Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 NIKON D 7100
Автор: dorascal18   
Дата:   14-11-13 20:59

Искам да помоля собствениците на NIKON D 7100 да ми помогнат.Днес си купих този модел и се ужасих от факта че има копче отгоре което е за ФОРМАТ.Без са искам го натиснах и се изтриха снимките.Може ли по някъкав начин да се спре да работи.????

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: kaci   
Дата:   14-11-13 21:01

Формата не е ли с комбинация от две копчета ?

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: simon4o_bg   
Дата:   14-11-13 21:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: dorascal18   
Дата:   14-11-13 21:06

Aми в този апарат не е [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: dorascal18   
Дата:   14-11-13 21:08

Знам моя приятелка го има.Направо съм бясна.[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: nevermess   
Дата:   14-11-13 21:23

Този апарат има два слота за СД карти. Ако е снимано с две карти и втората е конфигурирана като бекъп може и да има шанс на втората карта да намериш нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: dorascal18   
Дата:   14-11-13 21:31

Ами не сложих 2-та карта [smilie22] не може ли по някъкяв начин да се изключи?

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: baron_barbaron   
Дата:   14-11-13 21:55

Аз имам D600, при който също има ТАКИВА бутони. За да форматираш карта трябва да натиснеш и задържиш и двата. Почти невъзможно е да я форматираш неволно... За изключване на функцията не мисля че е възможно.

Oсвен това има и два бутона със зелени точки.. Аналогично на форматирането, те пък ресетват настройките на апарата. Просто за информация ти го споделям...

[beer]



Публикацията е редактирана (14-11-13 22:48)

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: jingov   
Дата:   14-11-13 22:40

Малко кофти ще се изкажа, но потребителят не е прочел ръководството за употреба, вследствие на което апарата му виновен . Ми то практически всички Никони го имат това "копче" /отварям раницата, за да се уверя/има. Да и наистина не може с едно "копче " да се форматне картата. За да няма други драми, има доста програмки за възстановяване на изтрити файлове .

п.п. днес е 14,11,2013 вече къде 22,40ч, тоест преди няколко часа купен апарат и направени 100на шедьовра, без даже и най малко понятие кое за какво служи и как да се пази .
Успех с възстановяването и четенето на ръководството за употреба на апарата ![smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: dorascal18   
Дата:   14-11-13 22:53

Не съжелявам за снимките .Не бяха нищо особено.Просто се страхувам за в бъдеще на не натисна пак този бутон.Чета книгата от сутринта но никъде не пише че може да се изключи [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: baron_barbaron   
Дата:   14-11-13 23:01

Сега проверих. на D7100 се натискат бутонът оляво на окуляра (с кошчето) и този който е за смяна на режима на мерене и се задържат поне 2 секунди ! Вероятно проблема не е в тази функция, а по скоро в картата, или текущата директория.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: ivjordan   
Дата:   14-11-13 23:01

Бутоните са два, трябва да се натиснат едновременно и да се задържат няколко секунди.
Практически не съществува възможност това да се случи по невнимание.
Освен всичко друго, са и надписани с червено правоъгълниче, в което пише "format".
Безсмислено е да се изключват, защото просто няма как да се сбърка с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: imitev   
Дата:   14-11-13 23:48


Как да няма - виж че хората са сбъркали [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: ivjordan   
Дата:   14-11-13 23:56

Е, без да обиждам никого, един от законите на Мърфи гласи:
"Не е възможно да се създаде глупакоустойчиво устройство, защото глупаците са твърде изобретателни"...
Сега, авторът да не се обижда, ама оная книжка от около 400 страници, наречена "Инструкция по експлоатация на Никон Д7100" трябва да се прочете няколко пъти, а най-важните моменти да се заучат наизуст.
Допълнителни книжки, като тази на Том Хоган, могат само да помогнат.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: kadar   
Дата:   15-11-13 00:04

Ужас .... D4 има същия бутон ......

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: chepkata   
Дата:   15-11-13 07:26

До автора, след като си възстановиш снимките, опитай пак да форматираш само с един бутон и, моля, сподели наблюденията си!


При натискане и задържане на двата отбелязани с червено бутони, на горния дисплей започва да мига "for" и форматирането ОЩЕ НЕ Е извършено! Трябва потвърждаване със същите бутони!

Това ми се струва достатъчно дуракоустойчиво.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: imitev   
Дата:   15-11-13 07:33


Явно не е...

Ако беше забутано в менюто никога нямаше да го намерят - кой пуска менюто? Нали си има авто режим [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: kaci   
Дата:   15-11-13 08:44

От чисто любопитство прегледах ръководството на Д7100 (най вече за да сравня разликите с моя Д7000) и на страница 32 е обяснено как става форматирането - с ДВА бутона.
Учудвам се колко лесно се ужасяват хората [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: linksys   
Дата:   15-11-13 08:57

@dorascal18
Предлагам Ви бартер за Nikon D5200, закупен преди месец, в гаранция.
Там такова копче няма и няма защо да се притеснявате от неволна загуба на данни. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: a100   
Дата:   15-11-13 09:49

Препоръка към Никон - за Д7200 - да се направи бутон тип "стартиране на пускова ядрена установка" - т.е. с калпаче отгоре, два ключа, единя от които да стои задължително в жената (мъжа) на фотографиращия. Същия да бъде сигнализиран с надпис в яркочервено на сигналножълт фон!!![smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   15-11-13 10:06

Дружно се откажете от Никоните ... дяволски бутон! Шедьовро-убиец ниеден!

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: baron_barbaron   
Дата:   15-11-13 12:54

Е то да се откажем лесно, ама на какво да се спрем? От каноните се отказахме отдавна.. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: jingov   
Дата:   15-11-13 14:56

Аз пък искам , като ми се включи апарата да ми казва" Здравей приятелю, че пуцаме ли [smilie5]
При някоя грешна настройка, да речем при снимане на луна, да ми казва" ква е тая луна бре, глей кви цици имаш отдясно " [smilie5] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: dorascal18   
Дата:   17-11-13 10:50

не се притеснявам за загубата на снимките-те не бяха нещо особено.Просто исках да го изключа по някъкъв начин.Не знам как съм натиснала и двете копчета-но наистина е така .

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON D 7100
Автор: imitev   
Дата:   17-11-13 12:28

Ако ти е празна картата - форматирай я пак да видиш какво не трябва да правиш...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »