Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 sony rx100 или sony NEX серия
Автор: antonio2013   
Дата:   03-11-13 23:25

Здравейте! Поставен сам пред дилема кой от моделите е по добър за мен. Доста мнения изчетох за NEX моделите и за rx но сам начинаещ във фотографията и немога да преценя кой е по подходящ за мен. Като цяло неми се дават повече от 1000/1200 лв. та за тези пари дали ще мога.да купя NEX със светлосилна оптика или китака ще ми свърши работа. Не е от особено заначение големината на фото апарата,но все пак DSLR ще ми дойде голям. Ще го използвам за да снимам сина ми (на 10 месеца е). Това предполага.че ще снимам и много видео. Като цяло rx ми допада,но и аз незнам защо се колебая толкова. Ще се ви благодарен ако ме посъветвате кой ще ми свърши по добра работа.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 или sony NEX серия
Автор: ZENON   
Дата:   03-11-13 23:37

В случая съм пристрастен към НЕКС.
В базара по спомен имаше две обяви за НЕКС които ми се набиха в очи.
Едната за 5Н, другата за 6.


6

не бих си взел сапунерест апарат ако имам възможност за горните два (това е лично мнение рабира се).

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 или sony NEX серия
Автор: kvakioh   
Дата:   03-11-13 23:44

Всяка една марка апарат със сменяеми обективи ще даде повече от който и да е апарат с несменяем обектив. Освен ако не говорим за свръхскъпи сапунерки. Но пак няма да е същото.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 или sony NEX серия
Автор: hotsnail   
Дата:   04-11-13 00:24

kvakioh добре казано - rx е от най-скъпите сапунери.

Значи ако няма да се развиваш фотографията като хоби, rx е прекрасен апарат. Ако имаш повечко амбиции ще ти се прииска да смениш обектива някой ден. От тая гледна точка предвид, че са на сходни пари NEX май не е лош избор.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 или sony NEX серия
Автор: kvakioh   
Дата:   04-11-13 00:37

Известно време с Некс, примерно година и китов обектив (при желание други обективи, ръчни, адаптори, есктри) и после като омръзне, тогава дисциплинирано, насочено и компактно и с доста по-ниска цена този RX...А Некса може и да се продаде с времето, масов е.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 или sony NEX серия
Автор: nyamago   
Дата:   04-11-13 02:45

Я сега в разрез с всички горни мнения, да те пообъркам:

RX100 без да се замисляш, забрави Некса! Защото:

- RX100 не е това, което презрително наричат "сапунерка", нищо че е малък - а е един сериозен апарат от много висок клас.

- Обективът му е Цайс (не знам говори ли ти нещо, няма в света по-престижна марка оптика). И за Некс-а има Цайс(-ове, разни) - но китакът не е такъв. А Цайсовете за Некс струват доста много пари.

- "Снима сам" както казват, оптимизиран е за автоматична работа и дава безупречни снимки при всякакви условия, без брак и пропуснати моменти. Това позволява, ако никога не те зарази фотографската тръпка, пак да имаш страхотни снимки, на които много от 'печените' в този форум ще завидят.

- Ако ве пак (дай Боже :) се запалиш - има си всички режими и пзволява да се правят много неща и много да се научиш, играейки си с него. Без да мъкнеш чанти с допълнителни обективи. Поне 1-2 години има да напредваш, преди да си му изчерпал възможностите и да знаеш какво точно искаш като по-добро. (Но и с Некс би станало така - няма да го ползваш до пенсия, а и той след същия образователен период ще замине на еВау или на базара на този форум, защото и той няма вече да те удовлетворява).

- Многото обективи са хубаво нещо, но са калабалък и тежат. Ти имаш да носиш уморени деца (или да буташ колички), раници с резервни дрехи и детски храни, играчки - няма да имаш свободно рамо и сили за фотографска чанта. А доброжлателите не ти обясняват какво значи да сменяш обектив насред детската площадка или, о ужас - насред плажа (пясък=смърт) и да пазиш ценната оптика и сенсора (прашинка не трабва да пуснеш в камерата докато и разменяш обективите) и да внимаваш нещо да не падне, да не се загуби или повреди - докато край ушите ти свистят топки и живи торпеда...

- А RX100 ги има всички тези обективи в себе си, нищо не сменяш. И с малко дигитална помощ (имаш предостатъчно пиксели), напр. на 10Мп кадър зумът става 500мм телеобектив - Некс-аджиите не са виждали такова чудо :)

Влиза лесно в джоба - не като Некс-а в джоб на канадка, а в джоб на дънки или на риза! И нищо, ама нищо друго не носиш - и пак правиш блестящи снимки. Преди да си им казал (или криминалистите от този форум да са ти видели мета-данните на файла) - басирам се, че никой няма да може да разпознае, че снимките не са от Некс.
= = =

Това всичкото ти го казва заклет Некс-аджия, следващият ми апарат пак ще е Некс. Но ако сега започвах, като тебе - без колебание щях да направя другия избор. На слука и да ти е жив и здрав малкия юнак!

[beer]



Публикацията е редактирана (04-11-13 02:48)

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 или sony NEX серия
Автор: realnoncho   
Дата:   04-11-13 10:07

Тоя RX100 ако не беше такава тъмница на дългия край щеше да е супер.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 или sony NEX серия
Автор: ZENON   
Дата:   04-11-13 10:30

Аха, то ако беше така щях да съм с тая сапунерка, а не с 2 системи.
Начи човека трябва да се набута веднъж и след това още веднъж, та да има два фотоапарата, един от който ще се чуди какво да прави след като е взел Некс [smilie7]



Публикацията е редактирана (04-11-13 10:34)

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 или sony NEX серия
Автор: nevermess   
Дата:   04-11-13 11:43

nyamago [smilie24] Съгласен.. Като баща на 2 деца ти казвам, че RX100 ще ти позволи да направиш повече снимки отколкото некс или по-голям апарат. Некса и скъпите стъкла ще ти позволят да правиш по-интересни снимки, но със скъпи обективи и то само ако са ти свободни ръцете [smilie5] . И аз късно го осъзнах и сега търся някой RX100 втора ръка ......

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 или sony NEX серия
Автор: vanquished   
Дата:   04-11-13 11:45

Ей,като се затъмничите...щото ако го вземе Некса с китака 18-55 много е светъл в дългия край...

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 или sony NEX серия
Автор: DD5   
Дата:   04-11-13 11:55

И аз доста се чудех при избор на сапунер за пътувания и такъв, който да е постоянно с мен.
Колебаех се между НЕКС и РХ, но при НЕКС пак отивах на система, а аз такава имам...
Затова като се появи РХ 2-ра версия си го купих и въобще не съм разочарован, напротив очарован съм [smile]
Наскоро имах пътуване из Европа, снимах в РОУ и ЖПГ/за всеки случай [smile]/и за много кадри нямаше смисъл в РОУ-в ЖПГ картинката си е достатъчно добра...


Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 или sony NEX серия
Автор: antonio2013   
Дата:   04-11-13 13:12

И аз клоня към RX все пак съм супер начинаещ,а и NEX с хубави обективи доста ще надхвърли бюджета ми. Някой дали може да ми каже от къде да погледна боксове за подводни снимки щото единствения който намерих е на умопомрачителна цена от 400 евро.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 или sony NEX серия
Автор: Canon   
Дата:   04-11-13 13:19

И от мен глас за RX-a.
От лични впечатления.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 или sony NEX серия
Автор: io_bs   
Дата:   04-11-13 13:24

nyamago написа:
> - Обективът му е Цайс (не знам
> говори ли ти нещо, няма в света
> по-престижна марка оптика). И за
> Некс-а има Цайс(-ове, разни) - но
> китакът не е такъв. А Цайсовете за
> Некс струват доста много пари.

Преди 5-6 години си купих сапунерка на Сони, чийто обектив също беше Цайс. Но това не значи, че беше супер остър [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 или sony NEX серия
Автор: Marconi   
Дата:   04-11-13 13:24

пак е добре...читавата Aquatica за моето тяло гони 4000 евро [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 или sony NEX серия
Автор: PeterPAN   
Дата:   04-11-13 13:30

РХ-100 има един недостатък за мен, няма 24мм ;( новия ако е 1000лв бих го зел за тез пари, но 1500 малко в повече ми идват иначе наистина е супер апартче, дано има промоции около нова година...

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 или sony NEX серия
Автор: nyamago   
Дата:   04-11-13 13:32

Това с боксовете е същото като системите със сменяеми обективи: не съм гледал наскоро, но по принцип за да е хубаво, трябва да е скъпо [smilie2]

Цената на бокса е пропорционална на техниката, която ще потапяш с него: има евтини боксове (аз имам едно много евтино решение от 30-тина долара), но не бих сложил Некса си в такова нещо. Ползвал съм го само с евтина сапунерчица 'Практика' и стар телефон. Това е от 'меките' решения, които приемат всякаква форма апарат и го командваш през еластичните стени - нещо като удебелена и херметизирана 'найлонова торбичка'... Много гаранции му дават (производитлят е реномиран), но не бих ти го препоръчал за RX.

За по-сериозен апарат и качествени снимки боксът неминуемо е по-сложен като командни механизми и херметизация / надеждност. Това струва пари.

В някои страни е възможно да се вземе под наем - не е евтино, но ако ходиш на море един път в годината е по-изгодно, отколкото да го притежаваш и да лежи неизползван. Също в някои от популярните курорти със специализирани SCUBA центрове се предлагат за ползване комплектовани боксове с техни камери, после си копираш снимките на твой USB диск.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 или sony NEX серия
Автор: Marconi   
Дата:   04-11-13 13:41


http://static.bhphoto.com/images/multiple_images/images500x500/IMG_275930.jpg




http://static.bhphoto.com/images/images500x500/896524.jpg



това е...но е по-скъпо от самото апаратче [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 или sony NEX серия
Автор: daniil-k   
Дата:   04-11-13 14:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 или sony NEX серия
Автор: mmjm   
Дата:   04-11-13 19:50

RX, от всяко положение по-добре от пенове кексове и други по-сериозни системи, когато става дума за деца. Нямаго го е казал много добре, памперси, играчки и оптика носени от един човек дори в различни раници не е добра идея.
Твърдо заставам зад RX 100 и като качество, и като удобство в твоя случай. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 или sony NEX серия
Автор: antonio2013   
Дата:   04-11-13 22:12

Благодаря на всички,утре ще поръчвам RX. Днес питах в технополис но ми казаха че трябва да си я платя те да я поръчат и след два дни ще я имам. Цена 949 лв бонус кожен калъф.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 или sony NEX серия
Автор: DD5   
Дата:   05-11-13 10:05

Поръчай си 2-ра версия-няма да съжаляваш-мое мнение
Чупещия дисплей и чехълчето за синхронизаця са огромни екстри, които липсваха в 1-ва версия и затова не го купих.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 или sony NEX серия
Автор: didoya   
Дата:   05-11-13 10:17

РХ-100 е страхотна машинка.

Именно децата ме накараха да мина от ДСЛР към него. Който не е имал малки деца той не знае за какви багажи става дума. В комбинация с няколко други факта подобна сапунерка е единственият шанс да имаш достатъчно на брой и качествени снимки на децата си и местата където ходиш.

Факт е, че съм страхотно очарован и положително изненадан от машинката. Това нещо жестоко отнася бюджетен ДСЛР с евтин китак.
Честно казано преоткрих снимането, навсякъде е с теб този мъник, справя се страхотно във всички ситуации.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 или sony NEX серия
Автор: Emoxide   
Дата:   05-11-13 10:33

ако беше и само 12Mpix, щеше да смазва m4/3 като изображение. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 или sony NEX серия
Автор: marto   
Дата:   05-11-13 10:36

... и ако не беше на f4.9 (в дългия край) [smilie3]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »