Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 На гърба на старите снимки...
Автор: hose   
Дата:   31-10-13 14:44


https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1382958_10152051740794009_625735025_n.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: На гърба на старите снимки...
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   31-10-13 14:55

това не е стара снимка
1. цветна
2. тел. номер с 6 цифри

[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: На гърба на старите снимки...
Автор: jino   
Дата:   31-10-13 16:25

Стара, млада зависи от гледната точка Чичо Жоро [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: На гърба на старите снимки...
Автор: promis   
Дата:   31-10-13 16:26

Стационарен телефон [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: На гърба на старите снимки...
Автор: hose   
Дата:   31-10-13 16:42

има няма 30 години...

Отговори на това съобщение
 Re: На гърба на старите снимки...
Автор: Ирник   
Дата:   31-10-13 17:33

А някой помни ли Крум Арсов?

Отговори на това съобщение
 Re: На гърба на старите снимки...
Автор: fotorafi   
Дата:   31-10-13 18:50

Крум Арсов ми беше колега в Централфото до 1989 г. Снимаше политически събития и театър. Мисля, че още е жив. Отговаря на тел. 02/ 989-53-75

Отговори на това съобщение
 Re: На гърба на старите снимки...
Автор: hose   
Дата:   31-10-13 19:08

fotorafi - точно това си мислех, по време на соц-а са работили на щат, каква е идеята на печата? имало ли е практика да работят и на свободна практика или нещо подобно

Отговори на това съобщение
 Re: На гърба на старите снимки...
Автор: eewf   
Дата:   31-10-13 19:20

и тогава е имало сватбена фотография... може би телефона е за това

Отговори на това съобщение
 Re: На гърба на старите снимки...
Автор: satyno   
Дата:   31-10-13 19:29


http://photoarhiv-todorslavchev.com/wp-content/uploads/2011/03/Bal-fotojurn.-1973.-20.01.-Copy.jpg



Открих го в нета . Би било интересно fotorafi да разправи някоя интересна история за фотожурналистите по това време.


Отговори на това съобщение
 Re: На гърба на старите снимки...
Автор: fotocolor   
Дата:   31-10-13 19:32

Да бе верно,Рафи..кажи на кой 9септември,коелега извади фотоснайпера да снима бай Тошо и отнесе сериозен кютек от УБО.

Отговори на това съобщение
 Re: На гърба на старите снимки...
Автор: mmjm   
Дата:   31-10-13 19:45

Че то и сега рискуваш много, ако използуваш фотоснайпера с/у президента или коя да е от "ВИП" персоните. https://photo-forum.net/joro/emoticons/rifle.gif



Отговори на това съобщение
 Re: На гърба на старите снимки...
Автор: fotocolor   
Дата:   31-10-13 19:55

Цецо Драганов ми бе разказвал за случката,но не запомних името на човека.

Отговори на това съобщение
 Re: На гърба на старите снимки...
Автор: мара   
Дата:   31-10-13 20:15

ех, ниавата има цяла колекция със стари снимки. специално заради надписите отзад.
и аз имам. но и снимките си заслужават. имам от карастоянови, от курц, какви гърбове имам! имам и собственоръчно подписана от борис 3. сниката е когато е бил на 19.... имам и царица йоана с мария луиза на 3 месеца. имам бая. толкова си ги кътам, че даже не съм ги сканирала още, ама ще ида при пейо колев и ще го направим...щото има и много интересни истории покрай тия снимки

Отговори на това съобщение
 Re: На гърба на старите снимки...
Автор: мара   
Дата:   31-10-13 20:35

ей тика съм ползвала стари снимки, ползвани като картички и надписани отзат. някои имат печати от фотото, ама не се вижда баш...в зоната (фотозоната, която съща умря безславно и изчезна безкрайно) бях качвала снимки от наша изложба с ниявата, която почти изцяло бяхме изградили в/у идеята за стари снимки и картички. бяхме ползвали ужасно много автентични такива, основно откъм гърба, за реквизит и атмосфера.


https://photo-forum.net/static/site_pics/156/2_1174736922.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: На гърба на старите снимки...
Автор: andrei_d   
Дата:   01-11-13 10:54

http://www.flickr.com/photos/96111570@N04/10605370656/in/set-72157637183560073

Мисля че ето тези гръбчета на снимки са доста интересни

Да ме извините но нещо не мога да кача снимката както трябва


Отговори на това съобщение
 Re: На гърба на старите снимки...
Автор: El_Fuego   
Дата:   01-11-13 11:19

Ето две и от мен - прадядо ми в края на 19 век.


http://photo-zona.net/images/user3492/album24527/large/1284220680_tkea3504_dedoIvan1.jpg




http://photo-zona.net/images/user3492/album24527/large/1284220673_gftf6182_dedoIvan2.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: На гърба на старите снимки...
Автор: мара   
Дата:   02-11-13 23:35

фуего, не е истина просто колко може да си приличат двама души през 2 поколения! [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: На гърба на старите снимки...
Автор: fotorafi   
Дата:   03-11-13 09:47

фОТОЖУРНАЛИСТИКАТА в България беше преди слугинаж на управляващата комунистическа власт. А сега на собствениците на изданието.Преди беше по законите на съветската фотожурналистика, а те бяха заимствали от немската, фашистка. Снимаше се само лъскавото,хубавото и само това, което устройваше властта.Всички немски вестници публикуват как Хитлер "нежно" гали едно русо немско детенце, съветските как Сталин "топло е гушнал съветско дете. Бащицата Живков се снимаше в анфас, никога профил за да не се подчертае орловия му нос. Три часа сме чакали на Централна гара,вождът на великия корейски народ , Ким Ир Сен да се събуди и слезе от специалния влак. Чакат фотографите, чака и Пенчо Кубадински..член на Политбюро.Ким Ир Сен се снимаше само от дясната страна, защото имаше туморно оразование от лявата страна под бузата. Портретите на членовете на политбюро на ЦК на БКП, които висяха по кабинети, училища, учреждения, казарми бяха старателно ретуширани, замазани, "захаросани". И винаги в по-младите им години.
Всички вестници имаха шатни фотографи и кореспонденти по страната. Но ползваха и снимки от много други фотографи. А от големите обшествено-политически събития всички вестници ползваха една и съща снимка от БТА.Тази фотография шефа на БТА носеше в ЦК на БКП, там завеждащият отдел "Пропаганда и агитация" утвърждаваше,тогава можеше да се публикува. Съществуваше автоцензура, знаехме коя снимка ще се ползва. Във всяка по-голяма фотослужба, вестник, списание имаше отговорник за Държавната тайна. Той преглеждаше всичко заснето на контактни копия, а това което смяаташе, за "опасно и неудобно" прибираха в секретните каси.
На световното ловно изложение през седемдесетте години в Пловдив бяха дошли вип персони от цял свят. Тодор Живков открива изложбата с ловни трофеи и се спира пред рогата на елена, който той е отстрелял. Горд се спира пред рогата, вдига гордо ръка..фотографите снимат, снимам и аз. В София проявяват филмите и ужас! Така съм снимал, че случайно рогата на елена сякаш излизат от главата му.. Кадрите се унищожават веднага. 23 години съм работил в Централфото,преди се казваше Държавния фотоархив. Рекламно-пропагандна служба,работеща по примера на Дойче фототек,основана от ... Гьобелс.
По заявки на учреждения, министерства правехме фотоалбуми на вип персони. На Олимпийския конгрес във Варна, по 2 фотографи бяхме прикрепени към лорд Киланин и принц Филип, съпруг на сегашната Английска кралица.Придружавахме ги на всяка крачка, снимахме и вечерта се копираха снимките. И на заминаване им връчваха албумите.. Така сме правили албуми на Анжела Дейвис, Гагарин, Брежнев, шаха на Иран Раза Пахлави, Максуел,Хавез Ал Асад, Чаушеску,Кадафи и много други
Съгласно закона за Авторските права тогава, всяка снимка трябваше да има печат с името на фотографа. Евентуално за да получим скромните 2-5 лв за публикувана снимка в печата
На снимката публикуавана от satyno от архива на фотографа от вестник Поглед, Тодор Славчев, от дясно на ляво са: Крум Арсов-фотограф, Кръстина Узунова, фотограф от Ямбол, Георги Панамски, фотограф от в. Работническо дело и в ляво, Кацев- големия и велик преподавател от техникума по фотография, Кацев
Много са смешните, жалки, весели и тъжни неща от историята на комунистическата фотожурналистика
Пазя над 3000 цветни диапозитива 6/6 от "онзи" период до 1989 г. Готов съм да ги предоставя за печат от интертесуващи



Публикацията е редактирана (04-11-13 09:19)

Отговори на това съобщение
 Re: На гърба на старите снимки...
Автор: hose   
Дата:   03-11-13 10:15

fotorafi [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На гърба на старите снимки...
Автор: fotorafi   
Дата:   04-11-13 09:24

Единствено вестник Поглед, орган на Съюза на българските журналисти публикуваше малко "по-смели" снимки и материали, снимки с критичен и разследващ характер. Затова вестникът свършваше в понеделник сутринта към 8 часа.
Имаше и един вестник "Антени" орган на МВР. те си позволяваха повече "волности", но балансирано, с определени цели.....Журналистите и фотографите бяха със специален статут на служители на МВР....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: На гърба на старите снимки...
Автор: fove   
Дата:   04-11-13 09:58


fotorafi [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На гърба на старите снимки...
Автор: hose   
Дата:   04-11-13 10:33

fotorafi - като каза МВР и специален статут… наскоро ми споделиха че възрастен човек е дошъл да си продаде една стара канонска техника, която беше доста специфична, и те предполагаха че е бил личния фотограф на бай Тошо, тъй като в онези години никой не е имал възможност да се добере до нещо подобно...

и дали въобще се пазят тези архиви или са запалили всичко още с партийния дом

edit: фотожурналисти от тогава - http://photoarhiv-todorslavchev.com/?cat=29&paged=2




Публикацията е редактирана (04-11-13 11:17)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »