Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Високоскоростна синхронизация на ТТЛ и ръчна светкавици с TTL pass-throug тригер
Автор: satyno   
Дата:   01-11-13 15:15

Възможно ли е да се постигне високоскоростна синхронизация на ТТЛ и ръчна светкавици с TTL pass-throug тригер?
Примерни pass-throug тригери, по спомени всички могат да синхронизират до 1/1250 с Никон д40:
Pixel Rook F-508
Phottix Strato II Multi 5-in-1
ComTrig T320 ( изключително добри за цената си )

Слагаме на обувката на апарата тригера и на него светкавицата, настроена на ръчен режим и високоскоростна синхронизация. На ресийвъра закачаме втората светкавица, настроена на пълна мощност. Двете светкавици ще синхронизират ли?

( Ясно е, че ако махнем тригера и качим директно ТТЛ светката на него, то втората ще синхронизира с тъй наречения HSS хак, ако я запалим с оптичен тригер )


Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростна синхронизация на ТТЛ и ръчна светкавици с TTL pass-throug тригер
Автор: didesignbg   
Дата:   01-11-13 15:34

с д40 нямаш никаква нужда от HSS само ще ти пречи. Трябва ти най-бързият прост синхронизатор с чехълче.

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростна синхронизация на ТТЛ и ръчна светкавици с TTL pass-throug тр
Автор: satyno   
Дата:   01-11-13 15:36

Въпросът не е за Д40, той е ясен. За Д90, за 40Д и всичко що е по-висок клас е въпросът. Споменах д40, за да подчертая, че посочените от мен синхронизатори са "бързи".



Публикацията е редактирана (01-11-13 15:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростна синхронизация на ТТЛ и ръчна светкавици с TTL pass-throug тригер
Автор: didesignbg   
Дата:   01-11-13 15:43

Не виждам как ще стане за камера с механичен затвор. Т.е. ще стане, но с умен синхронизатор, и две фирмени светкавици, ако целиш HSS.

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростна синхронизация на ТТЛ и ръчна светкавици с TTL pass-throug тр
Автор: satyno   
Дата:   01-11-13 15:56

С една ТТЛ светкавица, 430 EXII поставена директно на обувката на 40Д и втора светкавица, YN560 палена оптично в режим S1, или дори древен Unomat, закачен на оптичен тригер се постига HSS хак (изпробвано). Ако между ТТЛ светката и апарата има pass-throug тригер, то той ще подаде ли сигнал към ресийвъра да запали светкавицата, кога, и дали би имало синхронизация?


Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростна синхронизация на ТТЛ и ръчна светкавици с TTL pass-throug тригер
Автор: didesignbg   
Дата:   01-11-13 16:44

Няма как да накараш отдалечената светкавица да свети стробоскопично и то с определена честота с обикновен радио синхронизатор. За отдалечен HSS ти трябва TTL тригер и TTL светкавица, или пък студийни за шашма, но пак умен тригер.

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростна синхронизация на ТТЛ и ръчна светкавици с TTL pass-throug тр
Автор: satyno   
Дата:   01-11-13 17:18

Въобще не става въпрос отдалечената светкавица да свети стробоскопично, тя е ръчна "тъпа" "бавна" светка. Google "hss hack", някои връзки са забранени в работата ми.
Скъпите решения са ясни...


Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростна синхронизация на ТТЛ и ръчна светкавици с TTL pass-throug тригер
Автор: pif   
Дата:   01-11-13 17:22

Нали знаеш, че хай спиид синк-а се прави като светкавицата мига определен брой пъти с определена енергия за определено време. Не съм видял светкавица на която можеш прецизно да настройваш тези параметри ръчно. На спийдлайта който имам имаш честота през 5 херца в горния диапазон и интензитет през 1 бленда.

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростна синхронизация на ТТЛ и ръчна светкавици с TTL pass-throug тригер
Автор: SEURET   
Дата:   01-11-13 17:34

Не, няма да стане...не и заради наличието на синхронизаторите.

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростна синхронизация на ТТЛ и ръчна светкавици с TTL pass-throug тригер
Автор: victory13   
Дата:   01-11-13 17:36

и аз съм бъзикал 560-то, ама не се справих с таз задача никак... ще се наложи четене, макар че съм скептичен да се симулира тва...

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростна синхронизация на ТТЛ и ръчна светкавици с TTL pass-throug тр
Автор: satyno   
Дата:   01-11-13 17:46

Още от първо четене става хака, а за другото питам, защото нямам възможност да го пробвам.
И няма нищо общо с HSS, доколкото зная някои го наричат HSS hack или HyperSync, в случая названието няма значение.


Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростна синхронизация на ТТЛ и ръчна светкавици с TTL pass-throug тригер
Автор: SEURET   
Дата:   01-11-13 17:59

ОК

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростна синхронизация на ТТЛ и ръчна светкавици с TTL pass-throug тригер
Автор: didesignbg   
Дата:   01-11-13 22:00

Ако се опиташ да обясниш с думи прости може и да се получи.
Като палиш оптично глупавата светкавица просто хващаш част от импулса събуден от HSS-а на светкавицата върху тялото. Забележи част от импулса на светкавица обикновено сложена на пълна мощност (за да имаш достатъчно дълга опашка). Същият трик се ползва на покет уизардите със студийните светкавици, само че там се играе и с предварението за да стане с радио.
Като го правиш с нормално радио няма начин да се получи, Владо ти е обяснил защо. HSS или FP speed си е част от TTL системата съответно за него ти е нужна светкавица която да разбира от TTL.
Защо си мисля че пак с теб сме я чепкали същата тема във форума на хардуербг?

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростна синхронизация на ТТЛ и ръчна светкавици с TTL pass-throug тригер
Автор: didesignbg   
Дата:   01-11-13 22:03

Опа, не бил Владо, а pif.

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростна синхронизация на ТТЛ и ръчна светкавици с TTL pass-throug тригер
Автор: victory13   
Дата:   01-11-13 22:23

аз внимателно слушам... но това не го бях чел...



Публикацията е редактирана (01-11-13 22:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростна синхронизация на ТТЛ и ръчна светкавици с TTL pass-throug тригер
Автор: Canon   
Дата:   01-11-13 22:24

С доста стара версия на фърмуера на пиксел кинга можеше да се снима по опашката на импулса (моноблок 300J, 1/400@t0.5), но си дава около 1 до 2 стопа затихване до другия край на затвора за 1/8000.
Вече май не може.

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростна синхронизация на ТТЛ и ръчна светкавици с TTL pass-throug тригер
Автор: didesignbg   
Дата:   01-11-13 22:56

Със оптичен слейв става, ХСС-а почва да светка по-рано и го буди, разбира се ползва се опашката на импулса. Въпросът е че обикновеното радио според мен ще е по-бавно и няма да може да синхронизира. Нямам ХСС светкавица, само 560 3 и синхронизатор с чехълче, та няма как да го тествам за да съм сигурен, пък и 603 не се славят като бързи синхронизатори та съвсем не вярвам.
Иначе ето я технологията обяснена на сайта на покет уизард - http://www.pocketwizard.com/inspirations/technology/fp_sync_hss/

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростна синхронизация на ТТЛ и ръчна светкавици с TTL pass-throug тригер
Автор: victory13   
Дата:   01-11-13 22:58

няма коментари [smilie18] ... никой ли не пробва [smilie11]

оказва се явно, че с хсс от командера се задава много точно момента на палене на 560, и високата скорост улавя цялата експозиция на макс мощност на светкавицата... като видно намалява интезитета нагоре малко... или не толкова малко...

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростна синхронизация на ТТЛ и ръчна светкавици с TTL pass-throug тригер
Автор: didesignbg   
Дата:   01-11-13 23:13

Когато пукаш с преносимата светкавица, за да отработи мощности по-малки от 1/1 тя реже импулса, т.е. спира светкането. Като я пуснеш на 1/1 минава пълният импулс. След ~т0,5 импулса на светкавицата влиза в плато, което при висока скорост прилича на постоянно осветление. Това се и ползва за да хакнеш системата.

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростна синхронизация на ТТЛ и ръчна светкавици с TTL pass-throug тригер
Автор: didesignbg   
Дата:   01-11-13 23:15

Тук съм се отнесъл да пиша.


Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростна синхронизация на ТТЛ и ръчна светкавици с TTL pass-throug тригер
Автор: Canon   
Дата:   01-11-13 23:45

didesignbg [smilie24]
Много ясно и чисто си го описал.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростна синхронизация на ТТЛ и ръчна светкавици с TTL pass-throug тригер
Автор: victory13   
Дата:   02-11-13 00:41

[beer]

обаче питането остава... известно забавяне може да вкара експонацията на матрицата по-вляво, но сигурно кадъра ще е по-неравномерно и с по-големи разлики осветен...

за мен много полезно, щото само оптичен слейв ползвам [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »