Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ремонт импулсно осветление ?
Автор: ваймс   
Дата:   23-10-13 10:13

Здравейте, колеги
имам нужда от помощ - съвет относно импулсно осветление на Broncolor. Работя с Minicom 80 и отскоро имам технически проблем. Импулсната лампа се задейства с много силно пукане / почти мини експлозия /, а веднага след това, когато кондензаторите започнат да се зареждат се чува звук, като от прескачане на искри в корпуса на тялото.

Молбата ми е за съвет, за добър сервиз / още по-добре ако е оторизиран Broncolor /. Знам, че в Бг. няма такъв и вече съм се настроил за изпращане "навън".

Ако има запознати - моля, споделете [smile]

Склонен съм и на сервиз в Бг., но след добра препоръка [smile]


P.S.
Поради лични впечатления, не ми се иска да минавам през официалния представител на Bron в БГ.

Предварително благодаря за мненията и съветите [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт импулсно осветление ?
Автор: Canon   
Дата:   23-10-13 11:07

Вероятно проблем с кондензатор.
Тази година си смених един малък на Бронколор Импакт, след вярна 22 годишна работа. Само дето дълго го чаках (точния еквивалент, вкл. фирмата производител) от една английска фирма.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт импулсно осветление ?
Автор: ne   
Дата:   23-10-13 12:18

Сервизът на Елинхром успешно ремонтира доста тела на Брон, стига Арекс да внесат резевни части...
Упълномощен сервиз на Elinchrom за България
Darlington, гр. София, ж-к Красно село, бл 193
тел.: 02/ 955 63 99, 955 04 22
e-mail: darlington@psp-bg.com

Дано помогнат



Публикацията е редактирана (23-10-13 12:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт импулсно осветление ?
Автор: asahi   
Дата:   23-10-13 17:57

Ако е стара светкавицата нищо чудно кондензаторът/кондензаторите да са си позаминали. Отвори тялото, виж с каква стойност и физичеси размер са кондензаторите, после си поръчай един комплект от ибей , примерно. Като пристигнат смяната е по силите на всеки читав сервиз, занимаващ се с електроника. Вероятно и импулсната лампа се е поопушила, та не е зле и за нея да помислиш за смяна.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт импулсно осветление ?
Автор: dekov   
Дата:   23-10-13 18:27

!!!! Внимавайте при работа с тези кондезатори, енергията която натрупват е огромна, преди да се докосвате до него уверете се , че е разреден през някакъв консуматор.


Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт импулсно осветление ?
Автор: asahi   
Дата:   23-10-13 18:31

Колко да е огромна?

E=1/2*C*U^2

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт импулсно осветление ?
Автор: ваймс   
Дата:   24-10-13 14:53

Да, оказа се кондензатор за смяна. Преди година сам си смених единия, сега е тръгнал другия. Лошото е, че трудно се намират. Модела им е EPCOS 6600mkf производство на TDK. Ще потърся и в ebay, както казва Asahi. Деков също е прав - вероятно усещането е ужасно неприятно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт импулсно осветление ?
Автор: iasen2   
Дата:   24-10-13 15:11

текст ]
питай ги дали могат да ти намерят по голям
по принцип могат да се сложат 3броя паралелно , даже ще е по добре , защото ще имат по малко инд. съпротирление .

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт импулсно осветление ?
Автор: ваймс   
Дата:   24-10-13 15:15

За съжаление не е възможно да се сложат три кондензатора. Мястото в тялото на Broncolor светкавицата е прецизирано и има гнездо само за един кондензатор. А, и аз предпочитам да ремонтирам с оригинални части.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт импулсно осветление ?
Автор: iasen2   
Дата:   24-10-13 15:25

колко оригинални :)
кондензаторите се правят в няколко завода в света :) няма кондензатори Broncolor :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт импулсно осветление ?
Автор: ваймс   
Дата:   24-10-13 20:56

Не съм си и представял, че има кондензатори Broncolor, но не си и представям да заместя един Epcos с три китайски :)

Искам да намеря Epcos 6600 mkf.

Поздрав !

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт импулсно осветление ?
Автор: Canon   
Дата:   24-10-13 21:54

iasen2
явно не си допрочел/доразбрал, оригинални са за бронколор импакт (според марката на производителя и капацитета на вложения кондензатор преди години, т.е., каквото си пише на него )



Публикацията е редактирана (24-10-13 21:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт импулсно осветление ?
Автор: iasen2   
Дата:   24-10-13 22:03

я слезте на земята , щом са толкова маркови , защо са изфирясали ...........:)))))))))))))))))))

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт импулсно осветление ?
Автор: asahi   
Дата:   24-10-13 23:38

И те си имат живот.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт импулсно осветление ?
Автор: ваймс   
Дата:   25-10-13 08:35

Така е колеги. Не е от значение дали и колко са оригинални, всеки кондензатор си има живот, въпросните на Epcos им дават 100 000 разряда. Нека да не навлизаме в спорове, желанието ми е да подменя кондензатора със същия / по възможност същия производител и параметри /. За целта вероятно ще пусна ново запитване във форума.

Благодаря на отзовалите се колеги за съветите и контактите за сервиз !

Преминавам към търсене на въпросната част [smile]

Поздрав !

Иван

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт импулсно осветление ?
Автор: iasen2   
Дата:   25-10-13 10:27

Също да добавя и заради малките размери са изстискани по отношение на резерв от надеждност . Също така малките размери водят и до по голяма индукция , което намалява доста качествата при преходни процеси . Затова и китайците са сложили по 2 евтини кондензатора . отиваш в магазина купуваш си ги и ги сменяш . Винаги съм смятал че едно техническо решение трябва да бъде евтино и просто за реализация и ремонт .

Успех с търсенето.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт импулсно осветление ?
Автор: Canon   
Дата:   25-10-13 12:31

ваймс, от тук си намерих кондензатора за светкавицата, който беше изпушил

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт импулсно осветление ?
Автор: asahi   
Дата:   27-10-13 09:04

С интерес бих прочел нещо за индукцията на кондензаторите. И за влиянието и в импулсното осветление.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт импулсно осветление ?
Автор: iasen2   
Дата:   27-10-13 17:18

На кондензатова може да се направи модел -заместваща схема с вътрешно съпротивление , идеален кондензатор и идеална индуктивност . Електролитните кондензатоти представляват един много дълъг проводник залят с електролит . този проводник има доста голямо индуктивно съпротивление при много бързи преходни процеси ще влияе върху това колко бързо ще се покачи тока през ламата. А тока може да стигне до няколко стотици ампера .

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт импулсно осветление ?
Автор: asahi   
Дата:   27-10-13 22:42

Ясно. Мислил си за индуктивност, пък си написал индукция.

В каталожните параметрите на кондензатора последователната индуктивност е включена в серийния импеданс. Последните кондензатори, които ползвах (не в светкавица) бяха със стойност 220uF/160V и сериен импеданс 0.1 ома, но забележи - при 100kHz. При дължина на импулса на светкавицата 1ms дали ESR или серийната индуктивност ще има време да се прояви?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »