Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Как да отворя във Photoshop RAW формат на Sony
Автор: nikste   
Дата:   02-11-13 22:54

Имам Sony DSC-RX100 II и RAW файловете са ми, които са с разширение ARW не се отварят във Photoshop 6. Да спомена, че RAW файловете ми на вече бившия фотоапарат Olympis EP-3 се отварях без проблеми и можех да ги обработвам. Какво да направя, за да мога да обработвам и RAW файловете на сегашния ми фотоапарат Sony DSC-RX100 II

Отговори на това съобщение
 Re: Как да отворя във Photoshop RAW формат на Sony
Автор: Brutalis   
Дата:   02-11-13 23:03

За сега Photoshop не поддържа ARW файловете на Сони. Говори се че CS6 се очаква в близко време да може но не за момента.

Най-добре с конвертера на Sony - http://support.d-imaging.sony.co.jp/imsoft/Win/idc/us.html

Отговори на това съобщение
 Re: Как да отворя във Photoshop RAW формат на Sony
Автор: hotsnail   
Дата:   02-11-13 23:08

Абе самия фотошоп не отваря РОУ файлове. Пробвай с Adobe Camera RAW , това е инструмента към фотошоп за обработка на РОУ файлове преди да ги гледаш във фотошопа.

Сега какъв точно ти е бил олимпус и какво е снимал не знам..някои апарати правят ТИФ файлове, който не са точно РОУ и сигурно това си отварял.

ACR отваря РАВ файлове от Сони без проблеми от много години насам

Отговори на това съобщение
 Re: Как да отворя във Photoshop RAW формат на Sony
Автор: nikste   
Дата:   02-11-13 23:10

Благодаря за предложението, инсталирах я. Но все пак, някой ще може ли да ми обясни защо Сони са решили в такъв формат да се записват снимките?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да отворя във Photoshop RAW формат на Sony
Автор: nikste   
Дата:   02-11-13 23:12

Ясно ми е, че Adobe Camera RAW отваря RAW файловете, но той върви към Фотошоп-а, поне този, който го инсталирах. Точно с него се опитах да отворя RAW формата на Сони и не успя. Brutalis много доббре си ми отговори на въпроса - кратко, ясно, точно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да отворя във Photoshop RAW формат на Sony
Автор: Brutalis   
Дата:   02-11-13 23:27

nikste написа:

> Ясно ми е, че Adobe Camera RAW отваря RAW
> файловете, но той върви към
> Фотошоп-а, поне този, който го
> инсталирах. Точно с него се опитах
> да отворя RAW формата на Сони и не
> успя. Brutalis много доббре си ми
> отговори на въпроса - кратко, ясно,
> точно :)

Немаш грижи [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да отворя във Photoshop RAW формат на Sony
Автор: nikste   
Дата:   02-11-13 23:33

Да не ставам нахален, но не разбирам защо Сони са решили в такъв формат да се записват RAW файловете. По-качествени ли са от обикновените RAW файлове или някакъв маркетинг е това. Купих си този фотоапарат, за да не разнасям голям насам-натам и не съм очаквал, че така стоят нещата с RAW файловете.

Официалната програма на Сони, която обработва файловете им - не ми харесва. Много е бавна и дървена. Ако има програма, която да ги прави в RAW файлове, подходящи за обработка с Adobe Camera RAW ше е пак нещо!

Отговори на това съобщение
 Re: Как да отворя във Photoshop RAW формат на Sony
Автор: hotsnail   
Дата:   02-11-13 23:35

http://helpx.adobe.com/creative-suite/kb/camera-raw-plug-supported-cameras.html


Абе така като гледам нещо сте в грешка. Адоби Camera RAW отваря файлове точно от този модел. [beer]

Аз ползвам Лайтрум (това е по-разширена версия на Camera Raw) от около 3 години и никога не е имало проблем с ARW файлове от Сони. Това са пълни глупости за липсата на подръжка.

Иначе по питането ти всяка фирма си има собствени РОУ файлове. Дори всеки апарат да сме по-точни. Това е формат дето най-добре представя хардуера на даден апарат. Та след като излезе нов модел се чака месец два докато Адоби пуснат подръжка за него...



Публикацията е редактирана (02-11-13 23:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да отворя във Photoshop RAW формат на Sony
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-11-13 23:39

Няма такова нещо като обикновен RAW и необикновен RAW.Всяка фирма си има различен стандарт.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да отворя във Photoshop RAW формат на Sony
Автор: nikste   
Дата:   02-11-13 23:42

Еми бил съм с Camera Raw 7.0 а за моя фотоапарат е нужно минимум 8.2 версия, която явно още не е излязла. Иначе видях, че Lightroom 5.2 версия ще може да обработва снимки от фотоапарата ми, така че я инсталирам нея. Мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Как да отворя във Photoshop RAW формат на Sony
Автор: Brutalis   
Дата:   02-11-13 23:46

hotsnail написа:

> http://helpx.adobe.com/creative-suite/kb/camera-raw-plug-supported-cameras.html

>
> Абе така като гледам нещо сте в
> грешка. Адоби Camera RAW отваря файлове
> точно от този модел. [beer]
>
> Аз ползвам Лайтрум (това е
> по-разширена версия на Camera Raw) от
> около 3 години и никога не е имало
> проблем с ARW файлове от Сони. Това
> са пълни глупости за липсата на
> подръжка.

>
> Публикацията е редактирана (02-11-13
> 23:37)

Аз лично на Фотошоп CS6, AHW файлове не мога да отворя. С Lightroom без проблем но пича питаше за Фотошоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да отворя във Photoshop RAW формат на Sony
Автор: Brutalis   
Дата:   02-11-13 23:50

nikste написа:

> Еми бил съм с Camera Raw 7.0 а за моя
> фотоапарат е нужно минимум 8.2
> версия, която явно още не е
> излязла. Иначе видях, че Lightroom 5.2
> версия ще може да обработва снимки
> от фотоапарата ми, така че я
> инсталирам нея. Мерси!

Щом са го обявили че е нужен не може да не е излязъл...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да отворя във Photoshop RAW формат на Sony
Автор: nikste   
Дата:   03-11-13 00:16

На Фотошоп чрез Camera Raw наистина не става, защото е версия 7, а се изисква минимум 8.2. Дали е излязла не знам. Инсталирах си Lightroom 5.2 и вече обработих перфектно няколко снимки :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да отворя във Photoshop RAW формат на Sony
Автор: baron_barbaron   
Дата:   03-11-13 01:18

Инсталира ли си това ? http://support.d-imaging.sony.co.jp/www/download/vista_raw/

Отговори на това съобщение
 Re: Как да отворя във Photoshop RAW формат на Sony
Автор: belyatamax   
Дата:   03-11-13 11:00

Със Сони съм от почти година.photshop CS6 първоначално не ми отваряше ARW файловете.Ъпдейтнах Camera Raw 7.0 до 7.1 и си е ОК!
В момента,мисля че имат 8.2!
ARW се поддържа на 100%.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да отворя във Photoshop RAW формат на Sony
Автор: nikste   
Дата:   03-11-13 11:53

Инсталирах го. Полезно е, защото виждам предварителния преглед на RAW файловете ми в Експлоръра. Мерси!baron_barbaron написа:

> Инсталира ли си това ?
> http://support.d-imaging.sony.co.jp/www/download/vista_raw/

Отговори на това съобщение
 Re: Как да отворя във Photoshop RAW формат на Sony
Автор: nikste   
Дата:   03-11-13 11:55

belyatamax написа:

> Със Сони съм от почти година.photshop
> CS6 първоначално не ми отваряше ARW
> файловете.Ъпдейтнах Camera Raw 7.0 до 7.1
> и си е ОК!
> В момента,мисля че имат 8.2!
> ARW се поддържа на 100%.

За различните фотоапарати Сони се изисква различна версия на Camera Raw. За моя е 8.2, но трябва да видя от къде да го ъпдейтна.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да отворя във Photoshop RAW формат на Sony
Автор: rtopalov1   
Дата:   03-11-13 12:21

Друга възможност е да си инсталираш DNG конвертор на Adobe и да конвертираш ARW файловете в DNG формат, който се обработва вече навсякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да отворя във Photoshop RAW формат на Sony
Автор: kvakioh   
Дата:   03-11-13 12:23

Апарат за 1000лв, не дават ли диск със софтуер в кутията от тази велика марка, с който да се отварят файловете като хората, та трябва да се ползват разни други програми?
Всички марки имат собствен RAW формат и дават диск с повечето скъпи апарати, със софтуер.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да отворя във Photoshop RAW формат на Sony
Автор: name1993   
Дата:   03-11-13 12:34

Най-новото ACR може да инсталираш като ъпгрейд през Adobe-а директно. Има го и като отделен файл в блога им за офлайн инсталация: тук.
Ако искаш, може и да свалиш и adobe dng converter, който е безплатен: тук. С него си ги конвертираш на куп в dng и си ги отваряш, с която и да е raw обработваща програма, дори без да поддържа конкретната камера (например rawtherapee).



Публикацията е редактирана (03-11-13 13:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да отворя във Photoshop RAW формат на Sony
Автор: belyatamax   
Дата:   03-11-13 13:09

Не разбирам!?Не може ли просто да обновите камера роу на фотошопа до 8.2?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да отворя във Photoshop RAW формат на Sony
Автор: nikste   
Дата:   03-11-13 14:40

Не се бях сетил, че е възможно и си поднових най-новата версия на Camera Raw от Help менюто на Фотошоп. Сега вече мога да отварям и чрез него RAW файлове на Сони.

Да попитам: каква е разликата между Camera Raw и Lightroom? Едното приложение по-добро ли е с нещо от другото?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да отворя във Photoshop RAW формат на Sony
Автор: hotsnail   
Дата:   03-11-13 15:03

Лаитрум има повече възможности. Той се предлага като отделна програма без фотошоп и си върши добра работа.

Пък АЦР е малко по-ограничен от към функции, но е пакет с Фотошоп а там имаш много повече неща.

ПП Не искам да развалям темата ама ми е странно някой да дадава доста парици на месец и да не знае въобще за какво служат нещата...[beer] Лайтрум за сега все още може да се купи лиценз дето не е ограничен във времето



Публикацията е редактирана (03-11-13 15:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да отворя във Photoshop RAW формат на Sony
Автор: chrisnoch   
Дата:   04-11-13 13:45

kvakioh,
Пак се изказваш неподготвен! [smilie5]
"Апарат за 1000лв, не дават ли диск със софтуер в кутията от тази велика марка, с който да се отварят файловете като хората, та трябва да се ползват разни други програми?"
От "великата марка" дават и диск със софтуер, и други благинки! Само дето въпросът е за Photoshop 6, а не за друго! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да отворя във Photoshop RAW формат на Sony
Автор: kvakioh   
Дата:   04-11-13 18:07

Тролчо, спамерче Криско, ЛЕо и още 5 ника, още ли си тука??? Дай съвет ти, не се заяждай нарочно са точно определени хора кисело и елементарно.
Сигурен съм, че 95 и дори повече % от ползващите Фотошоп тук не знаят всичко за него и не боравят пълноценно с него.
6-цата е много стар за формата. Най-добре да се ползва софтуера на фирмата, който е безплатен и непиратски.



Публикацията е редактирана (04-11-13 18:27)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »