Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Какви обективи ползвате на NEX тела?
Автор: zorovsky   
Дата:   19-10-13 22:08

От толкова теми за Сони, това което на мен ми липсва е информация за това кой какви обективи ползва на NEX телата (все пак най-изтъкваното предимство на системата е приложимостта на огромен брой обективи с помощта на адаптери (разбира се с ръчен фокус и focus peaking функцията на тялото), освен наличните за системата). Идеята е всеки, който желае, да сподели лични впечатления за обективите, които ползва на NEX, без значение дали са ръчнофокусни или не. Споделете какви проблеми сте забелязали/изпитвали и какво Ви е харесало. Целта ми е тази тема да стане отправна за всеки, който реши да си вземе такова тяло и да може да съобрази кое е добро от обективите и кое - не (ревюта има много, но по-ценна е обратната вързка от реалната практика).
Поздрави на всички и дано няма много спам [smile].


Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи ползвате на NEX тела?
Автор: iliyanb   
Дата:   19-10-13 22:14

В трите теми със снимки от безогледални камери има доста снимки и информация за ръчнофокусни обективи, а някои от постващите са виртуози в снимането с такива, пък и снимат точно с NEX[smile].

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи ползвате на NEX тела?
Автор: zorovsky   
Дата:   19-10-13 22:56

Сигурен съм, че може да се намери информация по моята тема в другите теми, но е размита от твърде много други неща. Нека тук се събират мнения с конкретна информация. Поне на мен това би ми било полезно.
Поздрави!


Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи ползвате на NEX тела?
Автор: kvakioh   
Дата:   19-10-13 22:57

16/2.8- бива за по-широчък, ако се пипат повечко настройките.
18-55- по-добре според мен от 16-50.
Другата седмица като дойде 30/3.5 макро, ще кажа още.
ЗА ръчните, всеки пише, че е намерил нещо си- от скрина на баба, от скрина на баба в Америка, от Хонкогски дилър за 2 евро и 100 евро доставка, от руски тайни служби, от ебей, от битака в Тамбукту. Никой не каза за най-важното- за байонет ЕОС, Пентакс, Никон, Контакс, Цайс стар, ей този е най-добрия адаптор ринг- има контакти, няма кривене, действа автофокус, и т.н. Единствено Novoflex, Metabones, имат доста добри адаптори, които са недостъпни за българските среди.
Всяка тема, неизказана във едноименния форум за Сони, а тук се превръща в илюзорна утопия на дизайн, красота, лекота, удобство, без никой изобщо да е снимал дори 1 кадър с новите ФФ апарати. Разчита се на известни, получили напълно безплатно апаратите и обективите. Неизвестните разчитат на ръчно(фокусиране) и топки от лотарията.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи ползвате на NEX тела?
Автор: zorovsky   
Дата:   19-10-13 23:02

[smilie24] Много благодаря за информацията. Точно такива постове исках да получа в тази тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи ползвате на NEX тела?
Автор: mmjm   
Дата:   19-10-13 23:14

Искаш постове с общи приказки, които не казват нищо съществено?!

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи ползвате на NEX тела?
Автор: kvakioh   
Дата:   19-10-13 23:16

А, не се намери и някой малко по-така да образова, да "разкрие" на масовата публика какво е това focus peaking, какво ли е, що ли...?
Уж пробутват навсякъде Сони, били върха, но никой Сонибой не се нае да покаже на масовата аудитория тук, доста не говорят и четат английски, защо е хубава тази система Некс, защо са изгодни обективите, елементарно и чисто технически. Ей така, само със снимки на деца, показване на кой за колко малко пари си купил обектив ръчен от някъде си...несериозно изглежда. И доста илюзорно, имагинерно.
Аз не ползвам ръчни, нямам адаптори, гледам 10 различни адаптора, и се чудя кой ще е супер, но никой не казва. Не влизам в Сони форума, защото след като тук затварят темите за Сони за "богоизбраните", не се знае какво ще стане там...

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи ползвате на NEX тела?
Автор: kvakioh   
Дата:   19-10-13 23:19

И пак казвам, че не съм срещу никой, срещу нещо си, марки или т.н. просто това се вижда от повечето хора. Направо ми е супер интересно, няма все едно Алфа форум, или там също затварят темите си едни на други.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи ползвате на NEX тела?
Автор: zorovsky   
Дата:   19-10-13 23:19

Ами от горния пост разбрах, че за един човек 18-55 е по-добър от 16-50. Това за мен е нещо. Надявам се някой друг да сподели своите наблюдения също. А ако се случи някой да каже за някой ръчнофокусен обектив - още по-добре. Ако продължа с мечтите може да получа информация и за това какво точно е хубаво и какво не в съответния обектив (и/или адаптер).
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи ползвате на NEX тела?
Автор: kvakioh   
Дата:   19-10-13 23:22

За 16/2.8 също казах, че става. Само малко на тъмно не ми харесва как е, някакси не изкарва добре детайлите, дори на статив.
Няма да пиша повече тук, докато нямам снимките с 30/3.5 макрото, нещо РЕАЛНО.



Публикацията е редактирана (19-10-13 23:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи ползвате на NEX тела?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   19-10-13 23:24

Не го слушай този,нищо не разбира,само ти съсипа темата.Няма едназначен отговор на въпроса ти.Единствено,колкото по-скъпо-толкова по-хубово-цайсове,ноктони,елмарити.Ако нямаш пари за тях-всичко останало можеш да забодеш на некса.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи ползвате на NEX тела?
Автор: iliyanb   
Дата:   19-10-13 23:31

kvakioh,

Не завиждай на снимащите деца, хубаво нещо са. А да изкараш хубави снимки с обектива на баба ти или с някой за 2 долара си е майсторство. Ако нямаш опит с ръчни обективи, не коментирай най-добре, че половината ти пост е пропит от завист.

А автора на темата - посочих ти хубави теми, в които и да питаш нещо, ще ти отговорят. Ти ако искаш някой да ти сдъвче всичко и да ти го изплюе тука, нема как да стане според мен. Човек като има въпроси пита конкретно. Много хора много обективи ползват на NEX и на други безогледалки. Харесай си нещо, питай ги, ще ти помогнат вярвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи ползвате на NEX тела?
Автор: kvakioh   
Дата:   19-10-13 23:33

Нищо не разбирам аз, само снимам с реално съществуващи обектив и тяло...
Ето примери от 16/2.8. На мен ми харесва, че е достатъчно широк (макар че искам още) и е по-добре от 16-50 при 16мм.

http://store.picbg.net/pubpic/10/01/58fb5e72e0391001.JPG



http://store.picbg.net/pubpic/97/43/e7136129dc5e9743.JPG


Според мен ще се напълни само със снимки и обяснения кое с какъв обектив е снимано и нищо повече.
10-18 също изглежда обещаващ, но има само 1 човек тук с този обектив, който може реално да каже.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи ползвате на NEX тела?
Автор: zorovsky   
Дата:   20-10-13 00:17

Всяко мнение от личен опит е добре дошло за мен.
Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи ползвате на NEX тела?
Автор: kvakioh   
Дата:   20-10-13 00:17

iliyanb, никога с лоши намерения не съм се отнасял към който и да е тук. Единствено, което прави впечатление е, че всеки снима, малко обясняват. А и ръчните, може би доста от тях са да ги наречем единствени бройки...не всеки може да ги има.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи ползвате на NEX тела?
Автор: itilien   
Дата:   20-10-13 00:55

kvakioh - преди седмица се върнах от непал, снимах основно с 10-18/4 и некс 7. Честно казано не съм се заглеждал попикселно колко е добър. Но от общ поглед бих казал, че ми харесва. Трябва да си огледам по-подробно кадрите, за да дам по-сериозно мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи ползвате на NEX тела?
Автор: hotsnail   
Дата:   20-10-13 00:58

itilien написа:

> kvakioh - преди седмица се върнах от
> непал, снимах основно с 10-18/4 и некс
> 7. Честно казано не съм се
> заглеждал попикселно колко е
> добър. Но от общ поглед бих казал,
> че ми харесва. Трябва да си огледам
> по-подробно кадрите, за да дам
> по-сериозно мнение.

Гледай ги и под лупа...ама по-важното е ако си направил кадрите дето искаш. Дори да са малко меки ако на фул ХД или 4к имат детайл....

От мен Цайс 2/45


https://lh5.googleusercontent.com/-2S87nLhg6to/UmFd5eXA16I/AAAAAAAAbto/kOMA6mf90XQ/w2214-h1476-no/DS




Публикацията е редактирана (20-10-13 01:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи ползвате на NEX тела?
Автор: kvakioh   
Дата:   20-10-13 00:58

Ето, хубава работа, 10-18, чакаме да видим реално най-накрая.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи ползвате на NEX тела?
Автор: itilien   
Дата:   20-10-13 01:06

Аз нямам много навик да се заглеждам особено в обективите, не се тръшкам за качество. Колкото - толкова, за размерите, в които ползвам снимките си няма голямо значение. Сега хвърлих един поглед, мисля, че нямам снимки на бленди под 7,1, така че ми е трудно да съдя за отворените. Снимал съм между 7,1 и 9, може би има и на 11 някоя снимка. Може да извадя някой примерен кадър. Иначе обектива не е мой, върнах го вече, така че няма как да направя подробни тестове.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи ползвате на NEX тела?
Автор: kvakioh   
Дата:   20-10-13 01:08

Поне има ползвал го човек, жив и съществуващи реални снимки в БГ, а не мечти и гледане и преводи на ревюта.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи ползвате на NEX тела?
Автор: mihajlov2   
Дата:   20-10-13 01:28

От автофокусните обективи на Сони за НЕКС имам преки впечатления от следните обективи - китовия Е 18-55, палачинката Е 16/2.8, макрото Е 30/3.5 и суперзума 18-200. От автофокусните на Сигма за НЕКС - от 19/2.8 и 30/2.8. От всички тези обективи най-добър е Сигма 30/2.8 - остър почти по цялото изображение още от бленда 2.8, безупречен от бленда 4 и нагоре. Общо взето подобен по качество е и Сони Е 30/3.5 Тук на сайта има хубаво ревю от Жоро за него с много снимки. Другата Сигма 19/2.8 е малко по-мека по краищата на отворени бленди, но при затваряне на диафрагмата до 5.6 е екстра. Следващият подред по качество е Сони 18-200 - доста добър обектив. Краищата са изображението са меки, оправят се при затваряне на диафрагмата до 5.6 - 6.3. И за него има ревю от Жоро на сайта. Китовият 18-55 също е добър при затваряне на диафрагмата като при 18-200, че и малко повече. 16/2.8 е интересна палачинка, но при нея може да има разлика в качеството при отделните бройки. Моята бройка конкретно е доста прилична. За всички изброени до тук обективи има вградени профили за оптически корекции в последните версии на Лайтрум - от 4.нещо си нагоре. От неавтофокусните обективи имам адаптери за обективи на М42 и за никонски обективи. Вторият адаптер е на Новофлекс, много качествена изработка, с пръстен за затваряне на диафрагмата на Никорите. Но и цената му е прекрасна... Качеството на изображението с ръчнофокусни обективи зависи изключително от качествата на самия обектив. От разни стари руски обективи и немски обективи от ГДР на резба М42 съм доста разочарован, но с Никонските обективи на ръчен фокус се получават чудесни резултати.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи ползвате на NEX тела?
Автор: hotsnail   
Дата:   20-10-13 01:57

От автофокусните и аз харесвам 16-ката и 18-55. Въпреки че напоследък ползвам почти и само Цайса 1.8/24


https://lh6.googleusercontent.com/-bU5MFbgr1x0/UdbSpiOfn7I/AAAAAAAAYyk/uMVIDPjrB_A/w984-h1476-no/DSC


Обектива има уникално излъчване, доста добър детайл вади. Абе приятен е доста. Най-остър е на отворени бленди до 4 или в краен случай 5.6. На 8 има малки загуби от дифракция на некс-7 (това важи за всички обективи)

Другия мног хубав АФ обектив дето си ползвам повечкое 1.8/50. Много добре измислен портретчик.


https://lh3.googleusercontent.com/-r2LZ9-Qluzg/UYEAh89qR5I/AAAAAAAAXDc/_Pk_6R2YZSs/w984-h1476-no/DSC


Еми това е за сега. Понеже 24-ката е между 19 и 32 и ми харесва супер много, не си купих сигмите...

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи ползвате на NEX тела?
Автор: anonim4o   
Дата:   20-10-13 02:01

Снимал съм на Некс с обективите на Сони 18-55, 16-50, 55-210, 16/2.8, макрото 30/3.5 (продавам го дори сега), 35/1.8 и 50/1.8. Най много ми харесва 50/1.8 все на него се връщам.



Публикацията е редактирана (20-10-13 02:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи ползвате на NEX тела?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-10-13 02:10

И на мен любим ми е 50/1.8... Остър е на отворено и маже добре.35/1.8 го ползвам като универсален-страхотен е,вади хубави цветове и хубав дефокус.Сигма 19/2.8 си го ползвам за пейзажи,прилично и компактно обективче.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви обективи ползвате на NEX тела?
Автор: Nikel   
Дата:   20-10-13 09:24

Аз пък имам няколко ръчно фокусни фаворита за Некса. Първият е Minolta MC Rokkor-PG 58mm/1,2, почти кръгла диафрагма с 8 ламела. Много добър за портрети още на 1,2 (доста добра рязкост, нисък контраст), перфектен на F2 и нагоре, недостатък е само цената му. Същото важи и за по-евтиния Minolta MC Rokkor-PG 50mm/1,4 (точно тази версия). Другият ми любимец за Некса е Minolta MD Rokkor 85/2, перфектен още напълно отворен (примерно същото качество като Canon EF 85/1,8). Имах и MC Rokkor 85/1,7, който на отворено е малко по-зле от горе споменатата по-нова версия, но пък е с по-хубаво боке... Тук си заслужава да се спомене и един зум, Minolta MD 35-70/3,5 (Macro 1:4) известен още под името Leitz Vario Elmar, не по-лош оптически от твърдите обективи на доста реномирани производители. От соц. обективите Jupiter 85/2 (М39, телеметричната, бяла версия)е с изцяло кръгла диафрагма и страхотно боке, доста добър като рязкост (поне моята бройка), Зенитар-М, 50/1,7, също интересен обектив, дори и на фул фрейм камера.
Принципно аз избягвам да ползвам на Некса стари широкоъгълни обективи защото трудно ще бият съвременните по качество, но за портретни определено старите железа си заслужават.
И все пак от широките много добре на Некса са: MC Flektogon 35/2,4 и една по-нова като оптична схема Sigma Super-Wide II MC 24/2,8 (Macro 1:4)
Остава сега да видим как ще се представят тези обективи на новите фул фрейм камери на Сони :-)



Публикацията е редактирана (20-10-13 09:48)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »