Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Да споделя опит за любителите на чернобяла фотография на филм.За лабораторията.
Автор: tornado.66   
Дата:   19-10-13 01:26

Става въпрос за лабораторията за копиране на снимки чернобяла фотография на филм.

Аз използвам за лаборатория/без руските УПА,те са в куфарче по принцип стават и те/,
шкаф от руските крачни шевни машини Унион.

Махаш шевната машина и принадлежностите/колело ,педал,ремък/ сменяш само плота с отвора за машината.Най-много да пробиеш отвор за закрепване на увеличителя без фабричния плот.Иска един голям болт и гайка по размер.

Шкафа има допълнителен плот,който се отваря, удобен за ваните с проявител и фиксаж.
Размерите на шкафа позволяват да събере увеличител/полските Крокус 44,някои модели Магнифакс/,ваните,рамка за копиране,разтвори,химикали.

Не заема място в жилището,всичко е на едно място и може да се работи в почти всяко затъмнено помещение/детска,спалня,даже и хол/,не е задължително да е мокро,там се мият само снимките.

А тези шевни машини ги дават на символична цена,някои ги подаряват,може и повредена.


Отговори на това съобщение
 Re: Да споделя опит за любителите на чернобяла фотография на филм.За лабораторията.
Автор: kadar   
Дата:   19-10-13 01:31

[cool] [cool] [cool] харесва ми !

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделя опит за любителите на чернобяла фотография на филм.За лабораторията.
Автор: tornado.66   
Дата:   28-10-13 15:50

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделя опит за любителите на чернобяла фотография на филм.За лабораторията.
Автор: alsash   
Дата:   28-10-13 16:12

[smilie10] [smilie10] [smilie10] ...снимки?

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделя опит за любителите на чернобяла фотография на филм.За лабораторията.
Автор: gogzy   
Дата:   28-10-13 20:29

Имам такава. Снимки??? [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделя опит за любителите на чернобяла фотография на филм.За лабораторията.
Автор: icikonti   
Дата:   29-10-13 11:57

Времето на "масовото производство" на чернобледи снимки -отмина безвъзвратно в края на 80-те!Тоже отмина и времето на масовия "лабораторен техник".Мисля, че системата "Направи си сам с подръчни материали" е по-подходяща за ниския клас любители, дето само им е интересно-какво се получава накрая!За високият клас любители /тия дето гледат копието и чак толкова не ги интересува гъзуренето в лаба/ си требе профи лабораторийка.
За да има смисъл начинанието, крайния резултат трябва да е по-добър от печатаното/принтерно копие!!!А това не се постига с домашна лаборатория или ако се постигне веднъж, няма да може да се повтори.

Или собствена в отделно помещение, или нещо под наем с някои други ентусиасти!!!Друго-нема!
http://www.youtube.com/watch?v=7gGeG2oIwrA&feature=player_detailpage


Съжалявам, че ти развалям идейката, но колкото по-рано стигнеш до тия изводи или пък се откажеш, по-добре!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделя опит за любителите на чернобяла фотография на филм.За лабораторията.
Автор: fotocolor   
Дата:   29-10-13 14:01

Ico-ми то само на него копието което вади като себестойност е около 3000евра.

Отговори на това съобщение
 Re: Да споделя опит..
Автор: itcome   
Дата:   29-10-13 14:40

Хиляди благодарности за споделената идея...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »