Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 canon 17-55 автофокус проблем
Автор: jijix   
Дата:   02-12-13 01:30

Здравейте,
Имам проблем с обектив canon 17-55. Автофокусът ми нещо явно се повреди. Когато се опита да фокусира, започва да подминава с малко точката на фокуса, после се връща обратно и я подмина пак, но от другата страна. Прави това 5-6 пъти и спира да опитва, като в почти всики случай не я оцелил и е или пред или зад нея.
мотора на автофокуса се чува че работи, а и казах че мести фокуса, но като че ли не може да го заключи.
Има ли сте подобен проблем? дайте съвет от какво може да е? Проблема е в обектива, с други обективи апарата си работи коректно.
не се притеснявам да разглобя обектива, сига да ми подскажете причината за проблема?

Отговори на това съобщение
 Re: canon 17-55 автофокус проблем
Автор: kjey   
Дата:   02-12-13 21:10

Мисля че трябва да се обърнете към сервиз - най добре при ZENTEX[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 17-55 автофокус проблем
Автор: Paparazzo   
Дата:   04-12-13 03:16

Рестартирай си настройките за фокуса. Имал съм подобен проблем, ако е същият ще ти се спести сервиза ;) успех, ако се затрудняваш : гугъл -> canon "ала бала модел" focus settings

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »