Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 CCD sensore
Автор: red_fly   
Дата:   29-10-13 22:37

Здравейте, нужна ми е малко помощ. Имам фотоапарат Олимпус Х-44, който си харесвам, но лятото ходих на море и нещо се случи с него. Няколко дена след морето не можеше да се включи. Когато го включех, обектива стигаше до някъде и повече не искаше. Не знам дали е от това, но няколко дена преди това го бях изпуснал върху асвалта. Странното е, че няколко дена след това си работеше и изведнъж спря. Четох, че може да е от дребни песъчинки. Както и да е. Един ден просто го отворих, поогледах го отвътре, тъй като нищо не разбирам и след като го затворих взе че проработи. Сега като го включа се чува едно леко цъкане, все едно нещо запира, когато обектива излиза. Проблемът е, че се счупи едно малко стъкълце, което незнам как се нарича. Знам само, че е част от CCD sensore. Това е едно прозрачно стъкло, което в зависимост от светлината и ъгъла променя цвета си. Сега като правя снимки с този фотоапарат, снимките розовеят, тъй като го няма това стъкло. Взех си друг фотоапарат, но този си го харесвам и искам да го поправя. Някой може ли да ми помогне и да ми каже как се нарича това стъкло и къде мога да намеря такова, за да го сменя. Направих снимка на стъклото, но незнам как да я покажа във форума.
Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: CCD sensore
Автор: didesignbg   
Дата:   29-10-13 22:40

ка
ша
лот



Отговори на това съобщение
 Re: CCD sensore
Автор: Славчо1989   
Дата:   29-10-13 23:02

качи снимки да видим, все пак фотогаФски форум

Отговори на това съобщение
 Re: CCD sensore
Автор: Canon   
Дата:   30-10-13 01:12

didesignbg, прав си [smilie24]

Добре дошъл К а ш а л о т
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CCD sensore
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-10-13 01:20

Не си струва да се занимаваш с поправката на това ... "нещо"!
Пък и няма как да се поправи ...

Отговори на това съобщение
 Re: CCD sensore
Автор: h_bio   
Дата:   30-10-13 09:34

Имитатор...

Отговори на това съобщение
 Re: CCD sensore
Автор: ludiakolio   
Дата:   30-10-13 10:42

Тва е малко като да оперираш човек,ама да четеш от гугул как се прави.Пък като го видиш,че бере душа да драснеш у форуме,па мой да оживее като те посъветват.[cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »