Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнения за лентовия Canon A-1 ?
Автор: calypsonoximera   
Дата:   06-11-13 14:39

Здравейте, вероятно има огромен шанс да се изложа тотално с тази тема, но в крайна сметка не е чак толкова лошо да се пита, нали?

Имам няколко въпроса относно това лентово апаратче, купих си го наскоро, изгледах няколко review videos относно как функционира. Никога досега не съм използвала лентов апарат. Опитах се да намеря автентичен manual, който да ме просветли, но все още не ми е съвсем ясно. Ако някой има такъв или просто е доста запознат със старите техники, моля.. нека ми обясни как стоят нещата с него. Трябва ли ми отделен светломер или той си има? Има ли значение с какви ленти го използвам? Кои видове обективи мога да използвам с него или абсолютно всички FD му прилягат? Харесва ли ви? Какви са отрицателните му/положителни страни?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за лентовия Canon A-1 ?
Автор: ivoet   
Дата:   06-11-13 14:52

Ето автентичен мануал. Общо взето работи като всеки апарат. Слагаш му лента, батерия и снимаш. Има си светломер. Лентата избираш ти каква да е и какво ще снимаш с нея. Каквато и да сложиш, ще снима. FD обективи се ползват с него. Хубав апарат е. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за лентовия Canon A-1 ?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   06-11-13 17:05

Понеже батерии такива вече няма - 6 волта. може да се сложат 4 бр. "хапчета" LR44 по 1.5 волта. Апарата си има вътрешно мерене и има всички програми - приоритет на бленда, скорост, авто и М. Индикациите са във визьора, но само при наличие на батерия. Без батерия работи само на скорост 1/60 аварийно. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за лентовия Canon A-1 ?
Автор: dekov   
Дата:   06-11-13 17:17

И батерии си има , едно време беше това с комбинациите сега не е проблем да се намери "4LR44"
Всички FD обективи стават.
Успех !


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за лентовия Canon A-1 ?
Автор: fotocolor   
Дата:   06-11-13 17:25

Има и батерии и обективи.Прекрасна камера,здрава и стабилна.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за лентовия Canon A-1 ?
Автор: alsash   
Дата:   06-11-13 17:35

....първата ми хубава камера [smilie24] ...1980 г....много ме ядоса като и свърши батерията - неприлично бързо, но какво да се прави...Кореком...апропо, има един нездравословен звук на затвора, вероятно не всяка бройка....обективи - FD разбира се...като цяло, не само бях доволен, ами 1 година работих с 50мм докато се пообзаведа....както и да е, продадох я след като ми попадна в ръцете Nikkormat FT2, та тогава започна един "филм" с оптика и принадлежности...та така )))

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за лентовия Canon A-1 ?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   06-11-13 17:37

по-добре сребърни, вместо алкални батерии - 4SR44

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за лентовия Canon A-1 ?
Автор: kaschey   
Дата:   06-11-13 18:29

4LR44 е 2 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за лентовия Canon A-1 ?
Автор: chikolina   
Дата:   06-11-13 18:40

Здрав и много добър апарат.Работи само като има батерия.Има един звук малко специфичен,когато вземе да се чува-сигурен признак че затвора си заминава.Няма страшно,издържа страшно много.Апарат създаден за големи и сериозни натоварвания.Първия апарат на Канон който може да снима с приоритет на бленда и на скорост.Обективи има доста,така че давай смело .

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за лентовия Canon A-1 ?
Автор: CalypsoNoximera   
Дата:   06-11-13 22:47

Благодаря ви много! Наистина, страшно ми помогнахте, радвам се, че се отзовахте и толкова бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за лентовия Canon A-1 ?
Автор: dekov   
Дата:   06-11-13 22:52

Специфичният звук, не е че си заминава затвора, а е необходима малка профилактика след дългогодишна работа, това е звука на връщащото се огледало, което леко се забавя и не касае самата експонация.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за лентовия Canon A-1 ?
Автор: fotorafi   
Дата:   06-11-13 23:05

По класацията на Канон FD камерите А-1 е на трето място от всички модели:
1.Canon-F-1 new
2.Canon-F-1
3.Canon A-1
4.Oстаналите .....

А-1 е изключително надежна и здрава камера. Батерии волта има! Не е лошо да имаш една резервна
Късмет и успех[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за лентовия Canon A-1 ?
Автор: Digitalgab   
Дата:   07-11-13 06:44

На времето, когато се използваха само ленти, ония двамата фотографи в лондонското Мадам-Тусо снимаха с такива, хиляди щракания всеки ден. Тогава, у нас, фотографите професионалисти-журналисти също снимаха с такива.



Публикацията е редактирана (07-11-13 06:44)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »