Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Осветление
Автор: КалоянГеоргиев   
Дата:   18-10-13 19:03

Искам да питам как да си направя осветление за предметна фотография. Нямам много пари и маи ще ми се наложи да си го направя сам. Какви крушки ми трябват. Кои най много се доближават до дневната светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление
Автор: estate   
Дата:   18-10-13 19:13

Такива с цветна температура 5300-5500К и голяма мощност над 250W.Хубаво е да има сложиш и някакви рефлектори ,има нови в Динафос за около 45 лева,може втора ръка но гледай да не са много очукани.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление
Автор: КалоянГеоргиев   
Дата:   18-10-13 19:21

а какви крушки е по-добре да са,халогенни,флуоресцентни ,диодни

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление
Автор: estate   
Дата:   18-10-13 19:30

Важна е цветната температура,иначе разликите ще са в мощността и консумацията има на ток.Незнам кои са най-добри като цяло ,вески тип си има +– според ситуацията.Халогените са най-мощни но косумират най-много ток има 500-1000W което си е разход.Луминисцентните са по-средата по-ниска консумация и мощност съответно.Диодните са с най-ниска консумация но нямам наблюдения как са с мощността.Много зависи каво ще снимаш(колко е голямо) и оттам да си подбереш осветлението.



Публикацията е редактирана (18-10-13 19:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление
Автор: iasen2   
Дата:   18-10-13 21:17

какви пари може да дадеш и какво ще снимаш пита форумния кибик.
в базара се продават няколко комлекта студиино осветление . за сведение без начални познания по фотошоп и цветопредаване резултатите ще са плачевни .

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление
Автор: КалоянГеоргиев   
Дата:   18-10-13 21:21

Имам познания по фото шоп. Ми не знам нямам много пари за сега 200 300 лева

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление
Автор: iasen2   
Дата:   18-10-13 21:27

http://dynaphos.com/product.php?c=2&sc=1&id=2044 плюс чадър
останалото е бял кадастрон ,гледане в ютуб и снимане

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление
Автор: estate   
Дата:   18-10-13 21:43

Колегата пита за крушки ,демек ще е постоянно осветление.С тези импулсни светкавици ще отиде в киреча за нула врема.Докатао ги нагласи и ще мине половината ден ако не знае какво прави.Трабват му два халогена по 500W с възмжност за регулиране на мощността от 100W до 500W, и една платка 60/60/60 хубав статив и готово.Ако има познат електричар може и саморъчно да си направи нещата.Само ей това му трябва.http://dynaphos.com/product.php?c=6&sc=14&id=183




Публикацията е редактирана (18-10-13 21:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление
Автор: КалоянГеоргиев   
Дата:   18-10-13 21:50

да,за това говорех,благодаря ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление
Автор: КалоянГеоргиев   
Дата:   18-10-13 21:51

Благодаря,искам да опитам с постоянно осветление,ако напредна ще послушам съвета ти

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление
Автор: iasen2   
Дата:   18-10-13 21:56

кактоп казах по нагоре резултата ще бъде трагичен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление
Автор: didesignbg   
Дата:   18-10-13 21:59

Халогена ще е най-добре като качество на светлина/цена, стига да се пази от жегата и сметката за ток. От друга страна зима иде, трябва да се топли човек.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление
Автор: iasen2   
Дата:   18-10-13 22:10

е на този халоген какви модификатори на светлина ще сложиш . и целите тези приказки да се спестят 200лв за моноблок . не го разбирам това :)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление
Автор: estate   
Дата:   18-10-13 22:11

Е чак трагичен ,да не сме такива песимисти .Затова пита колегата да вземе малко идеи.После проба грешка ,нова тема във форума и така.Аз съм насреща ,може и на ЛС.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-10-13 16:25

Аз нямам никакво осветление, а работя само с едно фенерче за 2 лв, един стол и гръб на календар за бял фон или врата от шкаф за друг.
Експонациите са около минута. [smile] На всичкото отгоре ми купиха няколко кадъра.[shtrak]




Отговори на това съобщение
 Re: Осветление
Автор: Alex_Stand   
Дата:   21-10-13 16:42

И как досега не се сетихте да препоръчате халогени от Метро....

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление
Автор: V-plod   
Дата:   21-10-13 16:44

Какви модификатори, какви студийни светкавици ?!
Вземаш си лампа за 15-20-30 лв по възможност с гъвкаво рамо ( за бюро), вземаш крушки от магазина за осветителни тела с цветна температура 5-6000 К (келвина), слагаш един бял картон и започваш да правиш комбинации с лампите и някой отражател ( бял черен картон или домакинско фолио). Научи се да работиш с осветяването и сенките. При някоя предметна си трябва сянка, при други не, за да може да се реже.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »