Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 UV филтър
Автор: swan_   
Дата:   28-11-13 11:24

Наскоро си купих 24-70 и като доста скъпичък обектив, реших да му сложа отпред един UV филтър като предпазна мярка. Гледам има филтри от 1 до 80 паунда. Нямам голям опит с тази материя и ще се радвам на съвет. Струват ли си по-скъпите филтри и коя ценова категория е оптимална като съотношение цена/ качество?

Отговори на това съобщение
 Re: UV филтър
Автор: demiman   
Дата:   28-11-13 11:29

Не ти трябва никакъв филтър мен ако питаш ;)

Отговори на това съобщение
 Re: UV филтър
Автор: kvakioh   
Дата:   28-11-13 11:34

UV skylight за дигитални апарати.
Tiffen, Hoya HMC Skylight, Hoya 77mm Pro-1 нещо такова.30-45 евро максимум.
И ако снимате в студио и на закрито- няма нужда от филтъра. И особено при снимане със светкавици.

Отговори на това съобщение
 Re: UV филтър
Автор: swan_   
Дата:   28-11-13 11:36

Става дума като снимам навън или на парти, да кажем. Не знам кой как ще се завърти, ще го закачи с нещо. Защо да не ми трябва?

kvakioh , обоснови се. Аз марките и цените ги виждам, но не знам защо да купя за 40, а не за 20.

Отговори на това съобщение
 Re: UV филтър
Автор: kvakioh   
Дата:   28-11-13 11:43

Първо- заради качеството. Второ, защото точно определени и най-вече от най-евтинтие филтри може да дадат доста нежелани ефекти.
За дигитална фотография, препоръчителни са най-вече skylight филтри, които не дават или дават минимално отражение върху кадрите.
Най-вече са за защита такива филтри, основно за навън. Аз лично ги ползвам при снимане примерно на плаж, при пейзажи в определени ситуации и като защита при по-агресивни условия.
Ще има доста дискусия и тук, някои ще кажат, че е достатъчен сенника за защита, че може и без филтри, но според мен си е добре в някои ситуации да ги има на обектива/и.

Отговори на това съобщение
 Re: UV филтър
Автор: Digitalgab   
Дата:   28-11-13 11:43

Айде стига, това ти е филтъра:
http://www.amazon.com/Hoya-SUPER-HMC-PRO1-Haze/dp/B0000AN0XU

Отговори на това съобщение
 Re: UV филтър
Автор: myphotos   
Дата:   28-11-13 13:22

Преди месец си взех от Ebay филтър на Kenko. С доставката ми излезна около 12 паунда, защото снимам предимно навън и съм си доволна.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: UV филтър
Автор: swan_   
Дата:   28-11-13 13:26

Какво значи доволна? :)
Въпросът е за реалното измерение на ралзичката в качеството между различните модели.

Отговори на това съобщение
 Re: UV филтър
Автор: ZENON   
Дата:   28-11-13 13:29

За предпазване си има стъкла, не ми е ясно що секи се метка на филтри. Отделно сенник за аутдор върши идеална работа, няма нужда да се батисва и без това скъпо стъкло, като му се закачи отпред още едно.

Отговори на това съобщение
 Re: UV филтър
Автор: swan_   
Дата:   28-11-13 13:30

Прави си, но сенника на този обектив е доста обемист и не ми се иска да съм нонстоп с него. Какви стъкла?

Отговори на това съобщение
 Re: UV филтър
Автор: ZENON   
Дата:   28-11-13 16:02

такива например


Отговори на това съобщение
 Re: UV филтър
Автор: stown   
Дата:   28-11-13 18:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »