Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Миграция от филмово тяло към дигитално.
Автор: mesohorny   
Дата:   10-11-13 10:24

Привет!
От известно време снимам с Ricoh Singlex II и един Tessar 50mm f2.8 и ми доставя голямо удоволствие, но също има и своите ограничения. Всичко се настройва ръчно, а в някои ситуации трябва да се реагира бързо, освен това снимането на филм вече се превръща в доста скъпо хоби.
Та така реших да мина към дигитална камера. Това, което искам е качеството на изображението да е конкурентно на това, което съм имал досега, оказва се нелесна задача и още по-неевтина. Общо взето мисля да си взема някакво тяло, евентуално кропка (бюджета не стига за фулфрейм) и някой добър 35мм обектив, който приравнен към сензора да дава 50мм.
Бюджета ми е 800-1000лв макс.
За жалост по магазините продават някакви скъпи тела с посредствени китаци, а минималната цена е 750лв за nikon D3100 + 18-55мм.
Какво ще ме посъветвате? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Миграция от филмово тяло към дигитално.
Автор: realnoncho   
Дата:   10-11-13 10:32

Аз бих си взел някое стабилно тяло на старо, примерно Canon 40D има в отлично състояние за 500-600лв. Само, че канонската 35/2 е скъпа. Никон имат по-евтина прилична 35ца, но там пък не бих взел толкова нисък клас тяло като Д3100. Всичко е въпрос на компромис, успех [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Миграция от филмово тяло към дигитално.
Автор: imitev   
Дата:   10-11-13 10:55

350 лева е 35 в базара.

По-добре 50 1.8

Отговори на това съобщение
 Re: Миграция от филмово тяло към дигитално.
Автор: dismis   
Дата:   10-11-13 11:01

един canon 5d може да вземеш за 800- 900 лв и за още 150 лв един 50 мм на 1.8 пак от базара и ще ти се напълни душата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Миграция от филмово тяло към дигитално.
Автор: hose   
Дата:   10-11-13 11:21

не знам с каква лента снимаш, но съм 99.9% че няма да останеш доволен от дигиталното изображение, при положение че си свикнал с лентата

още повече пък с нисък клас тяло, кроп, хеле пък и старо…

не знам какви са ти търсенията и няма как да се каже - вземи това

подозирам че новия nikon df ще ти хареса, но още го няма и цената си е космична

тествай преди да купуваш и не забравяй че много от нещата се дават под наем вече (слава богу)

Отговори на това съобщение
 Re: Миграция от филмово тяло към дигитално.
Автор: imitev   
Дата:   10-11-13 11:26

Този никон го хвалите още преди да е излязъл...

Защо да не е доволен?

Даже не си му виждал снимките на човека...

Отговори на това съобщение
 Re: Миграция от филмово тяло към дигитално.
Автор: my.point.of.view   
Дата:   10-11-13 11:34

Аз имам подобен на това Рико фотоапарат и признавам, че бях недоволен от него, заради бавната работа, докато един ден не си намерих грешка в алгоритъма на работа.
Ако искаш, кажи как снимаш, може да се окаже, че няма нужда от нов фотоапарат?

Отговори на това съобщение
 Re: Миграция от филмово тяло към дигитално.
Автор: simbon4o   
Дата:   10-11-13 11:46

35 1.8 e нов 350лв... в базара се намира по 250лв и по-малко, моя беше 240 и няма конкуренция по другите марки(сони имат подобен но не е толкова добър). Канон нямат нищо свястно в тия мм, старата им 35 2.0 е ужасна на кропка и от първи кадър се вижда разликата с никонската, новата канонска 35 2.0 е некупуваема... Сони имат хубава 35 1.8 на некс, но също е скъпа. За мен отговора на задачата е никон с някое тяло втора ръка.

За 800лв може да се вземе 35-цата и някое Д5000/Д5100/Д90/каквото излезе започващо с 5 и 9 в базара, може и по-стари като Д70, фуджи с5про, ... даже ще останат пари за други гъдели.

Отговори на това съобщение
 Re: Миграция от филмово тяло към дигитално.
Автор: VassilK   
Дата:   10-11-13 12:44

Canon 1ds или 5d Ще си ползваш и цайса.

Отговори на това съобщение
 Re: Миграция от филмово тяло към дигитално.
Автор: mesohorny   
Дата:   21-11-13 21:43

Благодаря за съветите. 5d ме изкушава, но честно казано се притеснявам да дам толкова пари за вещ без гаранция.

Относно филмите, които съм ползвал, бих казал че съм неособено претенциозен. Снимам главно на евтини филми, а процеса ми на снимане, както my.point.of.view предположи е бавен.
Композициите са ми най-често статични. В противен случай си избирам бленда, скорост след което издебвам момента, фокусирайки.

Все пак темата не беше безсмислена. Реших да си наема D90 с 35mm 1.8G да разбера за какво става дума.


Отговори на това съобщение
 Re: Миграция от филмово тяло към дигитално.
Автор: SLR   
Дата:   21-11-13 21:46

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Миграция от филмово тяло към дигитално.
Автор: tomz   
Дата:   21-11-13 22:37

Горещо препоръчвам Sony 35/1.8 Изpаботката е малко пластмасова, но качеството на изображението е изумително. Никона не е лош, по-добра изработка, но с по-големи изкривявания, които ще те дразнят особено при заснемане на лица отблизо.

Отговори на това съобщение
 Re: Миграция от филмово тяло към дигитално.
Автор: J0R0   
Дата:   21-11-13 23:38

След като не си претенциозен и досега си снимал с филм, грабвай за 200 лева от базара един Никон Д70 или Канон 20Д, а с останалите пари си вземи някой АФ обектив(и).
Доста време ще ти е голям кеф, докато това тяло започне да ти налага някакви ограничения (ако изобщо стигнеш до тоя момент)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Миграция от филмово тяло към дигитално.
Автор: Kolev68   
Дата:   22-11-13 00:41

Аз не си мисля за миграция , а за паралелни реалности .

Отговори на това съобщение
 Re: Миграция от филмово тяло към дигитално.
Автор: icikonti   
Дата:   22-11-13 09:16

Миграцията на дълги разстояния е изтощително нещо....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »