Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Направа на фотоалбум
Автор: caps   
Дата:   10-12-13 21:52

Здравейте на всички, нов съм във фотографията снимам с напълно нормален апарат за възможностите ми. Имам амбиции да се развивам за напред с нещо по-добро, но всичко с времето си.
Искам да направя фотоалбум на един познат, албума ще съдържа 2 общи снимки на тях група от 20 човека, а на другите страници ще трябва всеки един от тези 20 човека да има индивидуална снимки (може и по няколко на страница 2,3). Добре познати на всички абитурентски албуми. Идеята е да не дава толкова много пари на професионалисти и не толкова голямото качество. На една снимка върху хартиен носител колко качество да се изкара, няма да изглежда така както на монитор или екран.
Та има ли някой, който може да сподели с мен една идея за направата на такъв албум с програма ли се правят, как стои въпроса с отпечатването (къде, как и на каква цена за 20 броя), да изработя дизайн как да подредя снимките и въпроси от този сорт.
Имам от къде да взема професионална техника, за да заснема снимките и да станат що годе добри, но затруднението ми идва при албума, който ще правя за първи път и ми е малко трудно.
Благодаря предварително на отзовалите се хора [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Направа на фотоалбум
Автор: eewf   
Дата:   10-12-13 22:25

Загуби ме още на "...На една снимка върху хартиен носител колко качество да се изкара, няма да изглежда така както на монитор или екран. ..."

Реших да дочета... и ...
" ...Имам от къде да взема професионална техника, за да заснема снимките и да станат що годе добри... "

Ако вземеш Страдиваруис от някъде, какво ще можеш да изсвириш на него ?


Сега по темата - дизайна за фото книги можеш да си направиш на фотошоп. Виж в ютуб има клипове.

Отговори на това съобщение
 Re: Направа на фотоалбум
Автор: boni   
Дата:   10-12-13 22:26

Аз ще споделя с теб:
1 . Да, правят се с програма. Фотошоп върши чудесна работа. Правиш си лейъри , изработваш дизайна и готово.
Ако не можеш да работиш с такъв тип програми обаче, ще трябва да се научиш:) Работа със слоеве, оразмеряване, подготовка на файловете за печат - тпва като минимум.


2. Цената. Тя зависи от много неща - размер, брой страници, вид и качество на албума и т.н.
Примерно за добро качество и размер 30х30см ,30стр, 160лв на албум ще те оправят.

Общо взето обаче, така като чета как си описал нещата, купи един обикновен албум, отпечатай снимките във фото и ги залепи.
Струва ми се, че ще ти се получи по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Направа на фотоалбум
Автор: caps   
Дата:   10-12-13 22:38

eewf добре де нека е гланцов или матов носител така по-добре ли е?
Имах предвид че мога да взема хубаво тяло и обектив, но все пак ще снимам за 1-ви път с него и няма да мога да извлека максимума от него. Съмнявам се ти, като си си взел апарата и да можеш да правиш снимки на максимума от възможностите на апарата.
Мога да работя с PhotoShop но гледах уроци, а там работиха на други програми за това питах.
Мерси за вашите съвети ще видя какво ще мога да сътворя :)

Отговори на това съобщение
 Re: Направа на фотоалбум
Автор: imitev   
Дата:   10-12-13 22:45


Взел си си въдица под наем, гледал си как слагат червея на кукичката, но вече си нагласил тигана, а рибата още в морето...

Ти първо направи малко снимки, извади ги във някое фотостудио на хартия. Виж дали резултатът удовлетворява твоите изисквания, както и тези на клиентите.

Ако не - снимай пак докато започнат да изглеждат прилично, после ще му мислиш за албуми и т.н. Така ще разбереш и защо услугата струва пари и ще имаш понятие и точно колко ще струва за вторият ти опит...

Не слагай каруцата пред коня...

Отговори на това съобщение
 Re: Направа на фотоалбум
Автор: eewf   
Дата:   10-12-13 22:49

...Съмнявам се ти, като си си взел апарата и да можеш да правиш снимки на максимума от възможностите на апарата. ...

Аз още не мога [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Направа на фотоалбум
Автор: nemchev   
Дата:   10-12-13 23:00

Те тея неща затова струват толкова. Защото някой дето знае как се снимат, как се прави дизайн, как се прави предпечат и как се сглобява тоя албум взима заплата за знанията и уменията си. Мога да ти нахвърлям набързо но не съм сигурен дали ще се справиш.
Като за начало си уточни какъв формат ще бъде албума, по колко снимки на човек ще има на страница, демек си уточни и дизайна, реши дали ще позваш само вертикални снимки /пак дизайн/ или ще вкараш и хоризонтални /пак дизайн/.
После си направи темплейт във Фотошоп или в програма която ти е удобна за работа. Уточни с учениците дали им харесва / ще получиш около 20 различни менения/ и ако са съгласни почваш да редиш снимките в темплейтите. Когато си готов, флатваш картинките, записваш в тиф и бягаш във фотото или ги даваш на човека дето ще сглобява албума. Ако пък искаш сам да го сглобяваш...ми ще трябва да напиша 2 пъти повече...ама няма да е сега

Отговори на това съобщение
 Re: Направа на фотоалбум
Автор: zotto   
Дата:   10-12-13 23:19

Присетих се за долното, дано автора на тази тема има чувство за хумор[smile]
Из форумите:
Тема:
Неотдавна се сдобих с Canon 400D. За кратко време заснех сума снимки и ето вече се замислям, да не съвместя ли приятното с полезното. А именно да изкарам някой лев със снимки на сватби. Парите са нормални! Запознат съм с практиката на снимането - имам приличен опит със "Зенит". По моя преценка смятам какво е необходимо. Наличният обектив за сега е само стандартния, разбирам, че е нужен друг, но сега няма да се натоварвам. Възможно ли е само със стандартния? Нужна е външна светкавица, предполагам за ххх лв., препоръчайте каква най-добре да взема. Допълнителна карта за памет и акумулатор ще купя. Какво още е нужно? Статив с "кабел" - не знам, по мое мнение, не е задължително.

Отговор:
Неотдавна се сдобих със скалпел от санитарния магазин. За кратко време вече изрязах кожения диван, едва не отрязах гърлото на кучето си, и ето вече се замислям, да не съвместя ли приятното с полезното. А именно да поработя като кардиохирург. Парите са нормални! С практиката на хирургията съм запознат - имам приличен опит с консервен нож. По моя преценка смятам какво е необходимо. Скалпелът още не е заточен и е само един, разбирам, че е нужен и друг, но сега няма да се натоварвам. Възможно ли е само със един да се направи аортокоронарно шунтиране? Нужен е също хемостат, предполагам за ххх лв., препоръчайте какъв най-добре да взема.. Памук и тампони ще си купя сам. Какво друго е необходимо за операция? Троакар и форцепс за тъкани - не знам, по-моему, не е задължително да има.

Отговори на това съобщение
 Re: Направа на фотоалбум
Автор: caps   
Дата:   10-12-13 23:32

Така разбрах, че са малко хората които искат да помогнат [smile].
Всеки само може да ти обяснява колко си тъп и неук, все едно всички сте се родили научени, само че не вярвам.
Искам да свърша услуга не да изкарвам пари, ясно ми е че струва пари и уважавам труда на всеки, но за моите възможности е съвсем нормално качеството да не е на професионално ниво. Все пак хората занимаващи се с тези албуми на професионално ниво си изкарват прехраната с тях, а аз искам да извърша услуга на близък приятел.
Явно ще трябва да се мъча сам, това е ясно, всеки си държи залъка ,но не е трудно да помогнеш на някого с малко съвети [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Направа на фотоалбум
Автор: bOzo   
Дата:   10-12-13 23:36

Мога да ти продам готов темплийт за албум, за теб остава само да си наредиш снимките и да напишеш имената. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Направа на фотоалбум
Автор: mmjm   
Дата:   10-12-13 23:56

Помисли, с това, с което разполагаш - техника и умения, услугата да не стане мечешка. Фотошопът ти дава най-голяма творческа свобода, ако все пак не си сигурен, обмисли предложението на bOzo. Сглобяването също струва пари, като цяло може и да не излезе много по-евтино.

Отговори на това съобщение
 Re: Направа на фотоалбум
Автор: nemchev   
Дата:   11-12-13 00:16

Е малко ли съм описал по-горе? Или под помощ разбираш да ти го направи някой? Хубаво е да четеш собствената си тема. Ето Бозо например ти продава темплейт. Спестил си вече 5 часа поне труд.

Отговори на това съобщение
 Re: Направа на фотоалбум
Автор: caps   
Дата:   11-12-13 00:20

"Така разбрах, че са малко хората които искат да помогнат [smile]"
Написах по-горе че благодаря за това което си споделил, но от толкова постове очаквах повече да са по темата [smile] .
Ще се опитам да направя нещо сам за първо време, ако не успея ще се допитам до bOzo. Все пак имам доста време до тогава, просто искам да се подготвя по отрано и да мога да поправя грешките си не да се чудя какво да правя в последния момент.
Благодаря отново на отзовалите се [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Направа на фотоалбум
Автор: boni   
Дата:   11-12-13 00:39

http://fotobravo.com/?p=support


Свали си програмата и подреждай[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Направа на фотоалбум
Автор: pdimitrov   
Дата:   12-12-13 15:42

Едно мнение от пълен лаик :) :
Авторе, както си формулирал въпросите си, не очаквай кой знае колко помощ още в първите постове. Детайлите липсват. "Снимам с напълно нормален апарат за възможностите ми" - какво значи това ??? Някои хора снимат със сапунерки и като хванат DSLR, става тъжна история. Какво според теб е професионална техника - отговорът на този въпрос ще даде насока и за уменията ти, понеже незаинтересованите смятат, че тухла със сменяем обектив = професионален фотоапарат. Иди обяснявай, че примерно с моето D90 професионалисти (вече) не се занимават.
И съвет от мен, пак в качеството си аматьор: Не се занимавай. За да си струва един албум, трябва да е добре направен. От личен опит го знам - завърших преди няколко години и албумът, който ни беше предоставен срещу съответното заплащане, беше... да речем, зле :) Поснимай повечко и ще разбереш, защото хората по-горе се смеят на постовете ти и не се занимават много-много с темата. (Hint: Не си първият "нов във фотографията" с амбиции да изкара някой лев, няма и да си последният :) ).

Отговори на това съобщение
 Re: Направа на фотоалбум
Автор: _OmegaTransFer_   
Дата:   12-12-13 16:11

Аз съм доволен от този продукт - http://picsi.bg/ - сваляш си програмата, редиш си снимките, има и готови темплейти, не са ти необходими специални познания. От време на време пускат и ваучери за колективно пазаруване. Качеството на крайния продукт е много добро, аз съм си направил няколко албума за семейно ползване. Ако искаш нещо бързо и лесно - ще ти свърши работа. Ако искаш да усложниш нещата, както аз направих, всяка страница ще си я подготвиш предварително на фотошоп и ще я добавиш в програмата, после експортваш към сайта и чакаш куриера да ти донесе албумчето:)

Успех[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Направа на фотоалбум
Автор: pepi34   
Дата:   12-12-13 16:44

Идеята е да не дава толкова много пари на професионалисти и не толкова голямото качество.

И за колко много пари става на въпрос? Те тия аблуми ги правят по 50лв на човек бе готин :). Те затова сме на тоя хал, щото всички си мислим така. Не знам какво учи твоя човек, но ако предположим, че е счетоводител и аз сам си оправям сметките на фирмата, ако предположим че имаш още един приятел и той е монтьор, но аз сам си оправям колата, а третият ти приятел е бояджия, но аз сам си боядисвам в къщи и това всичкото само и само за да не ми вземете едни много пари, вие и вашите приятели какво ще ядете бе брат? А откъде ще имате кинти за гаджета?

Иначе подкрепям, развивай се във фотографията, но не с това мислене. Щото и ти един ден ще си на мястото на професионалистите дето щели да вземат многото пари, и точно поради клиентите на които ще попаднеш , ще се наложи да си правиш колата сам (евентуално поради недостига на зелени банкноти)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »