Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 мнения за бекфокус.
Автор: vaskoto1   
Дата:   30-10-13 20:42

такаммм...
тялото е Д7000.
буркана е никор 50 ф1.4.
нов ми е-днес го взех от колега от форума. дългомечтано бурканче е...
обаче покълцах днес и забелязах нещо кофто с фокуса...
попипах малко-наникъде! я в къщи, изпечатах една скаличка, направих една постановчица набързо и ето това са резултатите:
кадър 1:
ф1.4, лайв вю:
ЦЪК!
не направих кадър през визьора.
кадър 2:
ф4, лайв вю:
ЦЪК!
кадър 3:
ф4, визьор, АФ файн тюна на (!!!) -20 :
ЦЪК!

каква е вашата присъда? утре в профайлд или...? къде, при кой, какво изобщо мислите по въпроса...
и много моля без умни коментари от сорта на "смени системата" "вземи си канон, манон, сони, олимпус, каквотоидаетаммногоподобро, те нямат такива проблеми"
задавам конкретен въпрос-моля за конкретен отговор от хора-специалисти или патили.
семкарите-намерете си друг клозет.
моля!
благодаря.


Отговори на това съобщение
 Re: мнения за бекфокус.
Автор: hotsnail   
Дата:   30-10-13 21:15

"бекфокус" - хронично нелечимо заболяване на морално остарели фотоапарати използващи единствено неточен фазов фокус. Характерна особенот на продуктите на никон и канон.



А сега сериозно - иди в сервиза и виж дали има какво да се направи. Често ще установяваш, че няма какво да се направи, освен да се пие студена вода.

Като решиш че ти е писнало от глупости виж темите за безогледални апарати.

Аз като патил гледам да седя далеко от ДСЛР-и. Всички марки и модели са податливи на подобни неща. Същия обектив на друго тяло може би ще работи перфектно...но при теб кофти късмет.

Отговори на това съобщение
 Re: мнения за бекфокус.
Автор: neillmakoli   
Дата:   30-10-13 21:20

hotsnail [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: мнения за бекфокус.
Автор: emo1   
Дата:   30-10-13 21:20

vaskoto1, на Д7000 може да коригираш фокуса и няма да ти се налага да боледуваш със полу-фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: мнения за бекфокус.
Автор: pstoev   
Дата:   30-10-13 21:23

az ne виждам проблем, на ф1.4 фокуса е точно в О'та..
само че е много меко!

Отговори на това съобщение
 Re: мнения за бекфокус.
Автор: vaskoto1   
Дата:   30-10-13 21:32

emo1 прочети по внимателно.[smile] на кадъра през визьора съм дръпнал настройката максимално... повече няма накъде...
pstoev на кадрите с лайв вю проблем няма да видиш... там няма призми и АФ-а е от друго място. неслучайно на лайв вю АФ файнтюна се изключва като възможна опция от менюто...
проблема е видим на кадъра през визьора, при максимум въздействие...

Отговори на това съобщение
 Re: мнения за бекфокус.
Автор: victory13   
Дата:   30-10-13 21:35

не знам от къде е постановката, но целта не е много добре дефинирана по този начин... нарисувайте 2 дебели кръстосани линии в средата на туй нещо

Отговори на това съобщение
 Re: мнения за бекфокус.
Автор: vaskoto1   
Дата:   30-10-13 21:39

хубаво де, дефинирана или не-проблема е видим...
не е в постановката.
въпроса е, че ме е страх да си оставям тялото в сервиз... пък бил и профайлд...
шансовете са 50/50 да се омаже нещо и после да се носиме като народна песен... не че работя и изкарвам пари с това, но искам да си използвам апарата-не да стои по сервизи...
абе-шубе!
[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: мнения за бекфокус.
Автор: victory13   
Дата:   30-10-13 21:43

ясно... успех [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: мнения за бекфокус.
Автор: PhotoBo   
Дата:   30-10-13 21:56

Да ти омажат нещо точно от единствения оторизиран сервиз на Никон в БГ, хич не ми се вярва. От друга страна - който го е стах от мечки, не ходи в гората! Да си беше взел нов обектив, че да ти правят корекциите гаранционно, че и на смяна подлежи. Също така се чудя защо не тества със скалата обектива на място при покупката, ами след дъжд качулка?
Ако вярваш нещо да се оправи от самосебе си или чрез съвет от форума - за втори път ще го кажа - хич не ми се вярва! Ама ти си знаеш! Успех! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: мнения за бекфокус.
Автор: emo1   
Дата:   30-10-13 22:04

Нищо страшно няма да го оставиш във Профайлд, срещу 50лв. ти чистят матрицата и там където са сензорите за фокус плюс калибриране на всичките ти обективи.
От време на време си е нужен подобен регламент, по-можещите го правят във къщи.


Отговори на това съобщение
 Re: мнения за бекфокус.
Автор: vaskoto1   
Дата:   30-10-13 22:12

emo1 и PhotoBo успокоявате ме... благодаря.
не че имам някакъв избор де-то се е видяло, ще се носи утре...
просто исках да проверя дали няма друг някъфф чалъм, дето не ми е известен, ама нъц...
ясно...
ще споделя резултата.
[cool] [smile]



Публикацията е редактирана (30-10-13 22:13)

Отговори на това съобщение
 Re: мнения за бекфокус.
Автор: PhotoBo   
Дата:   30-10-13 22:15

Един съвет от мен - занеси си всичките обективи, цената не е за бройка, а за услугата!

*инфото го знам точно от emo1, писал по-горе в темата!



Публикацията е редактирана (30-10-13 22:53)

Отговори на това съобщение
 Re: мнения за бекфокус.
Автор: vaskoto1   
Дата:   30-10-13 22:22

мерси! имам един да взимам от германия, ама това ще стане чак по коледа... да се надяваме, че той ще излезе в час... ако не-отново...
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: мнения за бекфокус.
Автор: hotsnail   
Дата:   30-10-13 22:37

да да големи разбирачи тука...първом да залъжем човека че няма проблем...после като се вдия че е малко по умен и ...от нема и къде сервиза бил страшен и нямало грижи...дано е така.

Аз до сега 1 път съм имал хубав опит в сервиз за бек фокус и няколко пъти удрях греда. Не винаги могат да го коригират.

Ако е новия 50 1.8 G шансовете ти са добри. Ако е стария модел...вземи си шише студена водя преди да ти кажат резултата. Това е съвсем сериозно от опит - някои стари обективи просто няма какво да им направят.

и пак съвсем сериозно точно заради подобни проблеми изоставих ДСЛР-ите. Нямат оправия и е до късмет работата. Ако е рекъл господ работи ако не фира. 50 на 50.

Отговори на това съобщение
 Re: мнения за бекфокус.
Автор: Батко   
Дата:   30-10-13 22:49

[smilie24] hotsnail
Патил съм много от фронт-бек фокус!
Апарати съм връщал, в сервизи на Сигма съм ходил, драмите са големи!
За сонито още нямам много натрупан опит но от 3-те обектива ( най-тъмният е на f2.8 ), които имам фокусът е бетон, а картинката резачка!

Отговори на това съобщение
 Re: мнения за бекфокус.
Автор: PhotoBo   
Дата:   30-10-13 22:51

hostnail, моите уважения, ама не помагаш много на колегата, като го съветваш да си захвърли фотоапарата и обектива, само защото ти не харесваш DSLR-и или имаш горчив опит с някой си квартален сервиз. Както и ако си беше направил труда поне да погледнеш файловете, щеше да разбереш, че въобще не става въпрос за обектив 50/1.8 нито G, нито D [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: мнения за бекфокус.
Автор: kvakioh   
Дата:   30-10-13 22:53

Има го този бекфокус, да. И ще се намери решение, макар и бавно.
Иначе, няма вече кой да слуша, дори културно и старателно човек да се помоли, трябва всички да минат на 1 марка и да се преименува форума, за да има 2, за да са доволни. #ignoresonyfanboys!!!

Отговори на това съобщение
 Re: мнения за бекфокус.
Автор: hotsnail   
Дата:   30-10-13 22:54

ок 1.4 пак има D и G версия пак е същата история.

А ти явно си поредния обсебен от култа с Никон...ми хубави апарати са и аз имам един такъв и му се радвам и имам хубави снимки с него и т.н. Ама си има проблемите на всеки ДСЛР. Нямам какво да ги отричаме и да си завираме главите в пясъка. Тая технология е супер нефелна. Вярно сега нямаме мнго избор ама защо пък да се залъгваме....ако ще Ви успокои душичките никонски от ДСЛР-а се отказах след 7 години със Сони ДСЛР-и. Никона го взех като най-малко зло.

Съвета ми все пак за тия дето не четет е да си занесе апарата в сервиза с обектива.

Това дали ще му реши проблема е 50/50 шанс. Дори бих казал от личния ми опит 3 към 1 че няма да се оправи.



Публикацията е редактирана (30-10-13 22:57)

Отговори на това съобщение
 Re: мнения за бекфокус.
Автор: neillmakoli   
Дата:   30-10-13 22:59

Кваки, Фотобо [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: мнения за бекфокус.
Автор: hotsnail   
Дата:   30-10-13 23:03

наилмаколи [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: мнения за бекфокус.
Автор: PhotoBo   
Дата:   30-10-13 23:04

Ако прегледаш мненията ми с изненада ще установиш, че не издигам в култ, който и да е производител. Заради това, че снимам с Никон, не е нужно да ме класифицираш какъв съм, не се познаваме, не знаеш нищо за мен! И още нещо - няма какво да ни успокоява или интересува, това с какво си снимал или снимаш. Това не е сблъсък по-по-най камера, техника, марка... Човека пита за конкретен проблем, разумния съвет е да го диагностицира сервизен специалист. Смяната на марката, камерата или формата - е лично решение, което всеки сам взима, по-често обаче градацията е от компактен към DSLR-a, но всеки сам си решава. Аз лично имам и компактен фотоапарат и съвсем не съм им някакъв враг, удобен и полезен е в много ситуации, но това съвсем няма да реши проблема на питащия ;) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: мнения за бекфокус.
Автор: Батко   
Дата:   30-10-13 23:09

За пореден път се убеждавам, че всеки си носи кръста и докато не извърви пътя си, през колкото и теми, форуми и ревюта да мине - файда няма!

Отговори на това съобщение
 Re: мнения за бекфокус.
Автор: kvakioh   
Дата:   30-10-13 23:09

1.4Д съм слагал 7 различни обектива, различно произведени бройки, които са нямали никакви проблеми. Даже търся запазена бройка да изпадне.
Като цяло по-старите обективи, дори на нови тела са ОК. Или много малко трябва да се пипнат във хипер-супер функциите за микро настройки (аджъстмент го викат).
Може за съжаление да се окаже така, че авторът на темата да не открие някои или място, където ще нагласят обектива (или тялото). Тогава остава странната опция да продаде обектива на някой, който не изпитва подобни неудобства, с подходящо тяло. И да намери друг обектив.
А спамът и тролването, не е семкаджийство, а цитирам "техноонанизъм", което може да доведе до директно падане на показалеца и средния пръст на дясната ръка, което прави много трудно снимането.

Отговори на това съобщение
 Re: мнения за бекфокус.
Автор: hotsnail   
Дата:   30-10-13 23:18

kvakioh от моя тъжен опит тая работа с фокуса зависи от системата тяло и обевктив. Имах един 17-70 много остър обектив, ама нещо не можаха да го настроят в сервиза. На моя апарат не работеше фокуса като света - бек фокус яко. Имах преди 17-55 който беше перфектен...та както и да е едно момче дойде с неговия апарат по-нисък клас уж с по-неточен фокус и т.н. ама на неговия апарат заспа фокуса, перфектен отвсякъде. Двамата го тествахме, сваляхме снимки на компа и т.н. щото не искам да му продавам проблеми. Обектива заспа просто все едно е правен за неговия апарат. Леко му завидях дори.

При старите обективи ако има нещо проблем в обектива и трябва там настройка се сменя чип, щото не са препрограмируеми При по-новите може да са програмируеми разни корекции. От тая гледна точка си смисля, че със G обектив, ще е по-добър шанса. Не съм сервизен техник на Никон и може да е е точно така. За Аф обаче в обектива обикновенно има данни за самия обектив и апарата ги сваля за да си нагласи фокусната система към обектива. При новите тела като Д700 доколкото знам има и допълнителни данни в тялото за повечето стари обективи на марката...та сложна работа е фазовия фокус. Отделно че тая система чисто физичекси ма проблеми т.е. не мери точно и производителите правят бесни сметки да докарат точен фокус от неточна фокусираща система. Тука никон определно имат много опит и са кажи речи най-добрите. Ама проблема си е проблем, просто физически тая система е сбъркана и няма възможност да се справя със съвременните апарати. С Д800 ясно се видя това, маса време ги гласиха тия апарати, да ги догодят.

Инак лоша дума нямам за 50/1.4 никонския нито стария нито новия. Аз 50/1.8 имах новия G и смея да твърдя че е прекрасен обектив, осезаемо по-хубав от стария модел на Никон и от старата минолта, като детайл (Минолтата има много хубаво боке)



Публикацията е редактирана (30-10-13 23:25)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »