Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   26-11-13 00:13

A7 се появи в дясно при най най камерите.... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: axlastro   
Дата:   26-11-13 01:14

7 страници тема и само спорове стана. Чувствам се почти като трол, започвайки тази тема.

Едно много важно нещо - аз нямам време да се заигравам и ми трябва техника на приемлива цена. Моето мнение е , че в момента безогледалките са скъпи за това, което представляват. Май Олимпус и Сони си залужават някои модели.

Какво мислите за това : http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=229&product=11273&show=additional

Заслужава ли си заради този малко по-широк китов обектив да взимам сравнително старо тяло? Идеята ми е да го комплектовам с един 45/1.8 и евентуално ако ми потрябва телеобектив по-нататък да взема китовия може и втора ръка.

Заех се сериозно да си разглеждам снимките и забелязах следното - най-често бягам към широките фокусни разстояние - 28 и 35 мм еквивалент. Портретите и някои по-интересни детайлни снимки обикновено съм правил на 85-100 мм еквивалент, най-вече в търсене на по-голям DOF при портретите, съм прибягвал и до 120мм. Значи за това ми трябва нещо от рода на 45/1.8 на оли. По-рядко използвам 250-300мм. Мисля, че за работа ще ми е необходим широк обектив - даже още по-широк, примерно 24 мм. При архитектурни снимки мога да преживея малко по-бавен обектив, но колкото по-широк, толкова по-добре. Като за начало обаче, може и с китов обектив да снимам, но трябва да е читав, не като на сони.

Така най-разумното решение е олимпус с китов обектив (по-добре 12-50) и 45/1.8 за портрети. Трябва ми и визьор. И така стъпвам на скромна сума от 1500-1800лв. за пен мини 2 с или без големия китак, а той си е сносен обектив за някои случаи. Ама после ще ми се прииска и по-широк обектив, защото тези 14мм никак не са ми достатъчни понякога.

Общо взето - нямам си на идея какво точно ще е най-разумното решение и ще си мисля изобщо дали да скачам на безогледален фотоапарат. То и с DSLR-и те няма да ми е лесно, защото там не виждам широките обективи да са по-евтини.

Пак повтарям - аз съм си малко или много юзър и може и китов обектив да ми свърши работа в много случаи, но не изключвам възможността да снимам и с ръчнофокусни обективи в даден момент.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   26-11-13 01:36

Тоя китов дето гледаш, много ахкане имаше по него, би трябвало да е свестен.

Тялото остарява след 1 година макс две морално т.е. Има по-лъскава играчка, редовно. На ниско исо т.е. До 400 или дори 800 не мисля, че новите ще ти дадат много повече.

За портрети с 45/1.8 ми обектива е остър, светъл, а сензора е малък. Видял си примери, прецени си. Аз ти писах мнението ми за тая комбинация. Имай предвид че аз искам да си мина на фул фрейм именно заради тия креативни възможности и пластика на изображението, дето дори с АПС-Ц са зор на работа.

За Сони 18-55 е доста добър дори на 24мп, не знам как ти хрумна, че има проблеми, ако искаш може да пием по бира да го пробваш. С 16-50 нямам опит и не ща да коментирам много много. 18-55 пък не е много широк та ....тук те разбирам. Аз имам разни комбинации за широко, ама те са демоде вече :-)

ПП това със заяждането е солта и пипера на форума, не се стягай. Важното е да няма лични обиди и нападения. Инак за техника пишем си глупости и така



Публикацията е редактирана (26-11-13 01:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: axlastro   
Дата:   26-11-13 02:14

Некс6 го продават с 16-50. Широки за сони няма и това е проблем, а 9-14 си е доста приличен вариант, но е скъп за моите представи. Май имаше и нялакъв на 12мм. Единственият разумен Dslr е канон 100Д - някой питаше нали темата е за безогледални. Ами да, ама той си е на размери като някои безогледални.

П.П. пиши на лични жиесем нещо, няма да досаждам.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   26-11-13 08:12

Ами 3 опции за некс със автофокус се сещам за широко. Не е да няма нищо

1. 16/2.8 палачинката + адаптери (фиш или широк 12мм) - това е най-евтино. Качеството е компромисно, но поносимо. Аз само това имам, мога да ти давам примери с тая комбинация

2. 10-18/4 обектив има за некс. Подобен е на панасоник 7-14 и би трябвало да е по-добре направен от Олимпуса 9-18 и видно е по-широк

3. 2.8/12 Цайс пуснаха тази година. Не знам мнофо за него, би трябвало да е хубав

по натам може би да има разни обективи с ръчен фокус от фирми като рокинон, които да стават. Не ги познавам добре...

Ще ти пиша на ЛС


PP Сега видях, че си с Olympus E-300 и имаш обективи. Може би един ПЕН с един два обектива и адаптер ще ти е най-евтиното решение да обзаведеш системата. Тука видно не съм специалист да ти пишат хората кой адаптер и кой апарат най-добре работят от по-евтините.


ПП По темата за ДПР ...тия се оакаха тотално с тия тестове...RX100 и RX100 II сега отнесоха 1-во мято в две тодлени категории......вярвам че са много хубави апарати ама е малко прекалено ...както и с олимпус-а стана...един и същ модел от две поколения да печели 2 категории...оставатоще две - нисък клас безогледалка - даи ще е панасоника или олимпуса, некс-3Н не вярвам да му дадат място дори да участва (не че е лоша камера ама след месец, два ще дойде новия), за ДСЛР....никоня може би щото с тая врътка дето направиха с Д7100 яко се изложиха



Публикацията е редактирана (26-11-13 08:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: serjy   
Дата:   26-11-13 08:46

за широко може да чакаш да се появи в базара олимпус 9-18, перфектен обектив! можеш за не толкова широко да ползваш китака 14-42 или малката палачинка на панасокщник 14/2.5, коята често се намира в базара за 300-350лв. за дълго ти препоръчвам дългия китак 40-150, но там може да ползваш и стария ако не те нерви по-бавния атофокус. новия е и по-остър като цяло. адаптера от м43 към 4/3 се намора за под 100 лв. аз си карам с най-тария версия 1 и нямам проблеми, може би на новите им е по бърз фокуса, но не нямам впечатления.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: axlastro   
Дата:   26-11-13 21:47

Засега смятам да приключа с терзанията - може да си взема ако изкочи изгодна оферта някой пен, без значение кой точно с китов обектив, за да имам нещо в джоба, дето да не е телефон. Толкова с безогледалните. На този етап те са все още нова технология и не е оправдано да наливам един кош пари в такъв фотоапарат. Сега, като човек, който не знае какво иска от живота, ще пусна тема за избор на DSLR. Благодаря на всички - страхотни сте !

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »