Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Изработка на сайт?
Автор: prisonbreak   
Дата:   31-10-13 14:19

Здравейте.

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на сайт?
Автор: prisonbreak   
Дата:   31-10-13 14:22

Обмислям да си създам сайт, че Соц. мрежата малко ме дразни.
Поразпитах тук, там. Събрах малко конкурентни мнение и оферти.

Но немога да приема че ми искат от 400-до 800лв. за сайт с 4 подразделения тип галерии.

Това нормална цена ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на сайт?
Автор: marchello   
Дата:   31-10-13 14:25

според мен е нормална [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на сайт?
Автор: Krassy   
Дата:   31-10-13 14:35

Дори е евтина... ако галериите наистина трябва да са хубави и да имат съответният контролен панел.
От друга страна може да си КУПИШ сайт...
Аз например за сватбената фотография си купих... 80 долара мисля че беше.
Разбира се рискуваш да бъдеш еднакъв с някой друг фотограф, но пък какво от това? Важното е снимките да са добри.
Например сайта на Влади Балевски и този на Мирела Видео в началото са до болка еднакви... обаче като почнеш да гледаш снимките и виждаш как едните космически излитат напред спрямо другите [smilie7]

Едно е сигурно...
Сайт с галерии до 400 лева ще изглежда по-зле спрямо този, който е готов и купен за 100 [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на сайт?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   31-10-13 14:42

Че 800 кинта как са нормални за фото на една сватба, а за сайт не са? Определено при сайта е повече вложени усилия и в обучение и в направа... Само в България не си ценим труда!



Публикацията е редактирана (31-10-13 14:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на сайт?
Автор: prisonbreak   
Дата:   31-10-13 14:59

@LorDDemoniC
Не мога да се съглася с теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на сайт?
Автор: JusttRelaxx   
Дата:   31-10-13 15:12

Цените са напълно прилични. На пръв поглед получаваш един уебсайт и до там...
Но изработката му изисква адски много труд. Създаване на дизайн (най-често не от човекът, който прави сайта), кодиране на този дизайн, писане на всичкия код, оптимизацията на кода и още много други неща. Освен, че тези неща уеб дизайнерите ги учат и осъвършенстват с години, отнемат време и адски много труд. Както ни е криво, че в България се подценява цената на качествената фотография и когато на някои хора им се обяви цена от 500-600 лева за сватбено фотозаснемане им пада ченето. Просто малко хора се замислят как зад едни на пръв поглед елементарни продукти, стои адски много труд и мисъл. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на сайт?
Автор: asahi   
Дата:   31-10-13 15:13

Има евтино и скъпо. Като телешкото и свинското.

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на сайт?
Автор: sniffe   
Дата:   31-10-13 15:14

Защо не си спретнеш сам един на Wordpress има прилични теми за по 40 50 долара, които са идеални. Разбира се има и безплатни които също така са доста прилични.

Като цяло не е сложна работа, но изисква някакви умения, аз си правих сам моя, и лично за мен е точно това което искам като визия и функционалност. Разбира се правил съм доста подобрения на темата и функциалността, но може и без тях стига да си удовлетворен от това което ти дава темата.

Ако искаш хвърли един поглед Сайт на сватбен фотограф
Ако имаш някаквъ въпроси насреща съм ще ти съдействам с каквото мога. Айде успех!



Публикацията е редактирана (01-11-13 22:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на сайт?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   31-10-13 15:14

@prisonbreak защо? Аз обичам добрите дебати опитай да обориш моето мнение?

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на сайт?
Автор: nicos   
Дата:   31-10-13 15:44

LorDDemoniC защото за 800 лева повечето програмисти ще използват готови щаблони и изобщо няма да си правят труда за уникален дизайн или други благини.

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на сайт?
Автор: prisonbreak   
Дата:   31-10-13 15:53

Лорде. Колкото се труди програмиста, толкова се труди и фотографа. Не Ви знам до колко сте сериозен фотограф, но изглежда сте дизайнер. Ок. Това е супер.
Но зад едно готино портфолио, стоят десетки часове. Който си мисли че всичко е само щрак, "и после ще я едитна в Инстата". Е малко в повечко ми идват тия неща.


Никос. Прав си пич. За 600 кинта ми предложиха някъв безплатен темплейт.

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на сайт?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   31-10-13 15:53

Чакай ся nicos ти знаеш какви оферти са му предложили ли? Или говорим ще говорим за частни случаи? Изобщо не говоря в случая за начинаещи драскачи на html/php дето мислят, че са хванали оня за шлифера като купуват по 20-30$ темплейти и ги продават за горепосочените пари с лека преработка.

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на сайт?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   31-10-13 15:54

prisonbreak нито съм дизайнер, нито съм фотограф :) Просто познавам професионалисти и от двата бранша.

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на сайт?
Автор: nicos   
Дата:   31-10-13 15:58

Изобщо не ми се говори за програмисти.
Бачкат по 50 проекта накуп, за да не изпуснат някой лев и накрая на половината от тях са си оставили ръцете.

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на сайт?
Автор: realnoncho   
Дата:   31-10-13 16:07

Има 2 страни на въпроса и някъде по средата е истината.

Едната страна е дали ти можеш сам да си направиш и качиш сайт, независимо дали по темплейт който да пипнеш или абсолютно сам. Ако можеш сметни колко време ще ти отнеме.

После сметни средно добра работа, дори и за малки преработки и подобрения на темплейт на уеб-разработчик.

Някъде по средата е истината, защото примерно аз тръгнах малко по малко да се занимавам и си мина доста време, проучих и прочетох разни неща, пипнах други и като тегля чертата с времето накрая никак не мисля, че някой да ми спести времето и усилията(особено ако си изкарвам парите с фотография) би било скъпо на тази цена която се споменава в първия пост. Нека уважаваме труда на другите за да може да очакваме уважение и на нашия труд.

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на сайт?
Автор: georgivelev   
Дата:   31-10-13 16:09

За 400 до 800лв получаваш темплейтен сайт. Забравете за тези пари да получите нещо, което е разработвано специално за вас. Ако това е, което търсите, ще трябва да си приготвите доста по-сериозна сума, нещо от порядъка на 5000лв или повече, в зависимост от обема работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на сайт?
Автор: DiyanaChar   
Дата:   31-10-13 16:25

За без пари wix.com е идеален вариант. За ден - два скалъпваш сайтче, после около седмица да си селектираш на бързо някои снимки, да ги разпределиш по раздели и си готов. [cool]
Като му се нарадваш за един, два месеца отново стигаш до "И все пак..." [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на сайт?
Автор: insofia.net   
Дата:   31-10-13 16:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на сайт?
Автор: Myth   
Дата:   31-10-13 16:46

400лв си е евтино даже, 800лв е нормална цена. Теймплейт не означава, че е безплатен и обикновенно добрите темплейти (не само като визия но и като код и последваща подръжка не са по 20$) И да се сложи темлейт не значи, че това е всичко.

Казваш един прост сайт с галерии, ама сайта с управление на съдържанието ли ще е, без ли с уникален дизайн ли е, по темплейт ли, този темплейт ще се променя ли, няма ли?

Ако не ти се дават минимум 400лв. дай 200лв за да си платиш абонамент примерно към YooTheme и получаваш възможността да им сваляш всичките темплейти. Научи Джумла, разучи Фреймърка на YooTheme, Warp 7 и сам си направи сайта.

Зад едно портфолио стоял много труд, ами зад създаването на един сайт с Джумла и готов темплейт също стои не малко труд. Да за който вече знае, според зваси от сайта може да отнеме от 1 ден до много повече време. :) Но преди това трябва да си разучил Джумла, как да я инсталираш, каквио настройки да направиш, после инсталирането на темплейта и чак после вече създаването и подредбата на сайта.
Не е сложно, но не е и съвсем просто

Забележете тук изобщо не говоря за съдаването на къстъм уникален дизайн. :) а само за простите неща дето струват по 400-500лв.

И много рядко вече зая малки сайтове някой пише за целия сайт кода, ползва се Джумла или Wordpress или другa CMS платформа, взима се готов темплейт и към него се добавя къстъм код, за да се промени дизайна или се пише изцяло нов темплейт.

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на сайт?
Автор: patter   
Дата:   31-10-13 16:53

Въпросът не е в цената, а кой ти я иска и какво получаваш срещу нея :-)

Сайтовете от типа 'галерия със снимки' не са нещо особено. Съществуват безброй много варианти на готови скриптове. Някой от тях са перфектни, други са точно обратното. Да не говорим, че и PhotoShop (май) има вариант да си направиш галерия и да я качиш някъде.

Едва ли някой ще седне да пише точно такъв сайт "от нулата". Просто не си струва да се прави, освен ако няма някакви много, ама много специални изисквания. В повечето случай е по-добър вариант да се използва нещо готово, което да се пригоди към съответните изисквания.

Тук вече идват умението и знанията да се подбере правилно кое да бъде това готовото нещо и какво още трябва да му се добави. Тези умения и знания са нещото, което струва пари.

Така, че цената, която са ти обявили може да е наистина много добра, но може и да е брутално висока.

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на сайт?
Автор: Myth   
Дата:   31-10-13 16:54

Автор: insofia.net
Дата: 31-10-13 16:42

сайтове всякакви... програмисти всякакви..

ако ти предлагат читав, къстъм сайт със свестно сео > цената е по-скоро ниска.
ако ти предлагат wp, joomla, drupal, etc + template > цената си е направо висока (800).


Пак се пише малко наизуст. Дефинирай свястно СЕО, щото само свястно СЕО ще му излезе повече от 800лв. За 800лв. къстъм сайт, че и читав, че и с добър дизайн, че отгоре на всичко и "свястно" СЕО НИКОЙ няма да се наеме да му направи, може и да се наеме някой, но нито ще е читав, нито с добър дизайн (вероятно) нито пък СЕО-то ще свястно.

Но пък за 800лв може да получи сайт направен на базата на някоя от изброените платформи с къстъмизиран темплейт и някакво БАЗОВО СЕО.

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на сайт?
Автор: Seifi   
Дата:   31-10-13 17:09

Редовно оправям страници на познати решили да се правят на тарикати и да се пазарят като цигани за някоя интернет страница , последната е правена от италианци доста мърляво според мен. Но колкото са си платили толкова им струва и страницата. Ако се сметне всичко накрая определено не е малко.

Една странница не е само направата но и оптимирането за търсачките и други неща които са важни но не се виждат.
А интернетстраниците не са ми основна дейност.

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на сайт?
Автор: insofia.net   
Дата:   31-10-13 17:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изработка на сайт?
Автор: patter   
Дата:   31-10-13 17:43

ъъъъъъ като чуя комбинацията програмист - SEO и ми става едно такова ... интересно.

Програмистът може да предотврати някой неща по функциолността на сайта, които ще се окажат проблем за позиционирането на сайта, да осигури валиден код и да улесни самата оптимизация.

Оптимизацията за търсещи машини (SEO) от своя страна е свързана най-вече със самото съдържание на сайта, интеграцията / взаимодействието със социалните мрежи и т.н.

Не, че няма програмисти, които да разбират от SEO де :-)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »