Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 искам съвет за публикуване на снимки
Автор: evdokimov_emo   
Дата:   06-12-13 21:38

Здравейте, приятели!Искам съвет за публикуване на снимки в списание фотомания. Значи условието е да са формат JPG или TIFF с размери 2000/3000 пиксела при 72 dpi или 6 mpix. Значи, аз понеже снимам в RAW и после конвертирам в JPG, но при 350 dpi на най- високото качество 10, когато качвам снимки в фейсбук, фото форума и другаде.За да пратя снимки в фотомания,задължително ли е конвертирането да го правя на 72 dpi, защото ако е така, ще трябва пак да се конвертират и обработват кадрите. Или е нужно само да е поне 6 mpix. при 2000/3000 пиксела?

Имам и второ питане - значи проблем с батерията,която апарата не я приема, т.е не се включва, като я сложа, все едно няма батерия. Батерията е Battery Pack BP- 511/BP-511A Li-ion 7.4 V, 2000mAh. Имам 3 такива батерии за канон(снимам с 40 д),които са купувани от съфорумец нови, като другите 2 батерии си работят, нямат проблем(е поне засега), а са на малко зареждания(не знам точно колко,но може би под 15).Та, дали има някакъв чип самата батерия и апарата не го разпознава или е нещо друго?А иначе се зарежда нормално и държи ток.Мерси и поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет за публикуване на снимки
Автор: luboar   
Дата:   06-12-13 21:42

пращай снимките от апарата. те ще се оправят.

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет за публикуване на снимки
Автор: imitev   
Дата:   06-12-13 23:33

Как разбра че батерията се зарежда нормално и държи ток, след като апарата ти не се включва с нея?

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет за публикуване на снимки
Автор: TeodoraB   
Дата:   07-12-13 01:53

Емо, това са минималните изисквания на фотомания, може да пратиш и кадри с по-добро качество, щом вече имаш готови.

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет за публикуване на снимки
Автор: evdokimov_emo   
Дата:   07-12-13 09:08

Към imitev :Батерията си я зареждам нормално в зарядното, колкото и останалите и показва, че е пълна, освен това я дадох на ел. техник да замери и той казва, че държи ток.

Към TeodoraB: Ясно, че това са минимални изисквания, по скоро питането ми е за това 72dpi, дали е задължително, че аз при конвертирането го правя на 350 dpi.

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет за публикуване на снимки
Автор: imitev   
Дата:   07-12-13 09:13

Батерията я хвърли на определените за целта неща, а на ел.техника не давай нищо за ремонт.

dpi имат отношение към физическия (в мм/см/инчове) размер на файла. Когато изискванията са дадени в брой пиксели dpi няма значение.

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет за публикуване на снимки
Автор: 3DF   
Дата:   07-12-13 10:58

За батерията:

... да замери и той казва, че държи ток....

Ел техника е мерил напрежението и си показва колкото трябва.
Но "ток" е друго нещо. Не е напрежение. Ток е побългареното на "Ампераж" или "сила на тока"
А ампража никой не го мери.
Та имаш напрежение 7.4 V, а нямаш и грам апераж (сила на тока) и апарата не тргва.

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет за публикуване на снимки
Автор: imitev   
Дата:   07-12-13 11:30

По-скоро имаш напрежение, но като натовариш и то пада, затова не тръгва техниката...

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет за публикуване на снимки
Автор: evdokimov_emo   
Дата:   07-12-13 17:43

Може и да не съм се изразил правилно, човекът ми каза, че има ток в батерията, държи ток или както и да се нарича.Е,явно просто си е отишла.То ясно, че за 30 тина лева нова батерия, заместител на оригинала, който мисля е над 180(бях гледал, но не помня точно)не може да очакваш същото качество.Явно е и на късмет с бройката, колко и как ще работи:).

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет за публикуване на снимки
Автор: BonoVox   
Дата:   10-12-13 09:15

и аз искам жокер:
като екпортвам от Лайтрум, файла излиза над 350 кб, колкото е изискването тук. Обикновено за да слезна под 350 кб, трябва да направя резолюция под 700х700 и снимката е малка. Как хем да съхраня по голяма резолюция, хем да съм под 350 кб? Какво пропускам, уж огледах опциите на програмата [smilie11]



Публикацията е редактирана (10-12-13 09:16)

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет за публикуване на снимки
Автор: chukov   
Дата:   10-12-13 09:21

Пропускаш компресията на JPG-a

Направи си я 900 пиксела широка (примерно) и като записваш JPG регулирай размера на файла със степента на компресията, която задаваш

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет за публикуване на снимки
Автор: BonoVox   
Дата:   10-12-13 09:34

Видях че има опция "Limit File Size To", за това ли говориш...не виждам нещо за компресия?

https://photo-forum.net/static/forum/2013-12/cupz5969.JPG


http://img41.imageshack.us/img41/516/0uxa.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет за публикуване на снимки
Автор: chrisnoch   
Дата:   10-12-13 09:53

В таба "File settings" вдясно от "Image format:JPEG" има плъзгач "Quality", който в показания скрийншот е неактивен, а стойността е 99. Плъзгачът ще стане активен, ако изключиш опцията "Limit file size to:".
За публикуване в Интернет няма смисъл резолюцията да е по-висока от 72 ppi, а ти я държиш на 240. Файлът става по-малък с намаляването на резолюцията.

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет за публикуване на снимки
Автор: BonoVox   
Дата:   10-12-13 10:02

Благодаря на chukov и chrisnoch! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: искам съвет за публикуване на снимки
Автор: BonoVox   
Дата:   10-12-13 10:12

ей за тази става въпрос, но сега вече не мога да е заменя с по-голяма....само добавих "Виж снимката в по-голям размер" отдолу
https://photo-forum.net/i/1792829


мерси още веднъж https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonDancer.gif

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »