Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Мнението ви за системата микро 4/3?
Автор: posveteniat   
Дата:   10-11-13 14:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението ви за системата макр о 4/3?
Автор: marto   
Дата:   10-11-13 14:15

макро 4/3 [smilie11]


[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнението ви за системата макр о 4/3?
Автор: Славчо1989   
Дата:   10-11-13 14:19

много апарати за по 300лв имат ръчни настройки, освен това сносна 4/3 пак не излиза много евтино

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението ви за системата макр о 4/3?
Автор: Pavlov   
Дата:   10-11-13 14:25

Системата е "микро 4/3" , и е Olympus или Panasonic. Системата на Sony е друга. Обективите за Olympus стават и на Panasonic.
Не знам кой ти е казал, че DSLR нисък клас не си заслужава. Аз не съм съгласен с това.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението ви за системата макр о 4/3?
Автор: posveteniat   
Дата:   10-11-13 14:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението ви за системата макр о 4/3?
Автор: victory13   
Дата:   10-11-13 15:13

Най-добрата [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението ви за системата микро 4/3?
Автор: kvakioh   
Дата:   10-11-13 17:13

Бива, но са скъпи хубавите обективи.
Некс плочки- биват, но са скъпи хубавите обективи.
Според мен за този тип техника поне 1500лв като за начало.
ЗА рефлексен апарат, може и под 1000 да падне за същото.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението ви за системата микро 4/3?
Автор: Sky_Knight   
Дата:   10-11-13 17:38

Няма система "макро 4/3". Една-единствена е и се казва "микро 4/3".

Не си посочил бюджет за да те посъветваме най-точно. Но всички олимпусчета от ниския клас дават много сериозни възможности за изучаване и експерименти (било то и с преходници към ръчно-фокусни стъкла за видео и снимки).

Ако си начинаещ е по-добре да тръгнеш с такава система, защото ако в крайна сметка решиш да не се занимаваш с фотография, просто ще си я оставиш да си снимаш за спомен. Докато един ДСЛР си е обемна работа и ще ти се прииска да го продадеш. А и не бих казал, че ще усетиш някаква разлика през първите 1-2-5-10 години... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението ви за системата микро 4/3?
Автор: luboar   
Дата:   10-11-13 18:30

Най-добрата система извън сериозната фотография. Там няма компромиси с качеството от страна на двата производителя.
За разлика от кроп продуктите където пускат какво да е, в м4/3 всичко е на ниво.

После Пис:
снимам на лента 6х6 и м4/3

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението ви за системата микро 4/3?
Автор: hotsnail   
Дата:   10-11-13 18:35

Не става за нищо.

Личното ми мнение искаше, нали?

ПП Сони NEX слава богу не е микро 4/3 и няма нищо общо с това недоразумение.



Публикацията е редактирана (10-11-13 18:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението ви за системата микро 4/3?
Автор: serjy   
Дата:   10-11-13 18:48

хе хе хе [smilie18]
.. те сонаджиите имат сериозни комплекси от по-малките фотоапарати, щото е големо напъване, а накрая нищо, един обектив немат като хората, а дори и да има едва ли ще си го купиш. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението ви за системата микро 4/3?
Автор: hotsnail   
Дата:   10-11-13 19:19

Серджи купувам не бой се. хубави обективи имаме повече от колкот бих си купил е праивлния начин да го кажем. Имам два до тук дето са много добри. Лошото е че с големия сензор, дето мисля скоро да се обзаведа и двата няма да са много добре. [smilie18] [smilie18]

Писах по-горе изрично, че това е моето лично мнение - аз подобен апарат няма да купя. Това никак не пречи на някои заблудени хора, да си ги обичат много и дори да правят хубави снимки с тях.



Публикацията е редактирана (10-11-13 21:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението ви за системата микро 4/3?
Автор: serjy   
Дата:   10-11-13 19:26

така де, и аз никога няма да купя сони, щото съм ги гледал не веднъж и такъв "фотоапарат" спокойно може да те откаже от фотографията [smilie18]
сам виж кой е N1 [cool]

https://photo-forum.net/static/razni/2013/vizia-foto-forum-fest-2013-700px.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Мнението ви за системата микро 4/3?
Автор: posveteniat   
Дата:   10-11-13 20:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението ви за системата микро 4/3?
Автор: hotsnail   
Дата:   10-11-13 21:34

Верно е серджи, взимаш Сони и установяваш, че можеш и да снимаш. Вземаш м43 и се радваш на фотография, ама чужда [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението ви за системата микро 4/3?
Автор: hotsnail   
Дата:   10-11-13 21:44

@posveteniat забрави за евтините обективи.

Ако си в началото виж за някои хубав евтин комплект, да научиш нещо, после ще смениш на нещо дето ти харесва и знаеш защо.

Сега има комплект 4 обектива с тяло а3000 на супер изгодна цена. Това е за сони. Има и вариант с един обектив на половината цена...

Серджи може да ти даде добра идея за начало с м43


Ръчнофокусните е по-сложно. Изчакай малко с тях. Поне основни думи да знаеш

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението ви за системата микро 4/3?
Автор: serjy   
Дата:   10-11-13 22:31

виж в базара има добри предложения с китов обектив, след това взимаш един олимпус45/1.8 за портрети и си в джаза, широко и светло взимаш панасоник 14/2.5. евтино и хубаво [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението ви за системата микро 4/3?
Автор: rorus   
Дата:   11-11-13 21:58

Пич, тува е най-якътъ системъ нъ свитъ - гъранция. Зимъй я!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението ви за системата микро 4/3?
Автор: SoftImage   
Дата:   11-11-13 23:00

posveteniat, факта че hotsnail зарязва NEX(Crop) е достатъчно показателен. Не успяха да я направят система. Имат няколко чат пат читави обективи, но са безумно скъпи(и хич не са компактни за светли няма да говоря), а останалите са...[smilie25]
Тази система се крепи на ръчнофокусните обективи. Ако си фен на такива, нещата не са толкова зле. Камерите им са смешно малки в сравнение с обективите. Приличат на зле проектирани играчки с хубави сензори. Висок клас от сорта на ОМ-Д(като ниво) не изкараха. Е сега се появиха ФФ безопгледални модели и там нещата са по-добре, но пък оптиката е толкова голяма, че камера + обектив(да речем 50мм/ 1.8) като големина е колкото ДСЛР + 50мм(при това на ф1.4). ф1.4 оптика за новата ФФ безогледална система май не се очертава да има, но има ръчнофокусни поне.
[shtrak]



Публикацията е редактирана (11-11-13 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението ви за системата микро 4/3?
Автор: juslen   
Дата:   11-11-13 23:08

За ръчнофокусни обективи NEX са идеалните апарати, не са чак толкова малки, а повечето имат удобни грипове и се хващат много удобно в ръката. Освен това имат peaking, чупещи дисплеи и винаги супер точно мерене с всякакви обективи. Дисплеите им са с висока резолюция и дори на слънце се вижда и фокусира с лекота-просто за употреба с ръчнофокусни обективи няма по-добри безогледалки.

Вече като система куцат, просто няма достатъчно качествени обективи подобно на микро 4/3 системата, примерно от колко време чакам да пуснат един читав широк обектив и няма ли няма, има един на Цайс но за него ще ми трябват 2-3 заплати, а отделен въпрос е има ли изобщо смисъл да се правят/купуват обективи от по 2000 лв за една безогледалка.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението ви за системата микро 4/3?
Автор: kvakioh   
Дата:   11-11-13 23:40

Скъпа е всяка безогледална система, ако се гради пълна система тяло+обективи. Поне 2500-3000-4000лв трябват, за да има пълни възможности за снимане и екстрите към това. Може и малко по-тънко.
Ползването на ръчнофокусни обективи е плюс, който преспокойно може да се счита за слизане надолу (на английски downgrade) в технологична гледна точка, независимо колко красиви и хубави снимки се правят. Китайчетата, понеже не могат да направят ментета камери или нещо подобно, бълват адапторчета. И дотука. Чиста проба ентусиазъм, вече на всяко тяло може почти всеки обектив да се сложи със съответния ринг. А и читавите ръчни обективи трудно се намират. Няма един под 18-20мм, който да може поне малко да се открои. Даже почти няма такива обективи като цяло ръчнофокусни.
А и не всеки би се заел да дебне ебей, форуми, продавалници, да ходи по чужбина да купува камари стъкла и т.н. Независимо че тук доста масово се насажда безмислено/необосновано идеята за дизайн, тегло и размери, ергономия (никой не се показа да е учил индустриален дизайн или подобно, за да го дефинира дори) една пълна система от която и да марка и т.н. би запълнила доволно една средно голяма чанта. Още повече, че старите ръчнофокусни обективи са големички, обемисти и тежки, някои дори повече от сегашните за рефлексни апарати. Единствено предимство виждам откъм лекота е, че се ползват по-малки и леки стативи и моноподи.
За микро 4/3 има достатъчно обективи, някои скъпи, някои на добри цени. За телата, като реших аз лично да си взема апарат и поне 1-2 обектива, решението беше Панасоник, защото е евтин. Но от ниската серия не са толкова добри. GX, G са ок, но GF не. Пробвах 3 апарата, взех най-евтиния. Хубавото е, че има съвместимост с Олимпус, така нещата се допълват. Само някои (пример директен с 12-50 на Олимпус, който не може да се ползва пълноценно на Панасоник телата) не стават, но не е болка за умиране.
Плочките Некс на Сони също стават (включвам и странния, вече на разпродажби нов 3000 модел, изкопиран от други марки и уж за тяхна конкуренция), по-голям сензор (според някои велик и превелик, особено 24мпикс), имат достатъчно обективи (според някои недостатъчно), но надвишават цените на някои от 4/3микро обективите (пример е 10-18 за Некс(750евра) и 9-18 (500-520 eвра) за Олимпус, повече информация в интернет безброй). За мен всичките Некс са по-неудобни като дизайн и начин на управление(да съм в тон с "модерните" тук) Но това си е лично мое мнение, от това, което съм пробвал, имам или съм имал. Никаква измислица, никакви диаграми, никакви схеми и копирания от чуждото.
Тоз peaking така и не го обяснихте...



Публикацията е редактирана (11-11-13 23:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението ви за системата микро 4/3?
Автор: imitev   
Дата:   11-11-13 23:41

...



Публикацията е редактирана (11-11-13 23:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението ви за системата микро 4/3?
Автор: nevermess   
Дата:   11-11-13 23:44

За ръчнофокусни обективи NEX, просто за тях има всякакви адаптори.
За лекичка система като бекъп на ФФ ДСЛР система в момента Оли Е-РМ2 е перфектна сделка...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението ви за системата микро 4/3?
Автор: juslen   
Дата:   11-11-13 23:53

kvakioh нали имаш NEX, ми изключи му автофокуса и ще разбереш какво прави peaking-а.



Публикацията е редактирана (11-11-13 23:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението ви за системата микро 4/3?
Автор: karan4o   
Дата:   12-11-13 00:02

posveteniat, факта че hotsnail зарязва NEX(Crop) е достатъчно показателен.
Ето това не го разбирам...
Сони показват новости, разни полупрозрачни огледала (спряха ги бързичко), е сега безогледален ФФ и т.н., но те самите постоянно закопават своите потребители.
Докато Олимпус, след безбройните иновации, които показаха във времето, направиха тяло, което да запази и да угоди на своите фенове с големите стъкла от 4/3 системата, Сони пък постоянно експериментират и я докарват до никъде.
[smilie11]
Сега, ако зарежат и толкова обсъжданата система Некс, която беше поредната от многото през годините, които щяха да смачкат 4/3 и "тръна в очите" на много "техно онанисти" - Олимпус..., та, ако я зарежат и нея, ами честито на печелившите!!!

Но к'во от това... Топлият ще си купи безогледален фулфрейм на Сони и с лека ръка ще замахне и забрави Некс и всичките писаници за него [cool]
Аз, между другото си мисля, че това е и някаква уговорка между Сони и Олимпус:
"Зарязват Некс и наблягат на безогледален ФФ, а кропът ще е м4/3", което винаги съм го твърдял, че това са двата истински стандрата (изключвам големите квадрати и т.н.)

По отношение на въпроса за мнението ми за системата микро 4/3, то е същото, като това за 4/3...

... превъзходна система с много повече плюсове, отколкото минуси!

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »