Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Малко тъп въпрос за обектив на Олимпус
Автор: Mori13   
Дата:   11-11-13 13:46

Имам едно оли Е-PL1, с китовия обектив 14-42 версия 1. Сега гледам, че на следващите модели вече има нов китак, който се води версия 2. Въпросът ми е,има ли разлика в двата обектива и ако такъв бъде завинтен на PL1, ще има подобрение на бързодействието на автофокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко тъп въпрос за обектив на Олимпус
Автор: serjy   
Дата:   11-11-13 14:23

новите китаци са с по-бърз фокус, астарите са с по-добро качество на картинката и изработката. първите китаци бяха с метален байонет.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко тъп въпрос за обектив на Олимпус
Автор: Mori13   
Дата:   11-11-13 14:35

С пластмасов байонет е моят. Не се оплаквам от картинката, но гледам, че автофокуса при PL3 например, който е с новия китак е много по-тих и бърз, затова се чудех, доколко това е от обектива и доколко от фирмуера на тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко тъп въпрос за обектив на Олимпус
Автор: serjy   
Дата:   11-11-13 14:38

може и да има разлика и в новите китаци. обнови си софтуера на фотоапарата и обектива и това е. за смяна не знам дали си заслужава гимнастиката.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко тъп въпрос за обектив на Олимпус
Автор: SoftImage   
Дата:   11-11-13 14:57

Ако ще купуваш ново тяло си ги вземи - по тихи, по-бързи(AF) и уж по-остри в средата(но са изцяло пвц). Чел съм че малко по-бързо фокусират и със старите тела но не е както с новите тела. Не си струва отделно да ги вземаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко тъп въпрос за обектив на Олимпус
Автор: kvakioh   
Дата:   11-11-13 14:59

От един китак на друг, дори по-бърз и по-тих няма смисъл. По-добре някой твърд и светъл обектив.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »