Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Незабелязани снимки в Представяне
Автор: feliz   
Дата:   04-12-13 11:29

От време на време влизам и се връщам доста назад в албум Представяне и попадам на добри кадри, които имат учудващо малко точки. Това ми говори, че вероятно просто не са ги забелязали. Затова бих искала да ги качвам тук. Нещо като втори шанс.[smilie5] Може и да поговорим защо не се харесват, ако пък наистина е така.


https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1385477087_40.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1385477087_40.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Незабелязани снимки в Представяне
Автор: mugen   
Дата:   04-12-13 11:34

А линк към снимката ? [smile]


Иначе май вече има подобни теми...

Отговори на това съобщение
 Re: Незабелязани снимки в Представяне
Автор: feliz   
Дата:   04-12-13 11:36

Има линк.
Темите са подобни, но не са същите. Пък и са по 4-5 стр. вече. Не ми допадат и заглавията им. Това достатъчни причини ли са, да пусна тази?:)

Отговори на това съобщение
 Re: Незабелязани снимки в Представяне
Автор: mugen   
Дата:   04-12-13 11:37

Няма линк [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Незабелязани снимки в Представяне
Автор: feliz   
Дата:   04-12-13 11:37

https://photo-forum.net/i/1788906&CATEGORY_ID=42


нещо се е объркало горе. Извинете!

Отговори на това съобщение
 Re: Незабелязани снимки в Представяне
Автор: vanquished   
Дата:   04-12-13 11:40

На мен ми седи като изрязан този врабец :)

Отговори на това съобщение
 Re: Незабелязани снимки в Представяне
Автор: mugen   
Дата:   04-12-13 12:36

мисля, че е прешарпен.

Отговори на това съобщение
 Re: Незабелязани снимки в Представяне
Автор: nyamago   
Дата:   04-12-13 13:11

Темата е интересна и би била полезна, не дублира другите.

Конкретната снимка е хубава, но от гласуванията и коментарите не се вижда да е незабелязана. Само от 2 дни е и вече е оценена адекватно, според мен. Доколкото съм опознал досега вкусовете и критериите в този сайт, точно такива оценки бих очаквал.

Отговори на това съобщение
 Re: Незабелязани снимки в Представяне
Автор: realnoncho   
Дата:   04-12-13 13:28

Това не е врабец [smilie25]

Иначе я видях преди тази тема, приятен кадър [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Незабелязани снимки в Представяне
Автор: feliz   
Дата:   04-12-13 14:07

nyamago, като я отворих одеве, точките й бяха 60/4, което за снимка отишла вече на 6-та стр. е малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Незабелязани снимки в Представяне
Автор: BonoVox   
Дата:   04-12-13 14:39

аз скоро си направих експеримент:
Свалих една снимка от рейтинг Б над 100 б точки (от агитката на автора най-вероятно) и я сложих в 500px.com от името на измислен автор. За 24 часа тази снимка беше прегледана точно 2 пъти и харесана само веднъж. Мислех дори да публикувам тук линка към снимката, но реших че авторът ще се депресира и може да направи някоя глупост. Нека си живее в заблуда.

Отговори на това съобщение
 Re: Незабелязани снимки в Представяне
Автор: ctpahho   
Дата:   04-12-13 14:44

Оценките и рейтингите в различните сайтове са субективни освен когато става въпрос за открояващо се добър кадър. Открояващите се кадри биват високо оценявани навсякъде. Личен опит.

Отговори на това съобщение
 Re: Незабелязани снимки в Представяне
Автор: nyamago   
Дата:   04-12-13 15:03

feliz написа:

> ...точките й бяха 60/4, което за снимка отишла вече на 6-та стр. е малко.

Това имах предвид, като казах, че е оценена адекватно. На коя страница е отишла е без значение. Мисля си,че сравнявам обективно с другите (моите не са мерило) и според мене такива оценки отговарят на достоинствата на снимката. Те са НАД средните за Представяне, доста над. Добра снимка - но не искаш да кажеш, че е за Първа Страница?

Отговори на това съобщение
 Re: Незабелязани снимки в Представяне
Автор: BonoVox   
Дата:   04-12-13 15:20

Автор: ctpahho
Дата: 04-12-13 14:44

Оценките и рейтингите в различните сайтове са субективни освен когато става въпрос за открояващо се добър кадър. Открояващите се кадри биват високо оценявани навсякъде. Личен опит.



умишлено избрах, скромен скучен кадър, оценен над 100 Б, за да видя аз ли не разбирам или схемата "аз на тебе - ти на мене"определя нещата....само потвърдих съмнението си :)
А иначе, да, когато кадъра е много добър - където и да го качиш все ще бъде забелязан, което е нормално и наистина говори за високо фотографско майсторство и за това не избрах такъв за експеримента си.



Публикацията е редактирана (04-12-13 15:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Незабелязани снимки в Представяне
Автор: feliz   
Дата:   04-12-13 15:23

BonoVox, не е хубаво да правиш така с чужди снимки. Аз си правя експерименти с моите. Качвам тук и в един полски сайт, където много, много не си поплюват. В повечето случаи стана така както ctpahho каза - събират точки само наистина хубавите.[smilie5]
nyamago, не е за първа разбира се :)

Отговори на това съобщение
 Re: Незабелязани снимки в Представяне
Автор: Raffito   
Дата:   04-12-13 16:55

http://www.youtube.com/watch?v=xMtuVP8Mj4o


Отговори на това съобщение
 Re: Незабелязани снимки в Представяне
Автор: marrio31   
Дата:   04-12-13 17:45

BonoVox,интересен експеримент,мислил съм за подобен,но да кача тук снимка на добър чужд фотограф[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Незабелязани снимки в Представяне
Автор: Joro35   
Дата:   04-12-13 21:23

BonoVox адмирации за идеята. [thankyou] [thankyou] [thankyou]
Не знаеш колко много си прав [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Трябваше да му пуснеш на "автора" линк на лични, да се види колко струва...


Отговори на това съобщение
 Re: Незабелязани снимки в Представяне
Автор: GOSPODIN   
Дата:   04-12-13 22:28

feliz , пусна темата само за птичето ли или ще има и други кадри? Оставам с впечатление, че само този автор те интересува, като гледам яростната му защита.
Отделно питам, коя си ти та да се опитваш да бъдеш ментор, кое , колко точки трябва да има?
От такива точкогонци сме на това дередже. И 10000 точки да има пилето, какво от това?

Отговори на това съобщение
 Re: Незабелязани снимки в Представяне
Автор: Shilo   
Дата:   05-12-13 10:12

Броят на точките би трябвало да е обратната връзка на автора за нивото на снимките му. Но още по-добър коректив са критиките в коментарите. Точно те повишават нивото, макар и много рядко да се срещат. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Незабелязани снимки в Представяне
Автор: мара   
Дата:   05-12-13 17:52

господине, силно си се объркал по отношение на авторката на темата, уверявам те.

Отговори на това съобщение
 Re: Незабелязани снимки в Представяне
Автор: feliz   
Дата:   05-12-13 17:56

Автор: GOSPODIN
Дата: 04-12-13 22:28

feliz , пусна темата само за птичето ли или ще има и други кадри? Оставам с впечатление, че само този автор те интересува, като гледам яростната му защита.
Отделно питам, коя си ти та да се опитваш да бъдеш ментор, кое , колко точки трябва да има?
От такива точкогонци сме на това дередже. И 10000 точки да има пилето, какво от това?

==============================================================
Когато имам време и видя подобен "незабелязан кадър", ще го пусна.
"Яростна защита"?! хахаха
Коя съм аз, можеш да видиш в профила ми. Не се крия.
Нямам намерение ( нито ценз) да съм ментор. Просто ми е жал за и без това малкото хубави кадри в Представяне, които заминават бързо назад, без да бъдат забелязани. Освен това ако даден кадър, пуснат тук, остане със същите точки, това ще означава, че явно само на мен ми харесва и в това няма нищо лошо. Ако не - значи съм била права, че не са го забелязали.



Публикацията е редактирана (05-12-13 18:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Незабелязани снимки в Представяне
Автор: cucicuc   
Дата:   05-12-13 18:55

................
Цитат : feliz
"Освен това ако даден кадър, пуснат тук, остане със същите точки, това ще означава, че явно само на мен ми харесва и в това няма нищо лошо. Ако не - значи съм била права, че не са го забелязали."


...............

Много точно.


Отговори на това съобщение
 Re: Незабелязани снимки в Представяне
Автор: feliz   
Дата:   07-12-13 17:42

я да видим, какво ще кажете за това?


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1337884816_DSC_3815_04.JPG



Доста е стара, но сега ми попадна. На мен ми се струва, че за нощна снимка е доста добре. Гледната точка също кефи.
Да давам ли линк?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Незабелязани снимки в Представяне
Автор: nyamago   
Дата:   08-12-13 00:32

Дай линк, разбира се - като ще забелязваме незабелязаните.

Снимката ми харесва. Разбира се, футуристичната архитектура на Сингапур предлага невероятни фото-възможности, но авторът добре е използвал гледна точка и композиция да подчертае този "научно-фантастичен" характер на мястото.

От сюжета и гледната точка (дори от заснетия вече оригинал) може да се направи и повече, но и така представена снимката е над средното ниво в 'Представяне'. Прекалено различна от предната, за да ги сравняваме, но по неангажиращо лично мое мнение: отново добра снимка, отново не за Първа Страница.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »