Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 посъветвайте филтър УВ за 35мм обектив - 67мм размер.
Автор: KiIIeR   
Дата:   27-10-13 15:21

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: посъветвайте филтър УВ за 35мм обектив - 67мм размер.
Автор: KiIIeR   
Дата:   27-10-13 15:25

Спрял съм се на този за сега, но се питам още

защо тук
Филтър Hoya UV Pro1 Digital Multi-Coated 67mm
Цена: 99.00 лв. с ДДС

и 40долара в ebay.com или с други думи 56лв от ебей.

Отговори на това съобщение
 Re: посъветвайте филтър УВ за 35мм обектив - 67мм размер.
Автор: mitku   
Дата:   28-10-13 09:51

Ще свърши работа. Но след като така и така ще даваш подобни пари - все пак по-добре да дадеш още някой лефф отгоре за HD модела - Hoya 67mm HD Digital UV(0). Разликата между моделите е, че по-високите модели имат по-доби филтри и покрития, което значи, че ще вкарват по-малко "духове" в снимката после, най-вече когато се снима на темно, със светлинни източници в кадъра.
Аз лично също ползвам най-вече HD филтрите на Hoya, но имам и Pro1. И двете са много добър избор.

Отговори на това съобщение
 Re: посъветвайте филтър УВ за 35мм обектив - 67мм размер.
Автор: GOSPODIN   
Дата:   28-10-13 10:03

KiIIeR и защо ти е този филтър? Обясни на аудиторията, ако обичаш.

Отговори на това съобщение
 Re: посъветвайте филтър УВ за 35мм обектив - 67мм размер.
Автор: KiIIeR   
Дата:   28-10-13 13:23

ситуация - снимаш булка, как и правят прическа - постоянно пръскат с лак. ако не внимаваш може да пръснат и към теб..

да измислям ли още:)

Въпроса с филтъра е решен.

Отговори на това съобщение
 Re: посъветвайте филтър УВ за 35мм обектив - 67мм размер.
Автор: KiIIeR   
Дата:   28-10-13 13:24

mitku благодаря!


иначе и аз смятам, че най-добре без филтър, но все пак ми се иска да запазя обектива в максимално най-добро състояние



Публикацията е редактирана (28-10-13 13:33)

Отговори на това съобщение
 Re: посъветвайте филтър УВ за 35мм обектив - 67мм размер.
Автор: iivanov   
Дата:   28-10-13 14:13

А защо трябва да е UV? Аз бих заложил на този - HOYA 67mm HD High Definition Digital CLEAR Filter.

Отговори на това съобщение
 Re: посъветвайте филтър УВ за 35мм обектив - 67мм размер.
Автор: GOSPODIN   
Дата:   28-10-13 22:57

Нещо за сенник, дали си чувал? Суетата ще ти обърка много повече кадри, отколкото имагинерния лак за коса.

Отговори на това съобщение
 Re: посъветвайте филтър УВ за 35мм обектив - 67мм размер.
Автор: KiIIeR   
Дата:   29-10-13 08:55

ползвам филтри от години за сега нищо не са ми объркали.

аз съм твърдо за предната леща да е защитена. Това, че качеството евентуално може да падне малко, едва ли крайния клиент ще го разбере.

Отговори на това съобщение
 Re: посъветвайте филтър УВ за 35мм обектив - 67мм размер.
Автор: KiIIeR   
Дата:   29-10-13 08:58

http://cameralabs.org/4138-vliyanie-filtrov-na-kachestvo-izobrazheniya


сигурен съм, че има и статии доказващи обратното. Всеки сам решава за себе си да ползва филтър или не.

Спрях се на HD серията - такъв ми предложи един колега. Прочетох малко за него и мисля, че е идеалния избор.

Отговори на това съобщение
 Re: посъветвайте филтър УВ за 35мм обектив - 67мм размер.
Автор: mitku   
Дата:   29-10-13 10:11

Когато филтърът е добър и "правилно" избран, практически не пречи на снимката, освен в някои много специални случаи (когато обаче нищо не ти пречи да го свалиш - например на нощни снимки, със светлини в кадъра, когато може все пак въпреки покритията, може да има още отражения и по-добре да се свали). Разлики в качеството със/без може да се види само с яко взиране в пикселчета, което реално няма никакво значение. А иначе помага доста за запазване на обектива от всякакви пръски/капки (дъжд, морски вълни, реки, води, мъгли, цвърчаща мръвка или сажди от лагерния огън да кажем [smilie3] ), от детски пръсти и какво ли още не. Освен това много по-лесно се чисти като се зацапа (и с по-малко рискове да се прецака нещо... като покритието на челната леща на обектива). А също зависи и на какъв обектив се ползва и от много други неща (да кажем на дълъг обектив като се сложи евтин филтър, може тотално да омаже картината, почти до неузнаваемост). Просто трябва глава. И ЗАУ-то да си преценява в конкретната ситуация, за конкретен обектив и конкретен филтър... не може да се отсече само, че "пречи" или само, че "не пречи". В 99% от случаите НЕ пречи... ако филтърът е подбран "правилно". А HD серията на Hoya определено е много "правилно" подбрана.
Всеки си решава за себе си. Не виждам защо във всяка тема, в която някой пита за филтри, се изливат един вагон философи да го порят като риба, колко не му трябва филтър. Аз пък също си ги ползвам с кеф въпреки философите. [smilie7]

П.П. Успех KiIIeR. Отличен избор. [smilie24]



Публикацията е редактирана (29-10-13 10:12)

Отговори на това съобщение
 Re: посъветвайте филтър УВ за 35мм обектив - 67мм размер.
Автор: Otvorenia   
Дата:   29-10-13 10:37

на руския линк дето си дал, човека препоръчва В+W MRC , добавям само че в Multi Resistant Coating последният запечатващ слой (и от двете страни на филтъра) е изключително твърд, по твърд от самото стъкло.Така е по издръжлив на механични въздействия, както и по лесното почистване от прах и песъчинки.Водонепроницаем е.
Единственият недостатък е високата му цена

Отговори на това съобщение
 Re: посъветвайте филтър УВ за 35мм обектив - 67мм размер.
Автор: KiIIeR   
Дата:   29-10-13 10:55

hoya HD UV 67mm вече е на обектива. попаднах на изключително коректен съфорумец. Филтъра изглежда много добре. Пожелавам го на всеки!

Отговори на това съобщение
 Re: посъветвайте филтър УВ за 35мм обектив - 67мм размер.
Автор: GOSPODIN   
Дата:   29-10-13 12:13

mitku , защо ли се казва УВ този филтър? Той не е ли предназначен за снимки при по-специални условия, а не да се носи , като прозрачна капачка. Филтрите са за да се ползват, когато потрябват според предназначението си, а после да се отвинтят и приберат.
Аз също ползвам филтри, но те са Пола , НД и градиенти на "Кокин". УВ не съм си и помислял да слагам, а проблеми с челните лещи вече 30 години нямам. Имам задължително сенник за всеки обектив.
Успешно снимане на KiIIeR с новия филтър и по-малко "духчета" от вътрешните отражения.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: посъветвайте филтър УВ за 35мм обектив - 67мм размер.
Автор: mitku   
Дата:   29-10-13 13:18

@GOSPODIN, ами - супер, щом така ти харесва. Аз пък си ги ползвам - пак супер... това си е моя работа и на мен така ми харесва. Друг пак не ги ползва - негова работа... пак супер. KiIIeR също явно ще го ползва - пак супер. [smilie3]
Ето - аз пък почти никога не вземам сенниците. Нямам място за тях в чантата и не искам да ми тежат и да ми пречат/стърчат като ходя някъде. Така съм преценил, че ми е по-удобно... така правя. Ти пък си решил обратното - лошо няма. Всеки си преценява за себе си.
Ако разбираш какво искам да кажа... всеки си има собствени съображения. Нито означава, че моите са по-правилни за теб, нито означава, че твоите са по-правилни за мен. Някой като иска да направи нещо, е излишно да се роят една камара народ да му дават акъл да не го прави (и обратното). [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: посъветвайте филтър УВ за 35мм обектив - 67мм размер.
Автор: KiIIeR   
Дата:   29-10-13 14:26

:) пуснах тема - какъв филтър - а не трябва ли ми или не ми трябва.

Защо УВ ми снимам често край, големи водоеми, а и най-вече за защита.

Ако някой има опит с филтрите нека споделя кои стават кои не.. на какви обективи и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: посъветвайте филтър УВ за 35мм обектив - 67мм размер.
Автор: GOSPODIN   
Дата:   29-10-13 14:33

Не ползваш сенници...[smilie8] Е, няма какво да добавя. Тук изобщо не става дума за избор, а за нещо, което е задължително, особено при екстериорно снимане. Колкото и да е просветлена челната леща не може да се справи с коса и насрещна светлина и се получава доста дифузно и меко изображение, ако няма сенник.
Всички сенници са направени така , че да се навиват обратно и нито пречат , нито са толкова тежки. Фотографията освен изкуство е и техника и физика. Аз само се опитвам да информирам, за да няма после неразбрали.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: посъветвайте филтър УВ за 35мм обектив - 67мм размер.
Автор: io_bs   
Дата:   29-10-13 16:36

KiIIeR написа:
> Защо УВ ми снимам често край,
> големи водоеми, а и най-вече за
> защита.

И аз съм снимал покрай море, реки, езера, язовири и досега не съм имал причина да си защитавам обективите. Имал съм пръски от вълни и водопади по техниката, но няколко капчици нищо няма да навредят - избърсваш и продължаваш. Снимането край водоеми не е толкова екстремно, че да ти трябва предпазващ филтър. Според мен де [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: посъветвайте филтър УВ за 35мм обектив - 67мм размер.
Автор: kvakioh   
Дата:   29-10-13 16:40

За дигитални апарати- UV Skylight тип основно. Има и защитни, да ги наречем прозрачни, само чисто стъкло, дори от самите марки на апаратите/обективите. Помагат в доста от случаите. Само малко се затруднява това, че трябва да се чистят понякога, което може да е по-трудна работа от чистенето на предна леща на обектив.
Сенници- когато има, тогава.
Има десетки теми тук, против и за филтрите. Кой както иска и прецени.

Отговори на това съобщение
 Re: посъветвайте филтър УВ за 35мм обектив - 67мм размер.
Автор: KiIIeR   
Дата:   29-10-13 17:11

io_bs като почнеш да си купуваш обективи за по 2К лв. пак ще говорим.



Публикацията е редактирана (29-10-13 17:12)

Отговори на това съобщение
 Re: посъветвайте филтър УВ за 35мм обектив - 67мм размер.
Автор: io_bs   
Дата:   29-10-13 18:20

А дано се случи някой ден [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: посъветвайте филтър УВ за 35мм обектив - 67мм размер.
Автор: Mogila   
Дата:   29-10-13 18:33

Правил съм тестове с филтър, без филтър и с различни модели и марки. Хоя ХД и B+W KSM и SLIM моделите са най-добре. Със много добро качество са и Хоя Про1, особено Protector филтрите. Не оказват никакво влияние на качеството на снимката.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »