Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Адаптор за обективи към Fuji X-mount- съвет
Автор: kvakioh   
Дата:   18-11-13 16:53

Някой да ползва адаптори към тела Fuji X байонет със Никонски, Канонски или други обективи? Някакви напътствия какво точно да се гледа на самия адаптор?
За момента изборът е на Kipon, за около 55евро, Новофлекс е над 150, така че отпада...Kipon e качествен и върши работа.
Някакви примери като марка и модел какво да се гледа?

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за обективи към Fuji X-mount- съвет
Автор: pstoev   
Дата:   18-11-13 17:15

за никон

за канон

за канон със собствена бленда

няма нужда да даваш много пари за адаптери, които са само "ринг"
и най-евтините са префектно направени!
имам за nex и м4/3

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за обективи към Fuji X-mount- съвет
Автор: pstoev   
Дата:   18-11-13 17:17

Все още няма адаптери с ел. контрол на блендата и АФ, както за NEX и м4/3 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за обективи към Fuji X-mount- съвет
Автор: kvakioh   
Дата:   18-11-13 17:19

Благодаря. А какво трябва да означава, че адаптора е със собствена бленда?
Ясно ми е, че ще трябва ръчно да се фокусира, но допълнителна бленда на самия адаптор не ми става ясно защо я има.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за обективи към Fuji X-mount- съвет
Автор: hadgi   
Дата:   18-11-13 17:24

Ако ползваш от новите никонски G обективи, които нямат ринг за промяна на блендата, трябва да си вземеш адаптер, които да има бленда иначе трябва да снимаш само на максимално отворена. Ако слагаш само старите автофокусни или ръчнофокосни Никори не ти трябва такъв адаптер.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за обективи към Fuji X-mount- съвет
Автор: pstoev   
Дата:   18-11-13 17:26

hadgi [smilie24]
същото за канон еос.
ако никонските ти обективи имат ринг за бленда, по-добре вземи адаптер за никон!

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за обективи към Fuji X-mount- съвет
Автор: kvakioh   
Дата:   18-11-13 17:28

Благодаря за разясненията. Ще се ползват по-стари Никонски, но по-важното е за Канонските как е.
Иначе, вижда се "развитието" на китайчетата, бълват само рингове, без никакви екстри. А хубавите адаптори, дори и те не дават всичко. А струват колкото един прилично добър обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за обективи към Fuji X-mount- съвет
Автор: Lycan   
Дата:   18-11-13 17:39

pixco.com.cn

поносими цена/качество


Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за обективи към Fuji X-mount- съвет
Автор: kvakioh   
Дата:   18-11-13 17:50

Добре, значи най-вероятно ще има обзавеждане.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за обективи към Fuji X-mount- съвет
Автор: motif   
Дата:   18-11-13 17:52

pixco.com.cn - супер са...аз съм с такива :) без грешка...

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за обективи към Fuji X-mount- съвет
Автор: pstoev   
Дата:   18-11-13 17:54

nex-canon eos
ето за по-малко от $100 вече има некс към канон еос с аф!

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за обективи към Fuji X-mount- съвет
Автор: kvakioh   
Дата:   18-11-13 17:58

За плочката Некс имам 2 стандартни обектива и не смятам да влагам усилия в този апарат повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за обективи към Fuji X-mount- съвет
Автор: victory13   
Дата:   18-11-13 21:44

Ползвам Кипон-че към еос, и китай-че към Никор /за старите/... Изглеждат абсолютно еднакво, само металния захват към обективите на Кипон-чето е боядисан в черно, а другия не е... Китайчето по-стегнато стои [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за обективи към Fuji X-mount- съвет
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-11-13 21:46

Пикското - мда супер за парите си. Даже мен ако питаш вземи направо тилт такъв, не знаеш кога ще ти се доиграе :).

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за обективи към Fuji X-mount- съвет
Автор: hotsnail   
Дата:   18-11-13 21:50

кипоните и метабоните си струват за преходници с механика. Нещо по-сложно дето си струва парите и евтините китайски ментета просто не работят. Аз само за Contax G се сещам да е такъв.

Канонските и Никонските механични адаптери дето нищо нямат.....все тая. Т ия с електроника са си скъпи дори и да са китайски.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за обективи към Fuji X-mount- съвет
Автор: didesignbg   
Дата:   18-11-13 22:18

Малко с диафрагмата на еос-ите куца работа.
Горе хич не са ти обяснили за какво става дума.
ЕОС са обективи без механични контакти, само с електронни. При тях не може да има затваряне на диафрагмата без електронна връзка. Може да ползваш единствено предварително зададена диафрагма, за което ти трябва канонско тяло. Адаптерите за еос имат една диафрагма на самия адаптер, която не върши работа за чеп за зеле.
Никонският Ф байонет е с механична диафрагма. Въпреки че G обективите нямат гривна за диафрагма, отвора може да се командва през чопа за скачащата диафрагма. При всички АИ-С обективи той е линеен, определен ход отговаря на точно определено затваряне на диафрагмата. Г обективите също са АИ-С. Никон Г адаптерите могат да затварят диафрагмата на самият обектив, но не знаеш колко точно е затворена, можеш да се ориентираш по експозиционните стойности.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за обективи към Fuji X-mount- съвет
Автор: kvakioh   
Дата:   18-11-13 22:25

Добре, кой адаптор да взема точно? И да работи с Канонски EF/EF-S обективи.
Не е за мен, искаме да правим просто проби, и понеже стои така едно тяло E-X1, без обективи, няма кой да купи 1 истински Фуджи и има в наличност доста Канонски стъкла, затова.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за обективи към Fuji X-mount- съвет
Автор: didesignbg   
Дата:   18-11-13 22:29

Евтин, без диафрагма. Снимаш на най-отворено и така. Ако искаш да снимаш с някои обектив на различна диафрагма, слагаш го на канон, слагаш желаната диафрагма, задържаш натиснат репетитора на диафрагмата и откачаш обектива от тялото. Последното разбира се го правиш на своя отговорност.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за обективи към Fuji X-mount- съвет
Автор: victory13   
Дата:   18-11-13 22:49

Аз имам единствено Уолимекс с ръчен фокус и ринг на блендата, та може да не е баш съвременен ЕОС, и понеже нямам друг жив Канонски обектив, горе явно не е коректна бележката ми [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за обективи към Fuji X-mount- съвет
Автор: didesignbg   
Дата:   18-11-13 22:57

И друга неточност има в съветите по-горе. Никонските Г обективи закачени с адаптер без контрол на диафрагмата ще бъдат на най-затворена диафрагма. Същият ефект се случва като снимаш с Г обектив на старо никонско тяло, ако не му помогнеш снимаш винаги на ф22 примерно...

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за обективи към Fuji X-mount- съвет
Автор: kvakioh   
Дата:   18-11-13 23:07

Тъпото в случая е, че нямам подръка нито един магазин, в който се продават адаптори. Нито близък, нито далечен. Така ще съм сигурен, че взимам каквото трябва.
Както и да е, ще се оправя с това скоро. Просто не искам да сбъркам и да купя нещо дори за 10-20 евро и после да се чудя какво да го правя.
Идеята е да се снима с Фуджито, адаптор и широк обектив за Канон, примерно Токина 12-24/4. Само този обектив, никой друг. Това го казвам, за да съм по-конкретен какво ще се прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за обективи към Fuji X-mount- съвет
Автор: hotsnail   
Дата:   19-11-13 07:59

За 12-24 ще искаш контрол на блендата. За пейзаж не виждам как на някоя широка бленда 4 да речем ще се кефиш... А това става с адаптер с електроника. (За никон Г адаптерите имат гривна или лостче за контрол на блендата ама нещо не ми изглеждат хубави...и не съм си взел такъв, а имам обектив такъв)

От това дето чета по-горе, не виждам как ще стане добре тая идея без скъп адаптер. А то и дали са пуснали за фуджи. Дали не е най-добре едно канонско телце 100Д ако не искаш да е голямо? Ма то 12-24 си е голям и без друго...

Другия вариант е купи си аф обектив за фуджито. Трябваше да пускат широк зум, дали го продават вече.

Според мен това с адаптерите си струва за обектив тип 85/1.2 или 135/2 или нещо подобно дето няма аналог при безогледалките....или пък са много по-евтини примерно Юпитер 8 за 20-30 лева.

ПП докато си с некса вземи си адаптера евтиния LA-EA1 той има контрол на блендата от тялото. Фокуса на ръка с peaking и зумене. Някоя сигма или тампон там широк и така....по-евтино ли ще излезе от 10-18.....с малко може би ама няма да има автофокус и стабилизация



Публикацията е редактирана (19-11-13 08:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптор за обективи към Fuji X-mount- съвет
Автор: kvakioh   
Дата:   19-11-13 08:40

Че ще има обектив официален от Фуджи, ще има.
За адаптора, ще се пробва първо елементарен ринг как е.
ЗА Некс- достатъчни са ми 16/2.8 и макрото 30/3.5, повече няма смисъл, защото отнема време, средства, дебнене из интернет и магазини за редки и специални неща, които я се появят, я не.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »