Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 А какво правим като завали?
Автор: Цони   
Дата:   21-10-13 22:49

Здравейте отново!
Есента идва, вятърът вее, листа падат и дъждът вали...
Опа - апарата е светлоустойчив, така да се изразя, но дъждовните капки предполагам са проблем.Как се справяте Вие с него?
Ще се радвам ако тук споделим мнения за снимане в дъждовния сезон.
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: А какво правим като завали?
Автор: asahi   
Дата:   21-10-13 22:50

Седим си дома и си пием виното. Ако ни се снима бичим тейбъл-топ в ъгъла.

Отговори на това съобщение
 Re: А какво правим като завали?
Автор: kvakioh   
Дата:   21-10-13 22:51

Покривало, действа и за късо и за дълго като обектив. 10-50 евро, в зависимост от марката.
Иначе, с 1д Канон с някои обективи, доста от Никоните с някои обективи, 2 от Олимпусите с някои обективи бива в дъжда. С Пентакс също, дори в студ.

Отговори на това съобщение
 Re: А какво правим като завали?
Автор: Sokola   
Дата:   21-10-13 23:07

[smilie24] Прахо, влаго и студоустойчиво тяло и обективи и нямаш проблеми

Отговори на това съобщение
 Re: А какво правим като завали?
Автор: SoftImage   
Дата:   21-10-13 23:18

Нещо като това:
http://www.youtube.com/watch?v=cia2dRP9cww

Отговори на това съобщение
 Re: А какво правим като завали?
Автор: atrifonov   
Дата:   21-10-13 23:43

Апаратът от дъжд се не плаши, а пък са измислили и дъждобраните[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: А какво правим като завали?
Автор: itilien   
Дата:   22-10-13 00:23

Един обикновен чадър за 3 лева върши добра работа. Аз така правя, стига дъжда да е слаб. Ако е силен, тогава обикновено вече няма нужда да вадиш апарата, щото няма да излезе нищо читаво. Като допълнение - снимам само от статив и с въртящ се дисплей. Така с чадъра е достатъчно удобно.
По-големия проблем е когато духа към теб. Тогава капките се лепят по челната леща и вече не можеш да снимаш. А от това нито влагозащита, нито дъждобрани, нито покривала ще те спасят. И чадъра и той не пази особено добре от това, но поне имаш възможност да го мръднеш надолу да прикриеш някой порив на вятъра.

Отговори на това съобщение
 Re: А какво правим като завали?
Автор: ink   
Дата:   22-10-13 00:58

Още едно любопитно видео по въпроса:

http://www.youtube.com/watch?v=Eo61t5fH6Qw

Отговори на това съобщение
 Re: А какво правим като завали?
Автор: name1993   
Дата:   22-10-13 08:01

Пак по темата: http://www.youtube.com/watch?v=R6AHBF2Isik
- направо на 3:28.

Отговори на това съобщение
 Re: А какво правим като завали?
Автор: krist   
Дата:   22-10-13 09:43

обикновена найлонова торбичка, пробиваш дупка колкото да мине обективът и я нахлузваш през дупката на обектива и апарата. може да сложиш една ластичка отгоре за да се държи по-здраво за обектива. и задължително - сенник и хубав UV или clear-филтър да пази челната леща от капките при насрещен вятър. иначе и на мен би ми било интересно да чуя предложения за изпробван, удобен дъждобран

Отговори на това съобщение
 Re: А какво правим като завали?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-10-13 13:09

Няма нужда от друго , освен апарат със необходимата защита и един сенник. Всеки филтър допълнително ще влоши положението, а и капките дъжд изобщо не са заплаха за челната леща. Един кадър от личен архив :


http://photo-zona.net/images/user16212/album5427/large/1306054994_ndux7786_IMAG0173.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: А какво правим като завали?
Автор: Giorgio.K   
Дата:   22-10-13 13:14

Е това нещо си взех и върши добра работа.


Отговори на това съобщение
 Re: А какво правим като завали?
Автор: krist   
Дата:   22-10-13 13:16

капките дъжд може и да не са заплаха за челната леща, но мъглата например, май е и то за целия не-влагозащитен обектив - на мен лично това ми е доста интересен въпрос, тъй като често снимам в мъгла, а основният ми обектив няма прахо- и влаго-защита (Никор 18-35Г). Снимам с тоя обектив пък, щото има само още един друг (Никор 16-35ВР), който да покрива изискванията ми и да е влагозащитен, но има доста кусури спрямо 18-35Г, въпреки, че има и други предимства спрямо 18-35.


Отговори на това съобщение
 Re: А какво правим като завали?
Автор: itilien   
Дата:   22-10-13 13:24

Какво значи заплаха за челната леща. Заплаха са дотолкова, че ти развалят снимката, защото през капки не можеш да снимаш. Поне не и на широк обектив. А на един 24мм обектив сенника не пази нищо, особено когато дъжда идва срещу теб. Та голяма файда, че апарата ти е влагозащитен, като се намокри лещата отпред.

А с моето сони R1 не съм имал проблеми нито с мъгла, нито с вода. Мокрил съм го многократно - къде от дъжд попаднал върху него, къде от стоене в раницата, която е прогизнала от вода. Нищо му няма. Ако се намокри прекалено много просто махаш батерията и спираш да снимаш. После си го изсушаваш вкъщи и готово. Така че поне за мен чадъра си е най-добрия вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: А какво правим като завали?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-10-13 13:25

Няма как мъглата да е проблем, защото това не е влага, която може да проникне лесно в обектива, ако не е влагозащитен. На моята снимка е обектив 100/2.8 макро, който НЕ е влагозащитен, но няма проблем на лек дъжд, мараня или мъгла.
Апела ми е да не се вкарвате във филми с тези найлони и филтри, освен, ако някой не е решил да снима всемирен потоп.[shtrak] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: А какво правим като завали?
Автор: thumper   
Дата:   22-10-13 17:22

GOSPODIN, в упътването на повечето дори водоустойчиви обективи си пише, че е необходимо да е завъртян филтър за пълна влагоустойчивост.
Техниката трябва да се пази, но да се лишаваш от снимане заради метереологичните условия е дебилно. Често самите те и атмосферата, която създават, са интересни за снимане.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »