Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   26-11-13 23:03

След като проучих обстойно темата с безогледалните апарати, в крайна сметка реших за работата си да разчитам на DSLR.

БЮДЖЕТ : 1500 лв. ще се купува нов, от магазина. По-нататък може и някой обектив на старо.


1. Работа: Занимавам се с архитектура, което изисква широкоъгълен обектив, но за това малко по-нататък.

2. Освен това чакам бебе и искам да имаме снимки, които наистина да си заслужава да си разпечатам. Тук мисля, че ми трябва максимално бърз обектив с не особено голямо фокусно разстояние, но знам ли - може да се окаже, че и китовия ще е достатъчен като за начало.

3. Събития на закрито - случва се да присъствам на такива поради естеството на работата ми (не говорим за професионален ангажимент за заснемане на събитие). Мисля, че в този случай са за предпочитане светли зумове, но не мисля, че е оправдано като решение за момента.

4. Портретна фотография, снимки на детайли - може би е защото снимах досега с 4/3, но си разгледах старите снимки и има прилични според моите критерии портрети, снимки на различни архитектурни и природни детайли на дължина около 100мм и нагоре (говоря 35мм еквивалент), но там мисля, че съм бил притиснат и от други фактори. Снимки по улицата - тук широкия ъгъл пак е за предпочитане.

Реших да избирам между Канон и Никон - на цената, която ме интересува (около 900-1000 лв. с китов обектив) са 600D и D5100

Днес поснимах с 600D, тъй като бях решил, че липсата на автофокусен мотор при никон-а и малко по-неудобната ергономия ще ми бъдат проблем. Мисля, че не сбърках, тъй като при лоша осветеност канон-а е по-зле поне на хартия.

Снимах с няколко обектива.

За работата реших, че може да се вземе Sigma 10-20 или Tamron 10-24. Снимах с първия, защото беше намален значително от 1800 на 900 лв. или нещо такова. Снимах на максимално отворена бленда, за да видя добре как ще се справи, и по моите критерии се справя добре.

Вариант 1 :
Тук идеята е да се допълват широкия с китовия.
+ широко - става за архитектура, пейзажи, интериори, почти за всичко.
- два обектива за носене, тъмен китов обектив (в.ж. 2 и 3)

Тук има и още един вариант - 14мм на Samyang, но не си заслужава да губя ценните 4 милиметра и автофокуса за 300 лв. разлика.

Цена за придобиване : около 1800 лв. или 1500 ако купя твърдия ръчен обектив.

Вариант 2:
Снимах с два светли зум обектива (сега се чудя що с два, а не взех някой по-различен) - 17-50 и общо взето пробвах на 17, 35 и 50 мм, не за друго, а за да видя каква е разликата с китовия обектив и евентуално вместо да взимам широкоъгълен, да снимам с този и да продам китовия. Тук основния минус ще бъде, че тези обективи са доста тежки, поне за моите разбирания, но пък по-добре един тежък, отколкото два не много по-леки.

+ Става почти за всичко - и за портрети, и за събития и за архитектура, с някои сериозни компромиси.
- Високата цена, спрямо факта, че правя компромис именно с това, за което трябва да се ползва по предназначение.

Цена за придобиване - около 1500 лв, но после мога да продам китовия обектив.

Вариант 3: Само китов обектив и един-два твърди обектива.

Тук пробвах най-евтиния вариант на Канон - 50/1.8 и горе-долу става, като изключим малко странното боке. За парите си е доста добър, а пластмасата сякаш не ме притеснява. Това, което ме притеснява е относително малкото поле на зрение при кроп-а. Този обектив ще е основно за портрети и забавление.

- Пак оставих най-важното на заден план - така де, широкия ъгъл.
- Остава нерешен въпроса с малкия зрителен ъгъл - поне при вариант две печеля 1 мм, което си е нещо.
+ Хубав и евтин обектив за забавление.
+ Възможност за внимание към детайла, запълване на кадъра.

После с унесох в мисли и започнах да се чудя, дали по-добре не би било да взема 35мм твърд обектив (никон имат такъв) - да, вярно е че при близък план портрета може да се изкриви, но пък дава добри възможности за снимки на хора в цял ръст. Идеята е като изляза на разходка да оставя китовия обектив вкъщи и просто да снимам за удоволствие. Затова ми трябва и максимално гъвкав, лек и компактен обектив, с който да мога да улавам момента.

Твърдите обективи на канон са малко странни и май по-скоро клоня към Никон.


За портрети може да си правя експерименти и с ръчен обектив, но не знам как е на тези апарати фокусирането при такива дължини - сигурно си е мъка, особено на по-тъмно.


Простете, но съм силно начинаещ и малко може да съм неясен.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: kvakioh   
Дата:   26-11-13 23:09

5100 тяло, 11-16 Tokina версията с мотор, 35/1.8 и е готова работата.
600Д, с 11-16 Токина, 40/2.8 STM и пак готова работата.
Китовите обективи и при двете не ги знам толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: Gecata   
Дата:   26-11-13 23:13

Простете, но съм силно начинаещ и малко може да съм неясен.
Човек,какъв начинаещ..... ти си просто професор [smilie3]! Единствено неясен остана въпросът , който искаш да зададеш?!



Публикацията е редактирана (26-11-13 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   26-11-13 23:25

Ми какво да си взема за 1500 лв...

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: dido1234569   
Дата:   26-11-13 23:30

Каквото и да вземеш няма да сбъркаш![smile]

Nikon D5200



Публикацията е редактирана (26-11-13 23:31)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-11-13 23:33

никон :)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: tzl   
Дата:   26-11-13 23:38

Архитектура не снимай с широкоъгълен или по-точно снимай с 24-35мм най-малко. Ако не стига кадърът, ще направиш панорама от няколко. Щом се занимаваш с архитектура, си наясно, че пропорциите са нещо важно и ако ги прецакаш с един широкоъгълен, това хем заблуждава клиента, хем разваля първоначалните пропорции.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: Pavlov   
Дата:   27-11-13 00:11

D5100 с 18-105VR и 35.1,8G идеално се събират в 1500 лв. Обективите се продават лесно, ако по-нататък изкараш отнякъде още 1500 лв [smile] , и решиш да ги сменяш с по-качествени.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   27-11-13 00:11

Хм, не се бях замислил за това. Работата е, че много често ми се случва да попадна в "тясна" ситуация и ми се налага да обхвана по-голямо поле. При заснимане на фасади е по-различно и там наистина търся посочените от теб фокусни разстояния. Като цяло варианта с толкова широк обектив е прекалено скъп.

Май ще е някой никон с китов + твърд, ама как ме дразни всичко в тях не е истина - просто като взех никон-а в ръцете си и се започна едно чудене къде е копчето за iso и такива ми ти неща. Дано свикна.


Знам, че е разисквано, но 35/1.8 не е ли много по-добре от палачинката на канон?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: dimitar3   
Дата:   27-11-13 00:20

Копче за iso "оригинално" d5100 няма. Но може да нагласите от менюто това което е за таймера на самоснимачката да стане за iso и при задържане на него да имате бърз достъп и е доста удобно.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: Pavlov   
Дата:   27-11-13 00:22

Много е важно тялото да ти е удобно за работа. Обективи ще намериш и за двете системи.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: m57d30   
Дата:   27-11-13 00:23

Според мен, щом ще снимаш на закрито, ще трябва да ползваш и по-високо исо често..а Pentax K5 в това отношение и ценовия си диапазон задминава всички конкуренти. Мисля, че го имаше на 1600 с китов в някакъв български сайт.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   27-11-13 00:47

1600 е само тялото, това в павильона. Освен това е доста тежък. За добро високо ISO май никон е по-подходящ, а и като цена/глезотии предлага повече. С копчетата сигурно ще свикна, едва ли е толкова зле.
А 5100 много ли е по-зле от 5200, ясбо че е по-стар, но освен глезотии имали нещо съществено?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: stown   
Дата:   27-11-13 00:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   27-11-13 01:30

1200 лв. За 5100 с китов обектив и 35/1.8 засега се спирам на него, но трябва да го разгледам да видим дали ще се харесаме.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: chrisnoch   
Дата:   27-11-13 01:52

Хм, вечната дилема - Канон или Никон!
А всъщност има други марки, които предлагат повече в ниския сегмент за същите пари. Щом сега започвате, нищо не Ви обременява! Огледайте се за решения извън въпросната дилема - току-виж сте открили, че светът е по-шарен, отколкото сте мислили.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: stown   
Дата:   27-11-13 01:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   27-11-13 02:01

Ами не виждам да е по-шарен - Сони с пластмасовия байонет ли?
Иначе за пентакс не знам на какво ниво са... Чакам предложения

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: chrisnoch   
Дата:   27-11-13 03:15

stown,
"chrisnoch: Неизвестни господине,жалко че не можете да се видите отстрани,що за досаден фанатик сте!"
- Къде видяхте фанатизъм, известни господине? Бихте ли ми посочили конкретен цитат?

axlastro,
"Ами не виждам да е по-шарен - Сони с пластмасовия байонет ли?"
- Някои пластмаси са по-здрави от някои метали. Пък и в първия си пост нали собственоръчно сте написали: " ..., а пластмасата сякаш не ме притеснява." За обективи не Ви притеснява, но щом стане дума за байонети ...
Уж сте начинаещ, а се изказвате доста категорично. Всички тела от нисък клас са компромисни. Опитайте се да разберете кои от тези компромиси са пренебрежими и кои - не. И не вярвайте на хора, които твърдят, че професионалистите снимат САМО с Канон и Никон.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: Pavlov   
Дата:   27-11-13 07:35

@alxastro:
Съвет - блокирай chrisnoch, да не може да пише в темата. Той е форумен трол, целта му е само да води безсмислени спорове на лична основа, а не да ти бъде полезен с нещо. Няма да научиш нищо от постовете му. "Някои пластмаси са по-здрави от някои метали." [smilie5] Принципно е така, но каква връзка има с избора на апарат?
Ако не го направиш - темата ти ще свърши в няколко страници безполезни караници. Като много други с негово участие.

Иначе нямам нищо против Sony или Pentax например. Марката не е от такова значение, стига да ти върши работата, за която ти е нужен апаратът. Просто в момента в България Canon и Nikon са най-разпространени, и за тях най-лесно ще можеш да си намираш тела, обективи, аксесоари и др.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: M57D30   
Дата:   27-11-13 09:13

Pentax K-5 II [комплект с 18-55WR]

1695.00 лв

:) при ISO тестове K-5 се представя по-добре от преките си конкуренти от Nikon и Canon. Магнезиев и weather sealed...абе като цяло си е едно много добро тяло.

Аз нямам Пентакс, ползвам Никон. Да не кажете, че съм пристрастен или нещо от сорта. А откакто снимам с DSLR (сравнително отскоро) съм разбрал, че при indoor снимане си трябва по-високо исо, особено ако снимаш деца/хора, които през повечето време са в движение.

Ето един ISO torture test между K5 и D7000

ISO torture test

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: jorro_z   
Дата:   27-11-13 12:12

Едно скромно мнение и от мен.

Подкрепям твърдо изказаното по-горе мнение, че 3 кадъра на 20-22 мм, сглобени в панорама със запазване на пропорциите 3:2, е в ПЪТИ по-добро решение от само 1 кадър на 10 мм примерно.

По отношение на марките, Пентакс е добър вариант, като и Канон и Никон, разбира се. Няма ПО-СИЛНА марка... въпрос на ценови клас, по-скоро. К-5 е в по-горен клас от разглежданите от теб 600д и д5100; в техния клас е Пентакс К-30 или К-50. Които също никак не са лош избор междувпрочем. Обаче, при Канон и Никон имаш маааалко по-голям избор от обективи. При Пентакс също се намират основните диапазони, както зумове, така и твърди, цените са съизмерими с някои отклонения.

Трето, не видях никой да споменава, но:
За твоите цели (архитектура, външна и вътрешна), предвиди си в бюджета един хубав статив. Той е много, много по-важен, отколкото малките разлики между единия или другия модел апарат, които разглеждаш. А един хубав статив е при всички положения над 200 лв, така че не може да се пренебрегне като част от общия бюджет до 1500 лв.

Успех!

Допълнение: Линк към обективи за Пентакс от всички марки, за да се ориентираш при ЕВЕНТУАЛЕН избор на тази марка:

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&base=&cat=67&producer=&from=&to=&filter=



Публикацията е редактирана (27-11-13 12:26)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: nevermess   
Дата:   27-11-13 19:29

Аз бих избрал Никон заради наличните евтини твърди обективи. Обмисли варианта за D7000, който има мотор и може да мусложиш наистина много евтини и качествени обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: chrisnoch   
Дата:   27-11-13 21:11

Pavlov,
В случая "трол" си ти, не аз!
Въздържай се, ако обичаш, да коментираш мен или други колеги! Можеш да коментираш мнения, но не и личности!
Аз никога не съм си позволяал да нападам някого в личен план. Това е глупаво, че и низко!

Няма да е зле да помислиш малко, преди да пишеш:
""Някои пластмаси са по-здрави от някои метали." [smilie5] Принципно е така, но каква връзка има с избора на апарат?"
- Именно! В този смисъл беше и моята реплика към колегата, който описа своите критерии с наивния въпрос "Сони с пластмасовия байонет ли?". Разбрал-недоразбрал, бързаш да мъчиш клавиатурата с идеята да ме опровергаеш - без да си даваш сметка, че всъщност потвърждаваш моето мнение!

"Просто в момента в България Canon и Nikon са най-разпространени, и за тях най-лесно ще можеш да си намираш тела, обективи, аксесоари и др."
- Това е така - и то не само в България, но и по света! Но какво общо има този факт с избора на фотоапарат? Ти колко обектива имаш? Не са ли общо 4 за 2-те ти системи? И колко още ти трябват? А колко реално ще си купиш?

Разберии ме правилно! Не си ми нито на образованието, нито на опита, нито на знанията! Недей да спориш с мен, когато нямаш аргументи!

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: HP   
Дата:   27-11-13 22:03

chrisnoch , защо примерно /приеми го като възможност/ не вземеш да си намериш хоби, но различно от писане по форуми!!! Честно ти казвам, колкото и малко да влизам във форума, при отварянето на всяка тема ми се набива в очите как безкрайно дразниш и това ме кара още по-рядко да влизам тук.
Не си единственият човек на планетата, който има познания, навярно знаеш това. Нито пък си единственият, чието мнение е началната,крайна и единствената вярна точка в дадена дискусия.
Не харесвам дразнители, пък били те и с енциклопедични знания. Знанията ти без елементарна култура не значат нищо. Тук не е детска градина, нито психодиспансер. Сериозно апелирам към админите на сайта да вземат мерки и да ти ограничат присъствието тук, ако не промениш начина си на водене на дискусия!

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   27-11-13 23:36

Момчета, тук се превърна в бойно поле.

К-50 е доста разумен избор, но ще трябва още веднъж да го разгледам по-обстойно да видя дали ще ми допадне. Хареса ми, че светкавицата му изскача по-високо, и наличието на две врътки, което евтините канони и никони нямат. Най-готино е, че визьора е доста голям и светъл. Малко е късо тялото, трудно ми е да обясня, но ще свикна. Самата пластмаса е доста неприятна на пипане - някак леко грапава. Я обяснете като фокусна система за ръчен фокус говорим, пентакса дали ще се доближава до някой лентов апарат - помня, че снимах с Praktica MTL 50 и ми вършеше работа ръчния фокус за разни портрети (тогава правих опити с астрофотографията повече)

Относно сони - не съм ги отписал съвсем, но ме притеснява ниското използваемо исо - наистина ли е толкова зле или пак някое платено ревю съм гледал. Иначе А57 го има в техно-то за 1200 лв с двата обектива китов и 35/1.8 - той май е доста успешен модел. Пробвах в един магазин А65 и ми хареса като цяло LV-то е доста по-ярко за разлика от оптичните.

Днес снимах пробно с 35/1.8 и D5100.
Имам усещането, че снимките с 50/1.8 и 600D станаха по-добри, но разбира се условията не бяха съвсем същите. Може от оимпуса да съм свикнал да заставам по-отдалеч за снимка, която тук се случва на 2-3 метра по-близо. Като си близо до обекта има някакво по-различно усещане, не мога да го опиша.

Работата е, че ако е живот и здраве след 10-тина дни ми предстои изписване и после ще проследявам и развитието на човечето, та ми се иска да направя правилния избор отсега.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: BXMarkov   
Дата:   28-11-13 00:06

За ръчен фокус Пентакса е перфектен, работи чудесно с всички произвеждани някога обективи на Пентакс, също с преходник с всички м42 и има идеално мерене и потвърждение на фокуса. Сериозен плюс е стабилизацията в тялото,т.е. каквото и да закачиш, ръчно, автофокусно нямаш грижи.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: hotsnail   
Дата:   28-11-13 00:16

абе малко не съм догледал в другата тема та ще наспамя тука

За безогледалните има едни е такива адаптери за ръчни обективи. Чисто за професионална работа със статив и вниматлено пипане....

http://s1150.photobucket.com/user/snowdrop2005/media/04-143.jpg.html


С едно такова взимаш НЕКС-7 и хубав никонски обектив и имаш най-доброто качество тилт/шифт.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   28-11-13 00:36

Вече ме зариби човече, това ще ми е следващата покупка - безогледалка, но ще взема втора ръка за да не се охарчвам много.
За пентакс просто питах, защото имам приятни спомени за ръчния фокус от миналото, та се чудех как е при тях, но като цяло не мисля да взимам пентакс. До Неделя мисля да се чудя, че може да има някоя интересна оферта за Канон, ако устискам до тогава и не си купя A57, утре ще ходя да го гледам в техното. Гледам, че има евтин портретен обектив, макар и 2.8 за Сони, ама е на половина на канон/никон.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: stown   
Дата:   28-11-13 00:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: hotsnail   
Дата:   28-11-13 00:50

хахахах да земат да отворят промоциите....пък за досиетата....

Тилт шифта е готина идея за архитектура. Защото с шифта можеш да изправиш преспективата. Вместо корекции във ДхО или да се катериш по съседни сгради с тоя адаптер можеш още на място, да си заснемеш сградата изправена стоейки на земята. Можеш и еко да коригираш фокусната равнина....прекрасно просто.

Идеята особенно за АПС-Ц или м43 не е никак лоша, защото Фул фрейм обективите са проектирани з апо-голям сензор и има място за шифт без да има винетиране. Да си призаня тук м43 ще имат малко преидмство.

Не знам дали сигмата 12-24 за никон има ръчен контрол на бленда. Би било уникална комбинация със подобен адаптер.

За това писах. Преди не бях обърнал внимание на архитектурните снимки. Иначе и за никон и за канон има ТS обектив, но са доста по скъпи от адаптера....

http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/tilt-shift-lenses1.htm




Публикацията е редактирана (28-11-13 00:54)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: stown   
Дата:   28-11-13 00:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: chrisnoch   
Дата:   28-11-13 01:06

HP,
Нещо си се объркал! Нито пиша във всяка тема, нито налагам някому своето мнение! Далеч съм от мисълта, че знам всичко! Просто знам повече от някои хора, които се опитват да (ми) дават акъл. Ти, очевидно, също се опитваш да "ръсиш мозък", при това не на място! Съжалявам, че начинът ми на "водене на дискусия" толкова не ти е по вкуса, че чак те дразни! Само че дали аз прекрачвам добрия тон, или ти?!
Да съм ти давал съвети какво да правиш с живота си? Например да си намериш друго хоби?
Да съм казвал нещо за твоята култура?
Да съм те пращал в детска градина или психдиспансер?
Тц, не съм!
Ти си този, който бълва лични нападки и заплашва със санкции, защото съм бил дръзнал да пробудя "височайчия" ти "справедлив" гняв!
Само да попитам:
- Като ме пращаш в детска градина, ти за какъв се мислиш? За детска учителка?
- Като ме пращаш в психодиспансер, за какъв се изживяваш? За психиатър?
- Защо си позволяваш да спамиш темата с нравоучения? Или си Бог, та всичко ти е разрешено?
Признавам си, че моят изказ понякога е доста саркастичен! Само че аз коментирам мнения, а не личности, знания, а не характери!
А ти?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   28-11-13 15:29

Нека оставим заигравките на страна - засега се колебая между пентакс K50 и EOS 600D. След като пробвах Никон 5100 останах с впечатлението, че не фокусира добре, поне с 35/1.8 - поне на странична точка, на централна не го пробвах, нали уж имал повече.
Фокусирах на окото и снимката изглежда мътна, фокусирало е на носа. Не знам това как се нарича, ама за мен е някакъв дефект на фотоапарата, но знам ли, може да от ЗПУ.

С 50/18 пластмасовия на Канон сякаш беше по-точен фокуса, но там фокусирах на централна точка и все пак си по-близо оптически (снимаш само лицето).

Както вече казах, искам освен китовия обектив да взема и 35мм или 50мм бърз обектив, за да снимам хлапето из къщи и да си го разнасям като ходя навън. Дали да е 35 мм или 50 мм - май си остава мое решение. На китовите на Олимпус портрети съм снимал с по-големи дължини основно, чат-пат с 50мм еквивалент и най-вече със 90-100.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: chukov   
Дата:   28-11-13 16:49

С кроп-факторна матрица 50мм ти идва дълъг за да снимаш хлапето у вас, освен ако не искаш да му правиш портрети в крупен план

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: stown   
Дата:   28-11-13 18:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   28-11-13 22:21

"За Пентакса питай simbon4o,но не бих те посъветвал."

Защо? Предполагам заради по-скъпите обективи и по-голямото тегло.
Наистина забелязвам, че дори и хората от пентакс форума сменят системата, но наистина не знам защо.

Има и още един играч - CANON 100D - много приятно малко апаратче и е наистина много ергономичен. За него не знам много, но ако проблема с батерията се решава с втора такава, други проблеми да очаквам ли?
Като се замисля, той + 40мм палачинката ще е някакъв приличен компромис между безогледалка и DSLR и може би единствения разумен избор към момента. Иначе по-добре да си щракам с олимпуса и да се науча да снимам по-добре, а не да чакам фотоапарата да ми прави снимките.




Пентакс К50

Неща, които ми допадат:
1."Стои" много стабилно в ръката, удобен за работа и цъкане с двете врътки, хубава вградена светкавица.
2. Хубав визьор.
3. Пентакс е, традиции и т.н.
4. Стабилизация - колко е важна тя всъщност?
5. Запечатано тяло.

Притеснения за Пентакс :

1. Не е ясно как снима видео
2. Не е ясно как ще стоят нещата с намиране на обективи на сносни цени.
3. Тежи много.
4. Как ще фокусира при лошо осветление
5. "Гадна" на пипане повърхност - някак дразнещо грапава. Едва ли ще свикна с това. Не знам дали К30 не е по-добре в това отношение.

За никон :
+ Повече "екстри" за по малко пари.
+ евтини "твърди" обективи на 35 и 50 мм

Виж 1,3,4 + има ли някакви "детски болести" конкретния модел - например появата на петна по сензора и др.
Няма автофокусен мотор и стабилизация.

Синтезирайте моля, това е стар модел, изчетох много ревю-та, но те нали са все платени и не знам къде да гледам.

Canon D600
Колкото повече го гледам, толкова повече не ми харесва. Да, малко по-удобен ми е от 5100, евентуално по-евтин (850 лв. с китов нестабилизиран обектив), въпреки че за 1200 лв. получавам стабилизиран китов + 35мм/1.8 от Никон

+ Мога догодина да си купя един EOS-M

Тук по-разумното решение е 100Д, стига да изпадне на оферта.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: M57D30   
Дата:   28-11-13 23:01

Ето още едно предложение за един доказал се модел на никон - D90 ;)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: dimitrovnz   
Дата:   28-11-13 23:09

Снимам моя мъник с Д5100 и 35/1.8G S100 A2.0 исо 1600 без светка в RAW и JPEG fine ако не ми харесва в RAW конвертора.[cool]



Публикацията е редактирана (28-11-13 23:18)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   28-11-13 23:43

Тъкмо го бях отписал тоя никон :)
А ако случайно си взема D100, с 40мм/2.8 предполагам ще трябва да кача исо-то още... Изобщо някой ползвал ли е този обектив и как го намирате?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: stown   
Дата:   28-11-13 23:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: stown   
Дата:   28-11-13 23:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: kvakioh   
Дата:   29-11-13 00:15

100Д точно с 40/2.8 ползвам от началото на седмицата...ЗА съжаление нямам възможност да снимам хора, още по-малко в разни помещения, но мога да дам примери.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   29-11-13 01:50

Последно точно на 100D се спрях. Никон 5100 не ми е удобен за работа и изгодни или не обективите, за 100-200 лв няма да си развалям кефа от снимането. Освен това има един твърд обектив на Канон който мисля да си взема щом ми излезе добра оферта - 28/1.8 мисоя че беше, някакъв сравнително стар модел. Другия твърд ще е 40 или 50 мм, като 50мм ми се струва по-добре. Този 40мм обаче е възможно да идва на тънка цена в комплект. Догодина канон ще изкарват няколко "палачинки" така, че....

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: kvakioh   
Дата:   29-11-13 09:14

Не е ли малко скъп, ако ще се купува в БГ?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   29-11-13 11:13

Скъп е поне 300лв повече, отколкото трябва. Затова ще изчакам в Неделя за седмицата на Канон. Ако не му падне цената, ще купя нещо друго. За мен 1200лв за апарата+ китов обектив и 40/2.8 ми се струват добра оферта, нагоре е много.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: kvakioh   
Дата:   29-11-13 11:40

A може и този 40/2.8 да си го вземете на втора ръка. ДОста се продават такива, и мисля, че няма да има проблем, защото е нов обектив и достатъчно хора просто не го искат и затова продават. Е, не всеки иска нещо втора ръка, но може и така.
Китовия 18-55STM e доста приятен обектив, подобрен и тих при фокусиране. Може би най-добрия възможен 18-55, сравнен със старите на Канон и дори тези от другите марки.



Публикацията е редактирана (29-11-13 11:41)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   29-11-13 12:48

Ами ще видим какво ще измислят като отстъпки. Иначе 40/2.8 не ми е толкова важен, единственото хубаво при него е по-точния хибриден фокус. Всъщност най-добре ми се струва да си взема втора употреба EF-S 24мм/2.8 - някакъв доста стар модел е, но не е лош на хартия.
40/2.8 ще е за портрети, по нататък може би 85/1.4 като се науча да снимам.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   30-11-13 23:05

И така за пореден път искам да получа вашия съвет.
Вече разполагам с 22/2 в лицето на Eos-M и общо взето от бюджета ми не остана много.


1. Има ли смисъл да се взима 650D за 200-300 лв. повече от 600D ?

2. Каква е реалната полза от стабилизация при 18-55, за 70-200 е ясно. Не ми пречи да снимам на 1600 ISО по принцип. Разликата е около 100 лв. (при 600D)

3. Ако приемем, че сме дали около 950 лв. за 600D, дали си заслужава да взема 50/1.8 или е по-добре да се "изръся" за нещо по-добро - твърдия обектив ще ми трябва за портрети вкъщи, може би и за събития, т.е. трябва да е светлосилен. Засега телеобектив мисля, че не ми трябва.
Знам, че 85/1.8 ми надхвършя бюджета и не съм сигурен, дали ще е оправдан разхода за любител като мен.

4. Какво мислите за макрообективите като портретни - примерно 60/2.8 мисля, че имаше ще върши ли по-добра работа от 50/1.8 II
или ще се виждат пори и други детайли по лицата на хората (предполагам с обработка ще се "замажат")

5. Тъй като установих, че любимата ми дължина за снимане на портрети
със старият ми апарат олимпус е била 50мм, т.е. 100мм на ФФ, ми трябва 60мм обектив за канон...

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: kvakioh   
Дата:   30-11-13 23:08

650D+40/2.8 STM втора ръка обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: imitev   
Дата:   30-11-13 23:28

Аз бих взел двуцифрен канон втора ръка.

...всъщност така и направих [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   30-11-13 23:50

Трябва да е с фактура, така че нов ще се взима.

650D само тяло не знам дали има, а 40/2.8 малко скъп ми се вижда.

650D защо е толкова по-добре от 600D, моля обяснете.

Също така 40/2.8 защо е толкова по-добре от 50/1.8 ?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: kvakioh   
Дата:   01-12-13 00:01

Ми по-добре 650Д е като фокус и по-нов сензор, и разни други екстри.
Иначе 50/1.8 е пластмасарийка, но е по-масов и ползван. Всичко зависи от парите, но според мен 40/2.8 е по-добре откъм конструкция, размери и представяне при видео и т.н.
Примерно комбинациите така като гледам са: 650Д+50/1.8 или 600Д+40/2.8STM.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   01-12-13 02:30

Китовия трябва ли ми ?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   01-12-13 11:47

Прегледах офертите за седмицата на канон и общо взето са намалили много 600d. 999лв. С китовия и 50/1.8
Заслужава ли си да взема този комплект + още един обектив и кой да бъде той?

Другите варианти са 100D и 650D за 100лв отгоре, но без 50/1.8

Там мога да добавя 50/1.8 примерно.

650D поддържа ли бързия автофокус с stm обективи?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: kvakioh   
Дата:   01-12-13 12:30

ДА, поддържа.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   01-12-13 12:43

650D с китов обектив + 50/1.8 - 1400 лв.
600D със същата комплектовка - 400 лв. надолу.
Май не си заслужава. За тези 400 и още малко по-добре да взема 35/2

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: kvakioh   
Дата:   01-12-13 12:58

Както си го решите, интересното е как се изчисти решението от началото до края на темата.
Аз лично съм малко против този 50/1.8, по-добре е 35/2.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   01-12-13 13:01

Ами изчисти се, затова беше и темата...

35/2 го няма никъде - все е по поръчка... Просто снимах с 50/1.8 и въпреки някои недостатъци ми хареса резултата и най-вече като дължина за портрет. Компромис е 40/2.8, но там вече трябва да съм с ново тяло за да го усетя като предимство, а и е по-бавен от 35/2 и е никаква дължина.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   01-12-13 22:31

Днес нещата съвсем се изчистиха - почти закупих 100D с китовия обектив, но тъй като трябваше да изчакам до Сряда, засега замразих покупката. Това, разбира се си е мой проблем, никой не е виновен, че е станало така.

Като цяло тествах всички опции, които коментирахме в темата и разбрах, защо не ми препоръчвате 600D - просто апарата фокусира доста бавно с по-евтините обективи. С 85/1.8 фокусираше моментално, но и този тип обективи не са евтини, поне за разбиранията на човек, който не си изкарва парите директно и само чрез фотография.

Монтирайки 50/1.8 на 650D, нещата се подобряват значително, но най-големия шок беше когато го сложихме на 100D - там автофокусната система е по-добра от 650D и всеки, който желае може да се убеди в това - при AF Servo обектива фокусираше доста бързо и спокойно може да се сравнява с 40/2.8. Тук не коментирам оптическите и механичните качества на двата обектива, защото не съм компетентен. Казвам го като усещане - 85/1.8 е нещо уникално и дори калпав и бездарен фотограф като мен, успяваше да направи доста прилични портрети (извинявам се на хората в магазина, които снимах без позволение, но снимките така или иначе се изтриват.)
Това основно заради моменталното фокусиране и кристалната яркост на обектива и оттам - визьора - просто 85/1.8 пропуска четири пъти повече светлина от 50/1.8 (може да греша в сметките).

Подобрението при новите канони обаче идва и от STM обективите - дори китовия обектив 18-55, макар и доста по бавно от 85/1.8, успява да фокусира значително по-бързо от китовия обектив на 650D, а за това, че не го чуваш и усещаш как го прави, си заслужава всяка стотинка. Не знам, дали системата на 650D, 700D, и 100D е еднаква, но ако това е така, всеки един от тях си заслужава.

Тъй като вече имам прилична видеокамера, в лицето на EOS-М.

Така нещата се изчистиха още повече. Сега трябва да реша за себе си, дали в близките 2-3 години ще минавам на Фулфрейм. Ако това е така, е по-добре да започна да инвестирам в качествени стъкла като 85/1.8, но за момента бих изчакал обявяването на STM версията на обектива - който не ми вярва, да пробва китака 18-55 STM на 100D и после да му сложи стария китов обектив.

В този ред на мисли, за момента най-финансово оправданите варианти за мен (а и за всеки начинаещ в света на DSLR) са именно посочените по-горе от видимо компетентния съфорумец :

650D + 40/2.8 (този обектив е надценен в момента! Реалната му цена е не повече от 300 лв. и си заслужава ако снимате видео). Сега фото павильон имат оферта за 1400 лв - 40/2.8 и 650D, което е добра опция - ще зариби хората да снимат видео и да усетят силата на STM. Като цяло обаче, това е доста странен обектив, и не мисля, че си заслужава. Така, за мен 1400лв. за този комплект не си заслужават напълно, но са добър вариант за момента.

+ Взимаш тяло ,което ще е актуално 2-3 години, до масовото навлизане на FF безогледалките. После или купуваш поевтинял FF Dslr, или FF безогледален и имаш добър обектив за капачка - той ще седи постоянно на тялото и ще става и за видео, и за пейзажни, улични снимки.


600D + 50/1.4 USM - за любителско видео с това тяло сигурно не става, но обектива би трябвало да е по-добър от 50/1.8 (само предполагам, не съм го тествал, съдя по работата на 85/1.8, който е в по-високия ценови клас).

Забележете, че офертата в момента 600D + 18-55 и 50/1.8 е най-изгодна, но на практика не е ! - за 80 лв повече (толкова е цената на 100D + новия STM китов обектив) получавате тяло, което макар да изглежда малко и орязано, е на практика вълк в овча кожа и си заслужава златния рейтинг в DPREVIEW. Без това този 50/1.8 го има под път и над път за 100 лв. Само, че и то е компромис и е само за тези, които им пречи тежестта на 650D.
Оттук си правя извода, че е по-добре да се купи само тяло 650D и какъвто обектив ни се иска - или китов, но трябва да е stm, иначе е излишен разход, или някой от гореспоменатите твърди обективи.
Аз лично ще изчакам малко да се появи и 35/2 - той е най-доброто решение като постоянен обектив на кроп тяло, като може да се допълни с един евтин 50/1.8 за портрети. После на FF 35/2 би трябвало да е доста полезен.

Моят съвет или по-скоро извод, защото не съм дозрял да давам съвети, е :

Ако човек няма належаща нужда от FF апарат и иска нещо компактно, да си вземе EOS-M с преходник от Ebay (не знам обаче дали ще работи като оригиналния) 22/2 (нямам думи този обектив е прекрасен!)

Ако смята да снима с телеобективи и не може да живее без подвижен екран - 650D

Ако не иска да се лишава от предимствата на DSLR (по-бърз фокус и оптичен визьор + по-добра ергономия), но иска оптичен визьор - 100D - този мъник е малко скъп, но е много добра алтернатива на 650D и става за видео и то сериозно.

600D са пари хвърлени на вятъра и си струват само, ако скоро ще се минава на FF. Тук има и още една подробност - на FF ще трябва един широкоъгълен обектив - 22 или 28, за някои и 35 ще е достатъчен , един 50
и един 85, който ще е за портрети. За видео не знам какви обективи се ползват.

Така аз мисля да не бързам и за момента може най-много да взема 100D с китовия обектив, но само ако ми трябва много и да надграждам с готини стъкла в зависимост от нуждите. Е, може да взема един 50/1.8 да се забавлявам. Също така обмислям 650D + 40/2.8, защото много хора ми казаха, че щом имам EOS-M, 100D е малко безсмислен.

Накрая искам да благодаря на един мениждър, в един магазин, който беше изключително любезен, и ако не беше на място, сигурно продавачите щяха да ме изхвърлят от магазина.
Ако някога има нужда от нещо в моята компетенция (не фотографията), може да ми се обади когато пожелае - аз съм насреща!


По принцип засега моят избор е 100D + китов обектив STM и евентуално, само евентуално и ако ви трябва портретен обектив и сте готови да изгубите 100лв.-200 лв. - 50/1.8

А вашият какъв е?



Публикацията е редактирана (02-12-13 02:13)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: kvakioh   
Дата:   01-12-13 22:45

40/2.8 отдавна е на цени, много по-ниски от Бг...На втора ръка идват още по-евтини и са малко ползвани. Обективът е нетипичен за линията на Канон, но не е никак зле конструктивно и оптически.
И няма много разлика във фокусирането между 600Д, 100Д и други по-добри тела с 40/2.8. Днес дори пробвах на лентово тяло, същата скорост.
100Д масово му пада цената. Не е лош апарат. Но не е за всеки с тия малки размери (макар че е доста тумбест). Добре се справя.
Китовия 18-55STM веднага го разкарах след 10-15 кадъра, тих е и реагира доста бързо. Според това, което и тук видях и прочетох, е доста по-добре оптически от другите 18-55.
Нямаше нужда от такива описания, няма кой дори на мен толкова да ми чете.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   01-12-13 23:14

Ами аз просто споделям своя опит, все пак доста време проучвах нещата.
Нека ако някой иска да чете.
Аз също пробвах 40/2.8 на 600D и фокусира както на по-новите тела. Както казах - предимствата на 650D, 700D и 100D са в снимането на видео.

Пожелавам на всички по-малко да се чудят, да вземат каквото ги кефи и да снимат с удоволствие и по възможност повече.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: kvakioh   
Дата:   01-12-13 23:24

Не ми харесват и трите, 650, 700 и 100Д, просто беше евтин 100Д, под 320 евро хиперпромоцията тип Черен петък (а беше сряда), заедно с китака 18-55STM, и затова го взех...Бях тръгнал за GM1 Panasonic 12-32 или Fuji X-A1, като ми казаха, че трябва да чакам по Коледа, че нямат дори мостри- директно ме отказаха...
Иначе трицифрени Канони и четирицифрени Никони 3000/3100/3200/5000/5100-не. Просто няма смисъл от толкова лошо направени като контроли апарати...Moже малко силно да звучи, но е така. Пръчкави са. Пипкави са.



Публикацията е редактирана (01-12-13 23:25)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   01-12-13 23:29

Ами освен да си взема един преходник за. Eos-m и да почвам да снимам.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-12-13 00:46

axlastro,
Похвално е, че си прочел купища ревюта и си "тествал" това-онова. Въпросът е какво си разбрал след всичко това!

"Това основно заради моменталното фокусиране и кристалната яркост на обектива и оттам - визьора - просто 85/1.8 пропуска четири пъти повече светлина от 50/1.8 (може да греша в сметките)."
- Не знам какви сметки си правиш, но са грешни! Светлосилата на обективите не зависи от фокусното им разстояние. 85/1.8 пропуска приблизително същото количество светлина като 50/1.8 на максимално отворена бленда. Пиша приблизително заради разликата между F-stop и T-stop, но тя е пренебрежимо малка на фона на твоите "четири пъти"!

"Тъй като вече имам прилична видеокамера, в лицето на EOS-М."
- Прилична - да, но по-лоша от другите трицифрени предложения на Канон, които се произвеждат в момента.

"600D + 50/1.4 USM - за видео с това тяло не става, но обектива снима по-добре от 50/1.8 (само предполагам, не съм го тествал, съдя по работата на 85/1.8)."
- Очевидно не е по силите ти да определиш кой обектив "снима" по-добре и кое тяло "става" за видео, така че не се напъвай излишно.

"Аз лично ще изчакам малко да се появи и 35/2 - той е най-доброто решение като постоянен обектив на кроп тяло, като може да се допълни с един евтин 50/1.8 за портрети. После на FF 35/2 ще е златен."
- Доста категорично мнение за обектив, който не си виждал, в комбинация с тела, каквито не си хващал!

"Ако не иска да се лишава от предимствата на DSLR (по-бърз фокус и оптичен визьор + по-добра ергономия), но иска оптичен визьор - 100D - този мъник е малко скъп, но е много добра алтернатива на 650D и става за видео и то сериозно."
- Става ... Колко да става? Всъщност 650D е по-добрата видео машина. Автофокусът има нещо общо с качеството на видеото само в представите на аматьорите.

"Тук има и още една подробност - на FF ще трябва един тесен обектив - 22 или 28, за някои и 35 ще е достатъчен , един 50
и един 85, който ще е за портрети. За видео не знам какви обективи се ползват."
- "22 или 28" не са тесни, а широки обективи. За видео се ползват всякакви обективи - като не знаеш, по-добре не пиши!

"Ако някога има нужда от нещо в моята компетенция, може да ми се обади когато пожелае - аз съм насреща!"
- Младежо, недей така! Много бързаш да си "компетентен"!

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   02-12-13 02:10





Публикацията е редактирана (03-12-13 19:56)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   03-12-13 19:59

650D + 40/2.8 STM за 1400 лв. според вас заслужава ли си чакането за доставка, при условие че за почти същата сума мога да закупя 600D + 40/2.8 + 18-55 + 50 /1.8

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: quazimodo   
Дата:   03-12-13 20:27

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=47&product=10684&show=additional
Купуваш веднага и почваш да снимаш. ВЕрвай ми, ще останеш учуден от качеството на снимките, нищо, че не е STM. А като сметнеш, че вече те ограничава, продаваш и отиваш да си пазаруваш Л-ка[smile].

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: jerryes   
Дата:   03-12-13 20:37

axlastro, ти си кошмара на всеки продавач-консултант [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   03-12-13 21:02

Като качество по-добре ли ще е от това?
http://prikachi.com/images/462/6816462w.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: quazimodo   
Дата:   03-12-13 21:22

Понеже показаната снимка не е на фокус, се затруднявам с отговора, но съм склонен да се обзаложа, че няма да е по-зле[smile].

П.П. Забележи, че с тази оферта избягваш чакането и получаваш обектив, който отделно се продава почти за 300 лева, а тук го получаваш за стотинки.



Публикацията е редактирана (03-12-13 21:27)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   03-12-13 22:14

Чак сега се заинтересувах в качествата на двата варианта. Благодаря.

С риск да досадя (май вече е късно), но тъй като и двата фотоапарата ми допадат,
не е ли по-изгодна офертата : http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=47&product=11765&show=additional

Предвид двата филтъра и карта памет, които заедно струват някъде около 100 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   04-12-13 19:04

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280501000309.html
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/222853000005.html
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/250819014014.html
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/273283000002.html

Мисля това да е комплекта - ако имате забележка към някои от компонентите ще съм Ви много благодарен

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: kvakioh   
Дата:   04-12-13 19:08

Бива.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   04-12-13 19:21

А статив трябва ли ?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: quazimodo   
Дата:   04-12-13 19:24

Аз пък вместо този УВ филтър бих потърсил сенник за обектива. Хем ще пази, хем ще помага при по-екстремни светлинни условия[smilie24].

П.П. Сериозният фотограф притежава и СЕРИОЗЕН статив[smilie21]. Думата сериозен е подчертана съвсем умишлено защото хубава основа и глава струват колкото половината ти комплект. Това го казвам от горчив опит със стативчета за по 60-70 лева.



Публикацията е редактирана (04-12-13 19:31)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   04-12-13 19:36

http://ebay.eu/IsqFRM

Това става ли, даже има и някакви филтри дето сигурно по добре да не ги слагам.


Сега видях какво си писал за статива - май ще изчакам за него малко.


Засега остават светкавицата, 650D + китака и чантата и картата памет.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: quazimodo   
Дата:   04-12-13 20:26

По-скоро нещо такова http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=44&product=4003&show=additional
Или такова http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=44&product=499&show=additional



Публикацията е редактирана (04-12-13 20:30)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: stown   
Дата:   04-12-13 20:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   04-12-13 21:07

Сенника от E-bay ще свърши ли работа или да си поръчам оригинален?
Аз посочих онзи комплект не заради филтрите, а заради сенника.

П.П. Махам филтъра и ми остават 120 лв. - Имам апарат, чанта, обектив и светкавица. [shtrak]

Казвайте, ако има нещо друго, което си заслужава да взимам (за статива разбрах, че няма как за 120 лв да е хубав).



Публикацията е редактирана (04-12-13 21:10)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: stown   
Дата:   04-12-13 21:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: itilien   
Дата:   04-12-13 21:29

stown - не е баш така. Аз снимам със статив, който струва баш стотина лева, може би малко повече, но под 120. Статива е китайски, няма точна марка щото два пъти съм си купувал такъв и двата пъти се казваше по различен начин. На първия му строших крака по невнимание - влезе ми между краката и на следващата крачка му счупих връзката между две от секциите. Статива е масивен, без луфтове, с независимо окачване на краката, връзките са от метал, само щипките са пластмасови, но от здрава пластмаса. Направен е по подобие на манфрото. Тежи около 1,6 кг, висок е около 1,20 без колоната. Главата, с която върви е сферична и доста стабилна. Аз впоследствие я смених с една сферична на бенро за 70 лева, но впоследствие установих, че няма разлика с моя апарат, който тежи 1 кило. Смятам, че може да издържи спокойно и по-тежък апарат. Просто тоя статив, макар и китайски, няма нищо общо с масовите боклуци. Ако нещо го прецакам, пак бих си купил такъв. А аз снимам само от статив. Бях го взел от технополис преди около година, но понастоящем го няма там.



Публикацията е редактирана (04-12-13 21:31)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: stown   
Дата:   04-12-13 21:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: itilien   
Дата:   04-12-13 21:46

велбоните са скапани, нито тръбите са им хубави, нито щипките читави.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: kvakioh   
Дата:   04-12-13 21:48

Manfrotto под 150лв са също, влошиха им материалите.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   04-12-13 21:48

А китайски ценници някой ползвал ли е - заслужава ли си да дам 50лв. за оригинален ми е мисълта, предполагам и други с китови обективи си задават този въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: stown   
Дата:   04-12-13 21:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   04-12-13 22:05

Така де, търговска политика. На стария ми апарат сенника стоеше постоянно и мисля, че е важно да може да се завърта, когато прибирам апарата, а доколкото разбирам, китайците не са много приятни за монтаж и демонтаж. С една дума - в името на удобството си заслужава, но за 50лв. си е жив обир.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: stown   
Дата:   04-12-13 22:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   04-12-13 22:14

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: quazimodo   
Дата:   04-12-13 22:49

Друже, ама ти май не обръщаш внимание на линковете, които ти давам. Оригинален сенник за 18-55 ИС е 32лв у Българско[smilie8].

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   04-12-13 22:53

Видях линковете в последствие, мерси за което. Вече направих поръчката, ще видим какво ще стане.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   06-12-13 19:55

Благодаря за съветите. Фотоапарата е супер, само светкавицата малко ме изненада с размерите си, но надявам се да и свикна.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   06-12-13 20:01

чудя се само дали да не я заменя за някоя от тези светкавици :

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/222813000017.html (не се върти по хоризонтала)

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/222806000001.html
(по-скъпа със 100лв.)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »