Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Светкавица вградена D7000
Автор: mimasaka   
Дата:   18-11-13 11:58

Здравейте, след ден дъщеря ми има рожден ден, празника ще е в детски център, искам да и направя някоя и друга снимка но нямам нужните умения като фотограф. От скоро разполагам с Nikon D7000 + 50mm f1.8G, тъй като нямам външна светкавица за момент, ще бъдете ли така любезни да ми кажете дали има вероятност да излязат що годе нормални снимки с вградената и в какъв режим да я ползвам за случая, като запълваща или !!! Благодаря. Приятен ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица вградена D7000
Автор: deandim   
Дата:   18-11-13 12:35

здрасти,снимаш без светкавица на високо исо-до 1600,блендата да е около 2.8 като гледаш скороста да не пада под 1/100.Аз снимам в дески центрове така ,също съм с Д7000...ще ти е зор само общите снимки с 50-тката...аз затова имам и 35-ца.Не ползвам светкавица или в много редки случаи.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица вградена D7000
Автор: deandim   
Дата:   18-11-13 12:37

и все пак си зависи и от светлината де..



Публикацията е редактирана (18-11-13 13:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица вградена D7000
Автор: mimasaka   
Дата:   18-11-13 13:48

Благодаря за инфото и за снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица вградена D7000
Автор: stown   
Дата:   18-11-13 14:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица вградена D7000
Автор: uzsree   
Дата:   18-11-13 14:46

Един съвет за вградената светкавица - когато се снима на А режим, скороста на затвора е макс. 1/60. За по-бърза скорост трябва да се снма на S или M режим.
Отделно от менюто на апарата може да се избира и контрол на светкавицата - TTL или ръчен режим. Ако се избере ръчен - може да се избере с каква мощност да блеска.
От тук нататък може да се избере подходяща комбинация от ИСО, бленда и мощност на светкавицата за по-бързо презареждане и по-бърза скорост на затвора (пробвай с ИСО 400-800)
Малко тренировки на "сухо" преди събитието биха помогнали...

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица вградена D7000
Автор: satyno   
Дата:   18-11-13 15:33

Във ФотоПавилион София може да се наеме фототехника
Светкавици:
- Nikon SB-600 - 7лв./ден
- Nikon SB-700 - 10лв./ден
- Nikon SB-900 - 10лв./ден

Ако таваните са бели и на стандартна "апартаментска" височина няма да имаш никакви проблеми. На съпругата ми хвърлих Д90 и ръчна тъпа светка по-миналата събота точно на детски купон и се оправи прекрасно, макар че реално е хващала апарат 2-3 пъти за 6 години-)))


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица вградена D7000
Автор: uzsree   
Дата:   18-11-13 15:53

@satyno

[smilie24] най-доброто решение


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица вградена D7000
Автор: kapitancho   
Дата:   18-11-13 15:58

Хубаво е да изключиш Auto ISO-то, защото D7000 вдига безумно много ИСО-то със светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица вградена D7000
Автор: stown   
Дата:   18-11-13 20:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица вградена D7000
Автор: swan_   
Дата:   19-11-13 00:04

не мога да спра да се учудвам, когато хора, които явно нямат знания, умения и опит, раздават съвети на килограм. В тази тема толкова глупости има изписани, че няма накъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица вградена D7000
Автор: kapitancho   
Дата:   19-11-13 00:27

offtopic: Ти току що добави още една [smilie18]


@stown - ако си с външна светкавица е така, но с вградената е греда - вдига ИСО-то до макс. разрешеното. Уж за запълваща светлина, ама реално става грозна картинка.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица вградена D7000
Автор: stown   
Дата:   19-11-13 17:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица вградена D7000
Автор: stown   
Дата:   19-11-13 17:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица вградена D7000
Автор: satyno   
Дата:   19-11-13 19:25

Вградена съм я използвал с Д90 само на ръчен режим 1/128 мощност да паля външна в режим на запалване по първи импулс или на 1/4-1/2 ако съм слагал някакво отражателче пред нея за да отразявам светлината ѝ в тавана.

@stown - ей на това не му разбрах логиката:
"Ако Ви излизат тъмни кадрите с ТТЛ-а при АУТО ИСО сложете режима на светлоизмерване на /./СПОТ." ?

Успех на mimasaka! Вероятно в момента снима рожденния ден на дъщеря си!


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица вградена D7000
Автор: stown   
Дата:   20-11-13 00:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица вградена D7000
Автор: mimasaka   
Дата:   20-11-13 11:19

Благодаря "deandim", както и на всички останали за наставленията. Получиха се добри снимки като се има предвид, че от скоро съм с DSLR. Хубав ден на всички.


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица вградена D7000
Автор: deandim   
Дата:   20-11-13 11:35

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица вградена D7000
Автор: Capolavoro   
Дата:   20-11-13 12:06

К'во е това ИСО 1600 [smilie10] няма ли снимките да станат с излишен шум, малко или много едва ли ще бъде някаква тъмница баш в детски център. Това е въпрос от лаик, а не заяждане!!!

Аз на 800 и 1600 съм снимал в църква (вярно без активно движение на хората), не претендирам да съм направил някакви шедьоври, но снимките си излезнаха доста читави за моето ниво и изисквания към момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица вградена D7000
Автор: swan_   
Дата:   20-11-13 13:13

stown, не се изявявам като никаква инстанция - казвам си мнението. В тази тема има супер погрешни мнения, представени като съвети. Аз давам съвети, само ако се чувствам подготвен и това е разликата между пишещите тук и мен. Бих дал съвет на автора на темата, но след толкова безумни твърдения не ми се занимаваше да оборвам, да споря и т.н (не случайно нито един сериозно снимащ съфорумец, с познания, не се е включил в дискусията). Ако искаш да ти обясня нещо конкретно, ми пиши на лични или в скайп, за да не спамим темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица вградена D7000
Автор: satyno   
Дата:   20-11-13 14:05

@swan_
В темата не виждам някакви супер погрешни мнения, единствено не мога да разбера съвсем логиката на stown , дори и след като си коригира постта( матрично мерене на широко и спот на дълго?). А ако снимаме по-раличен начин, то това не означава непременно че някой тотално греши, а ако това е така нека знаещите ако имат желание да покажат къде.
Снимам само с тъпи светки и на пълен ръчен режим и не споря за нищо засягащо ТТЛ, но си мисля, че че при неточна ескопзиция би трябвало да се използва компенсация на ескпозицията в тялото или светката, но какво точно става при различните режими на камерата мога само да предполагам
P.S.
Ей това не ми звучи вярно:
"когато се снима на А режим, скороста на затвора е макс. 1/60"?



Публикацията е редактирана (20-11-13 14:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица вградена D7000
Автор: swan_   
Дата:   20-11-13 14:37

Последното твърдение е само една от глупостите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица вградена D7000
Автор: uzsree   
Дата:   20-11-13 15:26

когато се снима на А режим, скоростта на затвора е макс. 1/60

понеже питането е за снимане с вградената светкавица, горното следва да се чете:

"когато се снима на А режим с вградената светкавица, скороста на затвора е макс. 1/60"

За справка: инструкциите за употреба на D7000.
Menu -> "e2" Flash Shutter Speed

This option determines the slowest shutter speed available when front- or rear-curtain sync or red-eye reduction is used in mode P or A (regardless of the setting chosen, shutter speeds can be as slow as 30 s in S and M modes or at flash settings of slow sync, slow rear-curtain sync, or red-eye reduction with slow sync). Options range from 1/60s (1/60 s) to 30 s (30 s).


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица вградена D7000
Автор: swan_   
Дата:   20-11-13 15:39

uzsree , май не си много добре с английския? Бъркаш slow с fast :)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица вградена D7000
Автор: uzsree   
Дата:   20-11-13 15:44

Мда звучи тъпо! Ама поне загатва, че на Р и А режим има нещо особено. И на мен не ми е ясно защо бързо=бавно за Никон.

swan_, кажи ми моля те, как да си настроя Д7000 за да получа скорост по-бърза от 1/60с при снимане със вградената светкавица на А режим. Не се заяждам, ако има начин - живо ме интересува.



Публикацията е редактирана (20-11-13 15:54)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »