
 Re: Търся JOBO процесор
Автор: muu   
Дата:   11-12-13 21:22

джънбо, в интернет пише също че Елвис е жив! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся JOBO процесор
Автор: arabov   
Дата:   16-12-13 00:08

аз предлагам моето Jobo


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »