Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какъв Beauty Dish да изберем
Автор: MaXtor   
Дата:   01-11-13 09:17

Здравейте, бих желал да си закупя Beauty Dish, но се чудя кое би ми свършило най-добра работа, като размер и цвят. Дали да избера бял или сребриста, а също така дали да бъде 50см или 40см. Ще се използва предимно за студийно фотографиране в малко студио, но мисля за в бъдеще да го използвам и за фотозаснемане извън студиото. Ще очаквам Вашите препоръки. Благодаря Ви колеги!

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв Beauty Dish да изберем
Автор: deandim   
Дата:   01-11-13 09:27

здравейте колеги,и мен ме интересува същото ,така че ще помоля колеги които имат богат опит да дадат съвет.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв Beauty Dish да изберем
Автор: sky-fan   
Дата:   01-11-13 09:36

Бял 50-55 см според марката. Аз имам такъв и супер просто. Може и без решетка (honey comb) като за начало.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв Beauty Dish да изберем
Автор: Sokola   
Дата:   01-11-13 09:40

[smilie25] "Колкото повече, толкова повече!"

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв Beauty Dish да изберем
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   01-11-13 10:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв Beauty Dish да изберем
Автор: Тед   
Дата:   01-11-13 10:52

И 70 см е добър, ако не ти влияе на бюджета. Белият е добър избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв Beauty Dish да изберем
Автор: iasen2   
Дата:   01-11-13 10:54

от размера зависи колко насочена ще бъде светлината
колкото е по голям размера - толкова петното ще бъде по малко и по малк оразсейване ще имаш извън петното .
моя е 70см . Там избора е само сребристо вътре .
боядисването вътре - бяло или сребристо определя как се ще променя характера на светлината от мека към остра съответно от центъра на петното към края . Иначе казано ако е бяло ще имаш по меки сенки в периферията на петното . за същата цел се ползва и чорапа отпред , който трябва да си го изискваш от продавачите . Така ще имаш мека светлина в лицето на муделката и остра в дрехите , което ще значи по голям контраст .
Основен недостатък е промяната на интензитета от центъра към периферията , което значи много мерене и обмисляне преди да се пуца .

По принцип бютито е просто за работа , но има много митове за него :) Разбира се големия размер иска и здрави моноблокове и стативи . Аз счупих няколко шарнира вече .



Публикацията е редактирана (01-11-13 10:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв Beauty Dish да изберем
Автор: Canon   
Дата:   01-11-13 11:33

70 см за носене е проблем. И тежи.
Хеле и ако избереш и вариант с пчелна пита.
За 70 см е проблемно закрепването на питата, ние си я доукрепихме с 3 винта.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв Beauty Dish да изберем
Автор: Sokola   
Дата:   01-11-13 11:50

http://dynaphos.com/product.php?c=6&sc=14&id=791


това е компромисния вариант на 70 см. и е доста лек(не съм го слагал на кантара)


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв Beauty Dish да изберем
Автор: Malakar   
Дата:   02-11-13 10:05

Ясене, характерът на светлината няма нищо общо с интезитета на източника, провери си източниците.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв Beauty Dish да изберем
Автор: ecobo   
Дата:   02-11-13 10:10

70 см е наистина много тежък, а питата на динафоския си пада на общо основание, аз я подсигурявам с 3 яки щипки тип "крокодил". Иначе свети чудесно. Но ако сега трябваше да купувам, сигурно бих взел 55 см. Ако ще се работи само в голямо студио и/или пренасянето не е проблем - 70 см е избора.
Бял диш имах, никога повече няма да си купя. Променя твърде много цвета на светлината, и ако трябва да се комбинира с други светки, има проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв Beauty Dish да изберем
Автор: iasen2   
Дата:   02-11-13 17:01

Malakar , нещо се изказваш неподготвен . измери интензитета на светлината от центъра към периферията на петното .
после вземи една пръчка и виж сянката как се променя от центъра към периферията на петното .
После сподели впечатления . :)
Примерно бютито е на 2 метра от фона
в центъра меря 11 , на 2 метра от центъра меря 8.5
вземи спрей за коса , сложи го на 20см от фона в центъра на петното - няма да има плътна сянка . сложи го на 1.5 встрани - ще има плътна сянка
сега достатъчно ясен ли съм .
ако сложиш пчелна пита резултатите ще бъдат много по осезателни . ако доближиш бютито до обекта още , резултатите ще бъдат също по осезателни .
абсолютно на същия принцип работят и фаровете на колите .



Публикацията е редактирана (02-11-13 17:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв Beauty Dish да изберем
Автор: Malakar   
Дата:   02-11-13 18:43

Ясене, ще ти го кажа само още веднъж: характерът на светлината не зависи от интензитета на източника. За да ти е по-лесно си отговори на въпроса: по плътността на сянката или по прехода светло/тъмно разбираш какъв ти е източника? А че си ясен, Ясен си, спор няма :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв Beauty Dish да изберем
Автор: iasen2   
Дата:   02-11-13 18:47

аз такива неща кога съм твърдял , къде ги прочете . чети , преди да пишеш . Да не се чете е типично за фотофорума .

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв Beauty Dish да изберем
Автор: Malakar   
Дата:   02-11-13 19:38

Ясене, ще се опитам да го кажа така, че да го разбереш: в центъра е бленда 11, в края е бленда 8, ама навсякъде е меко или остро, не е меко в центъра и остро в края или обратно. Характерът на светлината зависи само от размера на източника и разстоянието му до обекта. Какъв е характерът можеш да разбереш от прехода между различните зони: директно отражение, дифузна зона и сянка. Хайде със здраве и успех

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв Beauty Dish да изберем
Автор: iasen2   
Дата:   02-11-13 19:43

е тука си в голяма грешка , ама много голяма грешка
както казва Асахи - ние живеем в относителния свят , ти живееш в абсолютния .
Още на времето Еротила го беше писал няъде , ама кой да чете .
Недей безмислено да спориш , направи опита, който ти казах .



Публикацията е редактирана (02-11-13 19:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв Beauty Dish да изберем
Автор: Malakar   
Дата:   02-11-13 20:30

Все тая, исках да помогна... Ти смяташ, че нямаш нужда от помощ. Проблем ще е ако повлияеш и на други колеги, като например човекът, който пита в тази тема - купува си бюти и вярва, че разлика от 1 и 2/3 бленда променя характера на светлината. Пак ще го повторя: контрастът на светлината няма абсолютно нищо общо с нейния характер.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв Beauty Dish да изберем
Автор: iasen2   
Дата:   03-11-13 00:58

пак ти казвам - не съм писал такова нещо :) не четеш правилно и Не разбираш как работи бютидиша .

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв Beauty Dish да изберем
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   03-11-13 01:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв Beauty Dish да изберем
Автор: Canon   
Дата:   03-11-13 01:35

Ако бютото е 70см, октата е 1.2-1.5 м. на горната снимка

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв Beauty Dish да изберем
Автор: imaginemylove   
Дата:   03-11-13 02:05

Аз ползвам 50см бял от Dynaphos за 100лв го взех... страхотен е за парите си...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »