Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Зарядно?
Автор: Digitalgab   
Дата:   31-10-13 16:05

Колеги, трябва ми зарядно за да зареждам тази батерия:


http://gd.image-gmkt.com/li/135/325/417325135.jpg



Гледам продават разни универсални зарядни като това напр.:

http://prodavalnik.com/universalno-zaryadno-za-baterii-na-telefoni-i-tsirovi-fotoparati-i27084287


Та искам за запитам, това ще ми свърши ли работа?

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: Digitalgab   
Дата:   31-10-13 16:08

И това също:

http://prodavalnik.com/universalno-lcd-zaryadno-za-telefonni-baterii-i34211479

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: красис   
Дата:   31-10-13 19:18

Стават и двете макар че с оригинално е най добре,имам такива зарядни каквито си показал и съм зареждал всевъзможни батерии държат се много добре,тази батерия ще я зарежда за около 3часа.

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: Digitalgab   
Дата:   31-10-13 19:35

Да, благодаря, че иначе в павилиона цената на оригиналното е безобразна. Продадоха ми апарат без да ми дадат зарядно, та сега се видях в чудо.



Публикацията е редактирана (31-10-13 21:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: Esper   
Дата:   31-10-13 20:49

Това е иниверсално и работи безукорно добре.
За разлика от това, което работи... Когато си иска.
И двете са от павилиона.
Първото е много добро, наистина но е около 50лв ако не се лъжа.
Обаче както казах върши страхотна работа за всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: dekov   
Дата:   31-10-13 20:59

Горните две Не стават и двете
Виж до колко волта зареждат.


Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: asahi   
Дата:   31-10-13 20:59

Литиево-йонна батерия, универсално зарядно и оптимално зареждане не са за едно изречение.

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: Esper   
Дата:   01-11-13 03:29

Хе-хе... След последните тежки мнения съм на път да се Осъмня във факта, че с първото зареждам, я да видим:
2 сапунерки (3,6V), батерията на никона (7,4V), батирията на една радиостанция Vertex пак 7,4V както и батериите на двата си телефона - дори не ме интересува колко волта са.
И не само, че след заряд безсрамно се държат по същият начин, по който издържат и заредени с оригиналните, ами аз безумецът дори не се съобразявам с поляритета на баКтериите като ги слагам да ги чарджа с него.

Та така...
Хубаво е да звучиш меторски но понякога теорията се разминава с реалността!

П.С: Забравих да попитам автора на темата каква камера е купил от павилиона, че няма чарджър в комплекта?

П.С2: Преди малко за 1 път заредих 2 акута ААА с него. Мишката ся щъка като жива - сигурно щото този път изневерих на MAHA-та [smilie5]



Публикацията е редактирана (01-11-13 04:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно?
Автор: Digitalgab   
Дата:   01-11-13 10:15

Колега купих един Никон, от една дама, пише без никакви забележки, цена толкова, сравнително ниска, с аксесоарите, на 200 кадъра, нов. Питам някакви забележки по оптиката и др? Отговаря - абсолютно никакви. Пристига апарата, в чантичка кобур Jessops, без ремък, плащам като поп, свикнал съм тука на коректност, отварям, прилича на нов, обектива стегнат ход, отзад дисплея с протектор лепнат, обектива с незначителни следи по покритието, получават се при типична туристическа употреба, когато апаратите ги мъкнат по улици и плажове със свалена капачка и без филтър, даже имаше и някоя песъчинка останала, само дето никак не вярвам да е 200 кадъра. Кабел, кърпичка и никакво зарядно. Питам я, къдей зарядното, а тя, няма да го дам, на мене ми трябва. Женска му работа, използват ги като телефони. За Никон 3200 става дума, спасих един апарат май от затриване.

Та да си дойдем на думата. Аз вярвам че с това евтиното зарядно ще стане работата, само дето трябва да се зарежда по дълго време.



Публикацията е редактирана (01-11-13 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно?
Автор: Esper   
Дата:   01-11-13 10:28

С кое ефтино? Тези, които си плеснал от е...ка няма да станат.
С тези универсалните във фотосергията ще стане.
Ако искаш оргиналдъ, в което аз не виждам особен смисъл - в ибей има и са по-евтини отколкото тук.
А за броят на кадрите няма защо да гадаеш... Пусни еднин кадър и ще ти кажем колко са :)

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно?
Автор: Digitalgab   
Дата:   01-11-13 10:31

ОК, колкото са толкова. На кое му викаш фотосергия, къде да я търся тая сергия?

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно?
Автор: Esper   
Дата:   01-11-13 10:52

Фотопавилион, извинявай :)

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно
Автор: asahi   
Дата:   01-11-13 16:57

Esper написа:

> Хе-хе...

Докато зареждаш/разреждаш даваш ли си сметка колко Ah вкарваш в акумулатора, колко изкарваш и колко пише на "табелата"? Щото ако ще караш на 50% от възможностите на батерията няма много значение как ще я зареждаш, стига да не гръмне.

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно?
Автор: Esper   
Дата:   01-11-13 17:38

Ами има зарядни, които и това показват, да.
Но този параметър не е константа а по-скоро променлива, зависима от много фактори.
Имам предвид, че зарядното не се интересува от капацитетът който има батерията на табелката а по-скоро има алгоритъм, при който следи други параметри, по които гледа дали батерията е вече заредена.
Колкото по-близък е капацитетът измерен по време на заряд и разряд до предвиденият от производителя, толкова по-добра е батерията.

Накратко...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »