Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Canon 7d ii (про-кропка)
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-11-13 14:23

Изглежда изискванията на пазара на уайлдлайф и спортите фотографи все още изискват бек-ъп камера за все още скъпите 5д3 и 1дх.

Та явно ще имаме про-7д2. Според това което е 70д и това какво беше 7д очаквайте кроп камера около 2.000$ набутана в още по-горен клас. Тяло на 5д3....1д автофокус и изцяло нов сензор.

Притеснителното е цената.Която в БГ ще наближи 3.5-4к.

http://www.canonrumors.com/2013/11/canon-eos-7d-mark-ii-in-2014-cr2-2/


Аз съм щастлив ,защото идеята ми за уайлдлайф система базирана на професионално кропнато тяло все повече се сбъдва.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii (про-кропка)
Автор: kvakioh   
Дата:   13-11-13 14:31

Хубава работа. Тъкмо може би ще падне цената на 1д марк4, че ми се сменя 2N...
И появата на 10-те нови обектива ще раздвижи нещата също така.
Но всичко след празниците, може би за Великден...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii (про-кропка)
Автор: ivjordan   
Дата:   13-11-13 14:53

Добра новина.
Вероятно ще накара и Никон да направят нещо по въпроса за Д400 (или както там ще се казва).

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii (про-кропка)
Автор: realnoncho   
Дата:   13-11-13 16:13

Прекалено неясно е за да се правят сметки...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii (про-кропка)
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-11-13 17:11

Определено 1д4 ще остане по-добрата камера дори и от 7д2.
Но все пак това са различни системи 1.3 и 1.6 кроп.
Моите обективи са съобразени за 1.6 :) както и концепцията ми.
На 1д4 немога да използвам евтините много добри стм обективи ,който предлага Канон. Както и няма тази функционалност.
Но за фотография 1д4 ще си остане по-доброто тяло вероятно дори и като сензор.

Ако в 7д2 сложат чисто нов 16мп сензор ще изтрепят рибата. Но според мен по-скоро ще е 24мп.[smilie23] Ще видим има време.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii (про-кропка)
Автор: Emoxide   
Дата:   13-11-13 17:41

Pd, подозирам, че ако PENTAX K3 имаше Canon EF/EF-S mount, сега щеше да си с него тяло...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii (про-кропка)
Автор: hotsnail   
Дата:   13-11-13 17:45

Хайде да ти е честито ПД. Съгласен съм, че хубава кроп камерка си е нужна. Не са ми ясни птичарските неща, но предполагам един добър кроп е по-евтин поне за ползване от фул фрейм...нали 400/5.6 става 600/5.6 от към кадриране...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii (про-кропка)
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-11-13 17:59

Едно тяло за спорт,уайлдлайф с 10к/сек про-аф е пълно малоумие да има 20/24мп сензор. Просто в реалната практика рядко се достига реална резолюция повече от 10мп....

Пазара иска 16 мегапиксела някъде на такъв сензор. Но производителите не го разбира. Всички масово на 800-1600 исо чистят моушън блър и исо със далнсайзинг до 10-12 мегапиксела.

Малоумие е това.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii (про-кропка)
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-11-13 18:06

Просто няма специализация в този сегмет. д4 16мп д800 36мп....

При кропките няма такова нещо...Дано със 7д2 се постави някакъв вид специализация и тази камера наистина да е за спорт,репортаж и уайлдлайф. Който иска друго има хххд и 70д,5200,д7100.

Тия отгоре трябва да са 16мп....най-после качествено 1600 исо и добро 3200 исо. Или 1 стоп подобрение реален + 1 стоп динамика.
Тва се иска...не е кой знай ко...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii (про-кропка)
Автор: hotsnail   
Дата:   13-11-13 18:47

предполагам 7Д със Аф система от 5д мк3 или дори от 1Дх (с отделен процесор за АФ), няма да ти дойде зле и например никога да не греши АФ-а. Отделно могат и от 70Д сигурно да вземат каквото ново има като контрастен фокус. Могат и нов сензор да сложат 20 до 24МП с по-хубаво високо исо без АА филтър...Сони правят хубави 24-ки за кроп се оказва.....апропо вчера разбрахме, че Д800 е със Сони сензор, инженерите от Сони си признаха за някои детайли по дизайна на този сензор. Явно както и преди ставаше - новите сензори за годинка или две ексклузивно за Никон.....

Абе 7Д е яка машина, все пак най-висок клас апарат, обаче е с кроп сензор т.е. подходяща за отдалечени обекти на що годе добре осветени места - стадиони, езера и други подобни.



Публикацията е редактирана (13-11-13 18:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii (про-кропка)
Автор: io_bs   
Дата:   13-11-13 19:09

Pd написа:
> Ако в 7д2 сложат чисто нов 16мп
> сензор ще изтрепят рибата. Но
> според мен по-скоро ще е 24мп.[smilie23]
> Ще видим има време.

Споко, сензорът ще е като на 70Д [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii (про-кропка)
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-11-13 23:48

Няма да е като на 70д. Ако е...ще го пропусна. Никой няма да даде 2000$ за кропка само зарди 10к/сек и аф.
Тва трябва да е малък 1дх+5д3+70д камера. За да си заслужи близо 4-те хиляди лева в Бъглария.Пазара вече се раздвижи много и в високия клас баламосвания нетрябва да има.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii (про-кропка)
Автор: hotsnail   
Дата:   13-11-13 23:51

Прав си ПД. Това сега е специализиран продукт.

Ако някои го е купувал на общо основание преди 5 години, щото 5д мк2 беше по-скъп...сега 6Д е по-евтин за хората дето искат портретчета и сватби.

7д мк2 ще трябва да се ориентира строго към спорт и пилци

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii (про-кропка)
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-11-13 00:06

Трябва...но подозирам ,че ако наистина го направят. Ще ни изкарат душите за да си го купим. Класика... :))) Плати 3-пъти отгоре за за това ,което искаш.Ако е до 3к ще си го взема веднага. Но както се подава за 2000$ то ще отиде 4к тука. И ще чакаме някой да го внесе пак за 3200-3500 :)

Ама такова е.... :) Стига да е измислен как требе го зимаме.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii (про-кропка)
Автор: ivjordan   
Дата:   14-11-13 00:13

Ами, малко е офф топик, но скоро си говорихме с един приятел за предполагаем Д400 и той предположи цена от 3000 лева, а аз го контрирах, че ще тича към 4 К.
Та и с Канон-а ще е така. Пригответе 3,5 - 4 К за ултимативна кропка.
Не знам дали бих ги дал, много пари са това, но всеки си преценява.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii (про-кропка)
Автор: io_bs   
Дата:   14-11-13 00:20

Имайки предвид, че години наред караха с една и съща матрица и чак сега извадиха нова (която е в едва 1 тяло засега), защо им е друга?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii (про-кропка)
Автор: Rand   
Дата:   14-11-13 00:26

io_bs, ти като виден никонски фен, с каква цел задаваш тоя въпрос?



Публикацията е редактирана (14-11-13 00:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii (про-кропка)
Автор: ivjordan   
Дата:   14-11-13 00:27

От друга страна, за какъв чеп им е на големите фирми да правят апарат, който е върха на върховете!?!
Вероятно ще го скопят умишлено и ще го пуснат за около 3К, ще има някакви неща в повече от текущите модели, но няма да е революция.
Ебаси тъпия маркетинг...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii (про-кропка)
Автор: hotsnail   
Дата:   14-11-13 00:29

io_bs по-принцип става това, дето казваш. Обаче обикновенно се прави наобратно т.е. 7д мк2 трябваше да дойде преди година, а 70д да излезе сега.

Обратния вариант е тъпо. Щото такива като ПД са си взели 70Д и за чий ще извадят 3-4 бона да купят същото в по-тежка кутия.

Ти що мислиш сони са дали на Никон 36МП сензор преди година и чак сега го слагат в А7r? Да не мислиш че не могат да сменят сензора на А99 с 36МП? Могат ама щяха да си ядат пазара с Никон....

Друг пример виж как Сони пуснаха първо некс-7 и годинка по-късно некс-6. За 80% от хората 6-цата е достатъчна. Обаче първо дойде 7-ца и много хора я купихме, щото нямаше друга по-евтина опция. Харесвам си апарата де много, ама може би щах да предпочета да спестя 1000 лева ако имах такъв вариант.

Та и със 70д и 7д е така. Трябва да измислят поне 4-5 прични хората дето имат 70Д да купят 7д. Сонзора е най-лесното. А сензора на 70Д тепърва ще слиза в по-иския клас и ще се радва на дълъг живот....поне аз тъй си мисля.



Публикацията е редактирана (14-11-13 00:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii (про-кропка)
Автор: Rand   
Дата:   14-11-13 00:33

Има си достатъчно хора, които не закупиха 70D и си чакат 7D MK2

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii (про-кропка)
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-11-13 00:55

Скопеното ще е в това ,че какъвто и сензор да сложат дори така искания 16мп примерно все пак е кроп-ка. 1дх си остава топ.
Няма да има скопени неща. 7д навремето като излезе беше топ както и д300. Сега е време за рестарт с нови такива тела. Просто ще ни измъкнат доста пари за това.

Лично аз няма да си го взема ако няма добър сензор. Бих платил 3.5к за такова тяло само ако има нов сензор,нов автофокус,да не под 10к сек. Да има по-голям динамияен обхват и по-добро исо осезаемо. Да речем с около стоп и от двете.

Иначе ще си седя с 70д и ще чакам новата камера да падне до поносими цени до другата пролет.

Ако ми дадат това ,което искам ще си платя да го имам. Лесно е.

Ако ме баламосват да си го купуват техно-мастурбаторите.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii (про-кропка)
Автор: Emoxide   
Дата:   14-11-13 04:19

Чакай хубава матрица от Canon... да не сме 2008-ма ? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii (про-кропка)
Автор: localhost   
Дата:   14-11-13 04:29

То и нови обективи се чaкaт :)

Aко и сигмa изкaрaт евтин 400 2.8 ще е върхa.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii (про-кропка)
Автор: VassilK   
Дата:   14-11-13 10:47

Както биха казали нЕкои, що не си купите сони некс.......[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d ii (про-кропка)
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-11-13 12:07

Канон имат 2 прекрасни сензора този в 1дх и този в 6д и двата отстъпват леко като др от сони сензорите но и двата за мен са по-добри в исо първормънса. Така ,че и 2013 Канон имат зъбки още.

Всичко по реда си. Този които се семе последен се смее най-добре.
Канон можа да си позволи това изоставане в сензорите но то няма да е вечно. Защото пазара е много динамичен в момента.

Единственото НЕ динамично нещо е ,че Канон имат най-добрата система от обективи. [smilie18]

Докато вие все още робувате на камери аз/ние отдавна робуваме на обективи.

Да от сигма се чакат 300/400 2.8 ОС и нови телеконвертори.

Ще има много нови обективи от Канон и от Сигма. [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »