Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Kaкво за вас е една система от фото техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   21-10-13 11:05

Идват много нови неща, и така ни заливат, че не може да се смогне.
Говори се много за технически данни, красота, дизайн, функционалност. За обективи също. За системи още повече. За пари- тайно, сякаш всеки писал в техническа тема може да си позволи или ще си позволи тела, обективи, всичко едва ли не.
Какво е за вас 1 система в 1-2 изречения?
За мен е следното- да може да се покрият голям диапазон от мм, примерно за кроп 1.5/1.6 от някъде 10 до 300мм с различни обективи, кой както може и иска. (широки, стаднартни, твърди, макро) И в допълнение- батерии и/или грип допълнителни, 2 поне карти памет, чанта и филтри за обективите- (предпазни и ефектни).
Предполагам, някои ще кажат кратко- система е това, което ще ми свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво за вас е една система от фото техника?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-10-13 11:16

Все едно да питаш:Какво за вас е един комплект чукове и отвертки?
И сам си отговори следното:Чуковете да са с дълги дръжки,а отвертките със сини дръжки
:)

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво за вас е една система от фото техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   21-10-13 11:21

Предполагах и спам, което бива. За чукове и отверки има друг форум. Но все пак, отверките да са Wera. Преди месец търсих Ph0000 oтверка, никой не знаеше за стандарта...дори монтьори от 35 години...



Публикацията е редактирана (21-10-13 11:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво за вас е една система от фото техника?
Автор: estate   
Дата:   21-10-13 11:28

Компактно тяло минимум 1,5/1,6 кроп фактор,готин дизайн и функционалност.Обективи(приравнени към 35мм)24,35,50,85,макро и един травъл зум тип 18-200 в най-лошия случай китак 16/18-50/55 .Компактна светкавица и всички други дреболии написанипо-горе.

P.S.В момента развалям една Nikon-ска система и се оглеждам към Fuji или Samusng такава.Само тези двете ми допадат катои избор на тела и обективи ,другите не ме кефят ма изобщо.....[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво за вас е една система от фото техника?
Автор: compur   
Дата:   21-10-13 11:32

... както разбрахме от последния месец... най-важното нещо в една система е да има поддръжка за iPhone или Android... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво за вас е една система от фото техника?
Автор: uri64   
Дата:   21-10-13 11:38

За мен системата е добро (за нуждите на снимащия) тяло/тела и няколко обектива и аксесоари, съобразени с това, което обича/трябва да снима. Пак според мен, стремежът да се "покриват диапазони от милиметри" е (меко казано) погрешен, както и напъните някой да е непрекъснато на гребена на технологиите, без това да му се налага безусловно от някаква първостепенна необходимост. От друга страна, когато някой е решил по някакви причини да купува, трябва да взима най-доброто, което може да си позволи, защото все пак, каквото и да се пише по форумите техниката има значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво за вас е една система от фото техника?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   21-10-13 11:39

Мечтана канонска:
5д m3, Tokina 16-28, Canon 85, 17-85, 70-200, 300 + 1.4 + 2 extender-и
Почти покрива всичко ...



Публикацията е редактирана (21-10-13 11:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво за вас е една система от фото техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   21-10-13 11:56

Аз имах впредвид и за специфични неща, примерно някой, който снима портретно, може да са му достатъчни един 35мм, един 50мм, един 85мм, един 135мм и това е. Плюс светкавици и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво за вас е една система от фото техника?
Автор: _OmegaTransFer_   
Дата:   21-10-13 12:09

uri64 [smilie24]

За мен системата е едно широко варио за пейзажи и едно твърдо за портрети (85 или 135), че и за китов минава. И външна светкавица - за стробистки изпълнения или на закрито. Не, че не ми се иска да имам широко твърдо (35) за портрети, едно 500 или 600 мм за водо- и блатоплаващи птици. И не, че не може да се снима портрет на 20 мм или пейзаж на 200...това е въпрос на вкус и необходимост. Ако бях сватбен фотограф, системата ми нямаше да е толкова опростена, но наистина нямам нужда от друго. Другите неща повече хващат прах, отколкото да ги ползвам, затова съм ги изключил от "системата":)

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво за вас е една система от фото техника?
Автор: Батко   
Дата:   21-10-13 12:25

FF + 24-70@2.8 + 135 + ND/PL/GRAD + допълнителна батерия + статив
светкавица + тригер + чадър/софтбокс
----- ако има възможност и:
16-35 или 12-24
70-200@2.8
70-400 или 100-400 или направо 120-300@2.8


Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво за вас е една система от фото техника?
Автор: photostoykov   
Дата:   21-10-13 12:28

Фулфрейм, широко варио 16(17)-35(40) mm, 50 mm f/1.4 (може макро) и дълго варио 70-200 mm.

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво за вас е една система от фото техника?
Автор: ikoveliko   
Дата:   21-10-13 12:39

...и статив и хубав полар... [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво за вас е една система от фото техника?
Автор: turntablism   
Дата:   21-10-13 12:58

И аз съм от тези, които се задоволяват с един два твърди обектива и едно варио за обща употреба. Една цифрова камера за бърза работа и една филмова за кеф ...

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво за вас е една система от фото техника?
Автор: BXMarkov   
Дата:   21-10-13 13:21

Хубаво е когато системата е средство, а не цел. Основното според мен е да осигурява минимум комфорт на снимащия с цел да не се притеснява изпълнявайки задачите, които си е поставил. За това какво да включва, колкото хора, толкова и варианти [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво за вас е една система от фото техника?
Автор: Lycan   
Дата:   21-10-13 13:24

не било петък а?

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво за вас е една система от фото техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   21-10-13 13:37

Започна от миналата седмица петъка, със затваряне на теми само за "богоизбрани" и циклене. И понеже има доста смели и "истински" изказвания- "Аз тази система ще я имам цялата", "Големите и известните получават цяла система тяло и обективи без пари да хвалят, защо аз да не си купя всичко при тези заплати в БГ" и затова мисля, че е добре да го дефинираме това като идея- що е система. ФФ, кроп, 4/3 и микро, нещо друго, обективи, екстри? И колко завършена би била тя според отделните потребители. Реално или в мечтите.

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво за вас е една система от фото техника?
Автор: AlexValtchev   
Дата:   21-10-13 14:55

Според мен за главно портретни снимки:
Камери:
NIkon D600/700/800 или D4/D3X
Обективи:
Nikkor 50mm 1.4G
Nikkor 85mm 1.4G
NIkkor 24-70mm 2.8G
Nikkor 70-200mm 2.8G VR II
Филтри:
Hoya или B+M 58/77mm UV/ND/CPL филтри.
Други:
Black Rapid RS-5 Camera Strap - каишка за камерата
Collapsible Reflectors - сгъваем рефлектор
Монопод

Горе долу главните неща ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво за вас е една система от фото техника?
Автор: arkturian   
Дата:   21-10-13 15:04

Това ако не ти е поне 7-мата поред тема, в която си личи горчилката заради Трей Ратклиф, Брайън Смит и т.н.
Явно сериозно те е жегнало [smilie5]

А за на другите заплатите не мисли. Аз колкото и да съм аматьор, смятам да се уважа като си купя страхотен сензор в джобно тяло [smilie5] kvakioh написа:

> Започна от миналата седмица
> петъка, със затваряне на теми само
> за "богоизбрани" и циклене. И
> понеже има доста смели и "истински"
> изказвания- "Аз тази система ще я
> имам цялата", "Големите и
> известните получават цяла система
> тяло и обективи без пари да хвалят,
> защо аз да не си купя всичко при
> тези заплати в БГ" и затова мисля,
> че е добре да го дефинираме това
> като идея- що е система. ФФ, кроп, 4/3
> и микро, нещо друго, обективи,
> екстри? И колко завършена би била
> тя според отделните потребители.
> Реално или в мечтите.

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво за вас е една система от фото техника?
Автор: nyamago   
Дата:   21-10-13 15:07

Без да поглеждам речника - в техниката "система" е прието да се нарича модулен набор от компоненти, от които могат да се сглобят различни крайни устройства за конкретни приложения. Системите соред съвместимостта биват отворени (PC) и затворени (Apple) за компоненти от един или повече производители.

Във фотографията компонентите са предимно тела и обективи, което изключва всички камери с несменяеми обективи (дори тези от най-висок клас), защото не са "системи". Освен телата и обективите, срещат се и модулни компоненти като светкавици, батерии, дръжки (познати с хубавата българска дума "грипове" като вирусната инфекция)... Има също модулни транспортни механизми ("мотори") както и сменяеми призми и фокусиращи екрани - но последите неща не са за всички възрастови групи [smilie5].

Фото- производителите са прочути с упоритото си придържане към затворени системи, от което почти единствено изключение е системата "микро 4/3" със съвместими тела и обективи (без адаптери!) от различни марки. Границите на затвореност стават по-размити при светкавиците, където много модели работят с всеки апарат, но някои функции са уникални само за дадена марка (а има и несъвместими светкавици само за дадени апарати). Оттам нататък прекалено отворените компоненти, работещи с всички марки, като филтри, сенници, стативи и (Боже мой!) чанти - не бих включил в "система", макар по-горе да са изброени от мнозина. Ако изобщо употребим думата за тях, бих го нарекъл екосистема [smile].
= = = =

Това е моята дефиниция. Понеже снимам предимно с телефони (а те по дефиниция НЕ СА системи), ми е трудно да се произнеса за качествата на коя да е система или за 'идеална' такава. Личните ми предпочитания са в две конфликтни и (почти) взаимно изключващи се изисквания:
1. Компактност. Моята система трябва да е възможно най-близка по размер и тегло до телефона.
2. Качество на изображението. Трява да е най-високото възможно, което все пак удовлетворява (1)

За момента (за мен) това е системата Nex, не съм религиозен фен (като тези на Apple) и изборът ми може да се промени щом на пазара се появят (убедителни!) алтернативи.



Публикацията е редактирана (21-10-13 17:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво за вас е една система от фото техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   21-10-13 15:08

Мен малко ме поразсеяха новостите, и двете нови системи- плочката Некс и микро 4/3.
Eдва ли са интересни разни големи снимаши, с награди, до които реално нямаме достъп и за които всички говорят. Говоря за реални, достъпни и истински неща, за които може поне да се пробват. Както и за опита на хора, с които можем да разговаряме, обсъждаме и т.н.
95% от темите за техника са на основа пари, макар че рядко хората истински говорят за това.
Иначе- Канон 1д серия, мк3 или 4 (наличен до 6 месеца), 12-24 Сигма 2(скоро), 28-70 Токина(налична), 70-200 (каквото има),40/2.8 с екстендер, макро поне 2 обектива. Светкавица външна.
Никон- Д300s(скоро), 10-24 или 11-16 широк, 20-40/2.8 Сигма, макро 60, телеобектив 55-300(наличен) или 70-300, някой твърд 50мм. Светкавица външна.
Pelicase, събиращ всичкото по-горе и валиден като ръчен багаж, карти памет, 2 статива според случаите, филтри колкото има.
Иначе като за всеки ден- малък апарат с максимално широк обектив.
Все повече от про-снимащите, които познавам оставят само на 1 тяло, 2 светли обектива и толкова. Или на наистина компактни тела,Sigma DP2 Merril или нещо подобно.



Публикацията е редактирана (21-10-13 15:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво за вас е една система от фото техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   21-10-13 15:27

Също интересен факт според мен е липсата на поне 1 човек, който има безогледална система или поне тяло с 1 обектив Пентакс (мисля са 2 тела с малка матрица и 1 кроп 1.5). Явно все повече ще се затвърждават позициите на 4-5 най-известни марки, а за другите само ще коментираме мнения от чужди източници.

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво за вас е една система от фото техника?
Автор: BXMarkov   
Дата:   21-10-13 18:01

"Също интересен факт според мен е липсата на поне 1 човек, който има безогледална система или поне тяло с 1 обектив Пентакс"

Напиши го това в Пентакския БГ форум и ще разбереш колко грешиш. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво за вас е една система от фото техника?
Автор: kvakioh   
Дата:   21-10-13 18:06

Хубаво е това, че има форум и за Пентакс, в който хората си пишат основно там.



Публикацията е редактирана (21-10-13 18:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво за вас е една система от фото техника?
Автор: nevmi   
Дата:   22-10-13 02:23

Canon 5D + 27-70/2.8 и 70-200/4 ИС и един твърд 50/1.4 с една външна светкавица един софтбокс, статив за апарата и за светкавицата и синхронизатор. Към това и лентово тяло canon EOS 1V с куфар който събира вскичко и малка раница с една презрамка която събира едно тяло + 24-70 и 70-200 със светкавица. Това е което имам и мисля че нямам нужда от нищо друго а и мога да си снимам и на филм и цифрово с една система.

Отговори на това съобщение
 Re: Kaкво за вас е една система от фото техника?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   22-10-13 06:10

За мен "система" е:

1. фотоапарат с 35 мм обектив (24х36 мм)
2. кецове

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »