Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Препоръчайте безогледален апарат
Автор: ivjordan   
Дата:   07-11-13 22:09

От известно време съм се замислил да си взема "безогледалка", основно заради компактния размер.
Не желая да се отказвам от Никон-а, просто искам нещо дребно като втора камера.
Днес за пореден път ходих в някакъв магазин и претеглих на ръка Некс 3, Оли (някакво мини, вероятно първа серия) и един Самсунг, не му помня номера - и трите ми се сториха ужасно неудобни в ръката.
Кажете, какво да пробвам следващия път.
Препоръчайте някаква безогледалка, която все пак да предлага някаква ергономия при пипане, а не да придава усет, че държа цигарена кутия.
Вероятно, ако все пак си купя, ще се ползва само и единствено с китов обектив, защото финансово не мога да поддържам две системи, а не смятам да се отказвам от Никонския ДСЛР и придружаващите го обективи, даже мисля да го развивам.
Естествено, ниската цена също би била плюс...
Та, те така, знам че са трудни изискванията, но все пак, коя е най-добрата безогледалка като компромис ергономия/цена/качество с китов обектив?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте безогледален апарат
Автор: bozo   
Дата:   07-11-13 22:11

Некса си е дърво от всякъде...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте безогледален апарат
Автор: victory13   
Дата:   07-11-13 22:14

Убеден съм че ще наблюдавам темата с неподправен интерес [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте безогледален апарат
Автор: nsirakov   
Дата:   07-11-13 22:18

отговора е ясен.. омд[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте безогледален апарат
Автор: ivjordan   
Дата:   07-11-13 22:20

Така си е, не харесвам Некс като ергономия, но пък Самсунг например е още по-зле, въпреки че камерите си приличат. Оли-то от друга страна е твърде малко и усещането за "цигарена кутия" е особено натрапчиво...
Признавам си, че не съм чел спесификации, само като ги видя в магазина и ги взимам в ръка, белким ми "проговори" някое от апаратчетата, но досега не се е случило.
Въпреки това, сериозно страдам от обема и тежестта на Никон-ската система, защото основно снимам във високата планина, а там всеки грам е от значение.
Сега съм се видял с няколко лева с известна переспектива за още няколко лева и се чудя, дали да взема безогледалка с китов обектив или да инвестирам в Никон-ско стъкло, примерно макро.
Това и породи тази тема.

За ОМД няма кинти. Говорим за 500-600 кинта. Повече не бих дал. За повече просто ще си взема Никон-ско стъкло.



Публикацията е редактирана (07-11-13 22:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте безогледален апарат
Автор: bozo   
Дата:   07-11-13 22:23

Нема ли някое фуджи в този диапазон?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте безогледален апарат
Автор: daniil-k   
Дата:   07-11-13 22:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте безогледален апарат
Автор: Esper   
Дата:   07-11-13 22:31

Fuji X10 или Sony RX100 ?
С една идея над бюджета са но не много.
Като става въпрос за висока планина не зная с какъв акъл коментираме тяло с буркани към него...
Нещо със занитен обектив, компактно...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте безогледален апарат
Автор: iliyanb   
Дата:   07-11-13 22:43

И аз препоръчвам от личен опит в миналото - по-добре висок клас компактен, отколкото безогледален само с китов обектив. Щом ще си поддържаш другата система, това е по-добрият избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте безогледален апарат
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-11-13 22:49

Идейно 4/3 и китов обектив за мен лично няма смисал.
Аз иначе много искам един 4/3 със една палачинка 20 1.7 или 25 1.4
Друг обектив неща :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте безогледален апарат
Автор: ivjordan   
Дата:   07-11-13 22:58

По повод коментарът за китовия обектив - аз основно снимам с китовия на Никон (18-105). Да, давам си сметка за недостатъците, но пък има и много предимства. Другото което е с никонската система, най-добрият ми обектив е Сигма (10-20). Следващият е 70-300ВР на Никон, но поради обем, тегло и т.н., той най-често си остава вкъщи.
Така че, реално снимам с 18-105 Никор и 10-20 Сигма. Рядко с 35 Никор и още по-рядко със 70-300 ВР Никор.
В този ред на мисли, безогледален с някакъв универсален би ми покрил повечето от изискванията. Да, няма да имам еквивалент на 10 мм, както и няма да имам нищо в дългия край, но заради това си имам Никончето, от което, както споменах, няма да се откажа.
Т.е. бих взел нещо безогледално само заради по-малката тежест и само в ежедневния (обикновен) обхват.
Дори и в този обхват, ме интересува най-широкото, защото аз с 18-105 най-често снимам на 18, а с 10-20 най-често снимам на 10.
Е, със 70-300 най-често снимам на 300, но е ясно, че при безогледалните такава дължина все още няма, така че ще го преживеем.
Абе, видно е, че и аз не знам точно какво искам, освен че иском леко и мобилно тяло и универсален обектив, ако е възможно на ниска цена ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте безогледален апарат
Автор: kvakioh   
Дата:   07-11-13 23:04

ЗА около 350лв взех Некс 5 плочка първа версия с 16/2.8.
Разправят, че бил пръчка обектива, недостатъчно добър, но бива.
Панасоник GF-2 +14-45, стар китов, но по-добър от 14-42. И това ми се потвърди. Към 300-350лв излезе.
Според мен си заслужава плочката и 16/2.8.
Това безогледалка и много широк обектив, трябва голям портфейл.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте безогледален апарат
Автор: aeobs   
Дата:   07-11-13 23:18

В планината се снима почти винаги на ниско исо, какво ще се занимаваш с безогледалки, не са по-малко дърво от сапунерка с ръчни настройки нито като резолюция нито като динамика, даже напротив.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте безогледален апарат
Автор: ivjordan   
Дата:   07-11-13 23:19

Ами да, именно това имах предвид. В "безогледалния сегмент" няма нито широко, нито дълго, освен ако не извадиш луди пари. Но в случая, не това е целта. Твърдите, както и ръчнофокусните чрез адаптер също не са целта.
Питанката е за евтина комбинация от тяло и "китов" обектив или такъв обектив, който покрива нещо то сорта на 24 мм и нагоре, приравнено към нормален кадър. Май типичното 18 в ДХ формат прави около 27 мм, така че говорим за нещо такова в широкия край. За дългия кряй е ясно, че при тази категория апаратчета няма истинско "дълго", така че, както дойде.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте безогледален апарат
Автор: iliyanb   
Дата:   07-11-13 23:36

ivjordan написа:

> Ами да, именно това имах предвид. В
> "безогледалния сегмент" няма нито
> широко, нито дълго, освен ако не
> извадиш луди пари. Но в случая, не
> това е целта. Твърдите, както и
> ръчнофокусните чрез адаптер също
> не са целта.
> Питанката е за евтина комбинация
> от тяло и "китов" обектив или такъв
> обектив, който покрива нещо то
> сорта на 24 мм и нагоре, приравнено
> към нормален кадър. Май типичното
> 18 в ДХ формат прави около 27 мм, така
> че говорим за нещо такова в
> широкия край. За дългия кряй е
> ясно, че при тази категория
> апаратчета няма истинско "дълго",
> така че, както дойде.

При тази категория апаратчета има всякакви обективи дори и "истинско дълго", но струват пари. Коментарът ми по-горе е, че с безогледалка за 500-600 лв. с китов обектив, което предполага безогледалка със сравнително стар сензор, ще останеш разочарован от качеството на изображението сравнено с висок клас компактен апарат. Твърдя го, защото съм го пробвал.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте безогледален апарат
Автор: rorus   
Дата:   07-11-13 23:41

В безогледалният сегмент си има и широко и дълго, но ти си за Sony RX100.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте безогледален апарат
Автор: nyamago   
Дата:   07-11-13 23:51

И аз (въпреки, че съм безогледален) бих препоръчал най-добрия компактен апарат с несменяем обектив, който бюджетът ти позволява. Щом широкото повече те интересува, това ще е един от допълнителните критерии. Размерът на сензора няма да е - по причини, оито бяха обяснени по-горе. За високата планина не е лошо да им гледаш и пълните спецификации, и там да обърнеш внимание на температурния диапазон. За големите контрасти може би снимане в RAW е желателно, но не задължително. Брой кадри на една батерия може би е по-важно...

Някои от добрите сапунерки (японски, естествено) имат несменяеми обективи с германски имена (Цайс, Лайка). От опит знам колко по-добри резултати дават и може да видиш влиза ли някой от тях в бюджета.

На слука!
[smilie24]



Публикацията е редактирана (07-11-13 23:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте безогледален апарат
Автор: vga   
Дата:   07-11-13 23:57

Искам ли да ти продам моя Panasonic G10 + 14-42? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте безогледален апарат
Автор: Ruskia_bg   
Дата:   08-11-13 08:48

ПД ти е дал правилният отговор. Впоследсвие ще видиш , че никона все повече ще събира прах [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте безогледален апарат
Автор: daniil-k   
Дата:   08-11-13 09:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте безогледален апарат
Автор: rimohit   
Дата:   08-11-13 09:13

Зимай дъртия самсуняк NX100 ... голям размер и що годе по-удобен захват спрямо новите мъници... имаше един в базара за 200 . Тургаш му един 30/2 и тралала[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте безогледален апарат
Автор: ivjordan   
Дата:   08-11-13 10:43

Аз сапунерка си имам - едно дърто Фуджи, но не ми харесва достатъчно, въпреки ръчните настройки.
Явно ще се мисли още...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте безогледален апарат
Автор: serjy   
Дата:   08-11-13 10:55

според мен, в избора на такъв фотоапарат голяма тежест има качеството на жипега, цветовете директно от апарата, мерене, бял баланс, тоест неща, които ти спестяват последваща обработка на компютъра. затова харесвам олимпусите [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте безогледален апарат
Автор: Sassho   
Дата:   08-11-13 11:34

@ivjordan - каква е идеята да взимаш безогледалка ама хем да еергономична, удобна и да мяза на DSLR едва ли не? Панасониците G серията са точно такива. Ако ми е за джобна безогледалка - един Nex 5N/5R + палачинка (обектив)[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте безогледален апарат
Автор: vga   
Дата:   08-11-13 12:22

Пак ти казвам, Panasonic G10 е това, за което питаш. [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »