Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Студио осветление
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   25-10-13 13:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Студио осветление
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   25-10-13 13:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Студио осветление
Автор: iasen2   
Дата:   25-10-13 13:53

Форумния кибик пита за какво ще ги ползваш
Също така пита каква е тази мода да се продават комплект 2 тела с еднаква мощност и то 500WS , с еднакви софтбоксове ?
немам думи към търговците [smilie10]


500Ws тяло с 66х66 см софтбокс - немам думи .
същата работа ще ти свърши 200Ws китайска светкавица за 200лв на този софтбокс , ако не по добре ще работи .



Публикацията е редактирана (25-10-13 13:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Студио осветление
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   25-10-13 14:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Студио осветление
Автор: Sokola   
Дата:   25-10-13 14:09

66х66 см софтбокс-
тези не са ли малки за "цял ръст"[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Студио осветление
Автор: ne   
Дата:   25-10-13 14:18

Подобни комплекти се конфигурират от централата на фирмата, а не от търговците на местно ниво.
Причината е ,че масово начинаещите фотографи (за студйно осветление) искат да снимат САМО със софтбоксове и не искат да чуят за нормални рефлектори и остра светлина, защото меката светлина била 'по-хубава'.
Иначе тези които повече разбираш си купуват и неща като:
http://www.elinchrom-bg.com/?lang=bg&p=gridset2


http://www.elinchrom-bg.com/?lang=bg&p=beauty dish

http://www.elinchrom-bg.com/?lang=bg&p=normal ref



Публикацията е редактирана (25-10-13 14:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Студио осветление
Автор: Shama   
Дата:   25-10-13 14:18

Elinchrom се води по-стабилен (цветна темп. , импулс и т.н.) , въпреки, че скоро си взех два Bowens Gemini 400rx за back up и да ти кажа , представят се много добре.

Elinchrom е по-лек, по-скъпи аксесоари, имат сервиз в София.
На Bowens стават аксесоарите на Dynaphos , които са доста евтини, но нямат сервиз в България. Имат възможност да работят и на батерия/TravelPak/.

И двата не са правени в EU или USA [smilie3]

Най-големия минус на Bowens-a (поне на 400rx ) за мен е , че няма охлаждане на главата. Няколко пъти ми се случва на по-тежки сесии (400-500 кадъра за час) и пусната моделираща лампа да прегреят, т.е. изключват и трябва да ги чакаш да се охладят. С изключена мод. лампа, няма този проблем.

Като цяло за мен Elinchrom-a е по-добрия избор, но разбира се е сжързан с малко по-голяма инвестиция .

Отговори на това съобщение
 Re: Студио осветление
Автор: iasen2   
Дата:   25-10-13 14:21

Форумния кибик те съветва да си вземеш една светкавица с кратък импулс . така ще може да правиш интересни ефекти
останалото инвестирай в модификатори на светлина ,
най-доброто за цял ръст е :
текст

или нещо подобно дълбоко , много дълбоко .

Отговори на това съобщение
 Re: Студио осветление
Автор: tzl   
Дата:   25-10-13 14:21

Големината на модификаторите няма НИЩО ОБЩО с това дали може нещо в цял ръст или от раменете нагоре. Аз имам снимки от преди години с такива малки софтбоксове и съм правил бизнес с тях и трудно може да ги различите от снимки с големи такива (при определени светлинни обстоятелства).

Големината на софтбоксовете има отношение само към качеството на сенките. Защо много от модните фотографи осветяват моделите си само с рефлектори върху светкавиците, които са 18см? Демек все едно има софтбокс 18х18см. И с тях осветяват в цял ръст.

Що се отнася до въпроса на младежа, има няколко неща, които да види:
1. Kаква е изработката като качество между двата модела. Високият клас на Еlinchrom са чудесни като изработка. Тези ги провери, въпреки, че съм чувал добри неща за BRX по форумите преди години. Същото виж и за Bowens. Добре е да знаеш дали имат активно охлаждане и до колко са постоянни като цветна температура (ако те интересуват кадри, които са еднакви всеки път при едни и същи настройки).

2. С 500J спокойно можеш да сбориш слънцето по пладне. Дори с 350-400J става. С 250J също може, но ако е по пладне, трябва да е от по-близо.

3. Ако ще снимаш навън с какво ще ги захраниш? Не че няма разнообразни варианти, но е добре да си направиш сметка дали да вземеш преносими светкавици или да ги захранваш чрез инвертори или бензинови генератори.

4. Виж модификаторите, с които разполагат и едните и другите. Elinchrom имат боагат гама от модификатори, които са качествени. Боуенс имат също, като за тях стават и модификатори на Dynaphos.

Що се отнася до това да има 2 еднакви софтбокса, аз не виждам проблем с това. Аз самият обичам да използвам еднакви модификатори.

И само да вметна, че повечето пъти са ми трябвали повече светкавици, отколкото повече мощност, но зависи кой какво снима.



Публикацията е редактирана (25-10-13 14:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Студио осветление
Автор: Canon   
Дата:   25-10-13 14:24

Помисли и за това, 3 тела = 1500J (опция 1800J), с дистанционно управление.
http://dynaphos.com/product.php?c=1&sc=170&id=848

Отговори на това съобщение
 Re: Студио осветление
Автор: photostoykov   
Дата:   25-10-13 14:49

Джими, имай предвид, че BRX-ите могат да се управляват дистанционно чрез ЕL-Skyport Wi-Fi:


http://www.elinchrom.com/data/products/pics/8e3626c83727f51a3d12d47a4091031e.jpg




Публикацията е редактирана (25-10-13 14:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Студио осветление
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   25-10-13 14:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Студио осветление
Автор: Canon   
Дата:   25-10-13 14:56

Но приложението е през i-устройство, няма за Андроид.

Отговори на това съобщение
 Re: Студио осветление
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   25-10-13 15:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Студио осветление
Автор: sky-fan   
Дата:   25-10-13 15:16

На елинхром байонета не беше ли техен собствен? Отделно синхронизаторите са вградени вътре в телата и ползват техен собствен предавател. Това, не означава, че неможе да си ползваш и друг, но виж дали имат синхро порт на тях. Някои модели по-ниските класове нямат жак портове. Вземи си нещо тествано, а и си мисля, че от динафос може да ти направят добра оферта за парите, които си приготвил.

Отговори на това съобщение
 Re: Студио осветление
Автор: anow   
Дата:   25-10-13 17:32

Да сравнявате Елинхром с Дайнафос.... все едно да сравните мерцедес с дачия. Не ме разбирайте погрешно и двете вървят но ... [beer]
Щом можеш да си позволиш да снимаш с Елинхром, хич не се замисляй [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Студио осветление
Автор: Canon   
Дата:   25-10-13 20:20

На практика, управляващото устройство, трябва да ти е подръка в процеса на снимане. Kаквито са дистанционното за Експерта или елинхрома (през iphone). Затова разглеждам само алтернативен вариант с Android (така или иначе имам няколко много сериозни фотографски приложения, инсталирани на него)
Не мисля, че комп./лаптоп управление е толкова удобно, дори в студио, освен за определено статични обекти, примерно тейбъл-топ.
Но не искам да убеждавам никого - факта е само, че при Бронколор-и в студиото, съм ги допълнил с тяло Eксперт с дистанционно.



Публикацията е редактирана (25-10-13 20:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Студио осветление
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   25-10-13 23:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Студио осветление
Автор: Canon   
Дата:   26-10-13 02:29

Не те знам на кое държиш, аз гледам само от моя гледна точка - какво получавам като удобства и опции за работа.
С бронколора станах на маймуна, като го сложа над предметната маса на жирафа, по 10 пъти се катеря по стълбата да му регулирам мощността. Спестих поне хилядарка от фитнес, отделно свалих 10 килограма, заради едно тъпо дистанционно за няма 100 лева.
Skyport управлението не ти е 2 метра нагоре, а поне два метра встрани, ако не си на ай-девайз. Т.е., пестиш доста по-малко, но все пак се разхождаш до лаптопа, той иска захранване, плюс известна дистанция от снимачното поле, отделно докато се почесваш по неговата клавиатура, голата кака става нетърпелива. Ама ти си знаеш.

Иначе като производители елинхрома изглежда е в по-високата категория, но за продукта нещо не прочетох в сайта им времето за презареждане на пълна мощност и цветна температура.
Опа, вече ги прочетох в PDF-а, 5500К и 1.13сек. добре са.
Ама липсва толеранс на К - нещо май си спестяват юнаците?

Толеранса на цветната температура на другото китайско, Bowens Gemini, пък ми е доста голям: 5600K (+/-300K), демек 5300К до 5900К ??? Много е.

А е и по-бавно, в минимална мощност Джеминито е с "минимална дължина на импулса (t=0.5): 1/2900 сек" колкото е елинхрома 250J на пълна.

И двете конфигурации са компромис, но Елинхрома е по-малкия.

Отговори на това съобщение
 Re: Студио осветление
Автор: photostoykov   
Дата:   26-10-13 09:59

Джими, вземи това, което има сервиз в България, т.е. Elinchrom!
Стативите ще ти се сторят най-малкия разход. Предвиди комплекти колела със спирачки, ако ти е равен пода на студиото.
Никак не съм склонен да ти препоръчам използването на немарковите модификатори от ... ! Знам, Елинхромските са скъпи, но веднъж "преглътнал" цената ще ти служат вярно и дълго. Освен това няма да ти се налага да правиш едно и също упражнение - разгъване и сгъване на софтбоксове. Марковите, веднъж наредени се съхраняват, разгъват и сгъват като чадър.

Стига толкова напътствия. Парите са си твои и никой не може да ти каже как да ги харчиш... [smile]

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Студио осветление
Автор: hotsnail   
Дата:   26-10-13 10:10

Абе Джими тоя Bowens ужасно многo ми прилича на старите модeли на Dynaphos.... не че нещо ама новите модели на Динафос хем са по-евтини хем са по-готини....просто това дето гледаш ми прилича на яко набутване. Може и да греша, не съм експерт ама преди 5-6 години динафос продавахa точно тоя модел 500 само че боядисан в сиво. Под всякаква критика е това чудо. Във студиото на фотофорума имаха такива бингии..ще станат снимки ама....

Bowens Gemini 500Pro (BW3925) - нали това купуваш?

Виж на динафос какви са им новите модели ...това чудо дето го даваш е от камената ера. Ето виж тоя комплект напрмиер ми се види интересен и е с някакви по-бързи светки

http://dynaphos.com/product.php?c=1&sc=169&id=1618


имат къс импулс, имат стробо ефект имат и някаква подръжка за HSS. Нали това търсеше преди...а има и вграден приемник т.е. ако си вземеш тяхно дистанционно, няма да дигаши сваляш светки за да бутнеш половин стоп. Това си е голяма екстра.

пак цветната температурка малко бега ама 200 градуса, не е 600 като на марковото китайско боклуче дето гледаш.

Мисля че Bowens просто поръчват в Китай при същата манифактура, както и динафос. Китайците могати Сони или Никон да напишат отгоре. Просто всеки си слага неговата марка. Ти защо държиш да пратиш и някой лев във Великобритания, на някой смотан тлъст търговец, не ми е ясно. Остави им тука на динафоса, поне са българи и не скубят толкоз брутално. Пък те китайчетата ще си вземат своето и така....

Пък имат и по-висок клас динафоса, пак на не лоши пари ама само с 2 моноблока

От друга страна елинхрома дори да ги бичат в Китай вероятно има някакви инженерчета по белия свят щом има тия шукарийки дето описваш.



Публикацията е редактирана (26-10-13 10:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Студио осветление
Автор: iasen2   
Дата:   26-10-13 10:22

горещ охлюв , те тука са маниаци на тема маркова техника .

Отговори на това съобщение
 Re: Студио осветление
Автор: Shama   
Дата:   26-10-13 11:08

Не , те тука са форумните разбирачи. Сравняват Dynaphos с Elinchrome [smilie5] .

iasen2 , защо се буташ да даваш съвети в поредната тема , от която нищо не разбираш? Кога за последно работи с нещо различно от светкавица за 200лв, та да даваш ъгъл?

Отговори на това съобщение
 Re: Студио осветление
Автор: Canon   
Дата:   26-10-13 11:27

Shama
Не се сравняват марки, а конкретни модели/сетове. Което е различно.
Като параметри и опции.



Публикацията е редактирана (26-10-13 11:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Студио осветление
Автор: Shama   
Дата:   26-10-13 11:40

Canon ,
свавняването на среден клас Elinchrome с какъвто и да е клас Dynaphos според мен не е удачно, когато говорим за професионална работа.

Имам опит с 4 марки осветление и мога да кажа , че едното , което като цена е в пъти по-скъпо от другите си заслужа, иначе погледнато отстрани, скъпите аксесоари, подръжка (изключително рядка) и т.н.
Смятам знаеш какво е да работиш с техника , на която можеш да разчиташ.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »