Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Програма за планиране на снимки на открито
Автор: nf1   
Дата:   12-11-13 10:54

Днес ми препоръчаха една програма която реших да споделя с всички. Името й е The Photographer's Ephemeris (TPE) и помага да планираме снимките на открито. Можете да изберете точка (място) което сте харесали и да видите в различните моменти на времето от къде ще идва светлината, кога ще е изгрева и залеза, от къде ще изгрява луната и доста други - един вид - лунен и слънчев калкулатор.

Програмата има безплатна версия за Windows/Mac - има и платени версии за мобилни устройства базирани на Android/iOS. За съжаление версия за Linux липсва.

Можете да научите повече за програмата и да я свалите от официалният сайт: http://photoephemeris.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за планиране на снимки на открито
Автор: jingov   
Дата:   12-11-13 20:54

Мда, някои неща е по добре да откриеш късно, отколкото никога. Това се ползва от доста години вече , ъпдейтва се редовно ...
Сега ако има програма за силата на вълните или състоянието на облаците , там където искам да ида ... хе хе [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за планиране на снимки на открито
Автор: victory13   
Дата:   12-11-13 22:12

Това го знаят Лодкаря и Ключаря... но не е за препоръчване[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за планиране на снимки на открито
Автор: realnoncho   
Дата:   12-11-13 22:15

На мен не ми харесва чак такъв тип планиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за планиране на снимки на открито
Автор: nf1   
Дата:   13-11-13 13:41

@jingov - така е по-добре късно а не по-късно :) За това и реших да я споделя - повече хора да я открият по-рано.

@realnoncho - определено сигурно има предимства да можеш да останеш на мястото и да следиш промените - особено ако разполагаш с толкова свободно време и ти харесва да го правиш. За останалите - планиране :)

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за планиране на снимки на открито
Автор: realnoncho   
Дата:   13-11-13 14:08

Никога не можеш да планираш всеки облак, като дори 1 може да те раздели от мечтания планиран кадър, предпочита мда се радвам на всичко което ми предоставя природата и да запечатвам това което ми харесва.

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за планиране на снимки на открито
Автор: nf1   
Дата:   13-11-13 14:24

Съгласен съм - едно време имах един израз - всичко е възможно с изключение на дистанционно за времето - макар, че гледайки някои разработки / идеи - не съм сигурен в правотата на последното :).

И все пак - има случаи когато отиваш на някое място - визуалираш в съзнанието си идея, която искаш да реализираш но за съжаление момента не е подходящ - нищо не пречи да планираш кога да изпълниш кадъра - дори и да не се получи от първият или вторият път - шанса да се случи изобщо се увеличава значително.

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за планиране на снимки на открито
Автор: krist   
Дата:   13-11-13 14:41

"На мен не ми харесва чак такъв тип планиране"

Докато не си направиш план примерно да снимаш пейзаж с пълна Луна и най-търпеливо да я чакаш там, където горе-долу изгрява и Слънцето, и с изненада да установиш половин час след очакваното време на изгрев, че тя вече е изгряла, и е доста високо, някъде почти зад гърба ти.. Добре си е програмката.

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за планиране на снимки на открито
Автор: And   
Дата:   13-11-13 14:52

За android чичо Гугл намери това [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »