Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Начинаещ съм, кое да избера?
Автор: bobchoo   
Дата:   01-12-13 22:21

Здравейте!
От известно време съм се запалил по фотографията и смятам да си купя техника със сравнително добри възможности, която и в перспектива да е актуална. До момента снимам със "сапунерки", не съм снимал и нямам никакъв опит с dslr, какъвто обмислям да си купя. Въпреки това съм достатъчно информиран, интересувам се от общите понятия и принципи във фотографията които не са ми чужди. Основно съм се спрял на тези две оферти които отговарят и на финансовите средства които съм отделил за целта:
1. http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280503000442.html

2. http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280501000294.html

По въпроса за предимствата и недостатъците на двете системи съм изключително запознат, тъй като вече съм изгледал и изчел всички възможни ревюта в мрежата, което и сведе избора до тях, хвърлил съм око и на упътванията.
Това от което се нуждая е Вашето професионално мнение, по-скоро практическо за да направя финалния избор. Фотографията в момента за мен е удоволствие и това което ще снимам ще е от най-общ характер. Моля Ви за практически съвет, от коя система бих получил повече бъдещи ползи като евентуално я разширявам с допълнителни обективи, къде възможностите са повече, коя е по-евтина, къде загубата на стойност е по-малко?

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ съм, кое да избера?
Автор: J0R0   
Дата:   01-12-13 22:25

Канон 70Д няма аналог до този момент.

Това е единственият ДСЛР засега, който има въртящ дисплей с тъчскрийн-АФ и при снимане на видео можеш да фокусираш обектите, просто като движиш пръста си по екранчето.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ съм, кое да избера?
Автор: catandgoddess   
Дата:   01-12-13 22:26

"По въпроса за предимствата и недостатъците на двете системи съм изключително запознат, тъй като вече съм изгледал и изчел всички възможни ревюта в мрежата, което и сведе избора до тях, хвърлил съм око и на упътванията." [smilie24]

Хвърли монета, шансовете са равни. За останалото си подготвен и без съвети[smilie24]

и като ЖОРО, стига да виждаш в това удобство[smilie24]



Публикацията е редактирана (01-12-13 22:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ съм, кое да избера?
Автор: kvakioh   
Дата:   01-12-13 22:30

Добра е насочеността, само се чудя на офертите защо 70Д не е с 18-135STM, a 7100 не е с 18-140 китови обективи...Но, да си кажа и аз по темата- и двата стават, въпросът е до личен избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ съм, кое да избера?
Автор: J0R0   
Дата:   01-12-13 22:32

Невероятно удобство е.
Не се мъчиш вече с фокуса.
С ръчен си е мъка, а пък АФ, който не можеш да контролираш и местиш по време на снимането - още по-голяма.
Този апарат направо ме замисля да почна да снимам видео, никога преди не е било толкова лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ съм, кое да избера?
Автор: luboar   
Дата:   01-12-13 22:34

бих избрал Никона, поради по-добрите обективи включени в офертата.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ съм, кое да избера?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   02-12-13 08:38

Оня ден си играх с 70д, уникален апарат ... Като цяло автофокуса ми заприлича на 5д м3 / 1дх ... Не зная никона добър ли е, но със 70д няма да сгрешиш!

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ съм, кое да избера?
Автор: demiman   
Дата:   02-12-13 10:06

Никонският комплект е много по-универсален ... като luboar , виж ако приоритета ти е видео тогава явно канонското [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ съм, кое да избера?
Автор: prisonbreak   
Дата:   02-12-13 10:39

Ако си фен на видеото, канона. Имаче съм фен на Никон.(защото за видео имам камера) [beer]
Ходи, пипни единия, пипни другия..
Мнения ще получиш около 5 страници в темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ съм, кое да избера?
Автор: myphotos   
Дата:   02-12-13 11:25

prisonbreak написа:

> Ако си фен на видеото, канона.
> Имаче съм фен на Никон.(защото за
> видео имам камера) [beer]
> Ходи, пипни единия, пипни другия..
> Мнения ще получиш около 5 страници
> в темата.

Относно видеото, не знам защо го има изобщо като функция на DSLR-ите при положение, че за това си има видео камери. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ съм, кое да избера?
Автор: kvakioh   
Дата:   02-12-13 11:28

И аз съм за това да има варианти без видео. Както например Канон имат/имаха варианти за астрофотография, така и да има без видео.
Иначе, по-добре ще е както го казах този 7100 да е с поне 18-140 новия китак, а 70Д да е с 18-135. В случая, с двата линка и предложения, Никонът дава повече наистина.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ съм, кое да избера?
Автор: aeobs   
Дата:   02-12-13 11:55

Никон е по-добрата система като съотношение на цена, качество и достъпни обективи. Но Канон е достатъчно близо за да няма значително практическо значение, особено в този клас.
За това е строго индивидуално до човек и неговите потребности, какво ще снима, с какъв бюджет разполага и как смята да го разпредели. Разгледай ги в магазина на воля и просто вземи това, което смяташ, че ти харесва първо на ум.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ съм, кое да избера?
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-12-13 12:05

Фокусирането с "тъчскрийн-АФ" е залъгалка за аматьори, които никога не са снимали видео. Не става за работа от ръка, а за работа от статив е неудобно.
Подборът на обективите и в двете комплектни оферти е странен. За малко повече пари има по-смислени комплекти. Например:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280503000531.html

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280501000317.html

С тези оферти губиш по един твърд обектив, но печелиш по-смислено и по-качествено варио. 35-40 мм са "нормални обективи" за кроп сензор - ни широки, ни портретни. Това са стъкла за "майстори", които нямат място в стартов комплект за любители. Като поснимаш, сам ще си избереш твърди обективи, които ще отговарят на твоите лични предпочитания.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ съм, кое да избера?
Автор: OIM   
Дата:   02-12-13 12:06

Предполагам защото с 18-140 цената минава 3000 и ще плаши начинаещите


Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ съм, кое да избера?
Автор: Marillion   
Дата:   02-12-13 12:18

Откакто начинаещите започват да купуват техника за по 3000 лева стана много интересно.

В двете системи НЯМА разлика за теб щом си начинаещ с ДСЛР. Техника не се купува по каталог, спецификации и заради плюсове и минуси, а да ти върши работа и да ти доставя удоволствие.

Ако се колебаеш м/у двете марки отиваш в магазина, хващаш в ръце, правиш по няколко кадъра и .. взимаш този, който ти е по-удобен.

Най-важното при купуване на техниката е да имаш ясна идея какво точно искаш от нея. Екстрите са според нуждите, а не обратното - да купуваш, само защото има повече екстри, които няма да ползваш.

Всичко останало е дрън-дрън.

Пожелавам ти успех и много сполучливи кадри!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »