Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 NIKON D 7100
Автор: dorascal18   
Дата:   14-11-13 20:59

Искам да помоля собствениците на NIKON D 7100 да ми помогнат.Днес си купих този модел и се ужасих от факта че има копче отгоре което е за ФОРМАТ.Без са искам го натиснах и се изтриха снимките.Може ли по някъкав начин да се спре да работи.????

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: kaci   
Дата:   14-11-13 21:01

Формата не е ли с комбинация от две копчета ?

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: simon4o_bg   
Дата:   14-11-13 21:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: dorascal18   
Дата:   14-11-13 21:06

Aми в този апарат не е [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: dorascal18   
Дата:   14-11-13 21:08

Знам моя приятелка го има.Направо съм бясна.[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: nevermess   
Дата:   14-11-13 21:23

Този апарат има два слота за СД карти. Ако е снимано с две карти и втората е конфигурирана като бекъп може и да има шанс на втората карта да намериш нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: dorascal18   
Дата:   14-11-13 21:31

Ами не сложих 2-та карта [smilie22] не може ли по някъкяв начин да се изключи?

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: baron_barbaron   
Дата:   14-11-13 21:55

Аз имам D600, при който също има ТАКИВА бутони. За да форматираш карта трябва да натиснеш и задържиш и двата. Почти невъзможно е да я форматираш неволно... За изключване на функцията не мисля че е възможно.

Oсвен това има и два бутона със зелени точки.. Аналогично на форматирането, те пък ресетват настройките на апарата. Просто за информация ти го споделям...

[beer]



Публикацията е редактирана (14-11-13 22:48)

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: jingov   
Дата:   14-11-13 22:40

Малко кофти ще се изкажа, но потребителят не е прочел ръководството за употреба, вследствие на което апарата му виновен . Ми то практически всички Никони го имат това "копче" /отварям раницата, за да се уверя/има. Да и наистина не може с едно "копче " да се форматне картата. За да няма други драми, има доста програмки за възстановяване на изтрити файлове .

п.п. днес е 14,11,2013 вече къде 22,40ч, тоест преди няколко часа купен апарат и направени 100на шедьовра, без даже и най малко понятие кое за какво служи и как да се пази .
Успех с възстановяването и четенето на ръководството за употреба на апарата ![smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: dorascal18   
Дата:   14-11-13 22:53

Не съжелявам за снимките .Не бяха нищо особено.Просто се страхувам за в бъдеще на не натисна пак този бутон.Чета книгата от сутринта но никъде не пише че може да се изключи [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: baron_barbaron   
Дата:   14-11-13 23:01

Сега проверих. на D7100 се натискат бутонът оляво на окуляра (с кошчето) и този който е за смяна на режима на мерене и се задържат поне 2 секунди ! Вероятно проблема не е в тази функция, а по скоро в картата, или текущата директория.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: ivjordan   
Дата:   14-11-13 23:01

Бутоните са два, трябва да се натиснат едновременно и да се задържат няколко секунди.
Практически не съществува възможност това да се случи по невнимание.
Освен всичко друго, са и надписани с червено правоъгълниче, в което пише "format".
Безсмислено е да се изключват, защото просто няма как да се сбърка с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: imitev   
Дата:   14-11-13 23:48


Как да няма - виж че хората са сбъркали [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: ivjordan   
Дата:   14-11-13 23:56

Е, без да обиждам никого, един от законите на Мърфи гласи:
"Не е възможно да се създаде глупакоустойчиво устройство, защото глупаците са твърде изобретателни"...
Сега, авторът да не се обижда, ама оная книжка от около 400 страници, наречена "Инструкция по експлоатация на Никон Д7100" трябва да се прочете няколко пъти, а най-важните моменти да се заучат наизуст.
Допълнителни книжки, като тази на Том Хоган, могат само да помогнат.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: kadar   
Дата:   15-11-13 00:04

Ужас .... D4 има същия бутон ......

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: chepkata   
Дата:   15-11-13 07:26

До автора, след като си възстановиш снимките, опитай пак да форматираш само с един бутон и, моля, сподели наблюденията си!


При натискане и задържане на двата отбелязани с червено бутони, на горния дисплей започва да мига "for" и форматирането ОЩЕ НЕ Е извършено! Трябва потвърждаване със същите бутони!

Това ми се струва достатъчно дуракоустойчиво.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: imitev   
Дата:   15-11-13 07:33


Явно не е...

Ако беше забутано в менюто никога нямаше да го намерят - кой пуска менюто? Нали си има авто режим [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: kaci   
Дата:   15-11-13 08:44

От чисто любопитство прегледах ръководството на Д7100 (най вече за да сравня разликите с моя Д7000) и на страница 32 е обяснено как става форматирането - с ДВА бутона.
Учудвам се колко лесно се ужасяват хората [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: linksys   
Дата:   15-11-13 08:57

@dorascal18
Предлагам Ви бартер за Nikon D5200, закупен преди месец, в гаранция.
Там такова копче няма и няма защо да се притеснявате от неволна загуба на данни. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: a100   
Дата:   15-11-13 09:49

Препоръка към Никон - за Д7200 - да се направи бутон тип "стартиране на пускова ядрена установка" - т.е. с калпаче отгоре, два ключа, единя от които да стои задължително в жената (мъжа) на фотографиращия. Същия да бъде сигнализиран с надпис в яркочервено на сигналножълт фон!!![smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   15-11-13 10:06

Дружно се откажете от Никоните ... дяволски бутон! Шедьовро-убиец ниеден!

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: baron_barbaron   
Дата:   15-11-13 12:54

Е то да се откажем лесно, ама на какво да се спрем? От каноните се отказахме отдавна.. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: jingov   
Дата:   15-11-13 14:56

Аз пък искам , като ми се включи апарата да ми казва" Здравей приятелю, че пуцаме ли [smilie5]
При някоя грешна настройка, да речем при снимане на луна, да ми казва" ква е тая луна бре, глей кви цици имаш отдясно " [smilie5] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: dorascal18   
Дата:   17-11-13 10:50

не се притеснявам за загубата на снимките-те не бяха нещо особено.Просто исках да го изключа по някъкъв начин.Не знам как съм натиснала и двете копчета-но наистина е така .

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: imitev   
Дата:   17-11-13 12:28

Ако ти е празна картата - форматирай я пак да видиш какво не трябва да правиш...

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: Pink_Kong   
Дата:   17-11-13 12:43

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: Bumerang   
Дата:   17-11-13 13:27

При Пентакса няма такива издънки:-)

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: imitev   
Дата:   17-11-13 13:35


Надявам се и при сони [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: simon4o_bg   
Дата:   17-11-13 14:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: baron_barbaron   
Дата:   17-11-13 16:04

[smile] Че то аз си имам и сони.. И си прав, доста доволно се представя, макар че е много стар модел. И на Пентакс съм навит, ако пуснат фулфрейм.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-11-13 16:52

simon4o_bg,
Телевизорът ти може и да не е Сони (не всеки може да си го позволи!), но сензорът в твоя Nikon D3100 какъв е? Случайно да знаеш, че е произведен от Сони?

imitev,
simon4o_bg,
'Що се бутате доброволно "между шамарите"? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: kvakioh   
Дата:   17-11-13 17:18

Ицка, има компоненти, направени от Самсунг и Филипс в техниката на Сони, това не значи, че трябва да купуваме всичко от една марка...

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: trickeY   
Дата:   17-11-13 17:43

В крайна сметка, може ли да ви попитам какво ви е мнението за D7100 в сравнение с D5300, кой си заслужава да се купи от двата?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: kvakioh   
Дата:   17-11-13 17:46

Аз съм за Д7100, ако ще се ползват по-евтини обективи.
Иначе заради едно ВиФи и видео 5300 е по-доброто.
Лично мнение- апарат, в който трябва да се гледа само 1 основен екран-не.
Ако не може да се нагласят стойностите на белия баланс в Келвини- не. Като краен личен мой избор- Д7100. Най-вече заради обективите.
Това, че има Сони сензор го вълнува точно един човек тук, и той си го каза. Всъщност го повтори, като божия молитва...



Публикацията е редактирана (17-11-13 17:50)

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: nevermess   
Дата:   17-11-13 17:59

Зависи за какво ще го ползваш. Ако ти трябва за семейни снимки и екскурзии и планираш да си вземеш само няколко Г обектива то 5300. 7100 изисква повече усилие(за начинаещ) и учене за постигане на наистина добри резултати.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-11-13 18:35

kvakioh,
Ти пък що се буташ "между шамарите"? И к'во се хвърляш като зло куче на тояга? imitev и simon4o_bg си го изпросиха, ти къде се вреш?
Не е зле най-после да се научиш да пишеш грамотно на български, да се изразяваш смислено, пък тогава да квакаш за щяло и нещяло!
За пореден (и, надявам се - последен!) път ти казвам, че не съм ти никакъв "Ицко"! Много те моля да запазиш това фамилиарно обръщение за някое холандско гадже!

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: kvakioh   
Дата:   17-11-13 18:45

Еее, Криси, са ще ме набиеш ли, че съм се бутал? И какво получиха другите като са си го получили? Има кавички за шамарите, значи няма да са истински. Ясна ни стана асоциацията с великия сензор, щом го има в Никон, значи компетентен си и при тази марка, без никакво друго покритие.
Според мен изобщо никога няма да може да кажеш каквото и да е, когато и да е. Само заяждане. Стои си спокойно, 100 кила си мъж, пък се дървиш кат младеж...
Не виждам никакъв проблем с българския, точната пунктуация са ОК.



Публикацията е редактирана (17-11-13 18:50)

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-11-13 19:03

kvakioh,
Щом искаш да продължаваме този безсмислен разговор ...
И "Криси" не съм! За теб съм chrisnoch!

Ти не виждаш проблем със своя български, но аз виждам:

"... , точната пунктуация са ОК."
- Неправилно съглоасуване по род.

"И какво получиха другите като са си го получили?"
- Излишно повторение на глагола, липсваща запетая.

"Лично мнение- апарат, в който трябва да се гледа само 1 основен екран-не."
- Малките тирета се отделят с разстояние от двете страни.

"Това, че има Сони сензор го вълнува точно един човек тук, и той си го каза. Всъщност го повтори, като божия молитва..."
- В първото изречение липсва запетая, а във второто е излишна.

Не ми се рови из другите ти постове, за да ти дам още десетки примери. Тези са само от последните ти две писания в тази тема. Мисля, че са достатъчно красноречиви!

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: kvakioh   
Дата:   17-11-13 19:07

Убавец мамин си ти, как дебнеш!!! Истинско българче с езика, захвана се за запечайки и шпации в повече или по-малко...
И как се произнася chrisnoch- Крисноч, Криснох, Кхрисной, спамерче, Ботьо???
Не ми се занимава с теб, Ици-Бици...просто си слабичък. И това го доказват десетки хора, които те блокират, оборват и натирват точно където трябва. Дребнавостта и заядливостта и злобичката проличават все повече, особено след това заяждане с пунктуацията. Изобщо, хилава работа.



Публикацията е редактирана (17-11-13 22:58)

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: kjey   
Дата:   17-11-13 21:23

написа:

> simon4o_bg,
> Телевизорът ти може и да не е Сони
> (не всеки може да си го позволи!), но
> сензорът в твоя Nikon D3100 какъв е?
> Случайно да знаеш, че е произведен
> от Сони?
>
> imitev,
> simon4o_bg,
> 'Що се бутате доброволно "между
> шамарите"? [smilie11]


Бихте ли обяснили на широката публика, какво точно в телевизорите SONY е SONY?Панелите със сигурност не са - във високият клас са на Samsung и LG, за ниския не съм се интересувал.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: imitev   
Дата:   17-11-13 21:36


Уф...

Я кажете за тиганите на Тефал - тефлона от дюпон ли е или някакъв китайски [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: nevermess   
Дата:   17-11-13 22:03

chrisnoch стига бърка хората. Далеч не всички сензори ползвани от Никон са на Сони.
Сензорът на D3100 NC81362A е на Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-11-13 23:11

nevermess,
Абе аз знам, ама те не знаят. Затова им зададох подвеждащ въпрос. Нека се шашкат - и без това все на Сони се нахвърлят!

kvakioh,
Нали не виждаше проблеми с твоя български? Е, показах ти няколко, ама ти не мирясваш, а продължаваш да квакаш неграмотно! Още примери ли искаш? Ще те зарина, не бери грижа!

"И как се произнася chrisnoch- Крисноч, Криснох, Кхрисной, спамерче, Ботьо???"
- Какво те интересува как се произнася, ти нали го пишеш?
А как се произнася "kvakioh"? [smilie11]

"И това го доказват десетки хора, които те блокират, оборват и натирват точно където трябва."
- Тц, засега сте само ти, Pavlov, name1993 и Dumbledore, която изчезна някъде барабар с религиозноте си проповеди. Някои хора предпочитат да си запушат ушите, нежели да чуят чуждо мнение, което не им харесва. Човешки слабости, какво да се прави?!

kjey,
Е, и Вие се подведохте! [smile]
Сони имаха съвместен бизнес с LG за производство на панели, В последствие се отказаха от тази ниша и си продадоха дела - не помня на кого. Нищо необичайно няма в това компанията "Х" да произвежда едни компоненти, а да купува други.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: kvakioh   
Дата:   17-11-13 23:25

Ици, пак неподготвен се изказа. Хубавото е, че не знаеш кога и как точно са те блокирали, само 4 си проверил, останалите 400 не.



Публикацията е редактирана (17-11-13 23:31)

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: vikitovikito   
Дата:   17-11-13 23:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-11-13 23:44

kvakioh,
Интересно ми стана! Ти откъде имаш информация колко потребители са ме блокирали?
Бих ти задал този сакраментален въпрос на Л.С., за да не спамя допълнително темата, но ти си ме блокирал, така че съм принуден да ти го задам тук!
Предлагам ти да казваш "Ици" на любовника си, щом толкова те тегли да използваш умалителни обръщения. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: kvakioh   
Дата:   17-11-13 23:45

Ми сам си намери проблема с блокирането къде е, црисноцх... Не е в мен, не е в хората, които са те блокирали, значи е в теб. Забавно е, че е свещен въпроса за теб.
И пак си призна, че спамиш темата, браво!



Публикацията е редактирана (17-11-13 23:51)

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-11-13 02:12

kvakioh,
Аз те питах откъде имаш такава информация! Явно нямаш, просто хвърляш приказки на вятъра!

"Ми сам си намери проблема с блокирането къде е, црисноцх... "
- Кой те излъга, че това е проблем?!

"Не е в мен, не е в хората, които са те блокирали, значи е в теб."
- Според мен проблемът е изцяло в теб! [smilie5]

"Забавно е, че е свещен въпроса за теб."
- Забавно е, че ти не разбираш от ирония!

"И пак си призна, че спамиш темата, браво!"
- Ти пък щото правиш нещо различно!

Така мога да продължавам до безкрайност ...
Май е по-добре да престана да обръщам внимание на глупостите ти!

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: imitev   
Дата:   18-11-13 07:13


Не сте добре... никак не сте добре...

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: prisonbreak   
Дата:   18-11-13 11:03

То при нежната половинка така се получава. "Не знам как съм го направила. Натихнай ейй тука и то стана нещо"... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: a100   
Дата:   18-11-13 11:34

... Всъщност, каква беше темата???? [smilie10] "...Прости хора сме ние, господине - рече Андрешко и шибна конете..."



Публикацията е редактирана (18-11-13 11:37)

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: VladX   
Дата:   18-11-13 13:57

Ицето се появи и окендза и тая тема ... https://photo-forum.net/joro/emoticons/B2.gif

Поне момичето разбра какъв и е проблема!

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-11-13 03:15

VladX,
Снимай си самоеда и не бери грижа! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: DeDomus   
Дата:   19-11-13 05:28

Титаните на мисълта, хайде спрете да си излагате мнението във всяка тема. Повръща ми се от вас. Като искате да си мерите... знанията, направете си отделна тема и спрете да досаждате. Хората идват в този форум за да научат нещо, да получат съвет. Но намират вас... Ако бях админ, отдавна да съм ви баннал.
Пак да повторя- повръща ми се от вас.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: a100   
Дата:   19-11-13 10:39

dorascal18, извинявай че ще ти ползвам темата [smilie3], ама така и така е оспамена, да питам нещо колегите с д7100:
Имате ли масло по матрицата, или е лично отношение на Никон към матриците на Сони??!![smilie11] [smilie11] [smilie11]. Щото при мен се появиха разни издайнически петна, та се чудя колко е картера на никона и дали да чакам да свърши маслото или да рева на профайлд [cool] [beer] ?

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-11-13 11:14

DeDomus,
Някой да те насилва да четеш?
Някой да ти пречи да повръщаш?

a100,
Не се сърди на Никон - те толкова си могат, толкова правят! [smile] Шегичка, споко!
Бягай в Профайлд, пък дано те реагират адекватно! Не съм чул много хора да се оплакват от маслени пръски в D7100, причината може и другаде да е. Дано си решиш проблема!

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: didesignbg   
Дата:   19-11-13 11:30

Няма да се плашиш матрицата на д7100 е Тошиба, Сони са вън от опасност.


Господа админи, когато в една сграда се счупи стъкло, то се сменя веднага, дори да е на мазето в което никога не се влиза. Оставиш ли стъклото счупено, на следващият ден ще има още пет счупени стъкла.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: dilomski   
Дата:   23-11-13 10:15

Chrisnoch вече разбрах какво работиш.Киснеш по цял ден в тоя форум да рекламираш боклуците на сони и ти плащат затова[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: baron_barbaron   
Дата:   23-11-13 11:06

dilomski
Накратко "ПРО-СПАМЕР" [smilie6] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: chrisnoch   
Дата:   23-11-13 13:40

dilomski,
Нещо си се объркал! Ама ти е простено - ти и без това от нищо не разбираш!

baron_barbaron,
Накратко - никокнски спамер! Бърши си петната от масло по матрицата и бъди щастлив!

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: baron_barbaron   
Дата:   23-11-13 13:50

Баси как бе охрани https://photo-forum.net/joro/emoticons/behead2.gif

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: dilomski   
Дата:   24-11-13 09:03

Шанс[smile]

Ето от какво разбирам аз - www.dilom.eu

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-11-13 13:38

Хм, явно и от постване на линкове не разбораш!

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: kvakioh   
Дата:   24-11-13 13:44

Разбораме, не разбораме, все црисхносхч е виновен, задължително при спама и троленето.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: Tonyy   
Дата:   24-11-13 20:03

като си купя нова техника имам непреодолимо желание да правя с нея това което знам че не трябва да се прави.едва се спирам.
[smilie25] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: chrisnoch   
Дата:   25-11-13 15:17

kvakioh,
Ти не си съдия, така че недей да отсъждаш кой е "виновен"! [smilie23]
Аман от самозванци!

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »