Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съобщение за смяна на батериите - сапунер Канон
Автор: Stanimakis   
Дата:   09-12-13 21:55

Здравейте! Имам Canon A720 IS на 5 години. Снимал съм само с 4 батерии Енелууп и няколко алкални. От известно време започна да дава съобщението за смяна на батериите и апарата се гаси. Постепенно намаля капацитета на Енелууп-ите, това е ясно, но го дава и на нови Дурасели и подобни. Преди не е ставало така и като, че ли рязко се прецака нещо :) Имам в предвид последните няколко месеца. Нищо не е променяно в използването на апарата, даже напротив, по-малко снимам с него. Писах на Канон България, но не ми отговарят вече седмица. Защо ли ... Четох в нета, че е често срещан проблем и в други серии Канон. Дадох лоу-формат на карата, смених малката батерийка, почистих чистите? контакти и натегнах пластинките на капачето което затваря батериите. Нищо не помага. В другите теми не намерих друго решение. Харесва ми как снима, сам си го избирах навремето и не мисля, че е още за смяна. Някой нещо да е чувал?

Отговори на това съобщение
 Re: Съобщение за смяна на батериите - сапунер Канон
Автор: guciguci   
Дата:   09-12-13 22:54

Ами не съм запознат точно с проблема при този модел,но съм имал много често подобен с GSM. И нова батерия да му слагам,след един разговор я изсмуква до край. Проблемът е във висока консумация на ток. Може и да се ремонтира,но не е гаранция,че ще стане,а и едва ли ще си струва за този апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Съобщение за смяна на батериите - сапунер Канон
Автор: stanimakis   
Дата:   10-12-13 10:23

Със и без светкавица пак си го показва. Понеже това забравих да спомена горе във връзка с консумацията. Батериите не се изтощават, стоят си заредени.

Отговори на това съобщение
 Re: Съобщение за смяна на батериите - сапунер Канон
Автор: realnoncho   
Дата:   10-12-13 15:34

Аз имам подобен проблем с Canon SX110 и той на толкова години. За съжаление нямам представа какво може да се направи и спрях да го използвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Съобщение за смяна на батериите - сапунер Канон
Автор: Petiofi   
Дата:   10-12-13 16:01

И при мене с Канон А 550 имах същият проблем. Ново заредени батерии и апарата ми пише да ги сменям. Включвам, изключвам, правя снимки и пак така. Той ме лъже за батериите, и аз него. Явно нещо в софтуера е нагласено. Както в заводите за електрически крушки. Не ги правят вечни, а да издържат определени часове. Иначе кой ще ги купува и ще фалират. Монопол и Картелни споразумения. Та и тука - след години те принуждават да си купиш нов продукт.

Отговори на това съобщение
 Re: Съобщение за смяна на батериите - сапунер Канон
Автор: DeDomus   
Дата:   10-12-13 18:13

Ако е това, което казва Petiofi , дали няма да помогне връщане на датата 3-4 години назад?

Отговори на това съобщение
 Re: Съобщение за смяна на батериите - сапунер Канон
Автор: stanimakis   
Дата:   10-12-13 19:19

Не става, сега пробвах. Днеска писах на Канон Европа. Веднага ми отговориха и май ще ме прехвърлят на нашите дето чакам от 10 дена :) Дано под чужд натиск все пак се свържа с тях. Интересно какво ще кажат.

Отговори на това съобщение
 Re: Съобщение за смяна на батериите - сапунер Канон
Автор: Esper   
Дата:   10-12-13 19:20

Хъм, интересна теза...
Майка ми има точно този модел и той е някъде м/у 4 и 5 години.
За сега не се е оплакала от нещо такова.
Постепенно ли започна да намаля времето за работа с един батерии или се случи изведнъж?

Отговори на това съобщение
 Re: Съобщение за смяна на батериите - сапунер Канон
Автор: guciguci   
Дата:   10-12-13 19:31

[smilie18] Аааа,големи конспирации вкарахте тука

Отговори на това съобщение
 Re: Съобщение за смяна на батериите - сапунер Канон
Автор: stanimakis   
Дата:   10-12-13 19:33

Моите батерии са заедно с апарата. За тях е нормално след 5 години къде редовна работа, къде залежаване да почнат да снимат малко. Но при тях спада беше постепенен и вече едвам караха, но караха. Преди 2-3 месеца с едни Дурасел-и изкара 200+ снимки. Сега изведнъж нещо му стана и не хваща нищо. Иначе преглед на снимки няма проблеми :/ Иначе датата започва от 2007 от когато е модела до 2037 :) Предвиден е да изкара десетилетия ...



Публикацията е редактирана (10-12-13 19:35)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »