Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Има ли нещо за снимане в Скопие?
Автор: SLX   
Дата:   18-10-13 11:50

Ахой, предстои ми командировка в Скопие в края на месеца? Има ли нещо за снимане, освен паметници на свързани с България исторически личности? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нещо за снимане в Скопие?
Автор: cameraman   
Дата:   18-10-13 11:54

Скопие е типична рожба на късния соц. Много скучен град със Типичните за соца огромностни сгради. Твърде много панели.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нещо за снимане в Скопие?
Автор: джъмбо   
Дата:   18-10-13 11:56

не

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нещо за снимане в Скопие?
Автор: Dimmby   
Дата:   18-10-13 12:13

Ходил съм няколко пъти до Скопие, да снимам едни казина и една конференция. Извън тези мероприятия нищо друго не съм снимал. Напълно съгласен с коментарите преди мен! Но все пак винаги нещо може да излезе за снимане. ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нещо за снимане в Скопие?
Автор: attempt   
Дата:   18-10-13 12:16

Македонки [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нещо за снимане в Скопие?
Автор: vga   
Дата:   18-10-13 12:25

Статуите на центъра. Мен тази ме впечатли, след като се разбра, че Феликс е македонец:


https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/622167_4313609992875_320956599_o.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нещо за снимане в Скопие?
Автор: h_bio   
Дата:   18-10-13 12:47

Минаваш моста и отиваш в старата част на града където има автентични къщи и дюкяни, предимно албански. Определено имам какво да се снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нещо за снимане в Скопие?
Автор: MikeDimit   
Дата:   18-10-13 12:49

Има в старата част. Прилича на чарка/стъргалото/ в Пловдив.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нещо за снимане в Скопие?
Автор: nyamago   
Дата:   18-10-13 13:41

Всичко е до окото на фотографа - навсякъде има какво да се снима, стига да го видим и да си представяме как искаме да го покажем...

Интересните неща в Скопие са в центъра и извън града. Центърът е образец на идиотско градоустройство и архитектура (ако се оплакваме от София, идете да видите безвкусица там) - но това дава много сюжети за снимки. Могат да се снимат под подходящ ъгъл някои сгради, много архитектурни детайли и разбира се - хора. Центърът е главното 'стъргало' на града и винаги има пъстра тълпа от местни хора и малко посетители от другаде - много пъстра тълпа, от албански шалвари и мюсулмански бради до улрамодерни (и доста секси) мацки... За любителя на уличната фотография е безкраен празник.

Друго характерно за центъра е, че градската управа е избила националистични комплекси и мегаломания като го е обърнала в скулптурен музей на открито. Пътувам много, видял съм стотици градове, но никъде не съм видял толкова статуи на толкова малка площ (сигурно е в Книгата на Гинес с рекорд по паметници на квадратна педя градска земя). Паметници малки и големи, предимно големи (направо гигантски за мястото, плачевно диспропорционални на пространството и околните сгради, но кефят нечии амбиции). Разностилни, но предимно 'модерни' (като да са учили в нашата Художествена Академия през 60-те и 70-те), немалко със спорни художествени достоинства (каано на прост македонски език: грозни). Откровени плагиатства (напр. бика от Уол Стрийт), чужди (български) исторически личности представени като 'македонски' (Цар Самуил, Кирил и Методий) и разбира се - Александър Велики (там всички са му лични потомци). На огромен постамент, та да не се вижда много добре от площада и заобиколен с лъвове и фонтани... Не липсва дори и... триумфална арка (!) в добрия римски стил (на който също са потомци, ако не и бащи)... Три (!) паметника на Майка Тереза (нали и тя е македонка) на 15 метра един от друг около къща-музей достойна за Дисниленд и Мики Маус...

Като говря критично за всичко това, не всичко е лошо, само малко смешно - а има и добри попадения. За фотографа 'с око' скулптурите са също много плодовит сюжет, било с респект, било с насмешка или пък абстрактен творчески поглед. (И имат предимството пред снмките на хора, че никъде не бягат, не искат бърз автофокус и не и се карат защо ги снимаш :)

Извън града има хълмове, почти "планини" (като Люлин, не като Витоша). Природа като природа, н за пейзажиста ще се намерят достатъчно гледки в близък, среден и по-далечен план (ако избягва панелните комплекси от някои гледни точки)...
- - -

С две думи: време да имаш, желание и 'око' - много инересни кадри можеш да нащракаш!

П.п. Забравих старата част, но докато лея фермани за 'ново' Скопие, други вече са споменали..



Публикацията е редактирана (18-10-13 13:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нещо за снимане в Скопие?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-10-13 13:55

Нещо стрийтче, по Вардар, между шиптърската и българската част на града. Ама скука като цяло. Ако имаш време засили се по-добре до Охрид или Битоля. На два часа път са

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нещо за снимане в Скопие?
Автор: SLX   
Дата:   18-10-13 16:17

Иха, колко много отговори, благодаря. [smile]
Все пак отивам в нефотографска командировка, като обезателно ще си взема поне едното око със себе си [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нещо за снимане в Скопие?
Автор: jino   
Дата:   18-10-13 16:53

Има ,българи.[smilie5] или както им викат по оня край антични македонци .
Да са живи и здрави братчедите.[smilie5] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нещо за снимане в Скопие?
Автор: Esper   
Дата:   18-10-13 17:51

На мен Скопие ми хареса - симпатично градче но за съжаление бях само 2 дни инцидентно и не успях да се разходя в старата част.
Но може да се качиш на планината Водно - това е местната Витоша.
Има хубава гледка надолу при хубаво време и кръста, който са вдигнали там май е най-голямата забележителност. Нещо като символ на града...
Струва си човек да се разходи до горе. Може пеша, може и с кола донякъде.
Идеята доколкото разбрах е била самият кръст в горната част да бъде или заведение или някакъв атракцион, което и в двата случая ми звучеше меко казано извратена идея. Тогава поне не беше реализирано.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нещо за снимане в Скопие?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-10-13 18:22

"Иди на Водно да ти стане сгодно!"[smilie18]
Яко клатещи се Застави (Юго) по смрачаване
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нещо за снимане в Скопие?
Автор: bOzo   
Дата:   18-10-13 18:35

Има българи за снимане... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нещо за снимане в Скопие?
Автор: stav   
Дата:   18-10-13 19:17

Ако искате вЕрвайте, но преди години снимах там с един 70-200. Даже статуите ги нямаше още. Кажи речи нямаше какво да се снима.

На връщане на границата обаче ми взеха паспорта и казаха да чакам. Пристигна една кола с едни цивилни ченгета и се почна - какви сте, къде сте ходили, къде е камерата, к'во си снимал, дай да видим, и защо са ти тия снимки ... Та внимавайте с големите буркани :)


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нещо за снимане в Скопие?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-10-13 19:33

Абе тия са луди. Аз съм лежал в ареста в Скопие една нощ. Само щото намериха една безобидна книжка у мен. Пълни шушляци!

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нещо за снимане в Скопие?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-10-13 19:39

И няма се шашкаш, че казват, че Кирил и Методи, както и цар Самуил са македонци. Съгласяваш се и си гледаш кефа[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нещо за снимане в Скопие?
Автор: sigmadelta   
Дата:   18-10-13 19:53

Близо до Скопие има едно много красиво ждрело, особенно ако го видиш отвисоко. Казва се Матка. Ако можеш посети го ,няма да съжаляваш ! Заслужава си !

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нещо за снимане в Скопие?
Автор: asahi   
Дата:   18-10-13 22:43

Разрушената гара, паметникът на Майка Тереза, пазарът.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нещо за снимане в Скопие?
Автор: asahi   
Дата:   18-10-13 22:44

Всъщност има по-интересни градове и места в Македония за снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нещо за снимане в Скопие?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   19-10-13 23:12

Няма държава "Македония" има БЮРМ.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нещо за снимане в Скопие?
Автор: Nenad   
Дата:   20-10-13 08:40

пиши кога ќе пристигаш во Скопје и ако имам слободно време ќе пројдеме заедно низ градот и околината

може слободно да се снима нема никакви проблеми

поздрав од Скопје, Македонија

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нещо за снимане в Скопие?
Автор: мара   
Дата:   20-10-13 11:54

абе мен винаги ме озадачават теми от типа "има ли нещо за снимане нам къде си..." ми има. навсякъде има.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли нещо за снимане в Скопие?
Автор: SLR   
Дата:   20-10-13 22:45

Не знам за снимане, но ми е правило впечатление че за 3-4 лева бакшиш са ме ме гонили по улицата да ми благодарят, докато у нас за толкова гледат едно кисело...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »