Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Избор на Mirrorless
Автор: axlastro   
Дата:   11-11-13 21:21

Замислям се за Компактен фотоапарат със сменяеми обективи (по възможност съвместим чрез преходник със 4/3) и с вграден Viewfinder. Не ме блазни идеята да нямам светкавица, за да мога да гледам като на норамлен DSLR. Това всичкото на цена под 1000 лв. с китов обектив. Ще търся втора употреба. Какво бихте избрали вие?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: vth41   
Дата:   11-11-13 21:32

За да е съвместим с 4/3, то тогава трябва да е м4/3.

С вграден визьор от Олимпус, освен Е-М5 и Е-М1, друг не се сещам, но те не влизат в ценовия диапазон, който си дал. Може би само тяло Е-М5 (ако му е паднала цената толкова[smilie11]), още повече тези модели нямат вградена светкавица.

Единствено отговарящ на условията ти е PANASONIC LUMIX DMC-G5 +14-42 X KIT или подобните модели на Панасоник.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: axlastro   
Дата:   14-11-13 23:48

Като се замислих - не съм влагал много в 4/3, така че идеята за съвместимост отпада. Днес поразгледах малко компактните камери и олимпус не ми харесаха основно защото са прекалено малки - не ми е удобно да снимам с такова нещо. Панасоник не се бях сетил да разгледам, но поне семплите из нета от този модел PANASONIC LUMIX DMC-G5 не ми харесаха по някаква причина, най-вече начина, по който представя цветовете.
А изобщо има ли смисъл от такава покупка или по-добре да си взема някой по-компактен DSLR? Какви са вашите впечатления?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   15-11-13 00:52

Ами и двете снимат - компактен или ДСЛР. Ако искаш хубави цветове Олимпус или Сони е избора или Фуджи ако имаш парички повечко. Панасоник и Самсунг....може би последните панасоници....не знам, не бих взел.

Зависи какво търсиш иначе. Няма универсално решение ....ко имаше нямаше да има други решения...всъшност хубаво е че има избор, нали?

Олимпус никак не са зле особенно моделите им от последната година и половина....по-компактни са от Сони, заради по-малкия сензор имат по-малки обективи. От към шум и подобни неща мисля че са на ниво което е предостатъчно за повечето снимки. Олимпус имат адски много настроики и разни интересни опции.

Сони имат по-голям снезор. Като цяло на мен много повече ми харесва картниката им и за това съм със Сони.

До 1000 лева има избор и при двете марки. В общи линии при смяна на моделите има промоции и по-ниски цени за отиващия си модел. Сони наскоро смениха НЕКС-5R и сега има промоция на по-ниския клас NEX-3N... аз бих си взел поне 5-ца ако може - има си разни екстри дето си струват разликата....за съжаление NEX-5T новата версия на 5-та серия е доста нов модле и е скъп за сега, ако разчитам на исторически дани до Май, Юни 2014-а ще държи цена, после ще го свалят.

Какво друго да ти кажа?

Има и един модел на Сони за начинаещи А3000. Интересен модел е, има визьор има и екран. Ама екрана е неподвижен и както екрана така и визьора са с много ниска резолюция, използваеми, но са малко дребни. Другото е че има много малко бутони този А3000. В моментаима страхотен комплект на 1500 лева с 4 обектива....само обективите отделно закупени са над 2000 лева...

http://photocafe.pro/sony-a3000/


Безогледалните отстъпват малко като скорост на фокуса и следящ фокус. Иначе имат много предимства - точен фокус (това е хроничен нелечим проблем на ДСЛР-ите), компактен размер, възможност за ползване на всички обективи....


ако искаш хубав апарат Сони имат един модел НЕКС-6 който е уникално добър. В смисъл че е на поносима цена с много хубав визьор и много хубав екран, сензор и всичко...

Надявам се приятелите с Олимпус да не скокнат като талибани, а да са малко по-обективни....

подобни на твоята тема има десетки. ако искаш потърси....

В общи линии виж в магазина кои модели ще ти харесат...като стигнеш до избор между два или три модела и имаш по-конкретни притеснения питай за тях.



Публикацията е редактирана (15-11-13 00:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: Canon   
Дата:   15-11-13 01:26

това е хроничен нелечим проблем на ДСЛР-ите

О, има лекарство - микроаджъстмънт, при това от над 5 години.
Но и не всички са реално болни, при някои е хронично самовнушение на ЗАУ.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-11-13 03:02

Canon,
Пак не си в час! Става дума за това, че контрастният автофокус никога не греши, за разлика от фазовия - въпрос на технология. Микрокорекциите на фокуса са "лекарство" за съвсем друга "болест".

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: Canon   
Дата:   15-11-13 03:19

Я кажи защо точно на некса са сложили микроаджъстмънт, когато би трябвало никога не греши?
Логиката е ясна
Ако греши има нужда, ако не, няма нужда?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   15-11-13 08:33

Canon за NEX има адаптери с полупрозрачно огледало - LA-EA2 и LA-EA4. Те използват класически фазов Фокус както всеки ДСЛР, за да работят добре А обективите на NEX. Реално фокуса на NEX с А обектив е същия като на А55 за кроп и мисля, че е като А65 за новия фул фрейм адаптер. Само когато е закачен подобен адаптер и А обектив функцията за micro adjustment работи. Това е за корекция на Фазовия Фокус.

Със Е обективите не им трябва micro adjustment. Причината е, че АФ системата не греши. АФ системата с контрастен фокус гледа дали снимката е на фокус. Това се измерва, колко е детайлно изображението и при оптимална острота на изображението заковава фокуса. Няма как да сгреши.

Фазовия Фокус за съжаление е една доста сложна и непредсказуема система. При Никон проблема го решиха донякъде с фокусната система на д700/д300/д4 и т.н. Където от една страна има много зони и се ползват съседни зони за корекция, от друга страна има огромна база данни за обективите с данни за корекции и от трета страна сензорите са по-големи. Абсолютно същото направиха и канон с 4-5 годинки закъснение в 5д мк3 и 1Дх. Канон имат и хубава статия на сайта си обясняваща защо фокусните им системи преди 1Дх са доста неточни. Те реално са писали защо новите са много по-точни. Като ти напишат, че с 70% са намалили грешките и ти е ясно, че преди не са били нула и дори не са били близко до нула. За съжаление тъкмо от доста грамотни фотографи снимащи с канонски апарати преди 1Дх знам за 100-ците физически причини Фазовия Фокус да е ужасно неточен. Познай защо сме дискутирали подобни теми......

брътвежите ти са меко казано неадекватни за пореден път

Човека е начинаещ фотограф и мисля е по-адекватно да му дадем насоки базови да избере добра техника. Реално всичките японски апарати са хубави и грешки трудно могат да станат. Дали ще е никон, канон, Сони или Олимпус в общи линии все тая. Пък след някоя друга година като знае, какво иска, ще си го купи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: photostoykov   
Дата:   15-11-13 12:27

Забрави горкия PENTAX...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: kvakioh   
Дата:   15-11-13 12:39

Това със светкавицата и визьора да са вградени силно ограничава избора. 1000-та лева още повече.
Panasonic G някой ще да е избора. С 14-45 ако може като обектив.
Може старичките вече GF-1, GF-2 с външен визьор, но е малко неудобно така. Но покрива изискванията.
Или А3000 на Сонито, 18-55 или 16-50 като обективи. Може би по-добре с 18-55 и после евтиния широк 16/2.8.
Като пари основно, защото това явно е основния фактор, а и за в бъдеще- по-добре Сонито. По-евтини са обективите. А и повече има на втора ръка. Този А3000 доста наизлезе като употребявани бройки, незнайно защо.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: ludiakolio   
Дата:   15-11-13 12:41


hotsnail:
"100-ците физически причини Фазовия Фокус да е ужасно неточен"

Имах едно гадже ,дето викаше: "Чувствам се ужасно добре"[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: Canon   
Дата:   15-11-13 12:43

Реално, на практика и контрастния греши, независимо дали дава или не потвърждение.
Освен това хънти, по-бавен е, несигурен е при ниски осветености.
Това е разликата, когато човек има натрупан практически опит от снимане по ДВЕТЕ АФ начина или само теоретизира на голо като теб
Да не говорим, че обичайно при апарати като безогледалките с контрастен АФ обичайно нямат асист осветление за снимане на тъмно.
Мисля, че освен чисто рекламни обобщавания е добре и малко практически знания да споделяш, но май не ти достига опит.
Отделно че при контрастния НЯМА ясно спот фокусиране, а е голяма зона. Ако нея, са два обекта на различно разстояние - къде точно ще отиде фокуса?
Аре да не прехвалваме, щото хората казват:
- Ако това което пише по книгите, растеше по нивите...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: kvakioh   
Дата:   15-11-13 12:49

Въпреки че ще е леко встрани от темата, но с безогледалки ми е поне 3 пъти по-трудно да фокусирам с тези големи зони, отколкото с рефлексен апарат. Да не говорим за ръчно със този уж зуум при Некс 3, 5. Говоря от това, което съм пробвал досега.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: ZENON   
Дата:   15-11-13 12:59

В базара има един Некс6 на 1200 кинта мисля.

Да не говорим, че обичайно при апарати като безогледалките с контрастен АФ обичайно нямат асист осветление за снимане на тъмно.
И Некс5Н и Некс6 имат асист. На практика фокусират в пълен мрак.

Отделно че при контрастния НЯМА ясно спот фокусиране, а е голяма зона. Ако нея, са два обекта на различно разстояние - къде точно ще отиде фокуса?
Малко във въздуха е горното. Фокусните зони и по-специално централна фокусна в ДСЛР също не са малки като глава на карфица. Отделно, твъдението за размера на зоните, предполага солидна информация относно схемотехниката на фокусните точки на контрастния фокус. Ако това е така - поклон за информацията. Обаче ако не е - аз лично не бих демонстрирал подобно незнание.
И от собствен опит мога да заявя, че спота е точно спот що се отнася до Некс6 и Некс5Н.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: ZENON   
Дата:   15-11-13 13:05

off
kvakioh,
изглежда затруднението е от ЗАУ и вероятно е от навика с ДСЛР. Казвам го защото с първия ми безогледален ми беше терсене докато свикна. В последствие нещата заспаха, като сега не усещам никакви проблеми. Единствено с ръчнофокусните обективи трябва повече време, ако искаш да си с 0% брак по отношение на фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-11-13 13:51

Canon,
"Реално, на практика и контрастния греши, независимо дали дава или не потвърждение."
- Глупости на търкалета! Контрастният фокус НЕ греши! Точка!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: BotsRevenge   
Дата:   15-11-13 14:02

По отношение на размера на автофокусните точки ще си позволя да коментирам единствено личния си опит с Olympus Pen Mini 2 и с новия OM-D E-M1. И двата апарата (още повече втория) имат опция за по-малки автофокусни точки, които не се отличават много от dSLR-ските.

Въпреки това, малките автофокусни точки не помогнаха на един концерт, където за фон имаше светодиодна стена (екран), която непрекъснато ми дърпаше фокуса в нея въпреки, че точката беше достатъчно малка, за да се събира върху главата на изпълнителя. Беше голям зор и ми dSLR-ът ми липсваше много.

Аз също много рових при избора си на безогледалка. Накрая избрах Pen Mini 2 и съм доволен от това. Кефът да е тоооолкова дребно и леко ми е голям. Не ми липсва визьорът, защото дори много похваленият такъв на Olympus OM-D E-M1 не функционира толкова бързо и адекватно, колкото дисплея.

Сега съм щастлив, защото имам наистина джобна камерка с много високо качество, която мога да нося със себе си. С по-големите Pen-ове щеше да чувствам повече теглото в джоба, а и размерите също.

Та - препоръчвам E-PM2

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: Don_Diego   
Дата:   16-11-13 09:20

Sony nex 6 втора употреба. Вероятно само тялото. И от там нататък с MF обектив ако имаш. Това е най добрия избор за около 1000 лв. Ако намериш такъв модел за тази сума де...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: aeobs   
Дата:   16-11-13 11:10

Аз като се чудех какво да си взема гледах напред назад различни варианти. Некс камерите са много приятни, но оптиката им е отвратителна.



Публикацията е редактирана (16-11-13 11:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: vanquished   
Дата:   16-11-13 11:28

Canon, естествено, че безогледалките имат асист осветление. Спота е само в централната точка(това не е само при безогледалките, а и при някои ДСЛР-и). Последно време доста често имаш невярни твърдения...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: schiele   
Дата:   16-11-13 11:34

Аз бих препоръчал panasonic G3,G5 или G6..
Вградена светкавица, визьор, въртящ се дисплей...Обективите за м4/3 са най-добрите в сегмента(и можеби не само)но най-важното е фокуса. Panasonic имат най-бързия и точен фокус при безогледалните!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: dedicha   
Дата:   16-11-13 12:59

Според мен панасониците имат един огромен недостатък спрямо олимпусите м4/3 - стабилизацията е в обектива, и то само някои модели с по-голям зум имат стабилизация, аз лично имам няколко ръчнo-фокусни обебектива и ужасно ми липсва стабилизацията(имам panasonic) а олимпусите имат стабилизация в тялото, и какъвто и обектив да сложиш, си имаш стабилизация.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: schiele   
Дата:   16-11-13 13:58

аз не бих определил това като голям недостък, като сложип f1.8 или f1.4 обектив и 1600исо, можеш да снимаш и на тъмно[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: SoftImage   
Дата:   16-11-13 14:11

>>schiele : Panasonic имат най-бързия и точен фокус при безогледалните!
То май няма производител, който да не твърди че фокуса му е най-бърз. Все пак е по-добре да се гледа реалното положение:
GX7: http://www.imaging-resource.com/PRODS/panasonic-gx7/panasonic-gx7A6.HTM

E-M1: http://www.imaging-resource.com/PRODS/olympus-e-m1/olympus-e-m1A6.HTM


В момента Е-М1 е камерата с най-бърз CDAF AF.
[shtrak]

Добре си е да има стабилизация! Ако на тъмно 1600 исо при ф1.8 е достатъчно, какво правим ако ситуацията изисква по-затворена бленда(пейзажче да речем) ?



Публикацията е редактирана (16-11-13 14:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Mirrorless
Автор: aeobs   
Дата:   16-11-13 14:42

Това мини, за което botsrevenge говори изглежда доста добре за тази цена.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »