Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: quazimodo   
Дата:   04-12-13 19:24

Аз пък вместо този УВ филтър бих потърсил сенник за обектива. Хем ще пази, хем ще помага при по-екстремни светлинни условия[smilie24].

П.П. Сериозният фотограф притежава и СЕРИОЗЕН статив[smilie21]. Думата сериозен е подчертана съвсем умишлено защото хубава основа и глава струват колкото половината ти комплект. Това го казвам от горчив опит със стативчета за по 60-70 лева.



Публикацията е редактирана (04-12-13 19:31)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   04-12-13 19:36

http://ebay.eu/IsqFRM

Това става ли, даже има и някакви филтри дето сигурно по добре да не ги слагам.


Сега видях какво си писал за статива - май ще изчакам за него малко.


Засега остават светкавицата, 650D + китака и чантата и картата памет.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: quazimodo   
Дата:   04-12-13 20:26

По-скоро нещо такова http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=44&product=4003&show=additional
Или такова http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=44&product=499&show=additional



Публикацията е редактирана (04-12-13 20:30)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: stown   
Дата:   04-12-13 20:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   04-12-13 21:07

Сенника от E-bay ще свърши ли работа или да си поръчам оригинален?
Аз посочих онзи комплект не заради филтрите, а заради сенника.

П.П. Махам филтъра и ми остават 120 лв. - Имам апарат, чанта, обектив и светкавица. [shtrak]

Казвайте, ако има нещо друго, което си заслужава да взимам (за статива разбрах, че няма как за 120 лв да е хубав).



Публикацията е редактирана (04-12-13 21:10)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: stown   
Дата:   04-12-13 21:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: itilien   
Дата:   04-12-13 21:29

stown - не е баш така. Аз снимам със статив, който струва баш стотина лева, може би малко повече, но под 120. Статива е китайски, няма точна марка щото два пъти съм си купувал такъв и двата пъти се казваше по различен начин. На първия му строших крака по невнимание - влезе ми между краката и на следващата крачка му счупих връзката между две от секциите. Статива е масивен, без луфтове, с независимо окачване на краката, връзките са от метал, само щипките са пластмасови, но от здрава пластмаса. Направен е по подобие на манфрото. Тежи около 1,6 кг, висок е около 1,20 без колоната. Главата, с която върви е сферична и доста стабилна. Аз впоследствие я смених с една сферична на бенро за 70 лева, но впоследствие установих, че няма разлика с моя апарат, който тежи 1 кило. Смятам, че може да издържи спокойно и по-тежък апарат. Просто тоя статив, макар и китайски, няма нищо общо с масовите боклуци. Ако нещо го прецакам, пак бих си купил такъв. А аз снимам само от статив. Бях го взел от технополис преди около година, но понастоящем го няма там.



Публикацията е редактирана (04-12-13 21:31)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: stown   
Дата:   04-12-13 21:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: itilien   
Дата:   04-12-13 21:46

велбоните са скапани, нито тръбите са им хубави, нито щипките читави.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: kvakioh   
Дата:   04-12-13 21:48

Manfrotto под 150лв са също, влошиха им материалите.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   04-12-13 21:48

А китайски ценници някой ползвал ли е - заслужава ли си да дам 50лв. за оригинален ми е мисълта, предполагам и други с китови обективи си задават този въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: stown   
Дата:   04-12-13 21:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   04-12-13 22:05

Така де, търговска политика. На стария ми апарат сенника стоеше постоянно и мисля, че е важно да може да се завърта, когато прибирам апарата, а доколкото разбирам, китайците не са много приятни за монтаж и демонтаж. С една дума - в името на удобството си заслужава, но за 50лв. си е жив обир.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: stown   
Дата:   04-12-13 22:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   04-12-13 22:14

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: quazimodo   
Дата:   04-12-13 22:49

Друже, ама ти май не обръщаш внимание на линковете, които ти давам. Оригинален сенник за 18-55 ИС е 32лв у Българско[smilie8].

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   04-12-13 22:53

Видях линковете в последствие, мерси за което. Вече направих поръчката, ще видим какво ще стане.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   06-12-13 19:55

Благодаря за съветите. Фотоапарата е супер, само светкавицата малко ме изненада с размерите си, но надявам се да и свикна.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR за работа и още нещо.
Автор: axlastro   
Дата:   06-12-13 20:01

чудя се само дали да не я заменя за някоя от тези светкавици :

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/222813000017.html (не се върти по хоризонтала)

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/222806000001.html
(по-скъпа със 100лв.)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »