Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Светкавици и синхронозатор
Автор: mitko85   
Дата:   31-10-13 22:49

Привет!
Имам светкавици YN 568 EX и YN 560 III, синхронизатор за никон YN 622N
Всичко си работи перфектно с първата светкавица. Реших да пробвам за и с 560, но по никакъв начин не иска да се задейства от синхронизатора. Синхронизатора е на апарата, другия модул е на статив с прикачена светкавица към него. Канали, групи и т.н., всичко е еднакво, но не иска да се задейства.
Пробвах и друго. На единия модул съм поставил 568, като 560 съм я задал в режим S2, за да опитам дали ще се задейства от светлинния импулс на 568, а тя посредством синхронизатора и чрез апарата- не се получи. Отново канали , групи-всичко еднакво. Странното е, че когато натисна тест бутона 560-ката се запалва от всетлинния импулс, който се създава от 568, като натискам тест бутона на модула, където е закачена 568, а не този, който е на апарата. И да добава, че скоростта е 1/60
Не знам дали успях да обясня добре. Ще се радвам да споделите мнение по въпроса.
Като цяло това, което искам да направя, е да ползвам 2те светкавиц едновременно с един сихронизатор.
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици и синхронозатор
Автор: estate   
Дата:   31-10-13 23:17

560 III(nonTTL) има вграден синхрон със синхронизатори RF602/3.Те са nonTTL,докато 622n е TTL както и 568 светкавицата.Незнам в кой режим S1,S2 трябва да е 560 но трябва да работи.



Публикацията е редактирана (31-10-13 23:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици и синхронозатор
Автор: 255111   
Дата:   31-10-13 23:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици и синхронозатор
Автор: 255111   
Дата:   31-10-13 23:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици и синхронозатор
Автор: estate   
Дата:   01-11-13 00:07

Така или иначе няма TTL с 560-ката и ще трябва да си наглася ръчно мощността.Губи се смисъла от нея в задачата. Също и екстрите които има с вградения приемник.Ако държи на пълен ТТЛ му трябва друга 568-ца или Никонска светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици и синхронозатор
Автор: 255111   
Дата:   01-11-13 00:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици и синхронозатор
Автор: mitko85   
Дата:   01-11-13 06:58

Много Ви благодаря за мненията и съветите. Изпробвах току-що и се получи както каза колега в режим S1.
Oще веднъж благодаря.
Успешен ден!
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »